Radny Ryszard Dziura, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu podczas obrad (14.05) próbował z uporem maniaka wrobić dwie osoby w wykreowany przez siebie- jak się okazało konflikt kadrowy, sekretarza z burmistrzem. Głos w tej sprawie oficjalnie zabrała sekretarz Barbara Korzeniowska, która zdementowała insynuacje radnego Dziury. Zachowanie radnego budzi więc poważne wątpliwości, co do wiarygodności jego osoby, zwłaszcza że już od jakiegoś czasu radny z Dobieszyna stał się zakładnikiem własnej narracji.

Grupa radnych pozwoliła sobie na przygotowanie projektu uchwały o zmianie wynagrodzenia dla burmistrza. Do tego projektu uchwały zostało przygotowane wielostronicowe uzasadnienie, do którego trudno odnieść się w sposób stricte merytoryczny, gdyż niemal w całej swojej rozciągłości zawiera wyświechtane, często używane przez grupkę radnych slogany.

Zuchwale, że coś jest (nie tak) w uchwale, ale…

Nawet wiceprzewodniczący rady, który rozsyłał do radnych robocze wersje projektu nad którym zapewne pracował w czasie narodowej kwarantanny, przyznał zuchwale, że coś jest źle w uchwale, ale… O co chodzi? Pewne rzeczy się zdeaktualizowały. To jednak nie przeszkadzało radnemu, aby zmobilizować radnych do głosowania nad projektem, który krótko mówiąc trąci myszą. No bo cóż przyjemniejszego dla duszy i ciała niż bogata w słownictwo jak gwizdek uchwała?

Nowe światło na sprawy…

Żarty żartami, ale sprawy zaszły zdecydowanie za daleko bowiem to, co wydarzyło się w czwartek (14.05) podczas sesji Rady Miasta rzuciło nowe światło na sprawy samorządu.

Ryszard Dziura bez mała przez godzinę prezentował obraz nędznej, nieudolnej i zwijającej się gminy. Niemal spakował walizki burmistrzowi. Zarzucił nowo zatrudnianym pracownikom urzędu, że nie mają doświadczenia, aby realizować zadania własne gminy. Chcąc nie chcąc, podważył również kompetencje komisji konkursowych upoważnionych do przeprowadzania naborów w jednostkach samorządowych.

Wszystko “źle”

Przy okazji wspomniał coś na temat rzekomo panującej tam złej atmosfery. Zastanawiam się skąd radny powziął tak wszechstronną wiedzę, bo jeżeli wziąć na poważnie to, o czym przekonywał jeszcze kilka dni temu, to radny nie może wejść do urzędu. Może zabrzmi to nieco trywialnie, ale trwająca w kraju pandemia w żaden sposób nie zwolniła akurat urzędu w Jedliczu ze stosowania się do zaleceń służb sanitarnych oraz wytycznych rządu. A więc ograniczenia w poruszaniu się w miejscach publicznych obowiązują wszędzie.

Radny czy scenarzysta? 

Ryszard Dziura nie omieszkał ze szczególną atencją odnieść się do sekretarza Gminy Jedlicze, podkreślając jej zasługi i zaangażowanie w pracę na rzecz jedlickiego samorządu. Radny podkreślił, że Barbara Korzeniowska to osoba o nieposzlakowanej opinii i wysokich kwalifikacjach. Celem radnego nie było jednak wyróżnienie czy docenienie wysokiego rangą pracownika samorządowego. Radny próbował wykreować rzekomy konflikt kadrowy sekretarza z burmistrzem.

Sekretarz dementuje insynuacje radnego 

Barbara Korzeniowska zadała kłam twierdzeniom radnego Dziury. -Odnosząc się do interpelacji i zapisów w uzasadnieniu tej uchwały dotyczącej zadań sekretarza i mojej osoby chciałam tu oświadczyć, że nie ma żadnego konfliktu pomiędzy mną, a panią burmistrz- oświadczyła sekretarz gminy.

Nowy regulamin organizacyjny urzędu, którego przygotowaniem zajmuje się burmistrz wymagał, aby sekretarz, która została również kierownikiem referatu ds. społecznych zamieniła gabinety. Radny Dziura próbował z uporem maniaka przekonywać, że sytuacja taka jest dalece niekomfortowa dla pani sekretarz, w momencie kiedy trzeba przyjmować interesantów, delegacje, radnych, sołtysów, pracowników urzędu, którzy potrzebują spotkać się z sekretarzem urzędu niekoniecznie przy osobie trzeciej.

-Obejmując funkcję kierownika referatu ds. społecznych zasadne było przeniesienie mnie do innego pokoju, tak abym mogła pracować z pracownikami referatu, gdyż technicznie nie wyobrażam sobie innego pokoju do pracy, gdzie kierownik nie ma kontaktu ze współpracownikami- wyłożyła sekretarz. -Nowy zakres czynności przyjęłam i realizuję.– dodała.

To nie tak miało być

Dla radnego ta decyzja jest jednak zupełnie niezrozumiała, dziwna i dalece nieetyczna. Oświadczenie sekretarza nie przekonało więc radnego z Dobieszyna, który w swoich insynuacjach posunął się jeszcze dalej.

W swojej wyobraźni przystawił do głowy… 

Radny odnosząc się do ad vocem do wypowiedzi sekretarza gminy zasugerował, że ma wrażenie jakoby sekretarz miała przystawiony do głowy pistolet. -Za sugerowanie że pracownik urzędu ma przystawiony pistolet do głowy radny powinien oddać mandat! takie słownictwo nie przystoi takiej funkcji- pisze nasz czytelnik, w jednym z komentarzy. -Osobiście jestem bardzo zniesmaczony pani wystąpieniem i mam pewne przemyślenia co w związku z tym zaszło, że została pani chyba zmuszona do takiego publicznego oświadczenia- odparł zniesmaczony radny.

Sekretarz, po raz kolejny zdementowała insynuacje radnego

-Emocje czasami biorą górę nad tonem głosu natomiast chciałam oświadczyć tutaj, że nikt mnie nie zmuszał do żadnej wypowiedzi. Moja wypowiedź nie była uzgadniana ani z panią burmistrz ani z burmistrzem- oświadczyła sekretarz gminy Barbara Korzeniowska i dodała: -Nie ma żadnego konfliktu pomiędzy mną, a panią burmistrz.

Sekretarz odniosła się również do stwierdzeń radnego. -Odnośnie spotkań, że nie mam gabinetu i nie mam się gdzie spotkać z pracownikami to też chciałam oświadczyć, że nie widzę tutaj problemu, gdyż mogę korzystać z sali narad i jeżeli jest taka potrzeba to z tej sali korzystam.- podkreśliła i dodała, że nieuprawnione jest również stwierdzenie, że uczyła panią burmistrz pracy jak przyszła tutaj do pracy. -Zawsze podziwiam panią burmistrz, która potrafi zadbać o interesy gminy wykazując kompetencje, wiedzę w negocjacjach z partnerami czy instytucjami. Czyny o których państwo piszecie są widoczne, kto chce zobaczyć to je widzi.- skwitowała sekretarz gminy.

To nie tak miało być

-To co się wydarzyło było bardzo naganne. I ja to mogę nawet kolorowymi literami powiedzieć- powiedziała radna Wenencja Żychowska ad vocem wypowiedzi sekretarza gminy. -To jest nasze uzasadnienie, nasza decyzja, nasza wola i nasze postrzeganie. Pani tak oświadczyła. My uważamy, że tak nie powinno być- dodała radna, która nie kryła swojego niezadowolenia z oświadczenia sekretarza gminy, a sytuację doskonale widać na retransmisji z sesji Rady Miejskiej.

 

Redaktor naczelny

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Jedliczanin
Jedliczanin
4 lat temu

Dość kompromitacji.
Radni do wywalenia. Zacząć od Dziury.

cieć
cieć
Odpowiedź do  Jedliczanin
4 lat temu

A Ty co jesteś z PIS-dzielcow,ze od razu byś .tak kazdego wywalał.To nie 3-jka,a radni bedą do końca kadencji, a inni ,,,,,nie wiadomo

Mieszkaniec Jedlicza
Mieszkaniec Jedlicza
4 lat temu

wie pan co? Niech się pan przestanie kompromitować i wymyślać jakieś bzdury a zajmie robotą u siebie w wiosce choć sądze że i tam ludzie mają swoje zdanie! Ile pan diety dostaje z tytułu pełnienia funkcji? do tego dochodzą pewnie jakieś posiedzenia w ramach komisji czy się mylę?

Trol
Trol
Odpowiedź do  Mieszkaniec Jedlicza
4 lat temu

Jeśli chodzi o diety Radnych to proponuję samemu poszukać w uchwałach Rady Miejskiej bo inaczej ktoś głupoty napisze a Ty uwierzysz.

Mario
Mario
Odpowiedź do  Mieszkaniec Jedlicza
4 lat temu

Wyciaga kasę z gminy bo za cienki jest na inną pracę…. informatyk z Bożej łaski…Żanadaa….odejdź, wstydu oszczędź…. Tak by ci ojciec na pewno poradził…

cieć
cieć
Odpowiedź do  Mario
4 lat temu

Nie obrażaj Go bo jest osobą publiczną(za to jest paragraf),a to że Ojca tykasz-mojego dobrego kolegę to jesteś zwykly ŚMIEĆ

Kol
Kol
Odpowiedź do  Mario
4 lat temu

Dokładnie, taki nasz przewodniczący
Rady gdzie on pracował? Powinien iść do huty na 3 zmiany i zapieprzac za najniższa… wtedy by mu się odechciało myśleć o glupotach, spiskach…z tego co pamiętam to on cały czas w samorządzie działa, żeby były z tego jeszcze jakieś efekty…siedzi, pieprzy o glupotach i kase zbija…czemu by się normalnej roboty, zobaczylby jak to jest się szeregowym pracownikiem, jak pracodawca Tobą poniewiera! W dodatku nie ma kultury, oglądu,nie umie się wypowiadać, jest Marionetką !! To samo się tyczy wice przewodniczącego bezradnej z dobieszynie. Niech się zajmie uczciwą robota A nie manipulacja i kłamstwem !

Trol
Trol
4 lat temu

Ciekawe co napiszecie jak na wniosek Burmistrza śmieci zostaną podniesione na 28 zł od osoby. Na kogo będziecie ujadać. Z góry zakładam, że na tym portalu dostanie się radnym. Może się mylę?

realista
realista
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

Przecież w każdym medium ogólnokrajowym trąbią, że opłaty za śmieci wzrosną – dotyczy to kraju – a nie pojedynczych gmin. Popatrz ile worów śmieci produkujesz miesięcznie.

Trol
Trol
Odpowiedź do  realista
4 lat temu

czytaj ze zrozumieniem

Kol
Kol
Odpowiedź do  realista
4 lat temu

Śmieci to jest przekręt akurat…jak jadę przez wioski to większość ludzi oddaje 2-3 worki segregowanych śmieci i ma za to płacić 28 zł od osoby…średnio rodziny są 4 osobowe, to wychodzi 112zl! Ładnie ktoś nas nabija w butelke…tym powi len zająć się jakiś prokurator albo jakiś inny ważny urząd…mafia śmieciowa działa!

ooono
ooono
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

Proponuję Ci – załóż firmę i zbieraj śmieci !!!!!!! kasa sama jak rzeka popłynie na
Twoje konto, policzmy 28,-zł od osoby miesięcznie razy ok 14 tys mieszkańców gminy miesięcznie razy 12 miesięcy i masz już ok 5 mln czystego zysku —- no dawaj takie prostackie liczenie,

Kol
Kol
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

Czytaj gościu że zrozumieniem. Skoro W tamtym roku uchwalono 16 zł żeby gmina nie dokładala i jpgik było przynajmniej na zero to skąd ta podwyżka o 12zl na osobę??? Albo ktoś źle zarządza komunalną i podpisuje słabe kontrakty, albo nas ściągają i wydzielają on nas kase!

ooono
ooono
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

Rozumiem Ty Kol-ego doskonale znasz się na gospodarce odpadami
a najlepiej idzie Ci wyrzucanie śmieci do kosza iiiii tyle………
Jeśli chcesz być na bieżąco musisz zapoznać się ze wszystkimi
obciążeniami i opłatami które wzrosły od tamtego czasu, zafundowane nam przez kaczy rząd i eko-terrorystów,

