Jedlicze
zachmurzenie duże
9 ° C
10.1 °
6.9 °
85 %
4.4kmh
100 %
niedz.
11 °
pon.
13 °
wt.
15 °
śr.
15 °
czw.
14 °
Strona głównaSamorządUrząd Gminy Jedlicze dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami

Urząd Gminy Jedlicze dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami [WIDEO]

Urząd Gminy Jedlicze dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami [WIDEO]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Do Urzędu Gminy Jedlicze prowadzą drzwi otwierane automatycznie, przy wejściu zamontowane są tablice dla osób niewidomych i słabowidzących z planem budynku, na parterze mieści się biuro obsługi klienta wyposażone w pętlę indukcyjną. Urząd jest dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami. Tutaj możemy uzyskać pomoc i informacje w załatwieniu wielu administracyjnych spraw. Zapraszamy.- mówi Jolanta Urbanik Burmistrz Gminy Jedlicze.

Urząd Gminy Jedlicze bez barier [zobacz wideo]

Planując różnego rodzaju inwestycje, jako Gmina Jedlicze, zawsze mamy na względzie dobro naszych mieszkańców, wsłuchując się i otwierając się na ich potrzeby. Jednym z takich oczekiwanych przedsięwzięć było przystosowanie budynku Urzędu do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami- wyjaśniają urzędnicy.

Dzięki współpracy z PFRON, wykonano niezbędne prace remontowo-wykończeniowe w części parteru budynku Urzędu Gminy w Jedliczu i zakupiono specjalistyczne wyposażenie dedykowane osobom z niepełnosprawnościami, mające na celu poprawę dostępności Samorządu w obszarze architektonicznym i komunikacyjno-informacyjnym.

Już od września br. wszyscy interesanci Urzędu Gminy Jedlicze w zakresie spraw związanych z ewidencją ludności są obsługiwani w zmodernizowanej części budynku na parterze.

W ramach tej inwestycji przygotowany został także materiał filmowy z opisem usług Urzędu oraz informacjami dotyczącymi przedsięwzięcia grantowego zrealizowanego wspólnie z PFRON, z tłumaczeniem na język migowy wraz z tekstem w kontekście łatwym do czytania i rozumienia oraz głosem lektora.

Warto dodać, że w filmie wzięła udział Katarzyna Głozak, tłumaczka języka migowego z wieloletnim doświadczeniem, która dała się poznać szerszej publiczności ze swoich pełnych ekspresji i pozytywnej energii „wystąpień” w czasie produkcji Telewizji Polskiej. Ponadto Pani Katarzyna w ramach tłumaczeń artystycznych współpracowała m. in. z takimi artystami jak Grubson, Mela Koteluk, Czesław Mozil, Maryla Rodowicz.

inf. prasowa.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
1
+1
2
+1
7
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

brak wydarzeń

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

brak wydarzeń

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X