Strona głównaReferendumWiceprzewodniczący Dziura do mieszkańców: "Nie wy nas wybieraliście i nie wy nas...

Wiceprzewodniczący Dziura do mieszkańców: “Nie wy nas wybieraliście i nie wy nas będziecie odwoływać.”

Wiceprzewodniczący Dziura do mieszkańców: “Nie wy nas wybieraliście i nie wy nas będziecie odwoływać.”

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Wiceprzewodniczący rady Ryszard Dziura, współodpowiedzialny za referendalne fiasko wyrzuca z siebie kolejne bujdy na resorach rzucane publicznie pod adresem mieszkańców. Ojciec politycznej hucpy na koszt podatnika niczym rozpędzona trójkołowa bieda wyjechał z tekstem: “Nie wy nas wybieraliście i nie wy nas będziecie odwoływać.” To nie wszystko.

Nie milkną echa referendalnego nieporozumienia i druzgocąco niskiej frekwencji. Mieszkańcy domagają się dymisji radnych za nieudane referendum. Radny Ryszard Dziura nie tylko nie widzi potrzeby złożenia mandatu, a nawet w popularnym dla siebie stylu odparł w mediach społecznościowych mieszkańcom, że to “nie wy nas wybieraliście i nie wy nas będziecie odwoływać.”

Jak pamiętamy, Ryszard Dziura w wyborach samorządowych w 2018 uzyskał 380 głosów- w 15 tysięcznej gminie! To jednak wystarczyło, aby pełnił mandat w radzie. Można odnieść wrażenie, że choć Dziura uzurpuje sobie prawo do wypowiadania się, co najmniej, jako ‘lider samorządu’, to po pytaniu mieszkańca: “Wobec tego, kto was wybrał?” Dziura zmienił nieco retorykę i odpowiedział: “Mnie wybrali mieszkańcy Dobieszyna i to właśnie dla nich przede wszystkim realizuję swój mandat radnego.” Nie od dziś wiadomo, że radny z Dobieszyna jest zakładnikiem własnej narracji, czemu niejednokrotnie dawał wyraz.

Ale nie o Dziurę tutaj chodzi wyłącznie. Sedno nie rozbija się bowiem o kwestię związane z ambicjami szeregowego radnego, ale o widoczne gołym okiem uzurpowanie sobie prawa do wypowiedzi w imieniu Rady Miejskiej, bez uprzedniego uzgodnienia tego z radnymi, a przynajmniej z trwającym jeszcze na stanowisku przewodniczącym Piotrem Woźniakiem.

(rn)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2023

01kwiCałodnioweXII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

01kwi08:0013:00Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

19kwiCałodniowe„Polscy Pisarze Dzieciom” – Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2023

01kwiCałodnioweXII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

01kwi08:0013:00Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

19kwiCałodniowe„Polscy Pisarze Dzieciom” – Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Opinie i komentarze

41 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
41 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
OKO

Dziura to jest człowiek o ambicjach politycznych, interesuje go tylko władza i pieniądze. Nie potrafi rozmawiać, tworzyć dialogu – jeśli ktoś ma inne zdanie to się z nim kłóci, albo wyłącza mikron np. obecnej Burmistrz! Jest zadufany w sobie, a kreuje się na “katolika” w mediach społecznościowych ! Fałszywy człowiek, trzeba tą hordę “seniorów” usunać z urzędu. Banda emerytów – zawsza zgarną pare stówek miesięcznie nic nie robiąc pożytycznego !

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez OKO
obiektywny

Zamazując pierwszy wyraz Twojej wypowiedzi i stawiając na końcu pytanie “kogo miałem na myśli? ” przypuszczam że odpowiedzi brzmiały by po połowie “Dziura,Burmistrz” A to dlatego że to są osoby podobmego kroju,dlatego ich współpraca upadła i teraz prowadzą tą chorą wojenkę.

OKO

Ten tekst to trochę manipulacja, bo DZIURA może i dostał 380 głosów, ale liczba mieszkańców nie wynosi 15 tys tylko dużo mniej w SOŁECTWIE Dobieszyn! Redatkorze prosimy o pełną wiarygoność w artykułach.

