Strona głównaSamorządPodwyżki dla radnych? Jest komentarz radnego, który przewodniczy komisji budżetu i finansów

Podwyżki dla radnych? Jest komentarz radnego, który przewodniczy komisji budżetu i finansów

Podwyżki dla radnych? Jest komentarz radnego, który przewodniczy komisji budżetu i finansów

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Nie milkną echa uchwały Rady Miejskiej w Jedliczu, która zakładała sowite podwyżki diet. Przygotowany przez grupę radnych projekt uchwały podnoszącej uposażenia, zwłaszcza w obliczu referendalnego fiaska, wywołał lawinę komentarzy. Głos w tej sprawie zabrał przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów, w skład której wchodzą członkowie rady. Co powiedział? O szczegółach redaktor naczelny.

Nie milkną echa wokół przygotowanego przez grupę radnych projektu uchwały dotyczącego podwyżek diet, o czym informowaliśmy jeszcze w grudniu 2021 r.: Radni podwyższyli sobie diety. Sowite podwyżki i ostra wymiana zdań. Choć radni jeszcze końcem ubiegłego roku przegłosowali podwyżki, to wojewoda stwierdziła jej nieważność, wskazując na nieprawidłowości, o czym również informowaliśmy- dokładnie 5 lutego br. w weekendowym wydaniu portalu, w artykule: Podwyżki dla radnych nie będzie? Wojewoda stwierdziła nieważność uchwały.

Radny zabierał głos w tej sprawie

Wkrótce po emisji materiału głos zabrał (w mediach społecznościowych) radny Tomasz Lisowski, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów, działającej przy Radzie Miejskiej w Jedliczu. Jego komentarz był odpowiedzią na opinię jednego z naszych czytelników, który stwierdził, że być może już na najbliższej sesji radni zrobią wszystko, aby własne portfele zabezpieczyć. -O to nie mamy się co martwić. Fajnie by było jakby we wszystkich kwestiach tak szybko reagowali i wnioski wyciągali- napisał nasz czytelnik, którego opinia spotkała się z licznymi- pozytywnymi reakcjami.

Radny nie uczestniczył w głosowaniu dot. ustalenia nowych diet. Na salę obrad sesji wszedł wkrótce po tym, jak radni podnieśli swoje uposażenia. Teraz zabiera głos

Radny Lisowski, którego w momencie głosowania nie było na sali sesyjnej, w odpowiedzi na opinię naszego czytelnika napisał (5 lutego o 20:43): „Panie kochany. Radni nie dbają o swoje portwele tylko aby swoim dać podwyżki take wydnowo rozporządzenie. Itd.” (pisownia oryginalna).

O co chodzi?

Choć pierwotna treść komentarza napisanego przez nawiasem mówiąc szefa komisji budżetowej dzień później, jeszcze dwukrotnie uległa zmianie, a zdaniem naszego czytelnika komentarz radnego trzeba było „troszkę analizować aby wszystko zrozumieć”, to ja nadal nie potrafię rozszyfrować, o co może w nim chodzić panu radnemu od finansów.

Przypuszczam, że po dwóch, może trzech telefonach, nie tak dawno wybrany szef komisji od finansów… zmieniał treść komentarza, naprawiając błędy. Trudno nie odnieść wrażenia, że w weekend na naszych oczach działy się korepetycje z języka polskiego.

To nie pierwszy raz, kiedy radny daje o sobie znać. W drugim roku bieżącej kadencji samorządowej (2018-2023) podczas jednej z sesji Rady Miejskiej w Jedliczu stanowczo odmówił pracy w Komisji Uchwał i Wniosków.

Po mimo, że radny przed objęciem mandatu, zobowiązał się do przestrzegania roty ślubowania, co potwierdził własnoręcznym podpisem- odmówił pracy we wspomnianej komisji.

Jeden z dwóch radnych w największej pod względem liczebności mieszkańców podmiejskiej miejscowości- w Potoku i jednocześnie najliczniejszym ze względu na elektorat Sołectwie wchodzącym w skład Gminy Jedlicze. Radny Tomasz Lisowski- współtwórca politycznej rozróby i demonstracji buntu przeciwko władzy, tolerujący beznamiętnie nieprzyzwoite zachowania kolegów i koleżanki z rady, zawiódł tych, którzy spodziewali się z jego strony czegoś innego. To miał być najlepszy debiut w radzie, a tolerowanie takich zachowań- na dodatek z bliska, jest totalnym zaprzeczeniem zasady fair play.

(rn)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2023

01kwiCałodnioweXII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

01kwi08:0013:00Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

19kwiCałodniowe„Polscy Pisarze Dzieciom” – Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2023

01kwiCałodnioweXII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

01kwi08:0013:00Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

19kwiCałodniowe„Polscy Pisarze Dzieciom” – Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Opinie i komentarze

14 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
XYZ

Jak przekonaliśmy się na ostatniej sesji radny Lisowski nie umie poprawnie czytać. Naturalnym jest więc fakt, że również nie może umieć poprawnie pisać.

XYZ

Jego umiejętność czytania i pisania przekłada się na formę wypowiedzi na sesjach rady, którą niejednokrotnie trudno zrozumieć. Jednak Rada Gminy zaskakująco, jednogłośnie, w sposób niepojęty, dziwnym trafem wybrała go na Przewodniczącego Budżetu i Finansów – najważniejszej komisji w radzie.

Do XYZ

Co to za zdanie. Chłopcze przeczytaj to co napisałeś.

XYZ

Widzę że i Ty masz problem czytania tekstu że zrozumieniem. Czyżbyś razem z Lisowskim chodzil do jednej szkoły ?

Do XYZ

Pisz bez błędów.

pytający

Pytanie: dlaczego chcecie tyh biednych radnych zaszczuć ?

XYZ

To prawda, że są biedni a raczej ubodzy -intelektualnie. Sami się pogrążają.

Do XYZ

Normalny człowiek leżącego nie kopie

XYZ

Chyba, że leżący fika nogami.

kombi

Minister finansów- ale szopka

XYZ

Dla pewnych osób radny o takim poziomie myślenia jest bardzo dobrą marionetką. Dlatego jest jak to nazwałeś ” Ministrem Finansów” Można nim manipulować w celu osiągnięcia swoich korzyści.

14
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X