Ruszyła wielka akcja szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców Gminy Jedlicze. Z taką inicjatywą pomocy wyszła Ewa Michniewska, Sołtys i przewodnicząca KGW w Długiem, która koordynuje całą akcję w gminie. -Jestem szczęśliwa, że ta inicjatywa wypaliła i szyjemy maseczki- podkreśliła. W czasie pandemii koronawirusa otwierają się ludzkie serca. Wielki zryw pomocowy zasługuje na ogromne docenienie i uznanie. Przy okazji sprawdziliśmy, kto jeszcze w Jedliczu i okolicy szyje maseczki, gdyż zapotrzebowanie jest ogromne.

Obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych, to skutek nowych przepisów, które mają spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Najczęściej wybieranym sposobem jest noszenie maseczek ochronnych. W wielu miejscach w całej Polsce nastąpiło „wielkie spontaniczne szycie”. Sprawdziliśmy, kto w Jedliczu i okolicy szyje maseczki.

To niesamowite i budujące, że w trudnych czasach ludzie jednoczą się dla dobrej sprawy. Walka ze wspólnym wrogiem- koronawirusem spowodowała, że na terenie naszej gminy również szyte są maseczki ochronne. Z inicjatywą pomocy wyszła Ewa Michniewska, Sołtys i przewodnicząca KGW w Długiem, która koordynuje akcję na terenie Gminy Jedlicze.

W akcje już zaangażowało się kilka osób, a zainteresowanie szyciem maseczek ochronnych wzrasta. Telefon pani Sołtys z Długiego jest gorący, gdyż do akcji wciąż przyłączają się kolejne osoby. Krojenie materiału, to zadanie pani Urszuli Mróz, która przygotowuje pakiety materiałów w taki sposób, aby ułatwić pracę szyjącym maseczki.

Urszula Mróz zajmuje się krojeniem materiału, z którego powstaną maseczki ochronne   /fot. Jedlicze24

Materiał niezbędny do szycia maseczek dostarczył Urząd Gminy w Jedliczu, który do tej pory dodatkowo zakupił 2 tys. maseczek ochronnych dla mieszkańców. To wszystko w celu ułatwienia dostępu do niezbędnej ochrony. -Przygotowujemy kolejne pakiety nieodpłatnych maseczek w ramach społecznej akcji szycia- mówi Burmistrz Jolanta Urbanik. Potrzeb jest bardzo dużo. -Przyjmujemy te inicjatywy z otwartością. Ze swej strony przekazaliśmy niezbędne materiały, by pomóc w realizacji tego zrywu serca. Bardzo, bardzo dziękujemy!- dodała Burmistrz.

Gotowa i kompletna maseczka ochronna wygląda tak   /fot. Jedlicze24

W akcję szycia maseczek już od samego początku zaangażowały się również panie: Alina Peszko, Monika Janik, Agata Wojtowicz, Ilona Chudy, Katarzyna Kubacka-Jeż oraz Magdalena Dąbrowska. Do akcji wciąż przyłączają się kolejne osoby.

Koordynatorka akcji zaprasza do kontaktu wszystkie osoby chętne do włączenia się w społeczną inicjatywę pod numerem tel. 609 162 934.

Tak szyją maseczki w Gminie Jedlicze [FILM]

Trudno byłoby wymienić wszystkie osoby, które zaangażowały się w akcję spontanicznego szycia maseczek, zwłaszcza, że wciąż przybywają nowe osoby. -Szyje coraz więcej osób, co bardzo mnie cieszy!- przyznaje Magdalena Dąbrowska, która pokrótce opowiedziała nam o tym jak wygląda maseczka ochronna oraz w jaki sposób powinno się jej używać. -Kolejne osoby zgłaszają się po materiał. Coraz więcej osób uczestniczy w szyciu charytatywnym– mówi Ewa Michniewska.

Charytatywne, wielkie szycie dla mieszkańców gminy Jedlicze połączyło wiele osób. Walka ze wspólnym wrogiem- koronawirusem rozpoczęła wielki zryw pomocowy, który zasługuje na najwyższe uznanie i docenienie.


Uwaga! Bezpłatne maseczki można otrzymać w aptekach i sklepach: w Jedliczu (Apteka Mojej Mamy, ul. Traugutta, Delikatesy Centrum, ul. Brzozowa, ul. Manierskiego, ul. Trzecieskiego, Sklep Alta, ul. Rejtana, Sklep Groszek, ul. Obrońców Wolności, Sklep Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” ul. Kurkowskiego, Sklep Tesco, ul. Rynek); w Chlebnej (Sklep Gminnej Spółdzielni nr 17 „Samopomoc Chłopska”); w Długiem (Sklep Gminnej Spółdzielni  nr 14 „Samopomoc Chłopska”); w Dobieszynie (Sklep Groszek); w Jaszczwi (Sklep Zielony Koszyk); w Moderówce (Sklep Hitpol); w Piotrówce (Sklep Gminnej Spółdzielni nr 16 „Samopomoc Chłopska”); w Porębach (Sklep Gminnej Spółdzielni nr 6 „Samopomoc Chłopska”); w Potoku (Sklep spożywczy ABC, Sklep spożywczy Zielony Koszyk); w Żarnowcu (Sklep Groszek).


Szyjesz maseczki ochronne?

Prześlijcie nam swoje zdjęcia. Pokażcie czytelnikom portalu, jak szyjecie w swoich domach maseczki ochronne!

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Anna
Anna
4 lat temu

Słowa uznania i serdeczne podziękowanie za bezinteresowną pomoc mieszkańcom naszej gminy. Dziękuję Wam i pani Ewo 🙂

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Anna
4 lat temu

Bardzo fajna inicjatywa, ale chyba ktos tu zapomnial o podstawach sanitarnych..czy Panie ktore szyja uzywaja rekawiczek? Prosze zeby je zalozyly, dla bezpieczenstwa obywateli! Jak one moga bez tego pracowac? Obużające! Po drugie skonczmy z tym promowaniem sie…na kazdej stronie jedlicza!! Jeszcze w telewizji to puśćmy!!Ktos chyba kampanie sobie robi…

Klaudia
Klaudia
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Kampania zawsze i wszędzie. Szkoda ze w takich okolicznościach…Mimo tego akcja bardzo dobra

ooono
ooono
Odpowiedź do  Klaudia
4 lat temu

@Klaudio a pochwal się ile Ty maseczek uszyłaś????
Rusz z kampanią jak duduś na koronawirusie.

ooono
ooono
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

“Panie ktore szyja uzywaja rekawiczek? Prosze zeby je zalozyly, dla bezpieczenstwa obywateli! Jak one moga bez tego pracowac? Obużające! ”
Słuchaj młody ( Gminny mieszkańcu – raczej zakało )
Posłuchaj starszych WEŹ UBIERZ RĘKAWICE BOKSERSKIE I ZŁAP PAJĄKA ZA JAJA
Kompromitujesz się całkowicie, po przeczytaniu twojego komentarza widać, że nigdy w życiu!!!!!!
nie skalałeś się uczciwą pracą nie masz zielonego pojęcia, nic tylko mącisz jak kaczyński, chcesz być ważny a jesteś ………………………….

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

A TY w dobie wirusa nie darz rady żyć bez PO -,i komentarzy politycznych chyba tato mocno i TY usadowiony w strukturach. Niczego Ciebie ten obecny czas nie nauczył. To też do pewnego czasu. –

ooono
ooono
Odpowiedź do  Wyborca
4 lat temu

Oj młody @Wyborco co Ty wiesz o życiu, – g….o jak mnie koleżki Piotrowicza i Kaczyńskiego – komucha wyprowadzali z zakładu pracy w asyście uzbrojonych zomowców, a w domu przeprowadzili “dogłębną” rewizję to Ciebie nawet w planach nie było… a uważasz się za wszystkowiedzącego, wystarczy trochę samodzielnie pomyśleć
Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego o tw Balbinie zapomnieli?
Czyżby tak skutecznie schował się pod kiecką mamusi?
Polacy to taki dziwny naród wybierają do władz złodziei lub psychicznych …