NIE ZMIENIA to jednak faktu, że na każdej sesji DZIURZE wręcz idzie piana z ust…ten człowiek to tylko sieje nienawieść! ODDAJ MANDAT!

janko

Kim on jest? Zwykły szary, pyskaty, arogancki człowiek…Myśli, że jak jest randym bezradnym to może się kreować na PANA I WŁADCE!
W pierwszej kadencji chodził “pod rękę” z obecną Burmistrz, a teraz knuje z Zibim, Jankiem i innymi “niespełnionymi” politykami.

Weźcie się do uczciwej roboty, a nie posadki samorządowe!! Co radni POWIATOWI zrobili dla mieszkańców Gminy Jedlicze? Gdzie są Ci radni? Co z drogami?? Są fatalne. Już minęło sporo czasu od wyborów czemu się w tym temacie nic nie dzieje? Idzie jesień, zima i mieszkańcy będą jeździć po wodzie.
Gdzie jest RADNA SEJMIKU WOJEWÓDZKIEGO? Pewnie na jakimś plakacie, bo nie słyychać, żeby coś zrobiła dla mieszkanćów( a napewno by się pochwaliła, bo to jej dobrze wychodzi!)

z Dobieszyna

Nigdy nie głosowałem na tego pana i nigdy nie zagłosuję- to oczywiste! odpowiedzial wyjatkowo nieelegancko chociaz to jest i tak slabe stwierdzenie.

oczywista oczywistość

No wiadomo że oczywiste,tak jak to że nadal będzie nadawał agent J24 i o jeden dzień dłużej

Łukasz

Radni ktorzy głosowali za referendum powinni pokryć związane z nim koszty i zrezygnować z funkcji.Marnowanie pieniędzy podatników i robienie z gminy pośmiewiska, jeżeli to było celem zrealizowali plan na100%

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Łukasz
Krystek

Zygac się już tym chcę.

Mieszkaniec

Dziura jest z Dobieszyna to proszę szanownego Pana szarogeśic się na swoim podwórku!.
Tak samo dotyczy się innych radnych między innymi Pani radnej z Jedlicze Borek ,co Panią interesuje Podniebyle?, .
Wy zróbcie coś dla swoich mieszkańców ,najlepiej to O co wasz proszę, zrezygnujcie!!!.,
Koszty referendum podzielić na 7 wspaniałych .

ooooooo

Ma prawo którego Ty mu nie zabierzesz,wybrali go mieszkańcy Dobieszyna i nikt nie będzie tej miejscowości zabierał prawa do swojego reprezentanta,oczywiście nie każdy mieszkaniec na niego głosował,ale uzyskał większość,więc zajmijcie się swoimi reprezentantami.

Yes

To niech Dziura marnotrawi pieniądze przeznaczone dla Dobieszyna a nie całej gminy.
Ps. Ostatnia inwestycja w szkole w Dobieszynie to zasługa środków pozyskanych przez Panią Burmistrz.

obywatel

Ona wszystko pozyskała,Ona jest zajebista tak jak ten portal

Do prosta

Tylko nie ,,ona”, tylko Pani Burmistrz, tak to prawd, to dzięki tej Pani gmina pozyskała środki.

obywatel

Obrońca się znalazł

Janko Muzykant

…a czemu to obywatel ma taką ”marsową” minę?

Jola

KTÓRE?

Anna

Wszystkie

okulista

Jestem pełen podziwu dla tego artysty co stworzył te wypociny

rikitiki

Arbuz zajmij się zbiórką kasy na Azorka, ale się z nich rozlicz.

zdziwiony

Co Ty bierzesz przed pisaniem tych wszystkich wypocin????

Podobno

Ejjj słyszałem,że podobno Dziura powiedział że on wcale niechętnie współpracuje z radną z borku i radną z podniebyla. Użył podobno słów “ja ich wogóle nie lubię” Wyobrażacie to sobie.On teraz już musi zrzec się mandatu.

Głuchy telefon

Ale ty masz w glowie bawisz się w takie zabawy jak przedszkolak.

rikitiki

Każdy z nich jes kwintesencją (rymuje się z wenencją) jadu i obłudy, Przecież równie chętnie skoczą sobie do gardeł jak każdemu innemu.

obywatel

Tyle jadu co wylewa się na jedlicz24 to niema nigdzie.

