Idą ramię w ramię, ręka w rękę. To nie przedstawiciele mieszkańców, ale złodzieje deklaracji i grabarze obietnic. Pacjenci cierpiący na powyborczą amnezję. W najdrobniejszych szczegółach tłumaczą mieszkańcom na czym polega arogancja władzy. Nieposzanowanie samorządowej wspólnoty poprzez impulsywne napady złości, które dają efekty w postaci niegrzecznych, często bezczelnych odzywek, także do mieszkańców. I w końcu, próba bezprecedensowego „wymierzenia broni” w kierunku pracownika urzędu. A to, w jaki sposób traktują pracowników urzędu jest przerażające. Najwyższy czas, aby zwiastować początek wielkiego końca kariery samozwańczych dyktatorów. O szczegółach redaktor naczelny.

Apodyktyczne, polityczne monstrum ogarnia całą gminę. Idą symetryczną ławą. Pewni siebie i gardzący społeczeństwem. To nie przedstawiciele mieszkańców, ale złodzieje deklaracji i grabarze obietnic. Pacjenci cierpiący na powyborczą amnezję. Jest gorzej niż przypuszczaliśmy.

Ręka rękę myje… potem czyści stół.

Na dwa dni przed sesją Rady Miejskiej w Jedliczu, we wtorek 26 maja br. odbyło się posiedzenie łączonych komisji, które działają przy Radzie Miasta, a ich członkowie-radni zgodnie z ust. o samorządzie gminnym, pobierają z tego tytułu dodatkowe pieniądze. Od kilku dni, internet obiega nagranie, na którym radna W. Żychowska wyciera stół w sali narad, a towarzyszący jej radny T. Lisowski podaje papierowe ręczniki. Całą tą sytuację utrwala w postaci obrazu i dźwięku radny J. Lipka (KWW “Mocny Głos”), który zwraca się do radnej: -Proszę pokazać jakie czyste. Na to radna reagując śmiechem pokazuje do kamery ręczniki: -Tu leżą, proszę popatrzeć jakie brudne– mówi radna Żychowska. -No właśnie, tak przygotowana sala na posiedzenie komisji- kwituje radny Lipka, po czym nagranie się urywa. Całej sytuacji przygląda się przewodniczący rady Piotr Woźniak.

Stojący od lewej przewodniczący rady Piotr Woźniak spogląda w kierunku radnych, którzy wycierając stół. Podczas nagrania sam nic nie mówi, ale bacznie przygląda się…             (fot. FB, stop-klatka)

Zarzuty pod adresem radnego J. Lipka, że “zamiast nagrywać powinien pomóc wycierać stół” jest nie uzasadniony, chociażby z tego względu, że gdyby nie jego inwencja twórcza i znajomości techniki zamieszczania filmików w mediach społecznościowych, nie było tematu, który zdaje się, że doskonale wpisuje się w charakter ostatnich wydarzeń w Radzie Miasta. -A dla czego nie pomagam? bo nagrywam.- wyjaśnia radny Lipka, któremu jeszcze raz dziękujemy za materiał. A więc do rzeczy.

We wspomnianym posiedzeniu łączonych komisji, na których dyskutowano i opiniowano projekty uchwał m.in. ws. odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców gminy, nie uczestniczył wiceprzewodniczący rady Ryszard Dziura. To jednak nie przeszkadzało radnemu, żeby wystąpić w roli rzecznika radnych w czwartek, 28 maja br. odnosząc się do zaistniałej sytuacji.

Radny Dziura z uporem maniaka przekonywał, że nieprawdą jest jako by były zapewnione odpowiednie warunki techniczne do przeprowadzenia sesji, gdyż przedwczoraj odbyły się komisje rady i według informacji przekazanej mu przez osoby, które brały udział w posiedzeniu komisji, sala była nie uprzątnięta i nie zdezynfekowana. -To jest wyraz szacunku dla radnych, że w ogóle nie przygotowuje się posiedzeń komisji stałych.- przekonywał radny.

