Postać radnego Ryszarda Dziury budzi wiele kontrowersji. Ujawniane przez naszą redakcję fakty dotyczące jego osoby wywołują liczne gwałtowne reakcje ze strony jego bliskich współpracowników. Wyniki naszej publikacji mogą wstrząsnąć opinią publiczną, gdyż obnażają brutalną prawdę o zamiarach radnego i jego pomagierów. To on dopuścił się nieprawdopodobnej manipulacji, którą usilnie stara się przykryć. O szczegółach redaktor naczelny.

Zachowania radnego Rady Miejskiej w Jedliczu pokazują patologie niewyobrażalnych rozmiarów.

Radny, który jeszcze w 2014 roku był kandydatem z listy partii politycznej, cztery lata później- w 2018 roku już pod szyldem komitetu samorządowego “Wspólna Gmina” dostał się do Rady Miejskiej i drugą kadencję z rzędu pełni funkcję wiceprzewodniczącego. Jako nowo wybrany wiceszef rady zapewniał, że będzie łagodził ewentualne konflikty, a dzisiaj próbuje wrabiać innych w konflikty. Ostatnio było bardzo głośno o wieczornym spotkaniu radnego z niedoszłym burmistrzem Jedlicza, który w 2018 roku zawiązał cichą koalicję ze Zbigniewem Sanockim. Nie jest tajemnicą, że Ryszard Dziura może liczyć również na wsparcie ze strony niegdysiejszych radnych przychylnych burmistrzowi, który współpracował w przeszłości ze Służbami Bezpieczeństwa PRL.

Znikające artykuły. Manipulacja najwyższych lotów

To on 25 marca br. rozpowszechniał w mediach społecznościowych artykuł, który ukazał się na łamach antyklerykalnego czasopisma, w którym w sposób bezwzględny obraża się uczucia religijne katolików, a kościół katolicki jest piętnowany. Artykuł ten po kilku dniach w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął ze strony, a strona udostępniona przez radnego w chwili obecnej już nie istnieje.

Jaki cel przyświeca człowiekowi, który nie tylko nie kryje swojego przywiązania do kościoła, ale manifestuje swoją wiarę publicznie i przynależy do duchowej wspólnoty, karmi się słowami w takim czasopiśmie? Czy członkowie wspólnoty, do której należy są świadomi czego dopuścił się ich brat? (red. przyp. Mt 18,15)

Cytaty, których nikt nie wypowiedział.

Aż trudno w to uwierzyć, ale radny przy pomocy swoich pomagierów regularnie udostępnia również teksty publikowana na łamach bloga, który powstał jeszcze w 2014 roku i co ciekawe, w kilka dni po przegranych przez poprzednią ekipę trzymającą władzę wyborach samorządowych. Autorzy tego bloga do dnia dzisiejszego działają w konspiracji, a od pierwszych dni działalności starają się “dokopać” gminie. Jeszcze przed zaprzysiężeniem burmistrza i nowej rady pytali: “gdzie jest ten obiecany żłobek?”. Rozumiecie? Jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Szkoda słów.

Z uporem maniaka i w sowieckim stylu uprawiają propagandę. 

4 września 2015 roku na udostępnianym z uporem maniaka przez Ryszarda Dziurę blogu ukazał się artykuł, który nie tylko kilkukrotnie zmieniał treść, ale w efekcie jego autorzy, w celu jak myślę dekonspiracji- lekko zmodyfikowali nazwę bloga i adres e-mailowy. Przedstawione w artykule informacje nie pokrywały się z faktami, a w celu zachowania dobrego imienia stowarzyszenia motocyklowego, które poczuło się dotknięte publikacją, jego prezes zwrócił się do naszej redakcji o publikację oświadczenia. To, co zasługuje na szczególne potępienie to fakt, że autor tego bloga pozwolił sobie na użycie w artykule słów, których nikt z członków stowarzyszenia nigdy nie wypowiedział!

Treść skanu oświadczenia przesłanego do naszej redakcji, w związku z nieprawdziwą publikacją tekstu na innym blogu, który powstał w 2014 roku, i działa w Jedliczu

Do pozostałych publikacji w ramach bloga nie warto się odnosić, ale trudno się dziwić, że w Radzie Miasta występują takie patologie, skoro radni i ich przywódcy wzięli sobie za wzór myśli blogowego-fakenewsera, który od 6 lat nie może pogodzić się ze zmianą na stanowiskach w jedlickim samorządzie m.in. ze zmianą burmistrza.

Arogancja władzy przybiera różne formy. Współpraca radnego- w postaci notorycznego rozpowszechniania tekstów publikowanych przez autorów fake newsów rozwiewa nasze wątpliwości, co do jego zamiarów. Radni służą swojemu pryncypałowi w wyścigu po zwycięstwo. Sam dał nadzieję kilku sierotom po poprzedniku, ale samorząd to nie teatralna scena dla nieprawdziwych animatorów, a roztropna troska o dobro wspólne.

 

Redaktor naczelny

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Olek
Olek
4 lat temu

Pudlu, ale jesteś osrany….ze strachu. Liderka też.

Lisek
Lisek
Odpowiedź do  Olek
4 lat temu

Prawda boli najbardziej. Dobro zawsze zwycięża. Ludzie nie są ciemną masą widzą co się dzieje a dzieje się nie najlepiej.

Olek
Olek
Odpowiedź do  Lisek
4 lat temu

Tak, prawda zwycięży. Dlatego jesteś osrany ze strachu.

Lisek
Lisek
Odpowiedź do  Olek
4 lat temu

Ja na pewno.
Czekam na kolejne sukcesy poczynań naszych zacnych przedstawicieli mieszkańców.

ByCyrrk
ByCyrrk
Odpowiedź do  Lisek
4 lat temu

Pani soltyska Zychowska z borku mowi o stosunkach z małżonkiem bez skrępowania publicznie. ciekawe do czego jest zdolna w cztery oczy . Uważamy z moimi znajomymi że po takim zachowaniu powinna się zastanowić nad złożeniem mandatu

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Bezradny dziura to chyba wie tylko jak Kościół z daleka wygląda…jego wypowiedzi, cwaniactwo, kultura pokazuje że mamy do czynienia z falszywcem i obłudnikiem!

mieszkanka
mieszkanka
4 lat temu

Już dość tej arogancji!!! Odwolajmy ta rade

Popieram
Popieram
Odpowiedź do  mieszkanka
4 lat temu

Masz rację razem z bezradna Panią
burmistrz i jej zastępcą

Obywatel
Obywatel
4 lat temu

Już wystarczy tej arogancji! Żądam odwołania tego organu! Apeluję do ludzi młodych – zmobilizujcie mieszkańców i odwołajmy radę

Ostatnio edytowane 4 lat temu przez Obywatel
Remik
Remik
Odpowiedź do  Obywatel
4 lat temu

To szybko, bo ci portal zaraz zawieszą i będziesz jak twoja babka z ozorem musiał latać na piechotę po wsi. Genów jednak nie oszukasz

gluptak
gluptak
Odpowiedź do  Remik
4 lat temu

he he ale cięę nosi 😉 kup sobie cos na uspokojenie

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Obywatel
4 lat temu

Rada do wymiany. Oni chyba do tego dążą, bo wiedzą że jak będą ubliżać Pani burmistrz to sie miże tak stać. Oby sie przeliczyli, jak rada się rozpadnie i będą nowe wybory to mam nadzieję że 90 % tych radnych już nie zobaczę w nowej radzie. Powinni ich eksmitować z gminy!!

Żenada
Żenada
4 lat temu

Dlaczego jak daje MINUSA to automatycznie dodaje się plus? Żenada

mieszkanka
mieszkanka
Odpowiedź do  Żenada
4 lat temu

Bo jesteś gluptak :p

Jarek
Jarek
Odpowiedź do  Żenada
4 lat temu

Jestem całym sercem za odłołaniem rady .To co pokazali przez ostatni czas to jest okropne .Proszę mieszkańców o myślenie i odpowiedzialność za naszą gminę .Jeśli wasz radny jest ok możecie go wybrać jeszcze raz ,jeśli nie to może czas na zmiany .Proszę jako mieszkaniec z całego serca ,ratujmy naszą gminę .Cały powiat ogląda sesje i się z nas śmieję i to nie z pani burmistrz o której w powiecie mówi się jak najlepiej . Nie możemy na to pozwolić ,łoczy nas miejsce w którym mieszkamy nasza gmina nie pozwólmy, żeby nasza małą ojczyznę ktoś niszczył przez swój egoizm .Proszę !!!¡!

