Wspólne Kolędowanie w Żarnowcu 2020 [ZDJĘCIA]

0
W sali Domu Ludowego w Żarnowcu odbyło się (26.01) tradycyjne Wspólne Kolędowanie. Na zaproszenie Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik przybyło wielu znamienitych gości, wśród których byli obecni m.in.: przedstawiciele władz samorządowych, radni Rady Miejskiej w Jedliczu, sołtysi wraz z delegacjami, Dyrektorzy szkół, jednostek, ksiądz parafii w Żarnowcu, druhowie OSP, Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, członkowie organizacji pozarządowych, stowarzyszeń działających na terenie Gminy Jedlicze.

Podczas wspólnego kolędowanie wystąpiła grupa obrzędowa „Dłużanki” z Długiego, która zaprezentowała bogaty program artystyczny związany z tradycyjnym, dawnym „kolędowaniem”.

Tego wieczoru na scenie zaprezentowały się również zespoły: „Magnolia” z Podniebyla, „Jarzębina” z Piotrówki.

Na Wspólnym Kolędowaniu nie mogło zabraknąć zaprzyjaźnionego zespołu z Ukrainy. Zespół „Łanowiczanie” przybył do Żarnowca już po raz czwarty wraz z prezesem Towarzystwa Kultury Polskiej oraz Radnym Rejonowej Rady Samborskiej Walerym Traczem oraz Vitalijem Kimakiem z Samborskiej Rejonowej Administracji. Dzięki naszym gościom z Łanowic mogliśmy wysłuchać pięknych kolęd w języku polskim jak i ukraińskim.

Kolędy i pastorałki zaśpiewały również dzieci ze Scholi parafialnej “IN CAELUM” w Żarnowcu pod kierunkiem pani Agaty Zych.

Wspólne Kolędowanie zakończył występ Kapeli Podwórkowej, która również działa przy GOK Jedlicze.

ZDJĘCIA:

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Hit
Hit
4 lat temu

Jo nie wierzę!!! Rajcy niemal w komplecie. Przy wspólnym stole podczas jedzenia składają sobie wspólnie życzenia?

Hit
Hit
4 lat temu

Jo nie wierzę!!! Rajcy niemal w komplecie. Przy wspólnym stole podczas jedzenia składają sobie wspólnie życzenia?