Piotr Woźniak nie jest już pełnoprawnym przewodniczącym Rady Miasta, choć oficjalnie nie podał się do dymisji, ani też nie został z tej funkcji odwołany. Cały dramat szefa Rady Miasta polega na tym, że nie raz- jako jeden z ostatnich dowiaduje się, co wymyśli niższy rangą- szeregowy radny. W tej orkiestrze Piotr Woźniak zadowala się jedynie rolą dyrygenta, z taką tylko różnicą, że pałeczkę trzyma ktoś inny. Odnoszę wrażenie, że lęk Piotra Woźniaka związany z utratą przywilejów oraz ewentualnym pozbawieniem go funkcji, stymuluje w nim coś w rodzaju syndromu sztokholmskiego. O szczegółach redaktor naczelny.

Nie wszystkie decyzje odnośnie poczynań Rady Miasta zapadają tam, gdzie zapadać powinny. Nic więc dziwnego, że nie wszystkie decyzje radnych są zgodnie z jego oczekiwaniami i zasadami. Sęk w tym, że przewodniczący podchodzi do sprawy na zimno, nie chce się narazić radnym. To, że trwa i to, czy oraz jak długo będzie trwał na stanowisku- zależy tylko od radnych. Nie jest tajemnicą, że jeszcze w 2014 roku, kiedy radni po raz pierwszy wybrali Piotra Woźniaka na swojego przywódcę- nie był on jedynym kandydatem, chętnym do objęcia tej funkcji.

Dawno stracił przywileje…

Pełniący obowiązki przewodniczący Woźniak dawno stracił przywileje i gra już tylko drugoplanową rolę w teatrze Dziury. -Piotr jest w tej chwili marionetką w rękach Dziury– uważa bliski kolega przewodniczącego. Woźniak od dawna nie sprawuje swojego mandatu, tak jak przed kilkoma laty, a po ewentualnej dymisji lub wygaśnięciu mandatu będzie musiał szukać innego zajęcia. Teoretycznie ma dwie opcje: może postawić się radnym i stanąć na straży odpowiedzialności względem mieszkańców, tak jak zrobił to ws. budowy Domu Pomocy Społecznej albo może nadal odczuwać sympatię i solidarność względem toksycznych kolegów czy koleżanek.

Zakulisowość tej rady urasta do olbrzymich rozmiarów

Jawność działań organu stanowiącego to sól naszej demokracji- to tylko piękna teoria. W praktyce wygląda to inaczej. Potwierdziły się nasze doniesienia. Radni będą chcieli zmienić przewodniczącego. Kulisy dymisji szefa Rady Miasta- według naszych źródeł- były omawiane na nie jednym spotkaniu. Pełniący obowiązki przewodniczącego Piotr Woźniak nie był na nie zapraszany. Rozmowy toczyły się w kręgu najbardziej wtajemniczonych i zdeterminowanych osób.

Arcyciekawa jest w tym wszystkim rola radnej Wenencji Żychowskiej, która z jednej strony próbowała wykazać się wybitną troską o godność pracy i komfort miejsca przewodniczącego rady, o czym pisaliśmy w artykule: Radna Żychowska chce samodzielnego biura z wyposażeniem dla przewodniczącego rady, a z drugiej strony za nic miała apel Piotra Woźniaka, o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii, w których to przewodniczący rady prosił, o zachowanie wymaganych odstępów od osób na sali narad. Piotrowi Woźniakowi nawet przez myśl nie przeszło, żeby złożyć skargę na koleżankę-radną, bo w sumie kto miałby taką skargę rozpatrywać?

Nie wierzę

I tak jak pisałem 3 miesiące temu. Nie uwierzę w to, że przewodniczącemu potrzebne są: wygodniejszy fotel i przestronne biuro do tego, aby dostrzegać realia i rozwiązywać problemy. I powtórzę to jeszcze raz: A już na pewno nie uwierzę w to, że obecnemu przewodniczącemu Rady Miejskiej w Jedliczu jest to wszystko potrzebne.

