Jedlicze
zachmurzenie małe
18 ° C
18 °
15.7 °
83 %
2kmh
40 %
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
24 °
wt.
22 °
śr.
20 °
Strona głównaWiadomościWielka akcja charytatywna, która łączy i jednoczy tysiące szczodrych serc. Ratownicy pojadą...

Wielka akcja charytatywna, która łączy i jednoczy tysiące szczodrych serc. Ratownicy pojadą dla 5-letniej Mai

Wielka akcja charytatywna, która łączy i jednoczy tysiące szczodrych serc. Ratownicy pojadą dla 5-letniej Mai

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Z roku na rok hojność darczyńców przerasta oczekiwania organizatorów. Każda kolejna akcja umacnia przekonanie, że decyzja o jej organizacji była nie tylko słuszna, ale bardzo oczekiwania. Tysiące szczodrych serc, które jednoczą się wyłącznie w słusznej i wspólnej sprawie. A wszystko to dla jednego małego serca, któremu chcemy dać szansę na normalne życie. Tegoroczna akcja dedykowana jest 5-letniej Mai Pawłowskiej z Potoka. Organizatorzy w bogatym programie zaplanowali mnóstwo atrakcji. W tym dniu odbędzie się także turniej w siatkówkę, w którym zmierzą się funkcjonariusze i pracownicy Policji, gdzie będą zbierane środki finansowe dla bohaterki tegorocznej Nocnej Jazdy Ratowników.

Nocna Jazda Ratowników [2022] – Transmisja NA ŻYWO 

Wszystkie ręce na pokład!

Dla 5-letniej Mai Pawłowskiej, wspaniałej dziewczynki, bohaterki tegorocznej edycji Nocnej Jazdy, która na co dzień mieszka z rodziną Potoku. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak. W wyniku niedotlenienia okołoporodowego choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Rozwój Mai wymaga odpowiedniej i długotrwałej rehabilitacji, dzięki której dziewczynka będzie mogła w przyszłości samodzielnie się poruszać.

Rok temu, Maja przeszła poważną operację Selektywnej Rizotomii Grzbietowej w Szczecinie. Była to dla jej rodziny trudna decyzja, ponieważ istniało ryzyko, że dziewczynka jest za słaba, a operacja nie pomoże. W efekcie końcowym, operacja powiodła się, tym samym dając Mai szansę na dalsze leczenie. Przed Mają oraz jej rodziną jeszcze wiele do przejścia. Do jej rozwoju potrzebna jest odpowiednia opieka medyczna oraz rehabilitacja, a na to z kolei pieniądze. Właśnie dlatego Nocna Jazda Ratowników 2022, została dedykowana dla niej.

Nocna Jazda Ratowników na stałe wpisała się w kalendarz imprez. Jak podają organizatorzy, w sumie podczas sześciu akcji zebrano ponad 200 tys. złotych. To doskonały wynik. W organizację wydarzenia, co roku włącza się wiele osób i instytucji. Nieoceniony wkład w przygotowanie imprezy mają jego główni organizatorzy: jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobieszyna, portal ratowniczy Krosno112 oraz fundacja Pierwsza Pomoc z Krosna.

Najbardziej oczekiwaną atrakcją jest z całą pewnością przejazd alarmowy kolumny samochodów służb ratunkowych i mundurowych. Najpierw ulicami Jedlicza, Dobieszyna, a następnie Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Nie sposób wymienić wszystkich, ale na wydarzenie do Jedlicza przyjadą strażacy zawodowi i ochotnicy, ratownicy medyczni, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, Wojsko Obrony Terytorialnej, Policjanci, Straż Ochrony Kolei, Inspekcja Transportu, Drogowego Górskie, a także Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

I TURNIEJ FUNKCJONARIUSZY I PRACOWNIKÓW POLICJI WOJ. PODKARPACKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się turniej w siatkówkę, w którym zmierzą się funkcjonariusze i pracownicy Policji, gdzie będą zbierane środki finansowe dla bohaterki tegorocznej Nocnej Jazdy Ratowników, Mai Pawłowskiej.

Turniej rozpocznie się o godz. 9.00, w hali widowiskowo-sportowej w Jedliczu.

 

Nocna Jazda Ratowników rozpocznie się o godz. 12.00

oprac. (rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X