Melba

Nie czytasz portaliku Zibiego, Starej Ku,,,,, Rysia otworka, nie rozmawiasz z słodką z Borku, itd,

obywatel

Szczerze,To nie czytałem i jeżeli tam jak piszesz jest takie gówno jak tutaj,to podziekuję,za taką przyjemność.

max

Taka mała uwaga do Pana Radnego/RAdnych – a może pytanie ???- skoro dostał Pan 380 głosów podobno w ostatnich wyborach to niech Pan Powie co Pan z nimi zrobił ?? – jak wskazuje protokół komisji z Dobieszyna zagłosowało w referendum
208 osób
z tego 3 głosy nieważne 205 ważnych
za odwołaniem było 183
przeciw 22

jeśli przyjąć Pana Argumentację to stracił Pan prawie 200 głosów swoich wyborców czyli ponad POŁOWĘ niech Pan Się w takim razie określi KOgo Pan reprezentuje .. Zwracam Też uwagę iż w tej samej Miejscowości Mieszka także jeszcze jeden Działacz który Kandydował na Burmistrza A żona na Radną – idąc takim tokiem rozumowania również ich wyborcy mogli pójść na to referendum … idąc dalej skoro każdy ma 1 głos to ilu poszło za Panem Na Pana Wezwanie ????

Naprawdę może niech Pan Radny weźmie kilka dni urlopu ??? pojedzie gdzieś w góry ??? albo nad morze ?? póki znów nas nie pozamykali i przemyśli co pisze , co mówi , jak to pisze , jak to mówi …. ??

To wszystko w internetach zostaje to nie jest tak że wyborcy to idioci że nie wiedzieli co robią kiedy NIE POSZLI na referendum – to nie był OWCZY PĘD

I ostatnie naprawdę nie ma takich tematów żeby Pańśtwo Radni nie mogli się wznieśc ponad swoej ego ?? , Jak głosi Rząd przyznał Kasę na Oczyszczalnie Ścieków z Polskiego Ładu , Skoro tak to chyba jest szansa żeby to wybudować , żeby rozbudować także kanalizacje … Czy i to będzie kosćią niezgody ?? Pańśtwa Radnych ??

A co mi tam

Zadałeś tyle pytań w jednej wypowiedzi że z tego nie wybrnął by nawet mistrz pióra(czy klawiatury) sam Pan redaktor J24.

Roland

Oj “Panie” Dziura… Co by się pan nie zdiwił!!!

adamus666

Hehehehe coś mu mina zrzedła czuje pismo nosem:)

zdziwiony

O proszę znalazł nam się i laryngolog

adamus666

o i adwokat jest

klawiszNiezadowolony.

W takim razie, kto teraz w XXI wieku, wybiera radnych, bo ja cały czas myślałem, że mieszkańcy.

oooono

On jest wybraniec Boży ……..
Ma wysokie mniemanie o sobie a to tylko dziura

Korektor

“Według mojej oceny, jak to się mówi, po prostu” to nie tylko zwykła dziura, ale taka której nie da się załatać. Brak odpowiedniego materiału.

Jasnowidz

Przegraliśmy wszyscy, tu nie ma żadnych wygranych i taka jest prawda. Pani Burmistrz może się podać do dymisji razem z całą radą, bo jej również nikt nie poparł. Niestety ta Pani ma dokładnie tyle samo honoru co reszta radnych i pazurami tak samo jak radni trzyma się koryta. Teraz rada będzie zwalać wszystko na burmistrza, a burmistrz na radnych – i z czego się chcecie cieszyć?

Janko Muzykant

…dobieszynianie powinni oczyścić swoją miejscowość z wszelkich dziur,przegonić wszelkie szuje..

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Janko Muzykant
Roland

A ja czekam kiedy pan Dziura odejdzie, przecież musi mieć choć szczątkowy honor… i czekam, i czekam…

OKO

Jutro DZIURA i niespełnieni politycznie GINALSY pójdą na obchody Państwowe, zasiądą w KOŚCIELE w pierwszej ławce i będą udawać przykładnych obywateli.
Dali by sobie już spokój z tą farsą. Dwulicowi ludzie!! Ginalscy mają już swoje lata(nie wypominam im tego), ale powinni się cieszyć życiem, a nie spełniać swoich chorych ambicji, mają parcie na władzę, szkło i pieniądze!!

MIESZKAŃCY DOBIESZYNA OTRZĄŚNIJCIE SIĘ

Jestem " za"

Pan Radny Dziura jest osobą konkretna i oczytana i to przeszkadza Burmistrz śledząc Jego wypowiedzi powinien obecnie zostać przewodniczacym Rady a w przyszłości kandydować na Burmistrza

41
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X