To przewodniczący rady gminy powinien organizować pracę rady i prowadzić jej obrady. Statut uszczegóławia jego uprawnienia. Zgodnie z prawem, przewodniczący może wyznaczyć do wykonywania swoich zadań wiceprzewodniczącego- wynika to z ustawy o samorządzie gminnym. Zgoła odmiennie wygląda to u nas. To wiceprzewodniczący Dziura wchodzi w buty Piotra Woźniaka. Przykładów, które na to wskazują jest multum. O niektórych już informowaliśmy. O innych przekonajcie się sami, oglądając retransmisje z sesji.

Presję wywierają na nim nawet radni z innego ugrupowania

28 maja, radny Janusz Lipka zobowiązał przewodniczącego rady i przestrzegł, że jeżeli ten nie będzie panował nad sytuacją (red. przyp. dyskusja przed zaplanowaną sesją, 28 maja br.)- o czym informowaliśmy: To początek końca tej rady? Zadrwili sobie z mieszkańców, złoży wniosek o odwołanie go z funkcji przewodniczącego rady. Treść takiego ostrzeżenia (które padło poza protokołem czyli przed rozpoczęciem sesji) wskazuje, że radni trzymają w garści szefa Rady Miasta. Taki tryb ostrzegania szefa rady godzi w niezależność przewodniczącego i nie gwarantuje obiektywizmu w sprawowanym przez niego urzędzie. Prowadzący kontrolę nad działalnością rady przewodniczący, dawno stracił kontrolę, a kontrolę nad jego niezależnością, zdominowało gremium szeregowych radnych.

Nie wiem, czy apanaże i prestiże są dla Piotra Woźniaka istotne, ale strażnik zasad i regulaminów, kontrolny organu stanowiącego i dyrygent samorządowej orkiestry, której muzyka powinna być poezją dla ucha mieszkańca, nie tylko, że nie trzyma batuty, ale nawet nie stara się uderzyć pięścią w stół i postawić spraw jasno- tak jak oczekiwaliby tego mieszkańcy gminy. Stojący kiedyś na straży odpowiedzialności względem mieszkańców gminy szef Rady Miasta, stał się karykaturą przewodniczącego i czwartym rezerwowym bramkarzem w meczu o gminę. Drum major wiceprzewodniczący jest liderem tej orkiestry. Bez względu na to jak wygląda to w teorii, w praktyce właśnie tak to wygląda.

 

Redaktor naczelny

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Mariola
Mariola
4 lat temu

Czy ten pan widział jak wyglada garaż OSP w Męcince? Dom Ludowy? To wstyd żeby miejscowa jednostka musiała szukać miejsca w Porębach.

ooono
ooono
Odpowiedź do  Mariola
4 lat temu

No co chcesz? Przecież w Dobieszynie remiza odremontowana, a to ważniejsze.
Odwołajcie tą Radę żeby budowy mostu z Męcinki nie przenieśli do Dobieszyna!!!!

Obserwator
Obserwator
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

Popieram, przecież bieg rzeki Jasiołki można zmienić tak, aby przebiegała przez Dobieszyn hahaha! Będzie się czym chwalić na zebraniach wiejskich – Jam to nie chwaląc się sprawił (jak mówił Zagłoba”

Buuuuuuu
Buuuuuuu
Odpowiedź do  Obserwator
4 lat temu

No widzisz obserwator jest MOST który łączy Dobieszyn i Żarnowiec tam gdzie jest parking na samochody koło Dworku Konopnickiej a ty nie wiesz, a taki mecyjny jesteś, no nie douczony

Obserwator
Obserwator
Odpowiedź do  Buuuuuuu
4 lat temu

Jest kładka nie most, ale w Żarnowcu a nie w Dobieszynie. No i kto jest
niedouczony?. Zastanów się co piszesz. Spraw aby więcej twoich komórekmuzgowych było aktywnych.

