Jedlickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Jedliczu wychodzi na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i deklaruje: Jesteśmy w gotowości do odbioru odpadów od mieszkańców. Podpowiadamy, co powinien zrobić mieszkaniec, aby oddać odpady komunalne.

Przypominamy

Jak już informowaliśmy, Rada Miasta nie podjęła uchwał, które dawałyby burmistrzowi możliwość podpisania umowy na odbiór odpadów komunalnych, o czym pisaliśmy w środę w artykule pt. PILNE: Co z odbiorem i opłatami za śmieci? Ważne informacje dla mieszkańców.

Umowa z JPGKiM Sp. z o.o. w Jedliczu wygasła końcem maja. Kończy się pierwsza połowa czerwca, a umowy nadal nie ma. Sęk w tym, że radni nie podjęli w tym zakresie takich uchwał, które dawałyby burmistrzowi zielone światło do zawarcia umowy na odbiór odpadów od mieszkańców gminy. Mam wrażenie, że radni mają jeszcze czas. Śmieci nie będą jednak czekać.

Śmierdzący problem

Polityczna hucpa trwa w najlepsze i ewoluuje. Być może radnym się wydaje, że zalegające hałdy czy worki śmieci mogą jeszcze poczekać. Ale wysokie temperatury i duża wilgotność powietrza sprawiają, że nieprzyjemne zapachy są łatwiej wyczuwalne. Odrażająca woń składowanych pod domami śmieci w czasie czerwcowych upałów, to nic innego jak tykająca, ekologiczna bomba.

Pozostawienie mieszkańców ze śmierdzącym problemem, a zwłaszcza w takich warunkach, gdzie o epidemii nawet nie wspomnę, winno zostać uznane jako narażenie mieszkańców na katastrofę ekologiczną. Nie tylko mieszkańców gminy Jedlicze, ale i sąsiednich gmin.

JPGKiM: Jesteśmy w gotowości do odbioru odpadów od mieszkańców

W związku z wygaśnięciem umowy na odbiór odpadów, Jedlickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. wychodzi na przeciw oczekiwaniom i oferuje mieszkańcom Gminy Jedlicze zastępczy odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości.

-Pomimo sytuacji formalnoprawnej będącej ewenementem w skali kraju odpady powstają nieprzerwanie a mieszkańcy mają prawo do ich wywozu. JPGKiM jest Spółką gminną i czujemy się zobowiązani do wyjścia naprzeciw oczekiwaniom i zorganizowania zastępczych wywozów odpadów- wyjaśnia Hubert Wojtynkiewicz, Prezes Zarządu Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jedliczu Sp. z o. o.

Hubert Wojtynkiewicz, Prezes Zarządu Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jedliczu Sp. z o. o.

Jak to zrobić?

Jedlicka spółka komunalna za pośrednictwem strony internetowej i formularzy, które trafiły już na ręce sołtysów, informuje mieszkańców, w jaki sposób mogą przekazać swoje odpady. Aby oddać śmieci należy:

1. Wypełnić formularz zlecenia wywozu.
2. Dostarczyć podpisany formularz zlecenia wywozu do Przedsiębiorstwa.
3. Okleić odpady kodami kreskowymi zgodnymi z kodem podanym na zleceniu.
4. Wystawić odpady przed posesję w dniu wywozu ogłoszonym na stronie internetowej Przedsiębiorstwa.

Na podstawie złożonego zlecenia o zwrot kosztu wywozu Przedsiębiorstwo, w imieniu Zleceniodawcy zwróci się bezpośrednio do Gminy Jedlicze- informuje JPGKiM.

Skąd wziąć formularz zlecenia wywozu?

Formularz zlecenia wywozu znajduje się pod podanym linkiem. Można też osobiście odebrać gotowy wydruk formularza w siedzibie Przedsiębiorstwa w Jedliczu przy ul. Konopnickiej 10.

Jak dostarczyć formularz zlecenia wywozu?

