sierpień, 2023

15sieCałodniowePatronat Jedlicze24Dożynki Gminy Jedlicze 2023Wydarzenie właśnie trwa!

Szczegóły

Dożynki Gminy Jedlicze 2023. Najważniejsze w roku święto rolników będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Kiedy i gdzie odbędą się Dożynki Gminy Jedlicze 2023? Kto wystąpi na scenie? Sprawdźcie dokładny program dożynek.

To najlepszy sposób, by podziękować rolnikom za ich pracę. Tegoroczne Dożynki Gminy Jedlicze, na które zapraszają Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Gminny Ośrodek Kultury im. Bronisławy Betlej w Jedliczu, odbędą się na Placu Targowym “Mój Rynek” w Jedliczu przy ulicy Sienkiewicza, 15 sierpnia.

Najważniejsze święto rolników będące zwieńczeniem i ukoronowaniem ich całorocznego trudu rozpocznie się od mszy świętej dziękczynnej, w kościele parafialnym w Jedliczu. Na początku Eucharystii zostaną poświęcone wieńce dożynkowe. Po zakończeniu Eucharystii barwny korowód dożynkowy przejdzie na plac targowy “Mój Rynek”, gdzie odbędzie się dalsza część dożynek.

W części artystycznej dożynek wystąpi zespoły śpiewacze “Magnolia” z Podniebyla, “Jarzębina” z Piotrówki oraz kapela “Tanie dranie”działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Gwiazdą wieczoru będzie zespół “InoRos”. Nie zabraknie tanecznej potańcówki, podzielonej na dwie części (zabawa taneczna odbędzie się przed i po zespole InoRos).

Program:

15.00 – Dziękczynna Msza Św. w Kościele Parafialnym w Jedliczu
16.30 – Oficjalne rozpoczęcie uroczystości. Prezentacja wieńców dożynkowych
17.00 – Występy zespołów śpiewaczych: Jarzębina i Magnolia
17.40 – Obrzędy Dożynkowe
19.00 – Koncert kapeli Tanie Dranie
20.00 – Zabawa taneczna cz. I
21.30 – Koncert zespołu InoRos
23.00 – 01.00 Zabawa taneczna cz. II

InoRos to zróżnicowana pod względem muzyków grupa, którzy 17 lat temu połączyli swoje siły i tworzą grupę folkowo rockową. Zespół tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną folklorem podhalańskim, ale także muzyką folkową z całego pasma Karpat. W 2012 roku Zespół InoRos tworzy również z popularnym artystą Liberem, a podjęta przez ponad 10 laty współpraca okazała się strzałem w dziesiątkę i odnosi ogólnopolskie sukcesy, zajmując czołowe miejsca na listach przebojów między innymi takich stacji jak: ESKA, RMF, VIVA, 4funTV. Zespół jest autorem kilku płyt. Zespół tworzą: Kamil Kowalcze- śpiew; Mateusz Janiczak- śpiew oraz gitara basowa, Łukasz Bodura- gitara elektryczna, Kuba Bednarz- śpiew oraz skrzypce, Jakub Kluś- śpiew, skrzypce, akordeon, dudy podhalańskie; Adrian Rybka- instrumenty perkusyjne.

Posłuchaj największych hitów zespołu InoRos:

Plakat:

Zobacz także:

Tak wyglądały ubiegłoroczne uroczystości dożynkowe Gminy Jedlicze.

Oprac. (rn)

more

Czas trwania

Całodniowe (Wtorek)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

X
X
X
X