Tak to widzę
Tak to widzę
Odpowiedź do  Obserwator
4 lat temu

Jest porządny radny to się robi.
Potrafi o wioskę zadbać.
Idealny kandydat na Burmistrza…

Kol
Kol
Odpowiedź do  Tak to widzę
4 lat temu

Jak będzie się tak zachowywał jak na sesji, to powiat odwróci się do niego piętą i gmina nic nie dostanie… Podporządkował sobie radnych i Ci wola przepychac jego inwestycje niż dbać o swoich mieszkańców!Ciekawe co im za to obiecał?? Ciekawe jak wygląda procentowy udział środków przeznaczony na dana miejscowość? W innych miejscowościach nie mieszkają ludzie??? Niech “wyjdzie” do mieszkańców naftowej i powie dlaczego był przeciw nowej drodze…tym bardziej że prawie wszystkie formalności byly zalatwione!!Jako wiceprzewodniczący uważa że rozbudowa remizy w dobieszynie była niezbędne??? Może w pierwszej kolejności mógł pomyslec o Potoku czy Mecince? Jako wiceprzewodniczący powinien dbać nie tylko o swój czubek nosa, ale o dobro wspólnoty…jemu jednak na rozsadnym gospodarowaniu nie zalezy!

A ja tak
A ja tak
Odpowiedź do  Tak to widzę
4 lat temu

Dba tylko o to by z sesji wiochę robić – to prawda.I ośmieszać wszystkich mieszkańców gminy – to prawda. Nie ma skrupułów, żeby innym wydrzeć ostatnią złotówę na swoje zachcianki – to prawda.A jaka kultura w stosunku do innych – te odzywki – pewnie nauki kultury pobierał u pensjonariuszy swojego aparamentowca w Warzycach.

Tak to widzę
Tak to widzę
Odpowiedź do  A ja tak
4 lat temu

Mieszkańców gminy to ośmiesza ale Burmistrz. 30 zera od osoby za śmieci. Czyli tyle ile w najbogatszych gminach pod Warszawą.

Kto się śmieje, ten ma nadzieje
Kto się śmieje, ten ma nadzieje
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

No wybudują nam most w Dobieszynie…….. do nieba! ten most na Jasiolce koło Dworku M.Konopnickiej łączący Dobieszyn i Żarnowiec to strach tamtędy autem jechać taki zadbany.

Kol
Kol
Odpowiedź do  Mariola
4 lat temu

Pamiętaj najważniejsze są inwestycje w dobieszynie…przecież tam im się dach na remizie zapadła…

Pomyśl
Pomyśl
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

Za kadencji pani burmistrz najwięcej środków budżetowych poszło na JASZCZEW i co do tego niema najmniejszej wątpliwości.Co najmniej trzy krotnie więcej jak na inne okręgi. Piszcie chociaż raz sensownie , owszem Dobieszyn może teraz jest jakoś wyróżniony, ale Jaszczew skorzystała najwięcej czy to też uczciwe???

psIURA
psIURA
Odpowiedź do  Pomyśl
4 lat temu

Podeslij zestawienie, chetnie mieszkancy je przeanalizują. Zobaczy kto skorzystał najwięcej, a kto niewiele dostał.

Odpowiedz .
Odpowiedz .
Odpowiedź do  psIURA
4 lat temu

A wy i tak to obrobicie i z białego zrobicie czarne -Was to bawi mnie też zaklinanie rzeczywistości. Powiem więcej sprawdzałem Jaszczew dostała więcej nawet 4 krotnie od innych okręgów.{ od 4 okręgów}

Kol
Kol
Odpowiedź do  Odpowiedz .
4 lat temu

Podaj dane…Bo teraz zachowujesz się jak nasi radni: mówiąbez konkretów, danych, wyliczeń!

