Jedlicze
zachmurzenie duże
8.7 ° C
9.2 °
6.5 °
85 %
2.8kmh
100 %
niedz.
12 °
pon.
13 °
wt.
15 °
śr.
16 °
czw.
11 °
Strona głównaWiadomościFilipek z Żarnowca, w walce o samodzielność, nie jest sam! Piknik charytatywny...

Filipek z Żarnowca, w walce o samodzielność, nie jest sam! Piknik charytatywny [ZAPOWIEDŹ]

Filipek z Żarnowca, w walce o samodzielność, nie jest sam! Piknik charytatywny [ZAPOWIEDŹ]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Tego chłopca nie trzeba nikomu przedstawiać. Filipek z Żarnowca to prawdziwy bohater. Mały, ale Wielki wojownik, udźwignął już w swoim życiu wiele. Każdego dnia toczy walkę o samodzielność. Wie, że prawdziwi przyjaciele nigdy nie zawodzą. W Gminie Jedlicze odbędzie się piknik charytatywny- setki, a może i tysiące szczodrych serc, które jednoczą się wyłącznie w słusznej i wspólnej sprawie.

-Jestem Filip, urodziłem się w 24 tygodniu ciąży, ważyłem zaledwie 700 gramów. Od pierwszego dnia walczyłem o swoje życie, teraz walczę o lepsze jutro- to pierwsze ze słów, które dwa lata temu z pomocą dzielnych rodziców skierował do mieszkańców Gminy Jedlicze mały Filipek.

Filipek od zawsze ma tylko jedno pragnienie: Być w przyszłości samodzielnym chłopcem!

Wie, że prawdziwi przyjaciele nigdy nie zawodzą.

Przyjaciele nie zastanawiali się ani chwili dłużej i jako pierwsi w 2021 roku zapoczątkowali pomocową akcję, która, choć przybiera różne formy, kontynuowana jest do dzisiaj. Być szczodrym to być bezinteresownym, działać z pobudek serca. Wiedzą o tym, przyjaciele rodziny, znajomi. Robią wszystko, aby mały Filip z Żarnowca w przyszłości mógł być samodzielnym chłopcem.

W akcję pomocy chłopcu włączają mieszkańcy Gminy Jedlicze

Rodzice i bardzo zaangażowani przyjaciele robią wszystko, aby mały Filip z Żarnowca w przyszłości mógł być samodzielnym chłopcem. Przez dwie niedziele z rzędu, od wczesnych godzin porannych prowadzono zbiórki na bardzo kosztowną rehabilitację, o czym pisaliśmy: Mieszkańcy otworzyli serca dla Filipka z Żarnowca. Zebrano ponad 26 tys. zł. Zbiórka trwa nadal…

Filip z rodzicami

Kolejnym z przykładów jest akcja pomocowa pod nazwą „Kolędujemy dla Filipka” zapoczątkowana przez pracowników Urzędu Gminy w Jedliczu na czele z Burmistrzem Jolantą Urbanik, a także przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury, Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli, o czym pisaliśmy w artykule: Ruszyła akcja „Kolędujemy dla Filipka”. To wszystko dla Małego, ale Wielkiego bohatera z Żarnowca oraz Cała Gmina Jedlicze zbiera nakrętki dla małego Filipka. Przy budynku GOPS stanęło czerwone serce.

Piknik charytatywny dla Filipka Wasłowicza z Żarnowca

Kolejnym przykładem i doskonałą kontynuacją pomocy dla Filipka jest organizowany piknik charytatywny. Odbędzie się w przededniu Gminnych Dożynek, 14 sierpnia. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych tj. dmuchańce, trampoliny, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków czy lot balonem na uwięzi oraz kąpiel w pianie. Imprezie towarzyszyć będą licytacje, stoiska z fantami i z domowymi słodkościami. Loteria fantowa i licytacje przedmiotów i usług. Piana Party dla najmłodszych – OSP Jaszczew. Wśród licznych atrakcji przejazd ciuchcią. Podczas pikniku przygrywać będą zespoły muzyczne. Na uczestników będzie czekał bufet: kawa, herbata, grill, bigos, pierogi.

Pomysł pikniku zrodził się w głowie Mariusza Wodzińskiego, który dla Filipka przemierza właśnie Szlak Sudecki- w ciągu 13 dni przejdzie 430 km, promując zbiórkę charytatywną. (wystartował 1 sierpnia, by 14 sierpnia dotrzeć na piknik, podczas którego nastąpi oficjalne zakończenie marszu).

Codzienna rehabilitacja i wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne generują bardzo wysokie koszty

W organizację pikniku zaangażowanych jest wielu ludzi dobrej woli, którzy koncentrują się, aby przy wsparciu szczodrych serc, małymi kroczkami, dojść w kierunku wierzchołka wysokiej góry. Nie sposób wymienić wszystkich przyjaciół, organizacji, instytucji.

Jedlicze, do dzieła! Filipkowa paczka, to My!

Więcej informacji o wydarzeniu na plakacie w kalendarzu wydarzeń.

Zachęcamy do wsparcia aktywnej zbiórki: Rehabilitacja i turnusy Filipek Wasłowicz (link do zbiórki).

 

Oprac. (rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
3
+1
0
+1
19
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

brak wydarzeń

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

brak wydarzeń

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X