Zygmunt Jerzyk Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu

3

Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik powołała z dniem 10 listopada Zygmunta Jerzyka na stanowiska Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu.

Zygmunt Jerzyk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu /fot. Jedlicze24

Przed powołaniem dyrektora GOK, Burmistrz Gminy Jedlicze zwróciła się do stowarzyszeń twórczych oraz organizacji z terenu gminy, celem zasięgnięcia opinii o kandydacie. W przeważającej większości były one pozytywne i rekomendowały Pana Zygmunta Jerzyka do objęcia tej funkcji.

Pod kierownictwem Zygmunta Jerzyka do kalendarza wydarzeń kulturalnych Gminy Jedlicze wprowadzono nowe cykliczne imprezy, takie jak Potyczki Kulinarne Kół Gospodyń i Podsumowanie Roku Artystycznego. Ponadto rozszerzono zakres zajęć dedykowanych dzieciom i młodzieży, mających na celu rozwijanie ich uzdolnień i zainteresowań oraz uatrakcyjnienie im czasu wolnego. W tym czasie powołano również liryczno-folkową kapelę „Tanie Dranie”, aktywnie wpisującą się w przedsięwzięcia kulturalne.

Warto podkreślić, iż należną rangę przywrócono takim wydarzeniom, jak Dni Jedlicza czy Wspólne Kolędowanie, w których uczestniczą przedstawiciele wszystkich środowisk pracujących społecznie na terenie gminy.

Zygmunt Jerzyk posiada wykształcenie wyższe w kierunku Zarządzanie, w specjalizacji Zarządzanie Instytucjami Publicznymi. Pracę w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu rozpoczął w 2015 r., a od 2016 r. z uwagi na obiektywne okoliczności samodzielnie kierował tą placówką, pełniąc funkcję Zastępcy Dyrektora.

Nowo powołanemu dyrektorowi życzymy kolejnych sukcesów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa

Nepotyzm.

Zgrozo

Samochwalstwo!!

Kultura

Czy Gmina Jedlicze stara się o projekty tak jak Gmina Chorkówka Stowarzyszenie w Kobylanch Artykuł Teraz Krosno. Niech dyr coś myśli. Niech Gok działa jak należy.