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Odpowiedz .
4 lat temu

Tych danych to sie nie doczekamy…pokaz mieszkańcom ze burmistrz dziala na ich niekorzyść! To nie jest trudne wrzucic plik do sieci…

Kol
Kol
Odpowiedź do  Pomyśl
4 lat temu

Najlepiej wyślij zestawienia też za pierwszą kadencję obecnej burmistrz, bo dla wielu inwestycji wykonywanych w tej kadencji, decyzje jeszcze zapadły w poprzedniej kadencji. Mówmy o konkretach, wyślij zestawienie z danymi!

Ciekawski
Ciekawski
Odpowiedź do  Mariola
4 lat temu

Mariolka przecież priorytetem dla Pana Przewodniczącego jest remiza w Potoku, mam nadzieje ze strazacy mu podziekuja za takie podejscie do sprawy…

Wiśnia
Wiśnia
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Tu mamy cykr na kółkach 😀 😀

Mistrz
Mistrz
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Potok bedzoe głosował na pana Woźniaka!!!!!!!! Brawo 😀

Kol
Kol
4 lat temu

Prawda jest taka że obecny przewodniczący najpierw był marionetką w pierwszej kadencji u burmistrz, a teraz jest marionetką w rękach dziury…Nie ma posluchu u radnych, przyjął wygodną taktykę: nic nie potrafie, mogę być marionetką i brać kase… Smutne jest to, ale prawdziwe. Brak merytoryki wypowiedzi, a jego krótkie wystąpienia, przemowy są żenujące:/ Wieloletnia kadencja W radzie gminie, a tematem śmieci nie potrafi się zająć…on tylko chce się ” pochylać” nad tematami, nic z tego nie wynika! Tylko najgorsze jest to że w obecnej opozycji radnych wobec burmistrz nie ma żadnej godnej osoby do pełnienia tej funkcji…Lipka, Wenecja,Marciowa…śmiech na sali puste krzesła!! Ta rada musi zostać odwołana, bo mieszkańcy nie chcą słuchać kolejnych kłamstw i kłótni! Zrobić wybory na burmistrza i radnych…czas na młodych. Mam nadzieję że ” starzy radni” “burmistrzowie”, którzy nie zostali wybrani do tej kadencji też nie dostaną kredytu zaufania. Czas ” przewietrzyć” struktury samorządowe gminy!!

Obserwator
Obserwator
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

Przewodniczącym naszej rady powinien być radny – człowiek z charakterem, który nie
pozwoliłby podczas prowadzenie obrad sesji na populistyczne wywody “otwora” demagoga i niezrozumiałe wypowiedzi pozostałych radnych. Niestety w szeregach naszych radnych,
nie ma takiego człowieka. Jeśli chodzi o “czas na młodych” to nie do końca się z tym
zgodzę. Rada powinna składać się z całego przekroju społeczeństwa – młodzi i starsi. Ale
kto zasiada w radzie zależy od wyborców i aby zasiadali w niej młodzi potrzeba ich
zaangażowania w sprawy samorządu jako potencjalnych kandydatów na radnych. Tego
zaangażowania jednak, na dzień dzisiejszy nie widzę.

kleks
kleks
Odpowiedź do  Obserwator
4 lat temu

Lisowski na przewodniczącego

Bycyrk
Bycyrk
4 lat temu

mam pytanie Czy jak nie bylem sekretarka bo jestem chlop prosty ze wsi to moge zostac radnym z Borku? 😀

teksas
teksas
Odpowiedź do  Bycyrk
4 lat temu

Jak byś był czerwony to i pewnie byś sekretarką został. A jeśli jesteś z zasadami to nie było szans. A na Borku przyda się gospodarz bez “przeszłości” który nie był zaufanym kształconego w Kijowie.

Kolega
Kolega
4 lat temu

Rysiek co się z Tobą stało chłopie ???????

ziielona
ziielona
4 lat temu

Smutne – ale prawdziwe. Dom Ludowy Borek – perełka. Dom ludowy Męcinka – ruina. Siłka prawie na podwórku radnej z Borku – nówka, plac zabaw przy domu ludowym w Męcince – szrot i śmietnik. Remiza w Dobieszynie w rozbudowie. Remiza w Męcince w ruinie.- szkoda dalej wymieniać. Każdy widzi jak jest. Wygodny dla manipulatorów, wstyd dla nas wszystkich.

