Strona głównaReferendumDwie twarze i dwie funkcje Piotra Woźniaka. Fatalna frekwencja na referendum w...

Dwie twarze i dwie funkcje Piotra Woźniaka. Fatalna frekwencja na referendum w Męcince!

Dwie twarze i dwie funkcje Piotra Woźniaka. Fatalna frekwencja na referendum w Męcince!

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Bez mrugnięcia okiem zrobi to, czego od niego oczekują. Bez zastanowienia powie, co mu każą. Bez wahania odbierze głos i udzieli go komuś innemu. Zrobi niemal wszystko, by nie narazić się radnym. Trudno oprzeć się wrażeniu, że lęk Piotra Woźniaka związany z utratą przywilejów oraz ewentualnym pozbawieniem go funkcji, stymuluje w nim coś w rodzaju syndromu sztokholmskiego. Zagorzały zwolennik przerwania kadencji samorządowej burmistrza nie chce słuchać tego, co mówią oburzeni mieszkańcy os. Jedlicza-Męcinki. O szczegółach redaktor naczelny.

Referendalna frekwencja w Jedliczu-Męcince nie wyniosła nawet 20 proc. Na nic zdało się pukanie, od drzwi do drzwi, dwu-funkcyjnego Piotra Woźniaka

Od dawna wiadomo, że Piotr Woźniak nie jest już pełnoprawnym przewodniczącym Rady Miasta, choć oficjalnie nie podał się do dymisji, ani też nie został z tej funkcji odwołany. Cały dramat szefa Rady Miasta polega na tym, że w tej orkiestrze Piotr Woźniak zadowala się jedynie rolą dyrygenta, z taką tylko różnicą, że pałeczkę trzyma ktoś inny. Trudno oprzeć się wrażeniu, że lęk Piotra Woźniaka związany z utratą przywilejów oraz ewentualnym pozbawieniem go funkcji, stymuluje w nim coś w rodzaju syndromu sztokholmskiego. Referendalna frekwencja w Jedliczu-Męcince była fatalna choć Piotr Woźniak aktywnie agitował na osiedlu.

Decyzje brzemienne w skutkach

Efektem takich postaw Woźniaka są skrajnie nieodpowiedzialne decyzje, które później okazują się brzemienne w skutkach dla mieszkańców. O szczegółach już za chwilę.

Chodź, pomaluj mój świat, na czarno-biało i ponuro

Powyższy fragment, to parafraza słynnej piosenki zespołu Dwa plus jeden. To jednozdaniowe wyrażenie wyartykułowanych w ostatnim czasie lawinowo opinii mieszkańców na temat Piotra Woźniaka. Są takie historie, po których przez dłuższą chwilę nie łatwo zmrużyć oczy. Jeżeli nie należycie do ludzi o mocnych nerwach, polecam przerwanie lektury tego artykułu dokładnie w tym miejscu.

-Piotr Woźniak jest naszym przywódcą- przyznała otwarcie radna Teresa Patla, która nie tak dawno rzuciła robotę w komisji rewizyjnej, a która była jedną z głównych zwolenniczek odwołania burmistrza przed upływem kadencji    /fot. Jedlicze24

Ostatnie miesiące Piotra Woźniaka w samorządzie wyglądają fatalnie. Pozycja Woźniaka pełniącego najważniejszą funkcję w Radzie Miasta, słabnie ze zwielokrotnioną siłą, każdego dnia i to na własne jego życzenie. Co udało mu się zrobić przez lata?

Radni trzymają Woźniaka w ryzach. W maju ubiegłego roku jeden z radnych dał do zrozumienia przewodniczącemu w jasny sposób, co zrobi, jak ten nie będzie panował nad sytuacją… złoży wniosek o odwołanie go z funkcji przewodniczącego rady.

O tym, że Sołtys (we wsi) lub Przewodniczący Zarządu Osiedla (w mieście, dzielnicy) powinien zadbać o interesy swoich mieszkańców, nikomu nie trzeba tłumaczyć.