Przy okazji radny skierował coś pod adresem pracowników urzędu gminy: -Pracownicy obsługi wiedzieli, że takie komisje się odbędą- przekonywał. To nie pierwsze raz kiedy radny kieruje swoje zastrzeżenia w stosunku do pracowników urzędu, o czym mogliśmy się przekonać niejednokrotnie na sesjach Rady Miasta.

Czy pracownicy urzędu, którzy pracują tu nie od dzisiaj nie potrafią posprzątać czy raczej radny, który zasiada w radzie czwartą kadencję szuka przysłowiowej dziury w całym? 

-Nie wyrażam zgody i bardzo mnie boli formułowanie przez państwa jakichkolwiek zarzutów pod adresem pracowników. Pracowników urzędu i naszych jednostek. Jako kadra niewykwalifikowana czy niekompetentna.- mówiła na jednej z ostatnich sesji Jolanta Urbanik, burmistrz gminy.

Okazuje się, że takie traktowanie pracowników urzędu przez radnego nie jest odosobnionym przypadkiem bowiem jeszcze w VI kadencji (2010-2014), kiedy radny Dziura pełnił funkcję radnego, dopuścił się zachowania, o którym opowiedział ówczesny wiceburmistrz Piotr Rostek. -I myślę, że gdyby dzisiaj zdarzyła się taka sytuacja, że dwie kobiety w zaawansowanej ciąży są potraktowane w ten sposób, to z ręką na sercu mówię, że zrobił dokładnie tak samo- mówił ówczesny wiceburmistrz, 14 sierpnia 2014 roku. (ZOBACZ NAGRANIE Nr 1)

Wideo nagranie nr 1:

Radny Ryszard Dziura, którego sprawa trafiła do sądu przekonywał wówczas, że: -To sąd ustalił jak przebiegało to nasze spotkanie, i sąd również ustalił, że nie były te panie w zaawansowanej ciąży, nie było mojego ataku na osoby tych dwóch pań, żeby musiały ratować swoje życie czy zdrowie- mówił w 2014 roku radny. (ZOBACZ NAGRANIE Nr 2)

Wideo nagranie nr 2:

Abstrahując, co było przedmiotem postępowania oraz nie wchodząc w szczegóły sprawy sądowej radnego Dziury, o której już przecież pisaliśmy na łamach portalu, wydaje się wysoce uzasadnione, aby w kontekście bieżących wydarzeń i obecnych zachowań radnego na sesjach, wrócić jednak pamięcią do wydarzeń z tamtych lat…

Szarża na urząd trwa w najlepsze. To, w jaki sposób radny odnosi się do pracowników urzędu zdążyliśmy się już przekonać, o czym pisaliśmy w artykule: Skandaliczne zachowanie radnego. Z uporem maniaka chciał wrobić dwie osoby w konflikt, a jego Manipulacje mieszkańcami Gminy Jedlicze i współpraca z autorami fake newsów to tylko wierzchołek góry lodowej. Ale czego można się spodziewać po Radnym, który nie przebiera w słowach i insynuuje?

 

Redaktor naczelny

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Robert55
Robert55
4 lat temu

Won stamtąd leśne dziadki idźcie dorabiać do emerytur gdzie indziej!! Oddajcie mandaty po kolei jak leci!!!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
Odpowiedź do  Robert55
4 lat temu

Niech pierwsza odda burmistrzowa mandat za chory pomysł z ceną za wywóz śmieci a potem pogadamy
a autor artykułu pewnie z burmistrzowa razem kawkę piją co?

Kkkk
Kkkk
4 lat temu

Widzę że od autora artykułu bije obiektywizm.