Kol
Kol
Odpowiedź do  ziielona
4 lat temu

Masz rację, tylko na biurku nic nie jest użytkowane, bo radna z borku tylko ” żąda”…zamiast zająć się pracą! Za to przecież bierze pieniądze..

kleks
kleks
Odpowiedź do  ziielona
4 lat temu

przecież Woźniak pochyla się nad problemami Męcinki, i ma wszystko pod kontrolą, aby Wam nic nie zrobić

Tak to widzę
Tak to widzę
4 lat temu

Brawo dla portalu Jedlicze24. Brawo dla Burmistrzowej.
30 zlotych za śmieci od mieszkańca. Dlaczego nie 40???
A radni są do niczego bo nie podpiszą.
Taczki już przygotowane do wywiezienia Pani Burmistrz. A ten żałosny portal też zapraszam bedzie wreszcie o czym konkretnym napisać. Tylko nie wiem czy Redaktor potrafi ładne zdjecia zrobić.

Kol
Kol
Odpowiedź do  Tak to widzę
4 lat temu

30 zł to jest stawka zaproponowana przez burmistrz, pewnie wynika z obliczeń które przedstawi na sesji. Ciekawe czy radni przedstawia swoją propozycję i swoje wyliczenia??? Bo z niepodpisywaniem dokumentu można się bawić do końca roku…Ale chyba jako przedstawiciele mieszkańców, samorządowcy z krwi i kości powinni zaproponować rozwiązanie oraz swoje stawki- oczywiście te stawki muszą być poparte wyliczeniami i danymi z komunalki, bo w innym przypadku to nie ma sensu…każdy może powiedzieć że chce śmieci za 5zl od osoby!

Pomyśl
Pomyśl
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

Popatrz na inne Gminy , powiatu Krosno – tylko Krosno powyżej 20 zł .Czy Jedlicze ma szczególne warunki trudności zbiórki odpadów :góry ,małe zaludnienie wprost przeciwnie to skąd ta cena??

Odpowiedz .
Odpowiedz .
Odpowiedź do  Pomyśl
4 lat temu

Stawiasz czerwoną łapkę ,niech Cię będzie stać napisać co w tym poście jest nie prawdziwe i rzetelne:czy nie bo nie .Zaklinacie rzeczywistość?!

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Pomyśl
4 lat temu

Moze radni Krosna opracowali regulamin o ktorym Wozniak mowi od kilku miesiecy, a nic z tym nie robi…tak jak pisalem wczesniej trzeba przeanalizować usługi komunalki i wykreślić to co jest gminie niepotrzebne! Ale to trzeba sie zajac praca a nie spiskami i oszczerstwami! Teraz to juz jest praktycznie pozamiatane, do konca roku bedziemy miec wysoka stawke bo radni nad tym regulaminem sie ” nie pochylili”…. Moze otrzasna sie na rok 2021!

Odpowiedz .
Odpowiedz .
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Jesteśmy chyba jedyną Gminą w Polsce że ludzie chcą więcej płacić za wywóz śmieci i sami na portalu się o to upominają EWENEMENT w skali KRAJU CUD!!! w Jedliczu.

Kol
Kol
Odpowiedź do  Odpowiedz .
4 lat temu

Ty chyba podstawówki nie skończyłeś…ludzku upominaja się o rzetelne wyliczenia, dane. Każdy by chciał śmieci po 5zl, jak i paliwo po 2 zł. Ale są pewne czynniki, które to blokują, uniemożliwiają. Skoro twierdzisz że burmistrz nas oklamuje, to niech radni wreszcie weź na się do roboty w temacie śmieci i przedstawia konkretne dane. Przecież oni mają większość, więc mogą ustawić kwotę za segregacja śmieci wedle ich mniemania- oczywiście musi być to zgodne z danymi, wyliczeniami.