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

Ja w tych czasach żyłem i prace przez komuchów a część obecnego PO straciłem. Przez trzy lata pracowałem dorywczo na wagonach i po budowach i politycznie nie syczę jadem jak TY

ooono
ooono
Odpowiedź do  Wyborca
4 lat temu

lecz używasz stwierdzeń typowych dla towarzyszy, gdy nie wiedział co powiedzieć mówił, że ” to sprawa polityczna i decydują na górze ”
Niestety wk……ia mnie brak myślenia i powielanie jedynie słusznych planów kulawego

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

Ta wypowiedza potwierdziles ze nie ukoczyles osmiu klas podstawowki!

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

Ty Komunisto, PO-owcu, KOD-owcu ale brednie piszesz. Uważasz że rząd PO działał na korzyść Polaków? Co za brednie piszesz! Zdaje sobie z tego sprawę że i w Pisie i w innych partiach są oszuści i kretacze. Niestety to jest natura ludzka. Ale PiS przynajmniej część pieniędzy z naszych podatkow oddaje W formie 500 plus, 13 emerytury czy innych świadczeń. Tak jak wspomniałem te pieniądze sa naszych podatków, ale powiedz mi co PO dal ludziom z naszych świadczeń?? Wymień przykłady!! Mówmy konkretami! Ludzie narzekają na obecny rząd, na ceny paliw. Zgadzam się z nimi, na paliwach nas okradają złodzieje, ale też pamiętam jak za PO paliwo 95 było po 5,7. Więc uważam że kto popiera PO-owcow, lewicowcow to hipokryci! Wymien konkrety dla obywateli za rządów PO. Obecni rządzący jak również poprzedni nas okradają, nie ma idealnych rządów, ale jednak ten rząd co jest ,oddaje trochę pieniędzy obywatelom!!

Długie 2
Długie 2
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

🙂

A......
A......
4 lat temu

Superr Pani Sołtys, dziękujemy. 🙂

Chlebna
Chlebna
4 lat temu

Nasza Sołtys z Chlebnej też szyje maseczki dlaczego o tym nie wspomniano????

Z cyklu "społecznicy z okolicy".
Z cyklu "społecznicy z okolicy".
4 lat temu

W gminie już śpiewają tak:

Za trzy złote? netto? z vatem? uszyjemy Ci maseczkę..
Grosz do grosza, się uzbiera… i zamienim na stóweczkę

Książę cierpliwości
Książę cierpliwości
Odpowiedź do  Z cyklu "społecznicy z okolicy".
4 lat temu

radna- sołtys szyje maseczki za pieniądze w dobie koronawirusa? To jest jakiś żart?

Ciekawski
Ciekawski
Odpowiedź do  Książę cierpliwości
4 lat temu

Radni oddać diety na walkę z zarazą, wstyd i hańba za takie podejście do sprawy….

Ada
Ada
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Burmistrzowi też obniżyć pensyjkę.

aleee urwałlłłł
aleee urwałlłłł
Odpowiedź do  Z cyklu "społecznicy z okolicy".
4 lat temu

“nie widzę problemu” 😀 haha fajnie macie jak wasi sołtysi za pieniadze szyja maski WSTYD

Tolek
Tolek
Odpowiedź do  aleee urwałlłłł
4 lat temu

Materiał sama kupiła to chyba nic złego nie robi.

Lipton
Lipton
Odpowiedź do  Tolek
4 lat temu

Radna i sołtys zarazem szyje maseczki za pieniądze ty chyba żartujesz?

Długie dumne!
Długie dumne!
4 lat temu

Super pani Ewo.!! pozdrawiamy 🙂 🙂 🙂

Robert55
Robert55
4 lat temu

BRAWO! BRAWO! BRAWO! Chylę czoła przed paniami!!!! Brawo za inicjatywę!!

Marian
Marian
4 lat temu

Ci wszyscy wytwórcy mają aktualne badania SANEPID?

Witam
Witam
4 lat temu

Nie rozumiem całego szumu, dostałam ,,trzynastkę” i bez problemu kupiłam maseczki ??!!