Kol
Kol
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

Skoro jesteś taki wszystkowiedziący to wytłumacz zmianę z kwoty 16 zł na 28. Ludzie mają prawo wiedzieć co dokładnie spowodowało takie podniesienie ceny. To tak jakbyś kupował paliwo po 5 zł A nagle ono wzrosło do 10. Chcemy znać szczegóły! Na razie poslugujesz się tylko nic nie wnoszaczymi frazesami…

Ostatnio edytowane 4 lat temu przez Kol
ooono
ooono
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

Gdybyś poczytał od początku – wpis Realistycomment image
realista
Odpowiedź do  Trol
1 dzień temu

Przecież w każdym medium ogólnokrajowym trąbią, że opłaty za śmieci wzrosną – dotyczy to kraju – a nie pojedynczych gmin. Popatrz ile worów śmieci produkujesz miesięcznie.

Ciesz się, że mieszkasz w Jedliczu na dalekiej prowincji w innych
częściach kraju ceny są trochę inne..
Proponuję zapytać w Gmnie, DLACZEGO przedstawią Ci wyliczenie
przecież to informacja publiczna.
Ja niestety nie wiem dokładnie dlaczego, ja tylko staram się widzieć jak funkcjonuje świat.

Kol
Kol
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

W tym poście nie ma nic konkretnego…link do wyliczeń poprosze

ooono
ooono
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

A tak dla ścisłości nie chodzi tu o wysokość opłat za wywóz śmieci
lecz ochamskie zachowanie tego typa z Dobieszyna na sesjach
Rady Gminy

Tak to widzę
Tak to widzę
4 lat temu

Pan Ryszard Dziura na Burmistrza.

Mario
Mario
Odpowiedź do  Tak to widzę
4 lat temu

Ten niedouk… konflikt, zemsta, knucie, zastraszania to jego drugie imię. To jest zaplecze na burmistrza???? PiS… przeproś i spierdal…
Niech swój ogródek ogarnie, kultury nabedzie a potem na palacza w 13 może ewentualnie aplikować.
Obecny burmistrz to osoba godna zaufania. Przy dziurze to już a starcie można zawinąć gminę w rulon i wysłać do krajów trzeciego świata a on jako ostatni zgasi światło…

Tak to widzę
Tak to widzę
Odpowiedź do  Mario
4 lat temu

Odczep się od jednego z niewielu uczciwych ludzi w tej gminie.
Pan Ryszard Dziura ma u mnie poważanie za to, że potrafi się przeciwstawić Pani
Władzy i wytyka wszystkie patologie.
Takich ludzi więcej.
A Ty nic nie potrafisz tylko krytykować

peace
peace
Odpowiedź do  Tak to widzę
4 lat temu

Poważanie? Czyje? Jeśli ktoś jest uczciwy nie ma potrzeby pisania, że jest uczciwy – jeśli jakiś klakier zaczyna na siłę pisać o jakimś bolku, że jest uczciwy – to coś nie halo.

Mieszko
Mieszko
Odpowiedź do  Tak to widzę
4 lat temu

Chyba Dobieszyna haha

Indygo
Indygo
Odpowiedź do  Tak to widzę
4 lat temu

Mądry facet. Ma mój głos

peace
peace
Odpowiedź do  Tak to widzę
4 lat temu

Rynce Opadają, Pan KŁAMIESZ. PAN RYSZARD na Burmistrza ???????. Taki człowiek !!!!!!!!!! Na PREZYDENTA – Tadżykistanu.

kosa58
kosa58
4 lat temu

Proponuję, aby Dziurę / i nie tylko/ zbadał dobry psycholog .

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Proszę Państwa jestem uczciwym obywatelem gminy ale gdy zobaczyłem ostatnią radę to wypowiedzi niektórych radnych to poziom klasy podstawowej naprawdę wstyd dla całej gminy.

maurzysta
maurzysta
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 lat temu

Oj. Bosko by było, gdyby taki poziom osiągnęli. Dzieli ich przepaść od niego.

Uczeń
Uczeń
4 lat temu

Zastanawiam się jak pan profesor Kopeć wytrzymuje z tym towarzystwem. Wspaniały nauczyciel i czlowiek chyba nic się nie odzywa patrząc co sie tam dzieje ;( 🙁
Pozdrawiam

Jedliczanin
Jedliczanin
4 lat temu

Odwołanie całej rady miasta natychmiast. Ci Państwo którzy są w porządku nie powinno się obawiać o głosy mieszkańców. Ze szkodnictwem trzeba skończyć. Jest jakiś przepis zeby ich odwołać ?

Mieszko
Mieszko
Odpowiedź do  Jedliczanin
4 lat temu

Żądam dymisji tych ludzi

Mieszkaniec Jedlicza
Mieszkaniec Jedlicza
4 lat temu
Komentarz do fragmentu artykułu " Czytaj więcej »

Za te słowa powinien oddać mandat!!

Olek
Olek
Odpowiedź do  Mieszkaniec Jedlicza
4 lat temu

chyba dostać medal!

Arek
Arek
Odpowiedź do  Olek
4 lat temu

Szklanego buraczka ?

Kol....
Kol....
4 lat temu

czyli to prawda co powiedział mi jego znajomy

Zbyszek
Zbyszek
4 lat temu

Podajcie się d dymisji i oszczędzcie nam tych cyrkow

peace
peace
4 lat temu

Młody człowiek, a tak pluje jadem podobnie jak jego świta. Ile mu zostało do emerytury. Już Biblia w jasny sposób wypowiadała się o Celnikach i pokrewnym ich profesjom. Nie każdy ma szansę wstąpić w te elity – trzeba mieć plecy Trochę pobąblować i emeryturka. A jak się namąci to i dodatkowa kasa.

Olek
Olek
Odpowiedź do  peace
4 lat temu

Celnik, to chyba bliżej fachu Jolanty:)) Bo wiesz…Apostoł Mateusz, który był celnikiem własnie, był popborcą podatkowym. I to w dodatku rzymskim, czyli okupanta w czasach Jezusa. Ale ty zapewne myślisz, że celnik to był w mundurze, na tamożni i ktokodylek na niego wołali. Ale Ty głupiutki Pudelek jesteś.

realista
realista
Odpowiedź do  Olek
4 lat temu

Twoja retoryka  “Ale Ty głupiutki Pudelek jesteś” – cały czas ta żałosna narracja hejtu jak na sesji – obrażanie innych, poniżanie, manipulowanie, Ale jak słuszni zauważyłeś Apostoł Mateusz się nawrócił – zamów mszę za swojego guru Ryszarda. Pójdziemy tłumnie modlić się o opamiętanie dla niego. Każdemu należy dać szansę zanim się pogrąży.do końca.

for_fun
for_fun
4 lat temu

Oglądnijcie. Warto Z kim wam się kojarzy? https://dreamworks.fandom.com/pl/wiki/Humpty_Dumpty

Janeczka
Janeczka
4 lat temu

Pani sekretarz emeryt ,dożywotnio przyspawana do stołka ? Czas na zmiany młodzi pełni pomysłow czekają.

Mieszkaniec Jedlicza
Mieszkaniec Jedlicza
4 lat temu

dymisja !

JA i ty
JA i ty
4 lat temu

rade i radnych można odwołać bez odwoływania burmistrza trzeba zebrać podpisy pod wnioskiem i złożyć do wojewody . pan wojewoda musi ogłosić referendum w gminie (takie jest prawo nawet jak nie chce to musi) i mieszkańcy mogą odwołać rade i radnych BEZ odwoływania burmistrza.

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Bezradny z Dobieszyna. Ciekawe jest to ze za kadencj Zibiego, sadował się z gminą(Zibi) nie chce mu udzielić informacji…tersz trzyma komitywę z Zibim, je nu z palców. Nic innego jak dwulicowy człowiek! Fałszywiec, jak w gninie beda tacu radni( a jest ich zdecydowana wiekszość) to nasza gnina się przestanie rozwijać? Czemu za Zibiego nie załatwiali wozow strazackich dla OSP? Byly na to programy, pieniadze z Unii, tylko włożyć swoją prace i może kilka jednostek by miało nowe samochody…inne gminy obok nas z tego skorzystały…a my przy nich wyglądamy jak partacze…WSTYD! Czemu o niektorych drogach w gminie zapomniano? Jest kilka miejscowości, ktorych drogi sa zniszczone od kilkunastu dobrych lat, a nic z tym nie jest robione…gdzie byl wtedy dziura?? Gdzie byli radni( spora czesc z nich byla kilka kadencji)??