Lisek
Lisek
4 lat temu

Ten film obrazuje dokładnie jak Radni współpracują z Burmistrzem. Więc jaka Rada taka sala. Cóż dużo pisać. Brak tu rozmów jak widać w każdym temacie…. Przykre, że tak się w Naszej Gminie dzieje.

zdarty texas
zdarty texas
Odpowiedź do  Lisek
4 lat temu

“Gosposia” – jak zawsze na pokaz, jak zawsze pod publikę 🙂 Mamy wypasioną salę za gruuuuuuuubą kasę. Jeśli cyrk na pokaz to jaka zaradna, gospodarna – a jeśli coś zrobić to nie ma pani. Może zamiast bawić się w gwiazdę filmów Lipki należy wywiązać się z tego za to za co bierze kasę ? I nie mam bynajmniej na myśli mącenia i gwiazdorzenia. Inne skromne domy ludowe żyją, a u nas ? Niestety nie ma gospodyni ani gospodarza za to jest gwiazda maestra z Potoka i Dobieszyna..

Lipton
Lipton
Odpowiedź do  zdarty texas
4 lat temu

Remont Domu ludowego na borku kosztował 1 mln 300 tys ciekaw jestem ile jeszcze spotkań się tam odbędzie i kiedy to się odrobi

Nooo Noo
Nooo Noo
Odpowiedź do  zdarty texas
4 lat temu

Istny kabaret 😀

Trol
Trol
4 lat temu

Ale komuś Rada przeszkadza. Ciekawe dla czego?

Żenada
Żenada
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

Dałam minusa i dodał się automatycznie plus po co tak ? To dziecinne

Wrrr
Wrrr
Odpowiedź do  Żenada
4 lat temu

Dałaś minusa a ktos dał plusa tak trudno to zrozumieć widać inteligencją nie grzeszysz!!!

zdarty texas
zdarty texas
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

“Rada” – tak są zwarci i gotowi jak pierdykną im fotkę przy przecinaniu wstęgi – bardzo “nie Radzi” jeśli zaczynamy oczekiwać tego za co biorą kasę – działania w naszym interesie. Nawet może nie działania tylko nie ośmieszania nas bo już wszelkie granice przekroczyli.

Lisek
Lisek
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

A co robią dobrego? Ich praca w dobie pandemi to obniżenie pensji Burmistrzowi. Napisz co w tym czasie zrobili dla mieszkańców?

Suchodolski
Suchodolski
4 lat temu

Artykuł stanowi typowy przykład szczucia. To przykre, że osoba pisząca jest tak nieobiektywna i działa z premedytacją rozbudzając jeszcze większy konflikt społeczny. Właściwie to sszkoda strzępić ryja. System oceny komentarzy i tak zaraz narzuci 80% czerwonych łapek.

Szkodniki
Szkodniki
Odpowiedź do  Suchodolski
4 lat temu

Spadaj I idz wachaj skarpetki zibiemu

Lisek
Lisek
Odpowiedź do  Suchodolski
4 lat temu

Nie trzeba portalu który napisze co widać i słychać podczas sesji. Moja babcia czy mama które nie śledzą portalu a oglądają ze mną sesję mówią to samo że nasza Rada się zapomina. Szacunek względem Burmistrza i jego pracy został tak pięknie wynagrodzony. Ludzie z mojego otoczenia i innych Gmin mają takie samo zdanie. Sesje w Naszej Gminie stały się sensacją…

Ile diety pobierasz jeden z drugim
Ile diety pobierasz jeden z drugim
4 lat temu

Inteligentni mieszkancy mają tego towarzystwa dosyć!!!!!!! Oddajcie mandaty !!!!!

Trol
Trol
Odpowiedź do  Ile diety pobierasz jeden z drugim
4 lat temu

Podaj nazwisko tego inteligentnego mieszkańca

lena
lena
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

Jakbym Zibiego słyszała – donieś na sąsiada. Są sposoby na załatwienie spraw bez donosów. Zróbmy anonimową ankietę internetową. Co ty na to Trolu?

Trol
Trol
Odpowiedź do  lena
4 lat temu

czyli co? Już wymówki, już zwalanie na Zibiego? Jeżeli ktoś powołuje się na inteligentnego mieszkańca to nie widzę przeszkód aby podać jego nazwisko, chyba, że ten wpis ma na celu tylko szkalowanie innych.

lena
lena
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

Więc podpisz się z imienia i nazwiska. Podaj adres i nr. telefonu.