Odpowiedz .
Odpowiedz .
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

Podstawówkę skończyłem,to raczej TY masz na tym tle jakiś problem bo już drugi raz o to kogoś posądzasz.

Kol
Kol
Odpowiedź do  Odpowiedz .
4 lat temu

Podasz te dane w których miejscowościach było najwięcej inwestycji a w których nie?? Zaczelesz temat, a teraz unikasz odpowiedzi jak ognia, nie masz danych? Wymyśliłem sobie te wyliczenia?? Podeślij, pokaz mieszkańcom że burmistrz ich nabija w butelkę! A co do stawek smieci, widze że jesteś słabo ogarnięty. Żeby ” opracowac” stawki trzeba mieć dane, zakres usług jaki chcemy “kupic” od komunalki, czyli REGULAMIN o którym radni wspominają od kilku miesięcy…my tego nie mamy więc każdy może wyjść na mówinice i powiedzieć że śmieci powinny być po 10zl…tylko nijak ma się to do rzeczywistości…trzeba to policzyć z oferty od komunalki. Tak trudno to ogarnąć??

Wyjasnienie
Wyjasnienie
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

Dla twojej wiadomości przez 17 lat prowadziłem dział transportu w firmie i umiałbym zrobić rzetelne obliczenia na podstawie kart drogowych ilości zatrudnionych pracowników amortyzacji itp . tak obciążałem poszczególne działy kosztami transportu. Tu podana jest tylko ogólna kwota kosztów bez szczegółów . tak można wszystko . ale po co to piszę Wy wiecie lepiej.

Kol
Kol
Odpowiedź do  Wyjasnienie
4 lat temu

Wiem że jest kwota bez szczegółów. W radzie jest komisja ds komunalki, chyba się powinna tym zająć? Za to ma placone.Powinna uzyskac szczegolowe zestawienie i przygotowac regulamin – wtedy by byla szansa na obnizke kosztow smieci…Bo po co ta komisja jest?? Taką sprawę pewnie się opracowuje kilka tygodni…a oni złożyli wniosek 3 dni przed końcem terminu..to chyba o czyms swiadczy. Twierdzisz że podejmowales ważne decyzje, to chyba wiesz że nie da się wszystkiego ogarnąć na ostatnią chwilę. Skoro stwierdziles( zgadzam się z Toba) że jest podana kwota bez szczegółów to zarówno radnym jak i burmistrzowie powinny wyjść te same kwoty z wyliczeń! bo nie mają jak manipulować danymi! Ciekawe skąd te rozbieżności? Na dzien dzisiejszy nie stwierdzimy kto klamie, a kto mowi prawde bo zadna z stronnie ptzedstawila wyliczen..a przeciez to beda proste wyliczenia! A wiceprzewodniczący czy przewodniczacy są od lat w strukturach samorządowych, to nie wiedzieli że trzeba uzyskać od komunalki bardziej szczegółowe wyliczenia? Od czego oni są?? Jak dbają o mieszkańców?

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Wyjasnienie
4 lat temu

A kogo to o obchodzi gdzie pracowales…mozesz byc nawet sprzataczka( szanuje ten zawod, bo bez ludzi pracujacych na najnizszym stanowisku ” biznesmeni” by sie nie bogacili, szkoda ze o tym rzadko kiedy pamietaja). Wazne jest to zebys byl obiektywny i pisal konkretne informacje. Robisz wywody od kilku postow, a danych nie potrafisz wstawic ” do sieci”…to swiadczy tylko o tym ze tych danych nie masz i jestes typowo nastawiano przeciw burmistrz- opzycja totalna. Uswiadom mieszkancow o manipulacjach obecnej wladzy, tylko podawaj kompletne dane- bo juz widzialem jak radna Chlebnej ” wyrzuciła” na pewien znany portal pierwszą strone z teksyem ze burmistrz chce zeby śmieci kosztowały 30 zl…szkoda ze jej sie prawda rozjechala i ” zapomniala” wkleic pozostalych stron tego dokumentu gdzie sa podane wyliczenia z kwota od komunalki. A i zapomniała dodać ze to burmistrz. RAZEM z radnymi sa odpowiedzialni za to cene. Bo radni tak sie ” pochylali” nam tym tematem ze regulamin moze ” stworza” do konca roku!

