W sobotę (3.12) odbędzie się konferencja pod hasłem: „Wygrajmy z rakiem” oraz „Bez nałogów żyj zdrowo, ciesz się życiem, bądź sobą”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu.

Konferencja będzie miała charakter profilaktyki prozdrowotnej. Prezentowane będą prelekcje, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, gdy pojawi się choroba. Co robić, jak walczyć, by nie poddać się. Będzie to również spotkanie z paniami, które wygrały walkę z rakiem. Zebrani wysłuchają także prelekcji na temat powstawania chorób nowotworowych, na które wpływ ma nadużywanie alkoholu. Miejskie Koło Kobiet w Jedliczu, które jest współorganizatorem,  zapewni oprawę kulinarną spotkania. Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani – mówi Zygmunt Jerzyk, z-ca dyrektora GOK Jedlicze

 

W programie:

1.Profilaktyka nowotworowa kobiet- Teresa Wajda, Teresa Mnich ze Stowarzyszenia Amazonek w Krośnie

2.”Alkohol jako czynnik choroby nowotworowej”- Katarzyna Bolek psycholog, specjalista terapii uzależnień

Zwieńczeniem konferencji będzie koncert „Pogoda Życia” w wykonaniu Agaty Ślazyk (Piwnica pod Baranami), Antoniego Krupy ( muzyk, dziennikarz muzyczny współpracujący z Teatrem STU a kiedyś z Markiem Grechutą) oraz Roberta Lenerta ( muzyk, dziennikarz, krytyk muzyczny).

Na to wyjątkowe spotkanie zapraszają: Burmistrz Gminy Jedlicze, Miejskie Koło Kobiet w Jedliczu i Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu. Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Amazonek w Krośnie.

 

plakat_wygrajzrakiem

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze