Jedlicze
zachmurzenie duże
14.7 ° C
17.5 °
11.5 °
90 %
2.2kmh
100 %
pon.
15 °
wt.
24 °
śr.
23 °
czw.
21 °
pt.
24 °
Strona głównaSamorząd i politykaZmierzą się z Jolantą Urbanik. W grze, o fotel burmistrza, Artur Pytko...

Zmierzą się z Jolantą Urbanik. W grze, o fotel burmistrza, Artur Pytko i dwóch innych kandydatów

Zmierzą się z Jolantą Urbanik. W grze, o fotel burmistrza, Artur Pytko i dwóch innych kandydatów

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Gdy inni kandydaci szukają pomysłu na siebie, ona realizuje pomysły, których na terenie miasta i gminy nigdy dotąd nie było. Oprócz spraw przyziemnych – jak rozbudowa sieci kanalizacyjnej – burmistrz Urbanik zrealizowała, a także zaplanowała, nowe inwestycje. -Zależy mi, aby stworzyć piękne miejsce do zamieszkania, zielone i bezpieczne, w którym można cudownie zamieszkać. Chcemy, aby ludzie młodzi zakładali tutaj rodziny dlatego chcemy stworzyć dla nich dogodne warunki.- podkreśla Jolanta Urbanik.

Burmistrz Jolanta Urbanik będzie ubiegać się o reelekcję. Od kilku lat, konsekwentnie, realizuje pomysły na rozwój miasta i gminy. Gdy inni kandydaci, którzy od lat chcą rządzić w Jedliczu, prześcigają się w planach i szukają pomysłu na siebie, burmistrz te pomysły realizuje. Jolanta Urbanik może być burmistrzem jeszcze jedną kadencję.

Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, z powodzeniem, realizuje oczekiwane przez mieszkańców inwestycje

7 kwietnia wybierzemy skład Rady Miejskiej w Jedliczu i burmistrza, który kieruje pracą urzędu. Oprócz doświadczonej, sprawdzonej i zaufanej, osoby na stanowisko burmistrza gminy ważne jest, aby wybrać kompetentny 15-osobowy skład Rady Miejskiej.

To my, mieszkańcy Gminy Jedlicze, podejmiemy decyzję o tym kto, przez najbliższe 5 lat, będzie decydował: jakie drogi i chodniki będą budowane, jakie będą stawki opłat za śmieci, czy będą dodatkowe miejsca w żłobku, czy będzie rozbudowywana sieć kanalizacyjna i czy na terenie naszej gminy nadal będą powstawać nowe inwestycje.

Wiemy, że o władzę w Jedliczu chce powalczyć 7 komitetów wyborczych zarejestrowanych lokalnie i jeden komitet koalicyjny – zarejestrowany centralnie. Cztery z nich zamierzają zgłosić swojego kandydata na fotel burmistrza.

Oprócz urzędującej burmistrz Jolanty Urbanik, o najważniejsze stanowisko w magistracie chce ubiegać się Artur Pytko, pracownik Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie, zatrudniony jako specjalista w administracji. Pytko to także członek zarządu Osiedla Jedlicze-Centrum. W 2021 roku, w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Jedliczu, z poparciem niektórych radnych, ubiegał się o mandat radnego. Artur Pytko miał drugi wynik spośród trzech kandydatów.

Na fotel burmistrza mają apetyt jeszcze inni kandydaci. Jednym z nich jest, dobrze znany mieszkańcom Jedlicza i okolic, Ryszard Dziura. Świeżo upieczony emeryt nie zamierza składać broni i rezygnować ze stanowisk w samorządzie, przeciwnie. Dziura, po blisko 20 latach w Radzie Miejskiej w Jedliczu, sterany nieco rolą szeregowego członka rady, gotowy jest do walki i zamierza stoczyć bój o fotel w gabinecie burmistrz. Choć wielu mieszkańców ma dosyć jego utyskiwania, ten nie zamierza rezygnować.

