Radna Żychowska chce samodzielnego biura z wyposażeniem dla przewodniczącego rady

0
Przyzwyczaiłem się, żeby na uprawianą przez niektórych radnych politykę patrzeć z przymróżeniem oka. Przez ostatnie tygodnie mocno pracowałem nad zmianą swojej perspektywy, aby pozbyć się, być może nie do końca właściwych uprzedzeń. Ku mojemu zaskoczeniu, zacząłem widzieć więcej niż do tej pory. Ale zmiana perspektywy nie zmieniła nic w moim postrzeganiu rzeczywistości. Okazało się bowiem, że moja dotychczasowa ocena sytuacji politycznej i pogląd na sprawy samorządowe był i jest właściwy. Ale czy widziałem i słyszałem już wszystko? Do ostatniej sesji Rady Miejskiej, tak mi się wydawało. To, co usłyszałem z ust Radnej Wenencji Żychowskiej spowodowało, że moje oczy wyszły z orbit.
Radna Wenencja Żychowska od jakiegoś czasu, bez opamiętania, publicznie, karmi nas swoją nieuprzejmością, która u wielu osób powoduje zgorszenie. Takie zachowanie uwłacza godności pełnionej przez nią funkcji

A wszyscy jesteśmy tego świadkami

Wenencja Żychowska, podobnie jak Krystyna Marć czy Zofia Kusiak pełni dwie funkcje jednocześnie. Jest radną i sołtysem w jednej osobie. W Radzie Miejskiej przewodniczy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Jest też członkiem ważnej Komisji Rewizyjnej,  uprawionej do kontroli działalności organu wykonawczego czyli Burmistrza Gminy. Trudno nie zauważyć, że od jakiegoś czasu bez opamiętania, publicznie, karmi nas swoją nieuprzejmością, która u wielu osób powoduje zgorszenie. Takie zachowanie uwłacza godności pełnionej przez nią funkcji. Na jednej z ostatnich sesji nawet sama radna przyznała, że emocje wzięły górę.

Uprawniona do kontroli, sama traci kontrole…

Jak to jest, że uprawniona do kontroli osoba, sama nagminnie nie kontroluje swojego własnego zachowania? Nieokiełznane napady złości nie dodają splendoru osobie radnej-sołtys, a co za tym idzie również nasza gmina, której wizerunek od dawna jest mocno nadszarpywany jest źle ocenia na zewnątrz, o wewnętrznych opiniach mieszkańców już nie wspominając. Na nieszczęście, beneficjentami tych zjawisk są właśnie mieszkańcy, i tylko oni mogą powstrzymać tę “furiacką demolkę”. Używając kartki i długopisu. Stawiając w następnych wyborach znaki “X” w odpowiednich miejscach.

Biuro dla Przewodniczącego Rady Miejskiej

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Jedliczu toczyła się batalia o przeznaczenie niemałych środków na dokumentację techniczną na przebudowę oczyszczalni ścieków w Jedliczu. Poruszane były również inne sprawy, istotnie z punktu widzenia wszystkich mieszkańców gminy. Radnym udało się też znaleźć moment na odniesienie się do sprawy, która jak przekonywała radna Żychowska, jest szczególnie ważna. Chodzi o wygospodarowanie biura dla Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Radna Żychowska: Samodzielne biuro zapewni przewodniczącemu godne miejsce do odpowiedzialnej pracy

Radna Wenencja Żychowska w imieniu radnych przekonywała, że każda praca wymaga komfortu miejsca, a praca szefa rady jest szczególnie ważna dla naszej gminy. Radni zawnioskowali więc do burmistrza o udostępnienie samodzielnego pomieszczenia biurowego dla przewodniczącego rady wraz z niezbędnym wyposażeniem gabinetu. W uzasadnieniu podkreślili, że samodzielne biuro zapewni przewodniczącemu godne miejsce do odpowiedzialnej pracy, zapewni poufność spotkań, nie tylko z mieszkańcami w przyjmowaniu ich postulatów, wniosków, skarg, ale także z przedstawicielami różnych lokalnych stowarzyszeń, organizacji działających na terenie gminy, przedstawicielami jednostek pomocniczych, radnymi i innymi.