Wyjasnienie
Wyjasnienie
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Mój obiektywizm polega na tym że w protokole pokontrolnym RIO wykazało że w gminie nie prowadzi się kart drogowych nie ma norm spalania samochodów ,więc od czego Ty chcesz zacząć robić cokolwiek czy to .też moje wywody – ja nie robię tego przeciwko komukolwiek tylko żeby było obiektywnie.

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Wyjasnienie
4 lat temu

Paliwo to istotny czynnik w kwestii komunalki, ale chyba bardziej wazne jest to jakie usługi kupujemy, bo to główna jest skladowa ceny za smieci. Ale Ty wiesz wszystko lepiej…

Wyjasnienie
Wyjasnienie
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Cena za składowanie wzrosła tylko o 60 tyś to jest dopuszczalne ,tylko koszty odbioru przez MPGiK wzrosły o ! milion i tu jest nad czym się zastanowić.

teksas
teksas
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Szkoda z “Wyjasnienie” polemizować, 17 lat rozliczał karty drogowe ale żadnej nie rozliczył.Niech dalej rozlicza. Byle tylko radni nie zatrudnili go jako eksperta bo przez 17 lat będzie kalkulował cenę za wywóz śmieci.

bemben
bemben
Odpowiedź do  Pomyśl
4 lat temu

W JEDLICZU 10 (dyszka) za śmieci to jest ful wypas

Wyjasnienie
Wyjasnienie
Odpowiedź do  Pomyśl
4 lat temu

A co w powyższym komentarzu jest nie prawdą , postawcie 50 czerwonych Lapek to światczy o waszej rzetelności’.

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Tak to widzę
4 lat temu

Jak mozna byc takim betonem politycznym i stwierdzić ze burmistrzowa zaproponowała 30zl za smieci??? To zaproponowala komunalka. Burmistrz pewnie poszla po najprostsztszej linii oporu, podzieliła przez liczbe mieszkańców, przez ilosc pozostalych miesiecy w roku 2020. Zreszta powinnismy udzlyszec jej kalkulacje na sesji. Mam nadzieje ze radni na sesji pokazs nam tez swoje przeliczenia, bo moze maja w tej kwestii rację burmistrz i komunalka chce nas nabic w butelkę. Oczekujemy jednak rzetelnych informacji, wirygodnych, popartych danymi wyliczen! Bez tego to kazdy moze wyjść na mównice i powiedzieć ze burmistrz nam przedstawiła zbyt wysoka oferte. Przewodniczacy, viceprzewidniczacy pracuja w radzie od kilkunastu lat, oczekuje ze tematem zajmia sie profesjonalnie i merytorycznie. Niech przedstawia rzetelne dane i wyliczenia!!

teksas
teksas
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

A może towarzystwo wzajemnej manipulacji zaskoczy nas pozytywnie i poda się do dymisji ? Nie za bardzo widzę, żeby potrafili przedstawić jakąś rozsądną kalkulację. W końcu rynce im łopadają i pani kłamie, mnie nie ma na zdjęciu, bendem stoła szorowała bo tam koronowirusa widze – ale coś konkretnego – nie – to nie oni.

Kol
Kol
Odpowiedź do  teksas
4 lat temu

Większość z nich to radni z wieloletnim doswiadczeniem: dziura, Woźniak, Marciowa, Wenecja, radną z Chlebnej. Podobno są alfami i omegami, chyba to nie będzie dla nich problem PRzedstawić swoją propozycję na cenę śmieci oraz wyliczenia, poparte konkretnymi danymi!! Niech skaczą się mądrzyć na sesji, niech zajmie się sprawami merytorycznie. Za to dostają kase, skoro oni mają prawo obniżyć pensję burmistrz, to my mamy prawo wiedzieć jakie ” konkretne” działania podejmują na korzyść mieszkańców, powtarzam na korzyść! Bo te ich wyjścia z sesji, celowe opóźnienie, kpina z przemówień, smsowanie podczas debat o sprawach ważnych dla gminy, to powinno podlegać karze finansowej za nie dopełnienie obowiązków!

