13 czerwca odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Jedliczu /fot. archiwum Jedlicze24

23 maja odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Jedliczu. W związku z wygaśnięciem mandatu zmarłej 23 lutego radnej Krystyny Marć. 

W związku z wygaśnięciem mandatu radnej Krystyny Marć, wojewoda Ewa Leniart wyznaczyła termin wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Jedliczu w okręgu wyborczym JEDLICZE-CENTRUM II. Zgodnie z zarządzeniem wybory uzupełniające odbędą się w niedzielę 23 maja 2021 r.

Komitety wyborcze, które zamierzają zgłosić kandydata na radnego, powinny zawiadomić o tym Komisarza Wyborczego w Krośnie. Do 29 marca br., należy zawiadomić Komisarza Wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego oraz zamiarze zgłaszania kandydata na radnego. Termin zgłaszania kandydatów na radnych upływa 18 kwietnia (do godz. 24:00), a zgłoszenia będzie przyjmować Miejska Komisja Wyborcza w Jedliczu, która zostanie powołana najpóźniej 13 kwietnia br.

Według kalendarza wyborczego 21 maja o godz. 24:00 zakończy się okres kampanii wyborczej. Od tego momentu, aż do zakończenia głosowania będzie obowiązywać cisza wyborcza. Wybory odbędą się 23 maja 2021 r., między 7:00-21:00.

Uprawnieni do głosowania będą wyłącznie mieszkańcy ulic (przyp. na podstawie zameldowania): Cmentarna, Sienkiewicza, Dubisa, Kościuszki, Manierskiego, Nad Skarpą, 1000 lecia (1-43, 45, 47, 49, 49a, 51, 51a, 53, 55), Wierzbowa, Zielona, Obrońców Wolności (1-20), Łukasiewicza (1-32a, 32b, 34, 34a, 36)

(rn)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
ja i ty

Można a nawet trzeba przy tych wyborach odwołać naszych bezradnych radnych .idealnie pasuje ,można by jeszcze przez 2 lata w spokoju pracować .

my

Raczej to niemożliwe przy tych wyborach, a szkoda.

do ty i ja

My jeszcze tego spokoju w samorządzie jedlickim nie będziemy oglądać aż do kolejnych wyborów. Oby doświadczenia z ubiegłych lat przy następnych wyborach zmusiły wyborców do głębokiej refleksji która będzie owocem przemyślenia i przekonania, że wyboru do rady nie można dokonywać na zasadzie „dobry radny/radna bo dużo gada, nieważne jak i czy na temat. Przykłady obecnie można mnożyć.

Oni i my

Dobry Radny/Radna bo dużo gada -dobry Burmistrz bo dużo gada, nieważne jak i czy na temat myślę że ta refleksja wyborców powinna dotyczyć wyboru obu stron. Bardzo szybko narzucacie i wskazujecie owoce własnego przemyślenia , a gdzie zdanie innych ” większości „

Leopold

Znam jednego z kandydatów. To będzie prawdziwy hit.

Oni i my

Może być młody- byle nie był zależny od jakiejś grupy wpływów!!, i posiadał własne zdanie w temacie głosowania.

Kakao

Mam nadzieję, że wystartuje ktoś młody.

obywatele trele ele

Obywatele błagam do cholery jasnej tylko dobrze wybierzcie błagam.