Poprawnie wypełniony i podpisany formularz zlecenia wywozu należy dostarczyć do siedziby Przedsiębiorstwa w Jedliczu przy ul. Konopnickiej 10. Można też wręczyć go pracownikowi Przedsiębiorstwa podczas realizacji usługi “na trasie wywozu” w dniu wywozu ogłoszonym na stronie internetowej Przedsiębiorstwa.

Jakie dane potrzebuje do wypełnienia formularza zlecenia wywozu?

Dane niezbędne do wypełnienia: imię i nazwisko właściciela nieruchomości, adres posesji z której odbędzie się wywóz odpadów ilości worków i rodzaj odpadów w nich zgromadzonych. W odpowiednie pole proszę o wklejenie kodu kreskowego przypisanego do nieruchomości, z której odbierane są odpady. Proszę nie zapomnieć o podpisaniu formularza.

A jak nie mam worków tylko pojemniki to jak poprawnie wypełnić formularz?

Odpowiednikiem 1 szt. worka na odpady jest pojemnik do 120 l, natomiast odpowiednikiem 2 szt. worków jest pojemnik do 240 l.

Jak długo będę czekać na odbiór odpadów od momentu zlecenia?

Zlecenia będą realizowane zgodnie z harmonogramem wywozów ogłoszonym na stronie internetowej Przedsiębiorstwa. Od dnia złożenia pisemnego zlecenia do realizacji upłynie maksymalnie 7 dni roboczych.

Kto ponosi koszty realizacji zlecenia?

Zgodnie z art. 6s ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości jest obowiązany do przekazania odpadów komunalnych, na koszt gminy. Na podstawie złożonego formularza Przedsiębiorstwo zwróci się bezpośrednio do Gminy o zwrot kosztów wywozu odpadów.

(rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Cześć
Cześć
4 lat temu

Rodzi się jedno pytanie, po jakich stawkach Komunalna odbierze te śmieci, za które ostatecznie i tak wszyscy zapłacimy.

Arek
Arek
Odpowiedź do  Cześć
4 lat temu

Dokładnie o to samo miałem pytać! Gdyby była umowa to byłoby to jasno określone a przez takie podejście do sprawy wspaniałych radnych znając życie zapłacimy więcej!!! A wtedy proszę potrafić diety bo ja nie będę płacił za błędy radnych

Tytus
Tytus
Odpowiedź do  Arek
4 lat temu

W formularzu podano ceny: 10 zł za worek niesegregowanych, 9 zł segregowane.

Cześć
Cześć
Odpowiedź do  Tytus
4 lat temu

To w tej sytuacji, w przypadku 4 osobowej rodziny, jest dużo taniej niż po stawkach gminnych.

???
???
Odpowiedź do  Cześć
4 lat temu

Jeśli nie zapłacisz 10 razy 4 lub 9 razy 4. Worek niesegregowanych i worek segregowanych i masz10x4 plus 9×4 to masz 76. A normalnie jak segregujesz masz 64-hehe

Cześć
Cześć
Odpowiedź do  ???
4 lat temu

Jak Ty tak segregujesz śmieci, że masz tyle samo segregowanych co zmieszanych, to może i tak płacisz. Ja mam zmieszany worek jeden na dwa miesiące, maksymalnie jeden na miesiąc, plus 5 czy 6 worków posegregowanych, to jest 64 złote po stawkach JPGK. 84 po stawkach Radnych, które i tak będą jeszcze wyższe, bo żaden burmistrz (nie tylko w Jedliczu) nie podpisze Ci umowy o odbiór z naruszeniem dyscypliny finansów publicznych.

Cześć
Cześć
Odpowiedź do  Cześć
4 lat temu

Ale to wszystko i tak czcze gadanie, bo te 9 i 10 złotych, to mam wrażenie, koszty wywozu tylko Jedlickiego Przedsiębiorstwa. Jak dodamy koszty Krosna, to i tak jesteśmy w d…

O jakie kuku
O jakie kuku
Odpowiedź do  Tytus
4 lat temu

10 zł??? To nie 27 czy 25 czy 50? No to jak??????!

