Zmarł Ks. Władysław Rogała były Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaszczwi

0
W piątek (28.12.2018r.) po długotrwałej chorobie zmarł były Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaszczwi Ksiądz Kanonik Władysław Rogała, wieloletni członek OSP Jaszczew.
fot. archiwum OSP w Jaszczwi
– Odszedł kapłan, który całe życie ofiarował Bogu i ludziom. Pozostawił po sobie niezatarty ślad, dlatego dzisiaj druhny i druhowie OSP Jaszczew dziękują z całego serca za niesienie pomocy, dobrą radę, słowo oraz wszelkie uproszone łaski- napisali druhowie OSP w Jaszczwi.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
XXXX

Niech spoczywa w pokoju.
Jaszczwio obudz się !!!! Wasz śp. proboszcz budowniczy waszego kościoła oddany całym sercem parafii spocznie na cmentarzu w Dukli !!!!! nie wierze !!!!

Jaszczwiak

Woli zmarłego się nie podważa

Z jaszczwi

Na pewno wszyscy w Jaszczew tez by chcieli aby był pochowany u nas. Jednak woli zmarłego sie nie podważa

Leon

Musiał mieć powody.

Ola

No miał. taj jak mu ludzie z Jaszczwi dali popalić, to chyba nie dziwne, ze po śmierci nie chce się tu poniewierać miedzy tymi czortami.

Leon

Nie tylko jemu.

Tolek

Trzeba było za życia szanowac

dzm

poczciwy czlowiek, ksiadz nie biznesmen jak to teraz czesto bywa, gospodarz i madry czlowiek, kazania czy chociazby ogloszenia parafialne (w ktorych np. prosil zlodzieja o zwrot roweru) jak i ogolnie jego teksty byly zawsze prawdziwe szczere i docieraly do wielu ludzi, dobrze bylo go znac, zal ze odszedl

PARAFIANKA

Ksiądz nie biznesmen święte słowa.
Ksiądz któremu Jaszczew zawdzięcza WSZYSTKO.

ŻEGNAMY CIĘ KSIĘŻE PROBOSZCZU.

Grzegorz

Własnie bo nowy tylko kase liczy

kamień

Sami dajemy świadectwo dlaczego wolał wybrać Dukle, tak samo był oskarżany o wszystko już zapomnieliśmy, teraz jest nowy proboszcz i dalej opluwamy. Umiemy tylko wymagać od innych a sami nie umiemy ofiarowac siebie. A potem będziemy się zastanawiać dlaczego nie Jaszczew.

Parafianin

Żegnamy naszego Księdza Proboszcza, skromnego sługę Pana w powierzonej mu winnicy.

Piotr

Jan Paweł 2 chciał być pochowany w grobie branym w ziemi…nasz proboszcz! Szebnie maja swoich bylych proboszczow i Jedlicze tez.

Jolusia

Nie umialas docenić Jaszczwio kapłana któremu zawdzieczasz parafię, cmentarz, nowy kościół i niespotykaną skromność swojego pasterza… To był NASZ ksiądz, którego wszyscy nam zazdroscili… Wybrał inne wieczne miejsce spoczynku… Żal…

Z jaszczwi

Po co te słowa

Swój

Taka prawda, wszyscy nam Go zazdrościli,mowili “Gospodarz na okolicę” Jaszczew wcześniej można powiedzieć nie miała nic. Księże Proboszczu spoczywaj w spokoju, żal że nie na naszym cmentarzu.

Parafianka

Proboszcz, który żył skromnie, nie był biznesmenem, nie woził się samochodami z salonów. Miło wspominam sprawowane przez Niego Eucharystie oraz czas spędzony na lekcjach religii. Otwarty na ludzi, prosty i skromny człowiek… artysta i malarz pozostawił nam w parafialnym kościele pamiątkę po sobie w postaci namalowanych obrazów – Matki Boskiej Częstochowskiej i Jezusa w Koronie Cierniowej. Niech mu ziemia lekką będzie, a jego Dusza uzyska spokój i wieczne zbawienie [*]

dzm

fakt, malowal obrazy jego podpisem bylo namalowanie rogala na obrazie 🙂

Uczeń

Ja zapamiętam Księdza Władysława jako dobrego pasterza i nauczyciela. Potrafił nawiązać kontakt z młodymi na lekcjach religii, często z nimi żartując łamał dystans. Był przy tym dobrym nauczycielem, prowadzącym do Boga. To, że nie spoczął w naszej parafii ma znaczenie, bo pokazuje, że był kapłanem dojrzałym, a kapłaństwo jest powszechne i nie związuje z miejscem, bo od Boga pochodzi. Boże, dawco życia i śmierci przyjmij Go do swego królestwa.