Ostatnio edytowane 4 lat temu przez Kol
Ciekawski
Ciekawski
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

Tu potrzebni są nowi ludzie zarówno
burmistrz oraz radni powinni złożyć
mandat dość tej szopki, na tych
zagrywkach obrywa się nam
mieszkancom nie umieją się dogadać niech odejdą….

Odpowiedz .
Odpowiedz .
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Masz rację mieszkańcy powinni zdecydować czy chcą nadal tej szopki czy chcą zmian w Radzie i Burmistrza .Ale kogo stać na takie rzetelne i uczciwe w obecnej sytuacji postępowanie , najlepiej widzieć czubek własnego nosa- władza uzależnia.

podstawówka
podstawówka
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

Nazwisko się piszę od dużej litery

Krzys
Krzys
4 lat temu

Może by tak gmina ogłosiła przetarg na wywóz śmieci.Przeciez mpgk jedlicz nie musi ich odbierac moze kto inny taniej to zrobi.Najlepiej przyjąć stawkę od worka ze śmieciami,a nie jak do tej pory od osoby.

Kol
Kol
Odpowiedź do  Krzys
4 lat temu

Cena za Worek za śmieci nic nie da,bo ludzie będę oszukiwać i wywala w krzaki. O stworzy problem z dzikimi wysypiskami! Ale rezygnacja np. Z odbioru kompostu, ograniczenie czarnych worków, opony, itp. Dzięki temu pewnie udałoby się ograniczyć koszty śmieci. Ale tym radni muszą się w końcu zająć!

Wyjasnienie
Wyjasnienie
Odpowiedź do  Krzys
4 lat temu

To może być jakiś punkt wyjścia to jest jakaś godna uwagi propozycja.- a nie tylko nie bo nie.

Wyjasnienie
Wyjasnienie
Odpowiedź do  Wyjasnienie
4 lat temu

Dodam jeszcze i martwe dusze by się odnalazły a jest ich w gminie aż 2700, tym by się należało zając a tu nic w tym kierunku się nie robi.

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Wyjasnienie
4 lat temu

Jakie nie bo nie. Jak zwykle mataczysz, nie mowisz prawdy. Post wyzej przedstawiono swoj poglad o sytuacji z śmieciami. Ja sie z tym zgadzam. Bo znam wiele osób w swojej miejscowosci co oddaja jeden lub zero workow zoltych. Raczej niemozliwe zeby nie produkowali smieci…cena za worek bedzie powodowala ze ludzie zaczna kombinowac, wywozic śmieci do lasu, czy tez palic – to tylko moja opinia. Oczywiscie mozna sprobowac tego systemu, np po pol roku porownac dany okres z tego roku i roku wczesniej. Jesli wyjdzie ze spadla diametralnie ilosc oddawania zoltych workow, to bardzo prawdopodobne bedzie ze ludzie nie oddaja tylko pala lub do lasu wywoza. Jesli procent bedzie zblizony, to mozna przyjac ze system sie sprawdził. Tylko dlaczego radni na sesjach nie artykuluja takich pomyslow?? Larwo jest piwiedziec smieci beda kosztowac 10zl, ake trzeba to uzasadnić. My sie tutaj rozpisujemy, proponujemy rozwiązania, ktore moze by obniżyły ceny śmieci, a oni maja mieszkańców w dalekim powazaniu i rozkminiaja temat mikrofonów…

Wyjasnienie
Wyjasnienie
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Nie 10zł tylko 20 zł pisz obiektywnie a to będzie dla dobra nas wszystkich.

nina
nina
4 lat temu

AAA

Watcher
Watcher
4 lat temu

tak tak