Jedlicze
słabe opady deszczu
8 ° C
9 °
7.7 °
83 %
10.4kmh
100 %
pt.
8 °
sob.
12 °
niedz.
12 °
pon.
13 °
wt.
13 °
Strona głównaSamorządWysoka pozycja Gminy Jedlicze w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej"

Wysoka pozycja Gminy Jedlicze w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”

Wysoka pozycja Gminy Jedlicze w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Gmina Jedlicze uzyskała bardzo wysoką pozycję w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. Spośród 878 gmin miejskich i miejsko-wiejskich została sklasyfikowana na 74 pozycji w skali całej Polski. -Dziękuję wszystkim pracownikom, całemu naszemu zespołowi za ogrom pracy, której efekty w sposób obiektywny są doceniane- powiedziała burmistrz Jolanta Urbanik.

Nie tak dawno bo w lipcu br. informowaliśmy o wysokiej pozycji Gminy Jedlicze w niezależnym rankingu finansowym przygotowanym przez Katedrę Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Teraz opublikowano Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej”, jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w kraju. Pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” to projekt, którego celem jest wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin w Polsce.

Nad zasadami Rankingu czuwa niezależna kapituła ekspertów, która ocenia efekty działań miast i gmin w zakresie dbałości o jakość życia, stan środowiska i rozwój ekonomiczny przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania. W kryterium oceny brano pod uwagę aż 50 różnych wskaźników.

Na uwagę zasługuje fakt, że Gmina Jedlicze zajęła nie tylko wysoką pozycję w skali Polski, ale jest liderem rankingu spośród gmin powiatu krośnieńskiego.

-Dziękuję wszystkim pracownikom, całemu naszemu zespołowi za ogrom pracy, której efekty w sposób obiektywny są doceniane – powiedziała burmistrz Jolanta Urbanik.

Jednak powyższe dane rankingowe nie dla wszystkich są satysfakcjonujące. Opozycja chciałaby, aby to był żart lub nawet permanentne kłamstwo. Na jednym z internetowych blogów, który powstał kilka chwil po przegranych przez poprzednią ekipę trzymającą władzę wyborach samorządowych, dzień po publikacji jednego z ostatnich, imponujących rankingów, ci ruszyli do ataku- wylewając pomyje pod adresem gminy i mieszkańców. Dziś jak boomerang wraca do nich to, co wówczas napisali anonimowi, internetowi trolle: “Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce.”

Co tu powiedzieć? Choć trolle nie są z marsa, ale mieszkają pośród nas, to pewne jest, że prawda broni się sama i właśnie przyszedł czas!

Przy okazji gratulujemy znamienitym fachowcom dobrego opracowania rankingu.

(rn)

 

 

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

brak wydarzeń

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

brak wydarzeń

Opinie i komentarze

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Janko Muzykant
Janko Muzykant
2 lat temu

… mogło by być jeszcze wyżej,gdyby nie kilkoro debili mieniących się radnymi-bryndza, dziurawiec, matoł męcinski,glupkowata chlebianka czy Julia Veneda..

Zofia
Zofia
2 lat temu

No, gratuluję Pani Burmistrz zwolenników, którzy tak łatwo obrażają innych i pogardzają drugim człowiekiem. Obyś tylko w tym owczym pędzie nie trafił na skraj przepaści. Radni jeszcze niedawno ślepo wierzyli Pani Burmistrz, a teraz…?

Hahaha
Hahaha
Odpowiedź do  Zofia
2 lat temu

Jeżeli ślepo wierzyli, to jedynie świadczy o ich poziomie intelektu.

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
3
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X