Jedlicze
zachmurzenie małe
24.2 ° C
24.2 °
24.2 °
61 %
5kmh
34 %
niedz.
24 °
pon.
24 °
wt.
20 °
śr.
18 °
czw.
21 °
Strona głównaWiadomościWielka Sobota. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościołach i przyjętych przez zwyczaj miejscach...

Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościołach i przyjętych przez zwyczaj miejscach [ZDJĘCIA]

Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościołach i przyjętych przez zwyczaj miejscach [ZDJĘCIA]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

W Wielką Sobotę, 8 kwietnia, zarówno w kościołach jak i przyjętych przez zwyczaj miejscach na terenie miasta i gminy, odbyło się poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Uroczyste poświęcenie pokarmów wielkanocnych odbyło się również w kaplicy Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu.

W kościołach na terenie gminy w Jedliczu, Potoku, Dobieszynie, Jaszczwi i Żarnowcu odbyło się poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Świątynie tłumnie wypełniły się wiernymi, którzy w koszyczkach przynieśli tradycyjną święconkę.

 Kolorowa i pachnąca święconka                     /fot. Jedlicze24

Święcenie pokarmów odbyło się również w przyjętych przez zwyczaj miejscach: w Chlebnej, Porębach oraz Długiem, a także na terenie miasta w Jedliczu-Centrum na ul. Armii Krajowej; w Męcince (ul. Kurkowskiego) oraz na Borku (ul. Sikorskiego).

Uroczyste poświęcenie pokarmów wielkanocnych odbyło się również w kaplicy Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu.

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych odbyło się w kaplicy Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu, gdzie zostały poświęcone: chleb, jajka, wędliny, sól, chrzan i babki.

Uroczystego poświęcenia pokarmów wielkanocnych dokonał ks. Tadeusz Dec, kapelan Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu, proboszcz parafii p.w. św. Antoniego w Jedliczu /fot. Jedlicze24

W Wielką Sobotę, na tradycyjnym poświęceniu pokarmów wielkanocnych z pensjonariuszami i pracownikami DPS-u spotkali się członkowie Zarządu Osiedla Jedlicze-Centrum; Jolanta Urbanik- Burmistrz Gminy Jedlicze; Zygmunt Jerzyk- dyrektor GOK w Jedliczu oraz Wioletta Godlewska-Jerzyk- kierownik GOPS w Jedliczu.

Spotkanie było również okazją do wspólnych życzeń.

Po uprzednim poświęceniu pokarmów oraz wspólnej modlitwie, kapelan Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu, złożył zgromadzonym życzenia.

Mieszkańcy- pensjonariusze SDPS w Jedliczu /fot. Jedlicze24

-Chcę życzyć przede wszystkim pokoju serca. Myślę, że ten pokój serca towarzyszy od momentu kiedy przeżyliśmy spowiedź i przyjęliśmy komunię świętą, ale ona jeszcze się pomnoży w dniu Wielkanocy, kiedy będziemy od Niedzieli Wielkanocnej przez całą oktawę celebrować tę Tajemnicę naszej wiary. Chcę życzyć, aby Pan Jezus, który zmartwychwstał, który przeszedł właśnie przez cierpienie, osamotnienie, które są waszym codziennym doświadczeniem, nadał tym trudom waszej codzienności nowy sens, sens, który prowadzi do pełni życia- powiedział ks. Tadeusz Dec, kapelan Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu, proboszcz parafii p.w. św. Antoniego w Jedliczu.

Troska o każdego

-Chcę więc życzyć, wszystkim tutaj obecnym braciom i siostrom, żeby ten pobyt w tym domu, pogodnej starości, spotkania wzajemnego, był wypełniony przede wszystkim obecnością Jezusa, który przychodzi w opiece pań pielęgniarek, lekarzy, czy wszystkich, którzy ten dom ze swoją troską nawiedzają, ażebyście odczuwali to, że Pan Jezus jest zatroskany o każdego z was, ale też waszą pogodą i pięknem przeżywania swojej starości, żebyście ubogacali i uczyli nas, młodych ludzi, jak zmagać się z tym trudnym doświadczeniem.-mówił na spotkaniu z pensjonariuszami i zaproszonymi gośćmi ks. Tadeusz Dec.

Kapelan Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu, ks. Tadeusz Dec, z pensjonariuszami /fot. Jedlicze24

-Niech Boża Łaska wszystkim towarzyszy, ale tym zaproszonym gościom niech Boże Błogosławieństwo dzisiaj przyjęte będzie właściwie zaniesione do domów, żeby w gronie rodziny, przyjaciół uśmiechem, nie tylko smakołykami, ale przede wszystkim prawdziwą pogodą ducha, świątecznym nastrojem wewnętrznym się dzielić.- życzył kapelan SPDP w Jedliczu.

Troska o osoby starsze to nasz priorytet

-Utworzenie tego domu, to było jedno z marzeń, w mojej pracy samorządowej. Każdy z nas ma w swoim życiu taki moment, kiedy ma tyle energii, tyle możliwości, żeby wspierać i pomagać innym, i przyjdzie taki moment, w którym każdy ma prawo żeby inni zatroszczyli się o nas samych.- mówiła Jolanta Urbanik, Burmistrz Gminy Jedlicze.

Burmistrz Jolanta Urbanik zawsze ze wzruszeniem opowiada o idei utworzenia Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu.    /fot. Jedlicze24

-Cieszę się, że ten dom tętni życiem, służy osobom, które tego potrzebują- powiedziała burmistrz Jolanta Urbanik.

Zmartwychwstanie, które daje nam nadzieję…

-To czas świąteczny, który nam jest dany, aby po raz kolejny przeżywać Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Zmartwychwstanie, które daje nam nadzieję, że wszystko, po największych trudnościach może się odrodzić w nas, dać siłę do działania. Życzę każdemu z państwa, waszym rodzinom, przyjaciołom, przede wszystkim mocy od Zmartwychwstałego Chrystusa. Mocy zdrowia, wielu przyjaciół, osób życzliwych. Pamiętajmy, że skoro jesteśmy tutaj, to znaczy, że jesteśmy bardzo potrzebni- wszystkie osoby, które niosą pomoc. Możemy przyjść podzielić się sercem, uściskiem dłoni, spojrzeniem. Za to jestem też bardzo wdzięczna i mam nadzieję, że naszych wspaniałych spotkań znajdziemy jeszcze ogrom, a wiosna pozwoli nam też powrócić do zewnętrznych spotkań, przy altance- powiedziała burmistrz Jolanta Urbanik.

-Radujmy się, że jesteśmy razem. Jestem wdzięczna państwu, że jesteście. Dziękuję za okazane serce.- dodała burmistrz.

Najlepsze życzenia przekazała również Monika Wójcicka, dyrektor Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu. -Życzę zdrowych, pogodnych, radosnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie najbliższych oraz przyjaciół. Wszystkiego dobrego.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Było okazją do życzeń, ale również sposobnością do wymiany doświadczeń.

Wszystkie zdjęcia z uroczystości dostępne na Osiedle Jedlicze Centrum (kliknij, aby przeglądać).

(rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
2
+1
0
+1
18
+1
0
+1
0
+1
1

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X