Franek

Kapłan, który był zapatrzony w Jezusa, patrzył dalej niż my wszyscy. Na adoracjach Sakramentu Świętego dał się wyczuć bliski kontakt z Bogiem tego kapłana. Siebie uniżając, ukazywał Tego, któremu chwała się należy. Słowa są ważne, ale gesty miłości są najważniejsze.

Piotr

Ksiądz człowiek, święty nie był…Często był bardzo arogancki, miał złe relacje z ministrantami.

XXXX

Niech spoczywa w pokoju.
Jaszczwio obudz się !!!! Wasz śp. proboszcz budowniczy waszego kościoła oddany całym sercem parafii spocznie na cmentarzu w Dukli !!!!! nie wierze !!!!

Jaszczwiak

Woli zmarłego się nie podważa

Z jaszczwi

Na pewno wszyscy w Jaszczew tez by chcieli aby był pochowany u nas. Jednak woli zmarłego sie nie podważa

Leon

Musiał mieć powody.

Ola

No miał. taj jak mu ludzie z Jaszczwi dali popalić, to chyba nie dziwne, ze po śmierci nie chce się tu poniewierać miedzy tymi czortami.

Leon

Nie tylko jemu.

Tolek

Trzeba było za życia szanowac

dzm

poczciwy czlowiek, ksiadz nie biznesmen jak to teraz czesto bywa, gospodarz i madry czlowiek, kazania czy chociazby ogloszenia parafialne (w ktorych np. prosil zlodzieja o zwrot roweru) jak i ogolnie jego teksty byly zawsze prawdziwe szczere i docieraly do wielu ludzi, dobrze bylo go znac, zal ze odszedl

PARAFIANKA

Ksiądz nie biznesmen święte słowa.
Ksiądz któremu Jaszczew zawdzięcza WSZYSTKO.

ŻEGNAMY CIĘ KSIĘŻE PROBOSZCZU.

Grzegorz

Własnie bo nowy tylko kase liczy

kamień

Sami dajemy świadectwo dlaczego wolał wybrać Dukle, tak samo był oskarżany o wszystko już zapomnieliśmy, teraz jest nowy proboszcz i dalej opluwamy. Umiemy tylko wymagać od innych a sami nie umiemy ofiarowac siebie. A potem będziemy się zastanawiać dlaczego nie Jaszczew.

Parafianin

Żegnamy naszego Księdza Proboszcza, skromnego sługę Pana w powierzonej mu winnicy.

Piotr

Jan Paweł 2 chciał być pochowany w grobie branym w ziemi…nasz proboszcz! Szebnie maja swoich bylych proboszczow i Jedlicze tez.

Jolusia

Nie umialas docenić Jaszczwio kapłana któremu zawdzieczasz parafię, cmentarz, nowy kościół i niespotykaną skromność swojego pasterza… To był NASZ ksiądz, którego wszyscy nam zazdroscili… Wybrał inne wieczne miejsce spoczynku… Żal…

Z jaszczwi

Po co te słowa

Swój

Taka prawda, wszyscy nam Go zazdrościli,mowili “Gospodarz na okolicę” Jaszczew wcześniej można powiedzieć nie miała nic. Księże Proboszczu spoczywaj w spokoju, żal że nie na naszym cmentarzu.

Parafianka

Proboszcz, który żył skromnie, nie był biznesmenem, nie woził się samochodami z salonów. Miło wspominam sprawowane przez Niego Eucharystie oraz czas spędzony na lekcjach religii. Otwarty na ludzi, prosty i skromny człowiek… artysta i malarz pozostawił nam w parafialnym kościele pamiątkę po sobie w postaci namalowanych obrazów – Matki Boskiej Częstochowskiej i Jezusa w Koronie Cierniowej. Niech mu ziemia lekką będzie, a jego Dusza uzyska spokój i wieczne zbawienie [*]

dzm

fakt, malowal obrazy jego podpisem bylo namalowanie rogala na obrazie 🙂

Uczeń

Ja zapamiętam Księdza Władysława jako dobrego pasterza i nauczyciela. Potrafił nawiązać kontakt z młodymi na lekcjach religii, często z nimi żartując łamał dystans. Był przy tym dobrym nauczycielem, prowadzącym do Boga. To, że nie spoczął w naszej parafii ma znaczenie, bo pokazuje, że był kapłanem dojrzałym, a kapłaństwo jest powszechne i nie związuje z miejscem, bo od Boga pochodzi. Boże, dawco życia i śmierci przyjmij Go do swego królestwa.

Franek

Kapłan, który był zapatrzony w Jezusa, patrzył dalej niż my wszyscy. Na adoracjach Sakramentu Świętego dał się wyczuć bliski kontakt z Bogiem tego kapłana. Siebie uniżając, ukazywał Tego, któremu chwała się należy. Słowa są ważne, ale gesty miłości są najważniejsze.

Piotr

Ksiądz człowiek, święty nie był…Często był bardzo arogancki, miał złe relacje z ministrantami.