Radna podkreśliła, że obecnie miejsce w którym urzęduje przewodniczący, a w którym obecnie pracują dwie osoby bardzo dyskredytuje osobę i funkcję przewodniczącego rady.

Podpowiadamy. Z lekkim przymróżeniem oka

A może radni poszliby o krok dalej i wzięli pod uwagę na przykład adaptację całego piętra w urzędzie dla wszystkich radnych, którzy są przewodniczącymi komisji stałych w Radzie Miasta? Myślę, że w gabinecie szefa Komisji Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej, Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska mógłby wystarczyć telefon z funkcją automatycznej sekretarki, która na pytania od mieszkańców, a kierowane od dziennikarzy odpowiadałaby jednym zdaniem: “W najbliższym czasie, nie mam czasu”. Zejdźmy jednak na ziemię.

Mam ogromne wątpliwości, że nowy gabinet z nowym wyposażeniem biurowym doda funkcji przewodniczącego powagi, zwłaszcza, że biorąc pod uwagę stan niektórych budynków czy pomieszczeń, jak na przykład remiza strażacka czy Dom Ludowy w Jedliczu-Męcince, to jestem niemal pewien, że będzie to jedynie powodem do drwin.

Nie uwierzę…

Nie uwierzę w to, że przewodniczącemu potrzebne są: wygodniejszy fotel i przestronne biuro do tego, aby dostrzegać realia. A już na pewno nie uwierzę w to, że obecnemu przewodniczącemu Rady Miejskiej w Jedliczu jest to wszystko potrzebne.

 

Redaktor naczelny

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
zoska
zoska
4 lat temu

Kończ waść wstydu oszczędź.

Maciek
Maciek
4 lat temu

Ciekawy jestem, czy już trenuje wyłączanie mikrofonu p. Burmistrz ?

Lolek
Lolek
4 lat temu

Ewidentne parcie na szkło… a rozdarte…

Wena
Wena
Odpowiedź do  Lolek
4 lat temu

W rafinerii też było parcie o lans ale się skończyło. Teraz poszukiwania nowej miejscówki dla gwiazdy.. Żenada ???

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Wena
4 lat temu

Niech obudzi się z letargu i tak do rozluźnienia zje sobie SNIKERSA i przestanie gwiazdorzyć.

Poirytowana
Poirytowana
4 lat temu

Jeśli chodzi o sam fakt przydzielenia gabinetu dla Przewodniczącego Rady Miejskiej to jak najbardziej takie miejsce powinno być wygospodarowane od samego początku. Nie po jakiś kątach powinien się poniewierac Przewodniczący Rady Miejskiej powinien mieć godne miejsce. Popieram w tym Radna w 100 procentach. Co do oceny zachowań Pani Wenencji na sesjach to przekaż mówi sam za siebie. Odpoczynek pilnie porządany

Gminny mieszkaniec
Gminny mieszkaniec
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Ona ma chyba wirusa, bo normalna osoba tak się nie zachowuje…

Cała prawda
Cała prawda
Odpowiedź do  Gminny mieszkaniec
4 lat temu

Debilu przestań obrazac

Nina
Nina
4 lat temu

Coś mi się wydaje że społeczeństwo wam wszystkim podziękuję.
Autorka tego wpisu trochę przesadziła.

Krzys
Krzys
4 lat temu

Każda władza deprawuje,bez względu jakim sie było.Powiazania u władz gminnych i samorządowców są niezaprzeczalnie.Czas skończyć z kolesiostwem i własnymi interesami.

Nina
Nina
Odpowiedź do  Krzys
4 lat temu

Po referendum trzeba dokonać konkretnego audytu naszej burmistrz.