Kol
Kol
4 lat temu

Dziura oddaj pieniądze za bycie radnym W tej kadencji!!! Zachowujesz się jak dwuletnie dziecko, które nie zostało cukierka@

Były
Były
4 lat temu

Radni bezradni !!!

Były
Były
Odpowiedź do  Były
4 lat temu

Były
Ostatnia sesja miała dot. gospodarki odpadami komunalnymi tak ?
Skoro sie nie odbyła z powodu lekceważącego podejścia radnych , to proponuje aby każdyz nas mieszkańców odwiózł swoje śmieci na posesję radnego jeśli te nie zostaną odebrane w terminie . pozdrawiam !

lena
lena
4 lat temu

Nic dodać, nic ująć. Odnaleźli się. Widać, że to ich żywioł. Dać im więcej stołów do polerowania. Na tym się znają, Robota profeska. Ale jako tzw. Radni tylko marnują swój talent.

Arek
Arek
Odpowiedź do  lena
4 lat temu

Dokładnie tak. Niech robią to na czym się znają

kleks
kleks
4 lat temu

Radny Wożniak nie pomaga, bo podziwia cztery litery koleżanki

Lipton
Lipton
Odpowiedź do  kleks
4 lat temu

Rzeczywiście 😀 😀

Yoyo
Yoyo
Odpowiedź do  kleks
4 lat temu

Co na to pirat drogowy z borku?

Obserwator
Obserwator
4 lat temu

Z tej sytuacji w której znajduje sie teraz samorząd jedlicki najwiecej cieszy sie ZIBI
Znowu udało mu sie skutecznie manipulować ludzmi i ich myśleniem. Mistrz!

Nowiny 26 marca 2008

Myśliwiec przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie domaga się unieważnienia wyroku
sądów PRL, które w 1985 roku skazały go na półtora roku więzienia za drukowanie ulotek Solidarności Walczącej.
Ponieważ sąd kazał mu uzupełnić wniosek, Myśliwiec poprosił o przesłuchanie dawnych
funkcjonariuszy oraz tajnych współpracowników SB, którzy mają zaświadczyć, że walczył
z “komuną”.
– Jednym z tajnych współpracowników, którzy w latach 80. donosili SB na Myśliwca był
jego kolega ze studiów na rzeszowskiej filii UMCS, Zbigniew Sanocki. Obecnie burmistrz
Jedlicza. – poinformowali nas Czytelnicy.
Wiesław Myśliwiec to potwierdza:
– Rzeczywiście, z akt, do których miałem wgląd, wynika, że Sanocki, z którym studiowałem po wyjściu z więzienia, donosił na mnie SB. Były to informacje o moich potknięciach,
zaliczeniach, egzaminach. Słowem, informacje, które mogły mi zaszkodzić.
Myśliwiec nie wnioskował jednak do sądu o przesłuchanie Sanockiego.

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Bezradny dziura i jego kacik wzajemnej adoracji powinni oddać sie do dymisji! Niech skończą to szopkę, to jest niepoważne – błażenada!! Niech oddadzą ludzią pieniądze za ich kretyńskie decyzje na szkodę obywateli!

Basia
Basia
4 lat temu
Komentarz do fragmentu artykułu " Czytaj więcej »

Sprzątaczki pracują tutaj nie od dzisiaj i dobrze wykonują swoją pracę, a jak pani radna chce sprzątać to nie może być radną bo radny nie może pracować na rzecz gminy odpłatnie

fireman
fireman
Odpowiedź do  Basia
4 lat temu

atak na panie sprzątające jest po niżej pasa to bezwzlędni ludzie

Trol
Trol
Odpowiedź do  fireman
4 lat temu

A kto atakuje Panie sprzątające?

ooono
ooono
4 lat temu

Proponuję tej pani w białym mundurku przyznać dożywotni tytuł “ZASŁUŻONA SPRZĄTACZKA KIBLI W GMINIE JEDLICZE” jedynie do tego się nadaje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pompowtrysk
pompowtrysk
4 lat temu

Widać gołym okiem, że akcja reżysera to prowokacja.