Strona głównaWiadomościHeroiczny gest strażaków ochotników z OSP Jedlicze-Męcinka w ogniu podłych ataków

Heroiczny gest strażaków ochotników z OSP Jedlicze-Męcinka w ogniu podłych ataków

Heroiczny gest strażaków ochotników z OSP Jedlicze-Męcinka w ogniu podłych ataków

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Heroiczny gest strażaków ochotników z OSP Jedlicze-Męcinka spotkał się podłymi atakami ze strony niektórych radnych Rady Miejskiej. Straszliwą nagonkę przygotowali również autorzy mało popularnego, anonimowego, jedlickiego bloga. O szczegółach redaktor naczelny.

Druhowie OSP Jedlicze-Męcinka, w geście solidarności ze strażakami z OSP Jaszczew, podjęli decyzję i zwrócili się z prośbą do Rady Miejskiej o dokonanie stosownych zmian w budżecie Gminy Jedlicze, celem zwiększenia wkładu finansowego na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Jaszczew.

W imieniu jednostki, naczelnik przygotował pismo, w którym czytamy: -Proszę o przeniesienie kwoty 75 tys. zł, która była przeznaczona na budowę garażu dla naszej jednostki, a jest niewystarczająca w aspekcie całego przedsięwzięcia (…) Mamy także swoje potrzeby lecz brać strażacka powinna się wspierać i sobie pomagać w każdej sytuacji.

Decyzja strażaków OSP Jedlicze-Męcinka, to wymowny i heroiczny gest solidarności. To widzialny gołym okiem dowód, potwierdzający sztandarowe hasło strażackie: Bogu na chwałę, ludziom na ratunek;

Heroiczny gest strażaków ochotników z OSP Jedlicze-Męcinka spotkał się podłymi atakami ze strony niektórych radnych Rady Miejskiej. Sesje, które są transmitowane na żywo i utrwalane w postaci dźwięku i obrazu, to potwierdzają, ale o tym w następnym artykule.

Wyjątkowo perfidne i gorszące ataki na strażaków rozpętali autorzy jedlickiego bloga. Dokładnie tego, który świadomie promuje działania m.in. radnego z Dobieszyna.

Jak wiemy, radny Dziura od dawna może liczyć na wsparcie niegdysiejszych radnych przychylnych burmistrzowi, który współpracował w przeszłości ze Służbami Bezpieczeństwa PRL. Tylko nadmieńmy, że wspomniany blog, regularnie, wiernie wspiera działalność radnego Dziura.

Przypominamy, że radny z Dobieszyna wielokrotnie rozpowszechniał treści wspomnianego bloga.

Przypomnijmy: 4 września 2015 roku na udostępnianym z uporem maniaka przez Ryszarda Dziurę blogu ukazał się artykuł, który nie tylko kilkukrotnie zmieniał treść, ale w efekcie jego autorzy, w celu jak myślę dekonspiracji- lekko zmodyfikowali nazwę bloga i adres e-mailowy. Przy tej okazji warto powrócić do opisanej przez nas Manipulacji mieszkańcami Gminy Jedlicze i współpraca radnego z autorami fake newsów.

Nagonka internetowa na strażaków, to cios poniżej pasa. Dzisiaj nie potrzeba SB, wystarczą trolle i poplecznicy.

Nawet radny, przewodniczący Piotr Woźniak (z Męcinki) nie stanął w obronie strażaków. Co gorsza, strażacy nie mogą liczyć na wsparcie sołtysa Męcinki, gdyż Piotr Woźniak pełni obie funkcje jednocześnie.

Ostatnia eksplozja ataków wymierzonych w kierunku strażaków ochotników pokazała barbarzyństwo, nieposzanowanie i rozległość działań ludzi wulgarnych, względem tych, którzy działają bezinteresownie- dla dobra wspólnego.

(rn)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Opinie i komentarze

34 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Jedliczanin

W Dobieszynie rozbudowano remizę o kolejne miejsce garażowe a w Męcince i Potoku jest dramat! Co na to zarząd miejsko gminny OSP? Kto wyznacza chronologię inwestycji w strażach?

Qwerty

Za plan inwestycji to raczej pani burmistrz odpowiada.

Kondar

Dobrze że jest rozbudowa w Dobieszynie ale czy ty widzisz problemy w Potoku i Mecince?

Kondar

A za co odpowiada zarząd OSP?

Snikers

to esbek pisze na tym blogu nazywajmy rzeczy po imieniu

Film.

. Czy warto o radnych cokolwiek pisać zajmowac sie nimi. Toż to osoby niskich lotów.Szkoda na nich czasu. Co wypowiedz to kompromitacja. Co zaś do artykułu , który ukazał sie w jednym z jedlickich portali można rzec papier przyjmie wszystko. Co to dla redaktora prezes czy naczelnik wazne by cos o kims napisać by mu dowalić.

Igor83

anonimowy cwaniaczyna opisuje strażaka, to typowo esbeckie

cesiek

Aleś ty głuptas che che che

Obserwator-A

Przeczytałem ten artykuł i dużo w nim prawdy a Ty napisz co jest nie prawdą, może jestem w błędzie? oświeć mnie bo może jestem jak Radni i większość mieszkańców niskich lotów? Najgorsze jest to że duża większosć się myli a tylko tacy jak TY ma rację (14 Radnych niskich lotów, a 2 osoby wysokich lotów nie spotykane)

realista

Anonimowy blog przeczy sam sobie – Osoby posiadające “swój rozum” czytając pierwszy z nich dowiadują się że nie wiadomo gdzie stacjonuje samochód, natomiast w drugim piszą że samochód stał to w Jedliczu to w Porębach.. Ktoś celowo myli prezesa z naczelnikiem chyba szuka zaczepki 🙁

Mieszkaniec Jedlicze

celowe “pomylenie” prezesa z naczelnikiem to typowo esbeckie działanie.

cesiek

Aleś ty głupi

Hmmm

A że tak zapytam co na to przewodniczacy osiedla i przewodniczacy rady w jednej osobie . Z tego co czytam to wynika że ma swoich strażaków tam gdzie kończy sie kręgosłup.Wypowiedz Radnej z Borku to skandal i zniesawienie jednostki OSP w Męcince.

Reemik

“Szanowny” w swoim mniemaniu, przewodniczący rady ma w dupie strażaków, już dawno powinni się mieszkańcy dobrać mu do dupy i kopnąć ze stołka, ale z tego co kojarzę to nie ma chętnego na przejecie “władzy” i koloo się zamyka…

Gargamel

my mieszkańcy wam to radnym wynagrodzimy przy wyborach

Obserwator-A

Pisałem – niech bracia strażacy sami zdecydują gdzie w pierwszej kolejności mają być inwestycje im służące!! Nic z tego, lepsza polityka personalna i burza medialna: -komu i czemu to ma służyć?Wszystkie staże w gminie są jednakowo potrzebne ,niektóre ze względu na położenie mają więcej akcji i tam w pierwszej kolejności powinny iść pieniądze.Myślę że to już propaganda przed wyborcza? i ratowanie sprawy. A jak się nie ma argumentów to miesza się w to oklepane i już nie aktywne SB.Czułem że odpowiedzią na ten film o straży, pójdzie artykuł na innym portalu. A może na tej wojence komuś zależy?????- na pewno nie mieszkańcom!!!!!!

Miko

Krótko: bedzie remiza?

Elmo

A więc teraz niech wkoncu ktoś powie czy ta remiza będzie czy nie….? Bo moim zdaniem to jest nie pojęte że Męcinka jej nie ma…?

Beata

Nie ma jej i nie będzie póki co. Strażacy dostali kwotę duuuużo za niską – 75tyś to można dołożyć do 900 tyś lub nawet miliona patrząc ile kosztują inwestycje dookoła, a nie dać na pierwszy etap. Ktoś się wygłupił i nie dziwię się strażakom że oddali pieniądze do Jaszczwi bo co można za to zrobić ? Przywieść i odwieść sprzęt w dzisiejszych czasach.

cesiek

Nie wiecie co znaczy słowo barbarzyństwo. Pod górkę było do szkoły.

Nadzieja

Burmistrz/gospodarz jeśli decyduje się na wykonanie projektu inwestycyjnego, to powinien zabezpieczyć pieniądze na realizację zadania w budżecie. Niestety w naszej gminie jest od lat wiele gotowych projektów, które leżą w biurku u p. Burmistrz, a mieszkańcy czekają, czekają…., proszą i proszą, a tu tylko nie bo nie…..a może mają być grzeczni i posłuszni aby się doczekali ?. Jest projekt na OSP Męcinka ? JEST!!! Burmistrz powinna dać pieniądze na budowę i kropka, a nie robić niepotrzebnie jakąś niepotrzebną spychologię.

Kamil

Jo pitole ale artykuł. No toś chłopie napisoł. Pytam co z remiza w Potoku.

Miko

Zapytaj Lisowskiego. Rzadzi juz tyle ale remizy nie ma heh

Obserwator-A

Jest szansa wyjścia z twarzą,ale cóż już są nowe próby wmieszania w tą wojenkę bardzo szanowną instytucję ( nie popuszczają bo spokój by jednoczył a ma być jak za komuny -, wtedy można więcej i nepotyzm lepiej rozkwita)

Obserwator-A

Odpowiedz do Nadzieji

cesiek

Jak na razie to burmistrz skarży decyzje Rady. Bądź uczciwy w wypowiedziach.

Wiedza

Dla przypomnienia, Potok ma dwóch radnych jeden z nich to Druh Strażak ale nie jest to Lisowski.

Kazik

Zobaczcie jak napisali niedokończona 😀

niedokon.jpg
Wazel

aleś wykrył błąd

Korektor

Ale przynajmniej dużą trzcionką. hahahaha

PRL

Zibi zawsze sadził byki.

lol

On nawet robi byki pisząc swoje imię 😀 Wbijacie na jego fb bo musicie to zobaczyć

Radek

Ty to masz kisiel w głowie.

34
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X