Jedlicze
zachmurzenie duże
14.7 ° C
17.5 °
11.5 °
90 %
2.2kmh
100 %
pon.
15 °
wt.
24 °
śr.
23 °
czw.
21 °
pt.
24 °
Strona głównaSamorząd i politykaKarty odkryte. Stary polityczny układ, chciałby władzy w mieście i gminie oraz...

Karty odkryte. Stary polityczny układ, chciałby władzy w mieście i gminie oraz powiecie

Karty odkryte. Stary polityczny układ, chciałby władzy w mieście i gminie oraz powiecie

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Po raz pierwszy, w tej kampanii wyborczej, odsłaniamy karty w politycznej grze o władzę. Stary układ polityczny chciałby przejąć wpływy i rządzić. Apetyt – na gminę i samorząd powiatowy – mają nieposkromiony. Kim są ludzie, którzy palą się do foteli w gabinecie burmistrz i starosty powiatu?

Nie da się ukryć, że kampania wyborcza nabrała rozpędu. Maraton, w walce o władzę, rozpoczęli już kandydaci z niektórych komitetów. Oprócz tego, że przestrzenny ład i jego estetyka są nieco zaburzone, przez banerów wieszanie, to niespodzianek – raczej – nie ma się co spodziewać.

Żadną niespodzianką, dla mieszkańców Gminy Jedlicze, nie jest sposób, w jaki kandydaci prowadzą kampanię wyborczą. Oblepianie ogrodzeń, płotów i miejsc uczęszczanych to zwyczajowo przyjęta forma kampanii.

Żadną nowością nie jest też to, że ludzie ze starego układu politycznego – którzy nie zostali przez mieszkańców wybrani – dalej startują w wyborach. Innymi słowy – nie chcą przyjąć do wiadomości, że ludzie ich nie wybrali.

Przykładem na powyższe jest kandydatura Jana Juszczaka, niegdysiejszego starosty powiatu. Juszczak, w 2018 roku, ubiegał się o fotel burmistrza Jedlicza – bezskutecznie. Uzyskał niskie, niespełna 29 proc., poparcie. Taki sam los spotkał go w 2002 roku. W tych wyborach Juszczak kandyduje do samorządu powiatowego.

Jan Juszczak, b. starosta krośnieński  to polityczny ojciec i mentor Ryszarda Dziury i Wojciecha Tomkiewicza. 10 marca uczestniczył w zebraniu wyborczym jednego z nich          /fot. archiwum Jedlicze24

To nie przypadek, że kandydatami na fotel burmistrza w Jedliczu stają się współpracownicy b. starosty. Jan Juszczak to polityczny ojciec i mentor Ryszarda Dziury i Wojciecha Tomkiewicza – wszyscy trzej wywodzą się z jednego środowiska politycznego. Ten ostatni, dwukrotnie, ubiegał się o mandat radnego powiatu – bezskutecznie. Więcej szczęścia miał Dziura, któremu do tej pory, śmiało, udawało się uzyskiwać reelekcję.

Jak wiemy, dwa komitety wyborcze: Ryszarda Dziury oraz Wojciecha Tomkiewicza – dla pozoru konkurencyjne – mają wiele wspólnych cech, o czym informowaliśmy w artykule: Kampania nabiera tempa. Komitety przedstawiają kandydatów i plany, ale też zaliczają poważne wpadki.

To jednak nie wszystko bowiem jeszcze kilka lat temu, Jan Juszczak przynależał do Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie, z partii, został wyrzucony. Kandydatem, z tego samego ugrupowania, w wyborach do powiatu był kiedyś, w 2014 roku, Wojciech Tomkiewicz. Radnym jednak nie został. Cztery lata później (w 2018 roku), już pod innym szyldem, postanowił wystartować ponownie, ale nie udała się ta sztuka i tym razem.

Niewątpliwie, udawanie bezpartyjnych i niezależnych, to niełatwa sztuka. Zwłaszcza w tak małym środowisku. Panowie ze starego układu politycznego szukają sposobu i chcą przejąć samorządy. Apetyt – na gminę i powiat – mają nieposkromiony. -Jak nie udało się jednemu, to postawił na dwóch innych.- uważa nasze źródło. -To czysta kalkulacja polityczna. Bez idei, standardów i konkretnych, istotnych, nowych propozycji.– dodaje.

Mieszkańcy nie chcą być częścią politycznej układanki i – bardziej niż kiedykolwiek – potrzebują stabilności. Oczekują wyłącznie dalszego rozwoju gminy, to jest na przykład: remontów dróg, chodników, rozbudowy sieci kanalizacyjnej oraz nowych inwestycji.

Zmierzą się z Jolantą Urbanik. W grze, o fotel burmistrza, Artur Pytko i dwóch innych kandydatów

***

Wiarygodne i sprawdzone źródła informacji. Błyskawicznie, wprost i do rzeczy. O tym, co ważne!

Więcej o wyborach w Gminie Jedlicze w specjalnym serwisie WYBORY SAMORZĄDOWE 2024. 

***

Wybory samorządowe w Gminie Jedlicze. Napisz do nas na adres: redakcja@jedlicze24.pl dopisek: Wybory Samorządowe 2024

Bądź na bieżąco i nie przegap niczego, co ważne – polub Jedlicze24.pl na Facebooku.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
20
+1
10
+1
2
+1
18
+1
4
+1
3

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X