Zmarł Ks. Władysław Rogała były Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaszczwi

0
W piątek (28.12.2018r.) po długotrwałej chorobie zmarł były Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaszczwi Ksiądz Kanonik Władysław Rogała, wieloletni członek OSP Jaszczew.
fot. archiwum OSP w Jaszczwi
– Odszedł kapłan, który całe życie ofiarował Bogu i ludziom. Pozostawił po sobie niezatarty ślad, dlatego dzisiaj druhny i druhowie OSP Jaszczew dziękują z całego serca za niesienie pomocy, dobrą radę, słowo oraz wszelkie uproszone łaski- napisali druhowie OSP w Jaszczwi.

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
XXXX
XXXX
5 lat temu

Niech spoczywa w pokoju.
Jaszczwio obudz się !!!! Wasz śp. proboszcz budowniczy waszego kościoła oddany całym sercem parafii spocznie na cmentarzu w Dukli !!!!! nie wierze !!!!

Jaszczwiak
Jaszczwiak
Odpowiedź do  XXXX
5 lat temu

Woli zmarłego się nie podważa

Z jaszczwi
Z jaszczwi
Odpowiedź do  XXXX
5 lat temu

Na pewno wszyscy w Jaszczew tez by chcieli aby był pochowany u nas. Jednak woli zmarłego sie nie podważa

Leon
Leon
Odpowiedź do  Z jaszczwi
5 lat temu

Musiał mieć powody.

Ola
Ola
Odpowiedź do  Leon
5 lat temu

No miał. taj jak mu ludzie z Jaszczwi dali popalić, to chyba nie dziwne, ze po śmierci nie chce się tu poniewierać miedzy tymi czortami.

Leon
Leon
Odpowiedź do  Ola
5 lat temu

Nie tylko jemu.

Tolek
Tolek
Odpowiedź do  Ola
5 lat temu

Trzeba było za życia szanowac

dzm
dzm
5 lat temu

poczciwy czlowiek, ksiadz nie biznesmen jak to teraz czesto bywa, gospodarz i madry czlowiek, kazania czy chociazby ogloszenia parafialne (w ktorych np. prosil zlodzieja o zwrot roweru) jak i ogolnie jego teksty byly zawsze prawdziwe szczere i docieraly do wielu ludzi, dobrze bylo go znac, zal ze odszedl

PARAFIANKA
PARAFIANKA
5 lat temu

Ksiądz nie biznesmen święte słowa.
Ksiądz któremu Jaszczew zawdzięcza WSZYSTKO.

ŻEGNAMY CIĘ KSIĘŻE PROBOSZCZU.

Grzegorz
Grzegorz
Odpowiedź do  PARAFIANKA
5 lat temu

Własnie bo nowy tylko kase liczy

kamień
kamień
Odpowiedź do  Grzegorz
5 lat temu

Sami dajemy świadectwo dlaczego wolał wybrać Dukle, tak samo był oskarżany o wszystko już zapomnieliśmy, teraz jest nowy proboszcz i dalej opluwamy. Umiemy tylko wymagać od innych a sami nie umiemy ofiarowac siebie. A potem będziemy się zastanawiać dlaczego nie Jaszczew.

Parafianin
Parafianin
5 lat temu

Żegnamy naszego Księdza Proboszcza, skromnego sługę Pana w powierzonej mu winnicy.

Piotr
Piotr
5 lat temu

Jan Paweł 2 chciał być pochowany w grobie branym w ziemi…nasz proboszcz! Szebnie maja swoich bylych proboszczow i Jedlicze tez.

Jolusia
Jolusia
5 lat temu

Nie umialas docenić Jaszczwio kapłana któremu zawdzieczasz parafię, cmentarz, nowy kościół i niespotykaną skromność swojego pasterza… To był NASZ ksiądz, którego wszyscy nam zazdroscili… Wybrał inne wieczne miejsce spoczynku… Żal…

Z jaszczwi
Z jaszczwi
Odpowiedź do  Jolusia
5 lat temu

Po co te słowa

Swój
Swój
Odpowiedź do  Jolusia
5 lat temu

Taka prawda, wszyscy nam Go zazdrościli,mowili “Gospodarz na okolicę” Jaszczew wcześniej można powiedzieć nie miała nic. Księże Proboszczu spoczywaj w spokoju, żal że nie na naszym cmentarzu.