Jak wiadomo, Piotr Woźniak od lat wielu pełni również funkcję Przewodniczącego Zarządu Osiedla Jedlicze-Męcinka. Skrótowo rzecz ujmując jako „Sołtys” powinien- priorytetowo- zabiegać o sprawy dla mieszkańców swojego osiedla, a w sprawach nader istotnych dla osiedla, nie powinien dawać za wygraną. A jak jest naprawdę?

Dla przykładu. W sprawie dotyczącej strażackiej remizy OSP Jedlicze-Męcinka

Bezdyskusyjnie. O tym, że dzielni, bardzo zaangażowani i oddani strażacy zasługują na godziwe warunki, wie właśnie m.in. pan przewodniczący Woźniak, który nie ukrywa, a nawet zdaje sobie sprawę z potrzeby wybudowania remizy na osiedlu w Męcince, a jednak z pozycji przewodniczącego Rady Miejskiej mówił coś trochę jak gdyby nie do końca jako przewodniczący Zarządu Osiedla, a powiedział tak:

-Wiemy, że jest potrzeba wybudowania remiz jeszcze innych na terenie na terenie gminy. Całej remizy w miejscowości Potok, rozbudowy w Jaszczwi, również rozbudowa rozbudowa jest planowana w Podniebylu.

Dodał nadto:

-Mówiłem, że w moim przekonaniu w tym roku potrzeba jest, konieczność jest, aby przynajmniej jedna remiza czyli Męcince bądź w Potoku została wybudowana no w jak największym etapie no pewno w całości się to nie uda, ale ale ale myślę, że dlatego no dziwi mnie postępowanie naszych strażaków, ale jest to ich decyzja więc nie wiem na pewno z przykrością…. Jedna z tych dwóch remiz bezwzględnie powinna stanąć przynajmniej w stanie surowym- skwitował.

Przykro patrzeć, ale pora spojrzeć prawie o oczy i zdać sobie sprawę, w jak fatalnych warunkach pracują strażacy ochotnicy  OSP Jedlicze-Męcinka          /fot. Jedlicze24

O co tutaj chodzi?

A no właśnie o heroiczny gest strażaków z jednostki OSP Jedlicze-Męcinka, którzy jak zorientowali się jak niska kwota została zabezpieczona na budowę remizy, postanowili, że skoro za te pieniądze i tak nie wybudują garażu, przekażą je sąsiedniej jednostce na zakup samochodu, który zamierzają sfinalizować- o czym pisaliśmy w artykule Heroiczny gest strażaków ochotników z OSP Jedlicze-Męcinka w ogniu podłych ataków.

Nie chcę nazwać tego hipokryzją, bo to konflikt interesów (funkcji)

Można licytować się i opowiadać, że “dobre i co”, ale nie tędy droga. Bo choć wszyscy mają świadomość, że budowa remizy oznacza niebagatelne wydatki, to fakt, że wspomniany wyżej pan “Sołtys” nie zawalczył o to, aby remiza w pierwszej kolejności powstała w Jedliczu-Męcince- jest przerażający. I choć jako przewodniczący rady ma prawo rzec, że: –Jedna z tych dwóch remiz bezwzględnie powinna stanąć przynajmniej w stanie surowym, to jako przewodniczący osiedla nigdy takich słów wypowiedzieć nie powinien. Generalnie rzecz ujmując, pełnienie dwóch funkcji często uwiera pana przewodniczącego.

Piotr Woźniak to twarz referendum, a referendalna kampania to potwarz…

Czy współodpowiedzialny za referendalne fiasko, gdzie spośród 513 uprawnionych do głosowania mieszkańców osiedla Jedlicze-Męcinka tylko 93 (w tym on sam z całą pewnością) opowiedziały się za odwołaniem burmistrza przed upływem kadencji, a referendum okazało się totalną klapą- powinien podać się do dymisji? Tego właśnie oczekują mieszkańcy, którzy mówią o tym otwarcie i publicznie, nie chowając głowy w piasek- w sklepie, na ulicy, chociażby też na naszych łamach oraz w mediach społecznościowych.

(rn)

 

 
- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Opinie i komentarze

15 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Yes

Marionetka otworka.

Piotr jest Wielki

Przypominam sobie jak ten portal całkiem niedawno zażarcie bronił Piotra Woźniaka. Kto tu ma dwie twarze ?

Elmo

No cóż…ludzie w Mecince głupi nie są i nie pójdą na referendum,ale ci co są po jego stronie i włażą mu do d…y to poleca jak na skrzydłach. Żal mi tylko tego,że Męcinka musi użerać się z takim człowiekiem,który nic nie robi dla mieszkańców…a wręcz przeciwnie. Co nie którym robi pod górkę….

obojęty

ŚWIĘTA PRAWDA.

Kostek

Kiedy a raczej ile lat temu Woźniak pracował w jakimś zakładzie jak zwykły obywatel. Żyje z diety sołtysa i przewodniczącego rady. Od lat wybierany w Mecince. Chyba już pora żeby go zastąpił ktoś mlody i skuteczny który nie będzie tylko przyklaskiwal panującej. Czas na zmiany!!!

wiedzący

Nie Ty a mieszkańcy zdecydują o tym

Elegancki

Każdy boi się odezwać i nic nie powie,że sołtys nic nie zrobił dla Męcinki. Chłopaki nie mają nadal remizy,dom ludowy jako jedyny nie jest wyremontowany,aż dziw bierze że most jest… ?

Leszek

Nic nie zrobił dla Męcinki. Dom Ludowy stoi i straszy. Od lat, corocznie słyszy się ile to środków zabezpieczono w budżecie na jego remont. To trwa latami. Remiza w polu. To też świadczy o pani burmistrz bo Woźniak jest tylko jeden a na panią burmistrz głosowała prawie cała Męcinka. Obawiam się że przy wyborach tak juz nie bedzie.

Elegancki

Cała Męcinka głosowała na Panią Burmistrz…tak,to prawda,mieli rację. Ale Woźniak nie jest sam,ma swoich kolegów radnych, a Pani Burmistrz jest jedną. Ona zatwierdza raczej wszystkie decyzje które oni podejmują. Więc może czas najwyższy przejrzeć na oczy i zobaczyć co tak naprawdę przez tyle lat zostało zrobione dla mieszkańców Męcinki?

OKO

Czekamy co Woźniak, DZIURA, pseudo przewodniczący komisji socjalnej z JASZCZWI i wszechwiedzące nauczycielki będą miały do powiedzenia na temat swoich fałszywych wypocin, którymi faszerują nas na każdej sesji!

oooono

Obawiałem się kiedyś, że most wybudują w Dobieszynie …… jeśli zażyczy sobie otworek, dobrze że już stoi i jest otwarty … choć jest przecież XXI wiek i most można przenieść.

OKO

Podobno w DOBIESZYNIE ma się oddzielić od gminy i zostać autonomiczną miejscowością – wreszcie się pozbędziemy tego pseudo radnego!

klawisz

niech spada na drzewo

OKO

WOŹNIAK to marionetka DZIURY – nie potrafi sam dwóch składnych zdań złożyć. Wszyscy nim pomiatają, ale widocznie mu taka funkcja pasuje, bierze kasę za sołtystwo, radnego. MIESZKAŃCY MĘCINKI – OBUDZCIE SIĘ!! Reprezetnuje Was osoba, która nie walczy o środki finansowe oraz inwestycje dla WAS – dla niego jest ważniejszy DOBIESZYN!

Walek

Ciekawe kogo by wykpiwala drwila obrzucala wyzwiskami gdyby radni za wszystkim glosowali na tak bili brawo nie zwracali by na co i gdzie wielmozna pani przeznacza kasę?

15
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X