Daro
Daro
Odpowiedź do  Witam
4 lat temu

No i co komu przekazesz? Czy tylko sobie kupiłaś

Witam
Witam
Odpowiedź do  Daro
4 lat temu

Jeśli komuś brakuje 5zł to dam,ale komu?

Tebunia
Tebunia
Odpowiedź do  Witam
4 lat temu

Kup se loda

Lipton
Lipton
Odpowiedź do  Witam
4 lat temu

U Okulskich?

Kol
Kol
4 lat temu

😉

kaziu
kaziu
4 lat temu

to prawda ze 3 przypadki w Jedliczu Korony?

Anna
Anna
4 lat temu

Słowa uznania i serdeczne podziękowanie za bezinteresowną pomoc mieszkańcom naszej gminy. Dziękuję Wam i pani Ewo 🙂

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Anna
4 lat temu

Bardzo fajna inicjatywa, ale chyba ktos tu zapomnial o podstawach sanitarnych..czy Panie ktore szyja uzywaja rekawiczek? Prosze zeby je zalozyly, dla bezpieczenstwa obywateli! Jak one moga bez tego pracowac? Obużające! Po drugie skonczmy z tym promowaniem sie…na kazdej stronie jedlicza!! Jeszcze w telewizji to puśćmy!!Ktos chyba kampanie sobie robi…

Klaudia
Klaudia
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Kampania zawsze i wszędzie. Szkoda ze w takich okolicznościach…Mimo tego akcja bardzo dobra

ooono
ooono
Odpowiedź do  Klaudia
4 lat temu

@Klaudio a pochwal się ile Ty maseczek uszyłaś????
Rusz z kampanią jak duduś na koronawirusie.

ooono
ooono
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

“Panie ktore szyja uzywaja rekawiczek? Prosze zeby je zalozyly, dla bezpieczenstwa obywateli! Jak one moga bez tego pracowac? Obużające! ”
Słuchaj młody ( Gminny mieszkańcu – raczej zakało )
Posłuchaj starszych WEŹ UBIERZ RĘKAWICE BOKSERSKIE I ZŁAP PAJĄKA ZA JAJA
Kompromitujesz się całkowicie, po przeczytaniu twojego komentarza widać, że nigdy w życiu!!!!!!
nie skalałeś się uczciwą pracą nie masz zielonego pojęcia, nic tylko mącisz jak kaczyński, chcesz być ważny a jesteś ………………………….

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

A TY w dobie wirusa nie darz rady żyć bez PO -,i komentarzy politycznych chyba tato mocno i TY usadowiony w strukturach. Niczego Ciebie ten obecny czas nie nauczył. To też do pewnego czasu. –

ooono
ooono
Odpowiedź do  Wyborca
4 lat temu

Oj młody @Wyborco co Ty wiesz o życiu, – g….o jak mnie koleżki Piotrowicza i Kaczyńskiego – komucha wyprowadzali z zakładu pracy w asyście uzbrojonych zomowców, a w domu przeprowadzili “dogłębną” rewizję to Ciebie nawet w planach nie było… a uważasz się za wszystkowiedzącego, wystarczy trochę samodzielnie pomyśleć
Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego o tw Balbinie zapomnieli?
Czyżby tak skutecznie schował się pod kiecką mamusi?
Polacy to taki dziwny naród wybierają do władz złodziei lub psychicznych …

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

Ja w tych czasach żyłem i prace przez komuchów a część obecnego PO straciłem. Przez trzy lata pracowałem dorywczo na wagonach i po budowach i politycznie nie syczę jadem jak TY

ooono
ooono
Odpowiedź do  Wyborca
4 lat temu

lecz używasz stwierdzeń typowych dla towarzyszy, gdy nie wiedział co powiedzieć mówił, że ” to sprawa polityczna i decydują na górze ”
Niestety wk……ia mnie brak myślenia i powielanie jedynie słusznych planów kulawego

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

Ta wypowiedza potwierdziles ze nie ukoczyles osmiu klas podstawowki!

