“Witaj szkoło”. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Jedliczu

0
“Witaj szkoło”- Takim hasłem przywitano uczniów Szkoły Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu. Uroczyste rozpoczęcie roku odbyło się w poniedziałek (2.09). We wtorek (3.09) zadzwonił pierwszy dzwonek po wakacjach. Choć pierwszy dzień po dłuższej przerwie może wydawać się nieco luźniejszy, to nauka zaczęła się już na dobre. Pierwsza przerwa (w nauce) nastąpi przy okazji Świąt Bożego Narodzenia (23 – 31 grudnia), kolejna w dniach 13 – 26 stycznia 2020 r. za sprawą ferii zimowych.

Przed uczniami tradycyjnie 10 miesięcy nauki. Nowy rok szkolny niesie jednak za sobą pewne zmiany. To pierwszy rok bez gimnazjów, które działały nieprzerwanie od dekady. Po reformie edukacji zostały oficjalnie wygaszone. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się 26 czerwca. W tym dniu rozpocznie się upragniony okres wakacji.

Wraz z nowym rokiem szkolnym w dniu 28 sierpnia br. nominacje z rąk Burmistrza Gminy Jedlicze odebrali nowi dyrektorzy jednostek oświatowych /fot. UG w Jedliczu

W Szkole Podstawowej w Piotrówce obowiązki dyrektora od września objął Tomasz Gajda, natomiast w Szkole Podstawowej w Potoku Agata Kazalska, pełniąca do tej pory obowiązki dyrektora placówki.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze