Jedlicze
zachmurzenie duże
9 ° C
10.1 °
6.9 °
85 %
4.4kmh
100 %
niedz.
11 °
pon.
13 °
wt.
15 °
śr.
15 °
czw.
14 °
Strona głównaWiadomościW Szkole Podstawowej w Jedliczu powstanie nowoczesna ekopracownia OZE

W Szkole Podstawowej w Jedliczu powstanie nowoczesna ekopracownia OZE

W Szkole Podstawowej w Jedliczu powstanie nowoczesna ekopracownia OZE

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

W Szkole Podstawowej w Jedliczu powstanie nowoczesna ekopracownia odnawialnych źródeł energii. Na zadanie udało się pozyskać dofinansowanie.

Dobra współpraca przynosi znakomite rezultaty! A do takich należy zaliczyć kolejne dofinansowanie jakie wpłynie do Gminy Jedlicze, z czego skorzystają mieszkańcy, w tym przypadku dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli, całej społeczności SP w Jedliczu na czele z Dyrektorem Jolantą Smarzowską i dobrej współpracy z Burmistrzem Gminy Jedlicze Jolantą Urbanik, pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 74 925 zł na utworzenie w jedlickiej szkole pracowni dotyczącej odnawialnych źródeł energii! Maksymalna kwota dofinansowania wyniosła 75 000 zł.

O tym, jak bardzo młodzież wyczekuje przyjaznego miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych świadczy poniższy, mający pozytywny wydźwięk filmik EKO-Jedliczaki:

We wtorek 27 czerwca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość podpisania umów z przedstawicielami organów prowadzących szkoły. Gminę Jedlicze reprezentowała Burmistrz Jolanta Urbanik, która parafowała umowę w obecności Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adama Skiby.

W ramach ww. przedsięwzięcia planowany jest zakup niezbędnych materiałów remontowych oraz umeblowania jednej z klasopracowni w SP w Jedliczu, ponadto zaplanowano zakup pomocy naukowych takich jak: klocki, zestawy edukacyjne, plansze dydaktyczne, laptop oraz monitor interaktywny w celu dostosowania nowoutworzonej klasopracowni do prowadzenia zajęć o tematyce związanej z odnawialnymi źródłami energii. Zakończenie realizacji zadania zaplanowano na październik br.

W wydarzeniu udział wzięli także Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz podkarpaccy parlamentarzyści: posłowie na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Jerzy Paul, Adam Śnieżek, Kazimierz Gołojuch, Fryderyk Kapinos oraz senator RP Zdzisław Pupa.

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Źródło: UG w Jedliczu

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
6
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

brak wydarzeń

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

brak wydarzeń

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X