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  ooono
4 lat temu

Ty Komunisto, PO-owcu, KOD-owcu ale brednie piszesz. Uważasz że rząd PO działał na korzyść Polaków? Co za brednie piszesz! Zdaje sobie z tego sprawę że i w Pisie i w innych partiach są oszuści i kretacze. Niestety to jest natura ludzka. Ale PiS przynajmniej część pieniędzy z naszych podatkow oddaje W formie 500 plus, 13 emerytury czy innych świadczeń. Tak jak wspomniałem te pieniądze sa naszych podatków, ale powiedz mi co PO dal ludziom z naszych świadczeń?? Wymień przykłady!! Mówmy konkretami! Ludzie narzekają na obecny rząd, na ceny paliw. Zgadzam się z nimi, na paliwach nas okradają złodzieje, ale też pamiętam jak za PO paliwo 95 było po 5,7. Więc uważam że kto popiera PO-owcow, lewicowcow to hipokryci! Wymien konkrety dla obywateli za rządów PO. Obecni rządzący jak również poprzedni nas okradają, nie ma idealnych rządów, ale jednak ten rząd co jest ,oddaje trochę pieniędzy obywatelom!!

A......
A......
4 lat temu

Superr Pani Sołtys, dziękujemy. 🙂

Chlebna
Chlebna
4 lat temu

Nasza Sołtys z Chlebnej też szyje maseczki dlaczego o tym nie wspomniano????

Z cyklu "społecznicy z okolicy".
Z cyklu "społecznicy z okolicy".
4 lat temu

W gminie już śpiewają tak:

Za trzy złote? netto? z vatem? uszyjemy Ci maseczkę..
Grosz do grosza, się uzbiera… i zamienim na stóweczkę

Książę cierpliwości
Książę cierpliwości
Odpowiedź do  Z cyklu "społecznicy z okolicy".
4 lat temu

radna- sołtys szyje maseczki za pieniądze w dobie koronawirusa? To jest jakiś żart?

Ciekawski
Ciekawski
Odpowiedź do  Książę cierpliwości
4 lat temu

Radni oddać diety na walkę z zarazą, wstyd i hańba za takie podejście do sprawy….

Ada
Ada
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Burmistrzowi też obniżyć pensyjkę.

aleee urwałlłłł
aleee urwałlłłł
Odpowiedź do  Z cyklu "społecznicy z okolicy".
4 lat temu

“nie widzę problemu” 😀 haha fajnie macie jak wasi sołtysi za pieniadze szyja maski WSTYD

Tolek
Tolek
Odpowiedź do  aleee urwałlłłł
4 lat temu

Materiał sama kupiła to chyba nic złego nie robi.

Lipton
Lipton
Odpowiedź do  Tolek
4 lat temu

Radna i sołtys zarazem szyje maseczki za pieniądze ty chyba żartujesz?

Długie dumne!
Długie dumne!
4 lat temu

Super pani Ewo.!! pozdrawiamy 🙂 🙂 🙂

Robert55
Robert55
4 lat temu

BRAWO! BRAWO! BRAWO! Chylę czoła przed paniami!!!! Brawo za inicjatywę!!

Marian
Marian
4 lat temu

Ci wszyscy wytwórcy mają aktualne badania SANEPID?

Witam
Witam
4 lat temu

Nie rozumiem całego szumu, dostałam ,,trzynastkę” i bez problemu kupiłam maseczki ??!!

Daro
Daro
Odpowiedź do  Witam
4 lat temu

No i co komu przekazesz? Czy tylko sobie kupiłaś

Witam
Witam
Odpowiedź do  Daro
4 lat temu

Jeśli komuś brakuje 5zł to dam,ale komu?

Tebunia
Tebunia
Odpowiedź do  Witam
4 lat temu

Kup se loda

Lipton
Lipton
Odpowiedź do  Witam
4 lat temu

U Okulskich?

Kol
Kol
4 lat temu

😉

kaziu
kaziu
4 lat temu

to prawda ze 3 przypadki w Jedliczu Korony?

Długie 123
Długie 123
4 lat temu

Super Pani Ewo 🙂

Długie 2
Długie 2
Odpowiedź do  Długie 123
4 lat temu

Super

Jedliczanin
Jedliczanin
4 lat temu

wspaniała inicjatywa 🙂