Cześć
Cześć
Odpowiedź do  O jakie kuku
4 lat temu

No tak, że w systemie gminnym płacisz za wszystkich, za tych którzy nie płacą, za tych którzy oddają bardzo duże ilości podczas gdy Ty masz dwa worki, za tych którzy oddają często wielkie gabaryty itd. Taki system jest niesprawiedliwy ale eliminuje poniekąd oszukiwanie systemu na zasadzie: skoro i tak płacę, to oddam, a nie wywiozę do lasu albo nie spalę w piecu, żeby mieć mniej worków i tym samym niższą opłatę.

Wujek mem
Wujek mem
Odpowiedź do  Cześć
4 lat temu

tak myślą ci ludzie :/ katastrofa!! :/ 🙁

Potok
Potok
4 lat temu

Radny Lipka. Myślałem że jest pan rozsądnym radnym ale jak usłyszałem na obradach że namawiał pan zeby śmieci oddawać na koszt gminy to zbladlem. Koszty gminy drogi Panie pokrywają mieszkancy więc teraz jestem ciekaw ile zapłacą że te wasze decyzje. Czekam cierpliwie…

chuchuchu
chuchuchu
Odpowiedź do  Potok
4 lat temu

Nie cyganka ale sąsiadka prawdę Ci powie……..

Trol
Trol
Odpowiedź do  Potok
4 lat temu

Do Potok – nie wiem co Pan/Pani usłyszał ale Radny Lipka nikogo nie namawiał do oddawania śmieci na koszt gminy tylko przytoczył artykuł ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach “Art. 6s. W przypadku gdy gmina nie realizuje obowiązku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany do przekazania odpadów komunalnych, na koszt gminy, podmiotowi odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanemu do rejestru działalności regulowanej, o którym mowa w art. 9b ust. 2.
Można to odsłuchać na nagraniu z sesji.

Potok
Potok
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

A co zrobił ten pan zeby śmieci gmina odbierala?

Trol
Trol
Odpowiedź do  Potok
4 lat temu

Za to, żeby śmieci były odbierane odpowiedzialny jest włodarz gminy, a nie radny.

Watcher
Watcher
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

Jasne! A radny ma uchwalić stawki które wychodzą z kalkulacji a nie z kosmosu, jakie mu się podobają! Czemu nie uchwalili żeby stawka była po 5 zł od osoby? albo po 1 zł? Jak sądzą, że mogą wszystko uchwalić to czemu nie za darmo? Chyba wszyscy mieszkańcy będą ich chwalić i całować (po gołej d…e) no rękach.

szok
szok
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

A włodarz nie może umowy podpisać jeśli radni nie podejmą stosownych uchwał.

Kol
Kol
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

To po co są radni? Jak nie są za nic odpowiedzialni to niech pieniędzy nie biorą…hipokryzja!

Hanba
Hanba
4 lat temu

Odwołajmy tych ludzi z rady!! Niech się bawią w piaskownicy jak im koleżanka Wenecja zrobi koło domu ludowego! Krotko w temacie!!!

Moderówka
Moderówka
4 lat temu

Pytanie za 1 werek 10 zł lub 9 zł? Czyli za 10 worków stówa. Tyle jpgk zarządza od Gminy. Po czym Gmina wystawi na mnie fakturę na 100 zł. Hmmm czy dobrze myślę? Jeśli jest więcej to trzeba zapłacić. O co tu chodzi.?

Watcher
Watcher
Odpowiedź do  Moderówka
4 lat temu

Odwrotnie. Ty powinieneś dostać fakturę na 100 zł za 10 worków i z tą fakturą i umową idziesz do Gminy by Ci zwróciła bo przecież płacisz “opłatę śmieciową” za każdy miesiąc. A przedsiębiorstwo zaoszczędziło Ci łażenia po zwrot i zrobi to w twoim imieniu.

