Jedlicze
umiarkowane opady deszczu
13.5 ° C
15.1 °
10.9 °
89 %
1.2kmh
100 %
pon.
13 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
5 °
pt.
8 °
Strona głównaWiadomościW Żarnowcu zainaugurowano cykl spotkań dla seniorów. "Zapraszamy mieszkańców całej gminy"

W Żarnowcu zainaugurowano cykl spotkań dla seniorów. “Zapraszamy mieszkańców całej gminy”

W Żarnowcu zainaugurowano cykl spotkań dla seniorów. “Zapraszamy mieszkańców całej gminy”

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

W Dziennym Domu Opieki Medycznej w Żarnowcu, zainaugurowano cykl spotkań o tematyce prozdrowotnej, dedykowanych dla seniorów. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze, a jego organizatorem jest Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jedliczu.

W czwartek, 22 września w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Żarnowcu, odbyło się inauguracyjne spotkanie pn. „Czwartkowe spotkania w Żarnowcu”. Spotkania mają być cykliczne. Jak zapewnia organizator, wszystko będzie odbywać się w miłej atmosferze.

Artur Stachowicz, z-ca dyrektora ds. opieki zdrowotnej SPG ZOZ w Jedliczu otworzył pierwsze spotkanie dla seniorów

Głównym założeniem inicjatywy jest przybliżenie seniorom z terenu gminy Jedlicze zagadnień o tematyce prozdrowotnej, ale nie tylko. -Mamy nadzieję na organizowanie cyklicznych spotkań. Będziemy wsłuchiwać się w potrzeby seniorów, którzy uczestniczą w czwartkowych spotkaniach. Odpowiemy na oczekiwania tematyczne, organizacyjne. Zapraszamy seniorów, mieszkańców nie tylko Żarnowca, ale całej gminy- zachęca Artur Stachowicz, z-ca dyrektora ds. opieki zdrowotnej SPG ZOZ w Jedliczu.

W ramach spotkań, uczestnicy wzbogacą swoją wiedzę w wielu dziedzinach, a będą to m.in.: -Praktyczne porady profilaktyki zdrowia, informacje do jakiego specjalisty udać się z jakim problemem, jak zdrowo się odżywiać, jadłospisy i przepisy oraz jak w podeszłym wieku radzić sobie z problemami i trudnościami- wylicza Artur Stachowicz.

Mieszkańcy, którzy przybyli na zaproszenie Burmistrz Jolanty Urbanik oraz z-cy dyrektora ds. opieki zdrowotnej SPG ZOZ w Jedliczu Artura Stachowicza mogli spędzić czas w miłej atmosferze oraz uzyskać odpowiedzi na wiele ważnych pytań

Ważnym aspektem spotkań jest z pewnością poszerzanie wiedzy na temat niezbędnych dla seniorów zagadnień, ale jest to również cenna inicjatywa z uwagi na zaspokajane jednej z potrzeb wyższego rzędu, niezbędnych do szczęśliwego życia: potrzeby przynależności.

-Możemy się spotkać, nie tylko czegoś dowiedzieć. Jeżeli będziemy spotykać się w takim gronie, będziemy dla siebie nawzajem wsparciem, to wówczas stworzymy sobie taką grupę, na którą możemy liczyć zaspokajając potrzebę przynależności- powiedział Jerzy Jagustyn, doświadczony szkoleniowiec i coach, dyrektor Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu.

Jerzy Jagustyn, szkoleniowiec i coach, dyrektor Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu wprowadził uczestników spotkania w tematykę oraz tłumaczył zagadnienia o potrzebach człowieka

Każdy człowiek, bez względu na wiek, potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem. W starszym wieku bywa to nieco trudniejsze, ponieważ seniorzy nie chodzą już do pracy, a czasem tez zdarza się, że ich stan zdrowia nie pozwala na wyjścia poza dom. -Jednym z głównym problemów osób starszych jest doskwierająca im samotność- podkreślił Jerzy Jagustyn. Dlatego inicjatywa jest nader wyjątkowa i oczekiwana przez osoby starsze.

Głos zabrała również Krystyna Machowska-Gajda, która wyraziła satysfakcję z tak licznego zainteresowania spotkaniem:

Krystyna Machowska-Gajda, wyraziła satysfakcję ze spotkania, przedstawiła harmonogram i zaprosiła na kolejne spotkanie

-Jest mi bardzo miło, że przyszliście państwo. Najważniejsze, abyśmy się tutaj razem spotykali- powiedziała Krystyna Machowska-Gajda, która nawiązywała do słów przedmówców i zachęcała do kolejnych wizyt w Żarnowcu oraz przedstawiła harmonogram związany z najbliższym spotkaniem.

W spotkaniu inauguracyjnym uczestniczyli pracownicy Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jedliczu

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Czwartkowe spotkania w Żarnowcu” cieszyło się dużym zainteresowaniem seniorów. Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby odpowiedzieć na potrzeby seniorów. -Służymy wszelką pomocą naszym dostojnym seniorom- zapewniają pracownicy SPG ZOZ w Jedliczu.

(rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2024

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2024

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X