Mniej znany w Jedliczu, od Ryszarda Dziury, kandydat to Wojciech Tomkiewicz. Związany zawodowo z Korczyną i Gminą Korczyna. Zatrudniony w Gminnym Ośrodku Kultury w Korczynie na stanowisku dyrektora. Przez cztery lata, do 2019 roku, z woli mieszkańców Długiego, był członkiem Rady Sołeckiej. Tomkiewicz, w latach 2010-2014, był radnym Powiatu Krośnieńskiego. W 2014 roku, ponownie, ubiegał się o mandat radnego powiatu jednak bezskutecznie. Taki sam los spotkał go cztery lata później- w 2018 roku. Przedstawicielem mieszkańców Gminy Jedlicze nie został.

Zarówno radny Ryszard Dziura jak i dyrektor GOK w Korczynie Wojciech Tomkiewicz wywodzą się z jednego środowiska politycznego. Pomimo, że utworzyli dwa odrębne komitety wyborcze mają ten sam polityczny cel i obaj szukają pomysłu na siebie. Świeżo upieczony emeryt, Dziura, jest w zdecydowanie lepszej sytuacji niż jego kolega, przed którym stoi niepewna przyszłość w roli dyrektora GOK w Korczynie bowiem jak ogłosił włodarz Korczyny, nie będzie już kandydował na wójta, a urząd i gminę zostawia od marca br.

Oprócz tego, że na chwilę obecną wiadomo, iż cztery komitety wyborcze będą zgłaszać kandydata na fotel burmistrza, na dzień dzisiejszy nikt nie dokonał jeszcze rejestracji. Aby komitety mogły zgłosić takich kandydatów muszą najpierw prawidłowo zarejestrować, od 8 do 15, kandydatów do Rady Miejskiej w Jedliczu.

Jolanta Urbanik podkreśliła, że oprócz spraw przyziemnych – jak rozbudowa sieci kanalizacyjnej – zaplanowała też nowe inwestycje. -Zależy mi, aby stworzyć piękne miejsce do zamieszkania, zielone i bezpieczne, w którym można cudownie zamieszkać. Chcemy, aby ludzie młodzi zakładali tutaj rodziny dlatego chcemy stworzyć dla nich dogodne warunki.- powiedziała burmistrz.

Artur Pytko wstępnie poinformował, że uda mu się zarejestrować swoją kandydaturę. Nadal pracuje jednak nad budowaniem komitetu. -Nie jest łatwo przekonać ludzi, aby pracowali w terenie- tłumaczy. -Wszystko jest natomiast na dobrej drodze- przyznaje.

Ryszard Dziura i Wojciech Tomkiewicz udali się na wspólne nagranie, dla lokalnej telewizji, gdzie mówili o tym, że w gminie jest wiele do zrobienia. Między innymi w zakresie budowy dróg i chodników, ale nie tylko. Wspomnieli też o rozbudowie kanalizacji.


Inwestycja, o strategicznym znaczeniu dla mieszkańców, oddana do użytku. Tak pracuje oczyszczalnia ścieków w Jedliczu [FILM]


Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Mieszkańcy powiatu krośnieńskiego, w tym również Gminy Jedlicze, będą głosować na wójtów i burmistrzów w gminach. Wybiorą także skład Rady Powiatu i Sejmik Województwa Podkarpackiego.

O tym, kto ostatecznie zarejestrował kandydatury, poinformujemy.

***

Wiarygodne i sprawdzone źródła informacji. Błyskawicznie, wprost i do rzeczy. O tym, co ważne!

Więcej o wyborach w Gminie Jedlicze w specjalnym serwisie WYBORY SAMORZĄDOWE 2024. 

***

Wybory samorządowe w Gminie Jedlicze. Napisz do nas na adres: redakcja@jedlicze24.pl dopisek: Wybory Samorządowe 2024

Bądź na bieżąco i nie przegap niczego, co ważne – polub Jedlicze24.pl na Facebooku.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
43
+1
10
+1
5
+1
11
+1
2
+1
7

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

maj 2024

20majCałodnioweAkcja krwiodawstwa w Jedliczu

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

maj 2024

20majCałodnioweAkcja krwiodawstwa w Jedliczu

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X