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Watcher
4 lat temu

Dokladnie powinno byc idziesz do burmistrz i radnych nieporadnych zeby kase oddali…bo jakby nie patrzeć to oni nie potrafia sie dogadac, z tym że radni robia to bardzo perfidnie!

szok
szok
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Radni obniżyli wynagrodzenie burmistrzowi. Dlaczego nie zrobili tego samego ze swoimi wypasionymi dietami. Przecież nie podlega żadnej dyskusji, że pracują źle – a tak naprawdę wcale nie pracują tylko knują. Żałośni.

???
???
Odpowiedź do  Watcher
4 lat temu

Nie wiem czy w czerwcu jak nikt nie odbierze ode mnie śmieci ,mam tez płacić? Umowy nie ma-więc za co?

Pan Pytanie
Pan Pytanie
Odpowiedź do  ???
4 lat temu

A śmieci nie produkujesz ?

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Za niekompetencja, prostackie zachowanie radnych zaplaca mieszkańcy…czy oni nie wiedzieli w marcu ze umowa sie końcy w maju? Byl okres kwarantanny domowej, mogli calymi dniami analizować oferty…a zapomniałem, w tym czasie pisali ” dekret dziury”…to pokazuje z jakim poziomem niedokształconych, niekulturalnych, bezmyślnych radnych mamy obecnie w tej kadencji…to nawet nie chodzi o to że chcą usunać burmistrz z stanowiska, sa radnymi, maja obowiązek analizować jej prace…ale przecież na pierwszym miejscu powinni być mieszkańcy…pokazali jakimi sa społecznikami…oddajmy im honory i zostawy śmieci pod ich domami!!

Rob
Rob
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Takich sobie wybrsliscie radnych czy bezradnych a teraz wielkie pretensje

minä
minä
Odpowiedź do  Rob
4 lat temu

WYBRALIŚMY, nawet gdy olałeś wybory to też wybierałeś……..

sedzia dred
sedzia dred
4 lat temu

proszę was pakujcie smieci i wywozcie radnym pod ich domy

Kol
Kol
Odpowiedź do  sedzia dred
4 lat temu

Trzeba radnych odwołać z stanowiska! Potrzeba młody zaangażowanych osób. Pora skończyć z ta patologia. Niech się weź na do roboty, bo biorą kase, a nie potrafią się zebrać na sesji przedyskutować i uchwalić najważniejsze kwestie…za co im płacimy?? Za komedię, szopkę, dramat??

poirytowana
poirytowana
4 lat temu

No cóż toniemy w smiecach. Nikt nic nie wie totalny bałagan. Karzą nam pisac zlecenia na wywóz śmieci ,biegać do jpgk by zanieść zlecenie !!! ja sie pytam co to jest? Pomieszanie z poplątaniem . To nie pierwszy raz !! Ul. Naftowa , DPS, budżet to totalna granda ! Chcecie państwo Radni bawić sie w podchody , burmistrz Wam sie nie podoba ?, nie umecie sie dogadac , z negocjaci o cene smieci zrobiliście awanturę za , która teraz my mamy płacić.
Mam dość ! waszych zachowań, waszej niekompetencji , waszego awanturnictwa, arogancjio, braku poszanowania drugiego człowieka.Tak ja mam tego dość.

poirytowany
poirytowany
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Szopka. Chociaż nawet nie szopka. Waląca się STODOŁA. Zachowują się jak konie z klapkami na oczach. Każdy ciągnie w swoją stronę. Dziura – uniwersytet dobieszyński -ale czy warto ten zabytek rozbudowywać ? Może lepszy rozwiązaniem byłaby budowa zespołu szkół z prawdziwego zdarzenia dla całej gminy a nie tylko dla Dziury. Przeanalizował ? Bo taki “Mądry”. Czy tylko pieniactwo. Żychowska – dom ludowy na borku – odpierdzielony – była tam choć jedna impreza ? podejrzewam że nie bo czeka aż jej dostarczą złotą zastawę. Lipak – Gadżety typu nożyce hydrauliczne – no i wypasione tablety, żeby mógł odbierać na sesji transmisje z Olimpu, Lisowski – Szatnia narodowa tak wypasiona ja jego ambicje – ale z Lipką dogadać się nie potrafi, żeby zrobić w Potoku coś konkretnego., Kusiak – żwirowanie drogi do Kaśki koło tego Bolka co mieszka przy …. , no i wycinanie krzaków na zakręcie koło tego co mieszka obok tej bo ona nie widzi jak ten ktoś, idzie koło tamtej, Okólska – chyba sama tych przemówień które czyta nie rozumie. Itd. A tak naprawdę nas jako mieszkańców gdzie mają? . “Mędrcy” słuchający jedynie na papierosku przy głównej ulicy swoich mądrości..

Kol
Kol
Odpowiedź do  poirytowany
4 lat temu

Świetna ” humorystyczna” obrażująca sytuację w naszej gminie wypowiedź. Niestety radnym wydaje się że są alfą i omegą. Nie potrafią się dogadać z nikim,nawet sami z sobą -dziura sojusznik Woźniaka na ostatniej radzie podsmiechuje się z jego przemówień,A wcześniej mu pomagał, nawet można powiedzieć że to on wiódł prym jako przewodniczący rady! Niestety mamy sytuację patową, tracą na niej mieszkańcy, bo nasi radni za nasze pieniądze się bawią jak na szopkach… Ci radni z potoka to też jakiś żart…Tyle lat za Zibiego nie mieli remizy, powinni to już dawno zrobić. Z całym szacunkiem też dla klubu nurt, jestem zwolennikiem sportu, ale 600 000 zł w naszej gminie powinno być obecnie lepiej zainwestowane. Przede wszystkim dla większej grupy społecznej, bo z nowej szatni będzie korzystać koło 50 osób, a chyba są ważniejsze problemy w gminie… Są to lata zaniedbań poprzednich radnych. W wielu miejscowosciach jest tragiczne oswietlenie, stan dróg nie pogorszyła się ” nagle” W przeciągu 2-3 lat…gdzie byli radni za kadencji Zibiego? Czy za pierwszej kadencji obecnej burmistrz?? Nie widzieli wtedy jak są drogi w małych miejscowościach np. Poręby czy Piotrowka -tam pewnie radnego nie było, bo drogi to jest poziom dna od kilkunastu lat..wystarczy się przejechać po lekkim deszczu, ludzie żyją tam jak na wygnaniu…Brak boisk dla dzieci, wiem że teraz dzieci wola jeździć motorami czy grać na kompie,ale jak nie ma boisk to gdzie one mogą wyjść?? Pamiętam jak za Zibiego były plany że tu będzie Orlik, tam będzie Orlik…i nie ma nigdzie! Nie trzeba przecież robić Orlika w każdej miejscowości, tylko na 3-4 miejscowości…co z doposażenie straży?? Obecna władza w tym temacie mało robi, ale czy wcześniej było lepiej…niektóre wioski mają 40 letnie samochody, wstyd na cały powiat… były wcześniej możliwości żeby pozyskać samochody, ale zawsze było jakieś ” ale”. To za mały samochód kupimy, to za duży, to będzie miał mało sprzętu…prawda jest taka że nikomu na tym nie zależało A tamtym radnym się nie chciało…To nie wystarczy napisać jednego wniosku, trzeba ” pukać od drzwi do drzwi”, stałe… Czytaj więcej »

poirytowany
poirytowany
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

W sedno. Każdy widzi pogardę “Bosów” wobec słabszych. Jak odnoszą się w stosunku do pani Uram. Wstyd. Przecież miała być modernizacja szkoły w Długiem. Pieniądze zostały przywłaszczone przez pieniacza z Dobieszyna. Chyba nie o to chodzi żeby jeden miał wszystko a inni nic.

Kol
Kol
Odpowiedź do  poirytowany
4 lat temu

W tej radzie chodzi o to żeby jeden miał.wszystko…boss z dobieszyna

Trol
Trol
4 lat temu

Jedno wam powiem: psy szczekają a karawana jedzie dalej. HA HA HA

Obserwator
Obserwator
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

Jedzie ale dokąd? Jesteśmy na skraju przepaści. Zrobimy krok do przodu?