Parafianka
Parafianka
5 lat temu

Proboszcz, który żył skromnie, nie był biznesmenem, nie woził się samochodami z salonów. Miło wspominam sprawowane przez Niego Eucharystie oraz czas spędzony na lekcjach religii. Otwarty na ludzi, prosty i skromny człowiek… artysta i malarz pozostawił nam w parafialnym kościele pamiątkę po sobie w postaci namalowanych obrazów – Matki Boskiej Częstochowskiej i Jezusa w Koronie Cierniowej. Niech mu ziemia lekką będzie, a jego Dusza uzyska spokój i wieczne zbawienie [*]

dzm
dzm
Odpowiedź do  Parafianka
5 lat temu

fakt, malowal obrazy jego podpisem bylo namalowanie rogala na obrazie 🙂

Uczeń
Uczeń
5 lat temu

Ja zapamiętam Księdza Władysława jako dobrego pasterza i nauczyciela. Potrafił nawiązać kontakt z młodymi na lekcjach religii, często z nimi żartując łamał dystans. Był przy tym dobrym nauczycielem, prowadzącym do Boga. To, że nie spoczął w naszej parafii ma znaczenie, bo pokazuje, że był kapłanem dojrzałym, a kapłaństwo jest powszechne i nie związuje z miejscem, bo od Boga pochodzi. Boże, dawco życia i śmierci przyjmij Go do swego królestwa.

Franek
Franek
5 lat temu

Kapłan, który był zapatrzony w Jezusa, patrzył dalej niż my wszyscy. Na adoracjach Sakramentu Świętego dał się wyczuć bliski kontakt z Bogiem tego kapłana. Siebie uniżając, ukazywał Tego, któremu chwała się należy. Słowa są ważne, ale gesty miłości są najważniejsze.

Piotr
Piotr
5 lat temu

Ksiądz człowiek, święty nie był…Często był bardzo arogancki, miał złe relacje z ministrantami.

XXXX
XXXX
5 lat temu

Niech spoczywa w pokoju.
Jaszczwio obudz się !!!! Wasz śp. proboszcz budowniczy waszego kościoła oddany całym sercem parafii spocznie na cmentarzu w Dukli !!!!! nie wierze !!!!

Jaszczwiak
Jaszczwiak
Odpowiedź do  XXXX
5 lat temu

Woli zmarłego się nie podważa

Z jaszczwi
Z jaszczwi
Odpowiedź do  XXXX
5 lat temu

Na pewno wszyscy w Jaszczew tez by chcieli aby był pochowany u nas. Jednak woli zmarłego sie nie podważa

Leon
Leon
Odpowiedź do  Z jaszczwi
5 lat temu

Musiał mieć powody.

Ola
Ola
Odpowiedź do  Leon
5 lat temu

No miał. taj jak mu ludzie z Jaszczwi dali popalić, to chyba nie dziwne, ze po śmierci nie chce się tu poniewierać miedzy tymi czortami.

Leon
Leon
Odpowiedź do  Ola
5 lat temu

Nie tylko jemu.

Tolek
Tolek
Odpowiedź do  Ola
5 lat temu

Trzeba było za życia szanowac

dzm
dzm
5 lat temu

poczciwy czlowiek, ksiadz nie biznesmen jak to teraz czesto bywa, gospodarz i madry czlowiek, kazania czy chociazby ogloszenia parafialne (w ktorych np. prosil zlodzieja o zwrot roweru) jak i ogolnie jego teksty byly zawsze prawdziwe szczere i docieraly do wielu ludzi, dobrze bylo go znac, zal ze odszedl

PARAFIANKA
PARAFIANKA
5 lat temu

Ksiądz nie biznesmen święte słowa.
Ksiądz któremu Jaszczew zawdzięcza WSZYSTKO.

ŻEGNAMY CIĘ KSIĘŻE PROBOSZCZU.

Grzegorz
Grzegorz
Odpowiedź do  PARAFIANKA
5 lat temu

Własnie bo nowy tylko kase liczy

kamień
kamień
Odpowiedź do  Grzegorz
5 lat temu

Sami dajemy świadectwo dlaczego wolał wybrać Dukle, tak samo był oskarżany o wszystko już zapomnieliśmy, teraz jest nowy proboszcz i dalej opluwamy. Umiemy tylko wymagać od innych a sami nie umiemy ofiarowac siebie. A potem będziemy się zastanawiać dlaczego nie Jaszczew.

Parafianin
Parafianin
5 lat temu

Żegnamy naszego Księdza Proboszcza, skromnego sługę Pana w powierzonej mu winnicy.

Piotr
Piotr
5 lat temu

Jan Paweł 2 chciał być pochowany w grobie branym w ziemi…nasz proboszcz! Szebnie maja swoich bylych proboszczow i Jedlicze tez.

Jolusia
Jolusia
5 lat temu

Nie umialas docenić Jaszczwio kapłana któremu zawdzieczasz parafię, cmentarz, nowy kościół i niespotykaną skromność swojego pasterza… To był NASZ ksiądz, którego wszyscy nam zazdroscili… Wybrał inne wieczne miejsce spoczynku… Żal…

Z jaszczwi
Z jaszczwi
Odpowiedź do  Jolusia
5 lat temu

Po co te słowa

Swój
Swój
Odpowiedź do  Jolusia
5 lat temu

Taka prawda, wszyscy nam Go zazdrościli,mowili “Gospodarz na okolicę” Jaszczew wcześniej można powiedzieć nie miała nic. Księże Proboszczu spoczywaj w spokoju, żal że nie na naszym cmentarzu.

Parafianka
Parafianka
5 lat temu

Proboszcz, który żył skromnie, nie był biznesmenem, nie woził się samochodami z salonów. Miło wspominam sprawowane przez Niego Eucharystie oraz czas spędzony na lekcjach religii. Otwarty na ludzi, prosty i skromny człowiek… artysta i malarz pozostawił nam w parafialnym kościele pamiątkę po sobie w postaci namalowanych obrazów – Matki Boskiej Częstochowskiej i Jezusa w Koronie Cierniowej. Niech mu ziemia lekką będzie, a jego Dusza uzyska spokój i wieczne zbawienie [*]

dzm
dzm
Odpowiedź do  Parafianka
5 lat temu

fakt, malowal obrazy jego podpisem bylo namalowanie rogala na obrazie 🙂

Uczeń
Uczeń
5 lat temu

Ja zapamiętam Księdza Władysława jako dobrego pasterza i nauczyciela. Potrafił nawiązać kontakt z młodymi na lekcjach religii, często z nimi żartując łamał dystans. Był przy tym dobrym nauczycielem, prowadzącym do Boga. To, że nie spoczął w naszej parafii ma znaczenie, bo pokazuje, że był kapłanem dojrzałym, a kapłaństwo jest powszechne i nie związuje z miejscem, bo od Boga pochodzi. Boże, dawco życia i śmierci przyjmij Go do swego królestwa.

Franek
Franek
5 lat temu

Kapłan, który był zapatrzony w Jezusa, patrzył dalej niż my wszyscy. Na adoracjach Sakramentu Świętego dał się wyczuć bliski kontakt z Bogiem tego kapłana. Siebie uniżając, ukazywał Tego, któremu chwała się należy. Słowa są ważne, ale gesty miłości są najważniejsze.

Piotr
Piotr
5 lat temu

Ksiądz człowiek, święty nie był…Często był bardzo arogancki, miał złe relacje z ministrantami.