Strona głównaWiadomościUmowa na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Jedliczu podpisana

Umowa na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Jedliczu podpisana

Umowa na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Jedliczu podpisana

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Umowa na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Jedliczu została podpisana. Inwestycja umożliwi włączenie nieskanalizowanych do tej pory miejscowości gminy do zbiorczej sieci kanalizacyjnej. To jedno z najważniejszych i największych wyzwań inwestycyjnych samorządu Gminy Jedlicze.

W poniedziałek (28.02) podpisano umowę pomiędzy Gminą Jedlicze, a firmą IBG Instalbud Sp. z o.o., dotyczącą rozbudowy i przebudowy oczyszczalni ścieków w Jedliczu.

-Umowa na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Jedliczu podpisana. Inwestycja umożliwi włączenie nieskanalizowanych do tej pory miejscowości gminy do zbiorczej sieci kanalizacyjnej.- poinformowała burmistrz Jolanta Urbanik.

Wyłoniony wykonawca robót budowlanych rozbudowy i przebudowy oczyszczalni ścieków w Jedliczu (I i II etapu) rozbuduje oczyszczalnię o drugi ciąg technologiczny. Pozwoli to na zwiększenie przepustowości oczyszczalni oraz zabezpieczy rzekę Jasiołkę przed zanieczyszczeniem, w przypadku wystąpienia awarii jednego z ciągów technologicznych oczyszczalni. Przeprowadzona inwestycja umożliwi włączenie nieskanalizowanych do tej pory miejscowości Gminy Jedlicze do zbiorczej sieci kanalizacyjnej.

Oferta, którą złożyła rzeszowska firma Instalbud Sp. z o.o., wykona I etap zadania za 12 mln 90 tys zł, natomiast II etap za 16 mln 14 tys zł. W skład całkowity kosztów realizacji inwestycji wejdzie również nadzór inwestorski, który ma zostać wyłoniony w oddzielnym postępowaniu.

Oczyszczalnia ścieków w Jedliczu wymaga kompleksowej modernizacji

W ramach prac zostaną wykonane roboty budowlane, sanitarne, elektryczne, automatyka przemysłowa. Zadanie podzielono na dwa etapy. Zapewni to ciągłość pracy oczyszczalni, w sposób który nie będzie uciążliwy dla mieszkańców i środowiska. Na realizację inwestycji Gmina Jedlicze pozyskała dofinansowanie w wysokości 8 mln 533 tys. zł z “Polskiego Ładu” oraz 2 mln 684 tys. zł z Regionalnego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

(rn)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Opinie i komentarze

16 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
2765

Z chwilą objęcia stanowiska Burmistrz Urbanik J.powinna w pierwszej kolejności zająć się tym tematem a nie dopiero po sześciu latach oby to nie trwało następne 6 lat!

myślący

Gdyby nie kierowała się chorą ambicją a kontynuowała zapoczatkowane prace przez poprzednika to teraz nie musielibyśmy takie zaj…ste miliony płacic.Jak ta osobka odejdzie to gmina moze zostać z pustym workiem

rkg

Szanowni Krytykanci , tytułem wyjaśnienia pragnę wam wyjaśnić w jakim stanie oczyszczalnia została po waszym idolu – konfidencie.
Jak wiadomo w określonych okresach czasu badane są próbki ścieków zrzucanych z oczyszczalni do Jasiołki, pobór próbek odbywał się następująco – najpierw ok 30 procent pojemności pojemnika napełniało się cieczą z wylotu z oczyszczalni następnie próbkę dopełniało się do wymaganej objętości wodą ze studni w innym przypadku występowały kolosalne przekroczenia substancji niedopuszczalnych w oczyszczonych ściekach. Śmiem twierdzić że wówczas na oczyszczalni pozostawały tylko grube odpady typu papier toaletowy, patyki. drobne zabawki i prezerwatywy.

Jolanta

Mam rozumieć, że jak na kontrolę przyjeżdżał Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska to fałszował próbki. A cha. To super. Zaraz składam zawiadomienie do Prokuratury.

rkg

Tak a czy widziałaś kiedyś nawet byle kierownika żeby grzebał w twoich odchodach taki inspektor to stał wówczas najbliżej na moście bo mu śmierdziało

rkg

BIEGIEM aby się nie przedawniło

rkg

Konfident ze szwagrem pójdą siedzieć !!!!!!!!!!!

Kuku

do rkg po co tak zaciekle walczylas o to stanowisko wiedzac że nie potrafisz podołać obowiązkom?inne gmimy nie prowadzą plugawych port tylko pracują to tez są w czołówce nie tak jak nasza gmina.

Łoj tam

Pani U…k piszesz ze były prezerwatywy?to nie powinno byc.zabawek ha ha ha proszę cie zejdz ze ze sceny bo już nie można twoich komentarzy czytać

rkg

Byłem widziałem a zabawek nie było potrzeba tak wiele

Kamil

WIOŚ to instytucja państwowa. Mam rozumieć że oskarżasz o fałszowanie wyników badań ścieków. Ciekawe.

rkg

Mało wiesz o życiu – konfident ze szwagrem chronili cztery litery.
Nawet tzw sąd uznał, że głupie SB konfidentowi płaciło za urodę…..

Htrw

O wariat na lini

rkg

Prawda boli !!!!! Stosujesz metody z putinowskiej szkoły

Best345

a ty du….pe wsadzilas to co poprzednik zrobił i powoli to wszystko niszczysz masz kupę kasy wspieraj biednych Ukraińców a nie szczuj tu ludzi

Jak na wschodzie

Propaganda i zakłamanie. Coś mi to teraz przypomina.

16
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X