Remik
Remik
Odpowiedź do  Jarek
4 lat temu

Józiu, rozumiem, że Ty planujesz zostać nadal radną w swojej małej Ojczyźnie? Chba żartujesz….

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Jarek
4 lat temu

Pan Krawczyk to mial prezencje, kulture, oglade, merytoryczne wypowiedzi. Taki przewodniczący rady byl dla gminy plusem wizerunkowym( nie wnikam teraz czy byl tylko wykonawca polecen Zibiego, czy tez mial swoje zdanie) a Woźniak wyglada jak od pluga wyciągnięty, brak oglady, kultury, a jego wypowiedzi a raczej bełkot nie przynoszą dobrego wizerunku gminie- powiat z nas sie śmieje!!! A wice przewodniczacym nie pisze, bo on reprezentuje poziom ponizej zera…

Generał Żepa
Generał Żepa
Odpowiedź do  Żenada
4 lat temu

Bo masz grubą łapę i pewnie łokciem wciskasz caly ekran smartfona

Ostatnio edytowane 4 lat temu przez Generał Żepa
Kolega
Kolega
4 lat temu

Ryszard, chłopie swojski(!) co się z Tobą dzieje???? znamy się od kilku lat co sie z Tobą stało?

Tak to widzę
Tak to widzę
4 lat temu

A może to Panią Burmistrz należy odwołać…
Jak w futbolu. Kiedy drużynie nie idzie to się zwalnia w pierwszej kolejności trenera…
Ale tego na tym stronniczym portalu nikt nie odważy się napisać.
Atakuje się Radnego Ryszarda Dziurę bezpodstawnie.
A może Pan Dziura jako nieliczny ma odwagę wytykać Pani Burmistrz nietrafione, błędne decyzje.
I stąd taka nagonka.
Trzy ostatnie artykuły i trzy o radnym Dziura.
Niczym celebryta. Panie Ryszardzie tak trzymać. I robić swoje dla dobra mieszkańców.

Popieram
Popieram
Odpowiedź do  Tak to widzę
4 lat temu

Jak najbardziej odwołać nie chcemy
Takiej władzy.

Suchodolski
Suchodolski
4 lat temu

Brakło mi jeszcze przy nazwisku wieku w nawiasie. Wtedy byłoby optymalnie 🙂

Grzesiek
Grzesiek
4 lat temu

ja dziękuję panu redaktorowi za pokazanie z kim mamy do czynienia (SZOK). Nie spodziewałem się po Rśku tkiego zachowywania bo jeszcze kilka lat temu był zupełni inny

Celebryta
Celebryta
Odpowiedź do  Grzesiek
4 lat temu

Dziura to ten z Dobieszyna ?

Piotr
Piotr
4 lat temu

to lepsza wersja Zibiego

realista
realista
Odpowiedź do  Piotr
4 lat temu

Nie czaję. Lepsza wersja tego czego co nie akceptowaliśmy i czemu obecna Burmistrz dała odpór? Bardziej zakłamany, bardziej obłudny, bardziej umoczony, bardziej zakłamany ?????????????????????????,

ja

Jestem barmanem
Jestem barmanem
4 lat temu

Dlaczego Twaróg uciekał do Szebni?

realista
realista
Odpowiedź do  Jestem barmanem
4 lat temu

Mędrzec Twaróg? Ten który jest tak zadufany w sobie i napuszony, że każdego poucza. Ten który w taki samym stopniu zużywa koło zapasowe jak koła na osiach pojazdu?

Jaszczewski
Jaszczewski
Odpowiedź do  Jestem barmanem
4 lat temu

Do mamusi?