Lola
Lola
Odpowiedź do  Nina
4 lat temu

Taczki i aut.

kaska
kaska
4 lat temu

O biuro dla Przewodniczącego RM wnioskowali Radni jeszcze w ubiegłym roku, o ile nie wcześniej i to nie raz. Chyba to nic nadzwyczajnego żeby osoba na takim stanowisku miała swoje biuro (czy gabinet jak kto woli). Czemu Burmistrz nie dzieli gabinetu z np. Sekretarzem, czy kto tam teraz zajmuje pokój przy sekretariacie?

Cała prawda
Cała prawda
Odpowiedź do  kaska
4 lat temu

Tam gdzie jest normalnie przewodniczący nie musi prosić o pokoik. To jest standard.
Tu chce się gościa upokorzyć i tyle.
Nie pałam sympatią do Woźniaka. On się na to stanowisko nie nadaje. Ale jak już został wybrany to trzeba to uszanować.
W urzędzie są kłopoty lokalowe które stworzyła Jolanta Urbanik. To ona na zatrudniała ludzi na dodatek mało kompetentnych a teraz robi problem z jakąś klitka dla Przewodniczącego Rady Miejskiej. To wstyd na okolice.

cieć
cieć
Odpowiedź do  Cała prawda
4 lat temu

A z ortografią to mamy jakieś kłopoty? Laik wie .że cyt.”z przymróżeniem”- od mrugać pisze się przez “u”-totalna “kąpromitacja”

Obserwator
Obserwator
4 lat temu

Nie ma się co dziwić. Nauczyciele pamiętają jakimi byli uczniami, ci co dziś się uważają za ludzi z klasą. Najlepiej popytać i wszystko jasne. Ciekawy jestem co na to mentorka. Właśnie szkoda że to właśnie ta osoba, która uważa się za kogoś, kto walczy o dobro Gminy, nie potrafi napisać nic bez wsparcia. Robota zresztą przez …… wiadomo kogo jest robiona w tzw. białych rękawiczkach.

Cała prawda
Cała prawda
Odpowiedź do  Obserwator
4 lat temu

Koronawirus

Jjjjjj
Jjjjjj
4 lat temu

Z przymrużeniem ….tak jest poprawnie “u”

sedzia dred
sedzia dred
4 lat temu

tej biednej wenencji pojeb….lo sie w glowce tej malutkiej przekonala stonke aby oddala na nia glos i to byl blad miejsce jest na biuro ale tam gdzie mpgk ma sortownie smieci

Cała prawda
Cała prawda
Odpowiedź do  sedzia dred
4 lat temu

Ale jesteś, debil

Gminny mieszkaniec
Gminny mieszkaniec
4 lat temu

Wypowiedzi Pani radnej bezradnej lepiej przemilczeć…zero konstruktywnych wypowiedzi! Powinna się zająć najpierw problemami ludzi A potem dbać o swoje dups**

Tomek
Tomek
4 lat temu

w paczkę z palet i do afryki

zoska
zoska
4 lat temu

Kończ waść wstydu oszczędź.

Maciek
Maciek
4 lat temu

Ciekawy jestem, czy już trenuje wyłączanie mikrofonu p. Burmistrz ?

Lolek
Lolek
4 lat temu

Ewidentne parcie na szkło… a rozdarte…

Wena
Wena
Odpowiedź do  Lolek
4 lat temu

W rafinerii też było parcie o lans ale się skończyło. Teraz poszukiwania nowej miejscówki dla gwiazdy.. Żenada ???

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Wena
4 lat temu

Niech obudzi się z letargu i tak do rozluźnienia zje sobie SNIKERSA i przestanie gwiazdorzyć.

Poirytowana
Poirytowana
4 lat temu

Jeśli chodzi o sam fakt przydzielenia gabinetu dla Przewodniczącego Rady Miejskiej to jak najbardziej takie miejsce powinno być wygospodarowane od samego początku. Nie po jakiś kątach powinien się poniewierac Przewodniczący Rady Miejskiej powinien mieć godne miejsce. Popieram w tym Radna w 100 procentach. Co do oceny zachowań Pani Wenencji na sesjach to przekaż mówi sam za siebie. Odpoczynek pilnie porządany

Gminny mieszkaniec
Gminny mieszkaniec
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Ona ma chyba wirusa, bo normalna osoba tak się nie zachowuje…

Cała prawda
Cała prawda
Odpowiedź do  Gminny mieszkaniec
4 lat temu

Debilu przestań obrazac

Nina
Nina
4 lat temu

Coś mi się wydaje że społeczeństwo wam wszystkim podziękuję.
Autorka tego wpisu trochę przesadziła.

Krzys
Krzys
4 lat temu

Każda władza deprawuje,bez względu jakim sie było.Powiazania u władz gminnych i samorządowców są niezaprzeczalnie.Czas skończyć z kolesiostwem i własnymi interesami.

Nina
Nina
Odpowiedź do  Krzys
4 lat temu

Po referendum trzeba dokonać konkretnego audytu naszej burmistrz.

Lola
Lola
Odpowiedź do  Nina
4 lat temu

Taczki i aut.

kaska
kaska
4 lat temu

O biuro dla Przewodniczącego RM wnioskowali Radni jeszcze w ubiegłym roku, o ile nie wcześniej i to nie raz. Chyba to nic nadzwyczajnego żeby osoba na takim stanowisku miała swoje biuro (czy gabinet jak kto woli). Czemu Burmistrz nie dzieli gabinetu z np. Sekretarzem, czy kto tam teraz zajmuje pokój przy sekretariacie?

Cała prawda
Cała prawda
Odpowiedź do  kaska
4 lat temu

Tam gdzie jest normalnie przewodniczący nie musi prosić o pokoik. To jest standard.
Tu chce się gościa upokorzyć i tyle.
Nie pałam sympatią do Woźniaka. On się na to stanowisko nie nadaje. Ale jak już został wybrany to trzeba to uszanować.
W urzędzie są kłopoty lokalowe które stworzyła Jolanta Urbanik. To ona na zatrudniała ludzi na dodatek mało kompetentnych a teraz robi problem z jakąś klitka dla Przewodniczącego Rady Miejskiej. To wstyd na okolice.

cieć
cieć
Odpowiedź do  Cała prawda
4 lat temu

A z ortografią to mamy jakieś kłopoty? Laik wie .że cyt.”z przymróżeniem”- od mrugać pisze się przez “u”-totalna “kąpromitacja”

Obserwator
Obserwator
4 lat temu

Nie ma się co dziwić. Nauczyciele pamiętają jakimi byli uczniami, ci co dziś się uważają za ludzi z klasą. Najlepiej popytać i wszystko jasne. Ciekawy jestem co na to mentorka. Właśnie szkoda że to właśnie ta osoba, która uważa się za kogoś, kto walczy o dobro Gminy, nie potrafi napisać nic bez wsparcia. Robota zresztą przez …… wiadomo kogo jest robiona w tzw. białych rękawiczkach.

Cała prawda
Cała prawda
Odpowiedź do  Obserwator
4 lat temu

Koronawirus

Jjjjjj
Jjjjjj
4 lat temu

Z przymrużeniem ….tak jest poprawnie “u”

sedzia dred
sedzia dred
4 lat temu

tej biednej wenencji pojeb….lo sie w glowce tej malutkiej przekonala stonke aby oddala na nia glos i to byl blad miejsce jest na biuro ale tam gdzie mpgk ma sortownie smieci

Cała prawda
Cała prawda
Odpowiedź do  sedzia dred
4 lat temu

Ale jesteś, debil

Gminny mieszkaniec
Gminny mieszkaniec
4 lat temu

Wypowiedzi Pani radnej bezradnej lepiej przemilczeć…zero konstruktywnych wypowiedzi! Powinna się zająć najpierw problemami ludzi A potem dbać o swoje dups**

Tomek
Tomek
4 lat temu

w paczkę z palet i do afryki