Oddali hołd zamordowanemu policjantowi z Raciborza /fot. UG

Policjanci z Komisariatu Policji w Jedliczu oraz strażacy-ochotnicy z terenu gminy Jedlicze oddali hołd tragicznie zmarłemu mł. asp. Michałowi Kędzierskiemu, który 4 maja zginął podczas służby w wieku 43 lat.

Funkcjonariusze z Jedlicza oraz strażacy-ochotnicy z terenu gminy zebrali się w samo południe na parkingu przy miejscowym Komisariacie Policji, aby oddać hołd tragicznie zmarłemu młodszemu aspirantowi Michałowi Kędzierskiemu, który 4 maja zginął podczas służby w wieku 43 lat.

-We wtorek 4 maja br. w Raciborzu na ulicy Chełmońskiego około godziny 8.00 mundurowi z Wydziału Prewencji interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety, mimo reanimacji, życia 43-letniego funkcjonariusza nie udało się uratować – relacjonuje tragiczne zdarzenie Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.

Zamordowany funkcjonariusz służył w policji od 2011 roku. Wcześniej był związany z tamtejszymi lokalnymi mediami, między innymi pracował w Raciborskiej Telewizji Kablowej.

Policjanci z jedlickiego Komisariatu, strażacy z Dobieszyna, Podniebyla, Potoka i Żarnowca oraz Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze – Marcin Filip, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej w dniu pogrzebu asp. Michała Kędzierskiego i oddali honory zmarłemu oraz wszystkim funkcjonariuszom, którzy zginęli na służbie, a także wykazali gest solidarności i wyrazili sprzeciw wobec agresywnym zachowaniom względem stróżów prawa.

(UG)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze