ks. Stanisław Turoń, w latach 2007-2020 pełnił posługę proboszcza parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Jedliczu /fot. archiwum Jedlicze24

Dzisiaj o godz. 18:00, w kościele parafialnym pw. św. Antoniego w Jedliczu, odbędzie się msza św. pożegnalna, tzw. eksporta. Trumna z ciałem zmarłego w sobotę (27.03) księdza Stanisława Turonia zostanie przywieziona do Jedlicza przed mszą. Emerytowany proboszcz spocznie na cmentarzu w rodzinnej Lutczy.

Dzisiaj: Niedziela, 28 marca

Eksporta ciała ks. Stanisława Turonia do kościoła w Jedliczu rozpocznie uroczystości pogrzebowe. Trumna z ciałem emerytowanego proboszcza zostanie przywieziona ok. godz. 17:15. O 17:30 będzie różaniec w jego intencji, a godz. 18:00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Chudzio, biskupa pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej.

Poniedziałek, 29 marca

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:00 w rodzinnej miejscowości księdza- Lutczy. Z racji na przepisy epidemiczne parafia nie organizuje wspólnego wyjazdu. Tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w pogrzebie, zaprasza na modlitwę różańcową w intencji zmarłego księdza, w poniedziałek o godz. 17:30 w jedlickim kościele.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze