TYLKO U NAS: Radni się ugięli. Burmistrz i mieszkańcy walczyli do końca

0
Kiedy Gminą Jedlicze wstrząsnęły doniesienia o decyzji podjętej przez Radę Miejską w sprawie Budowy Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu, chyba nikt nie miał wątpliwości, że jej skutki mogą być katastrofalne. Nie tylko w aspekcie finansowym budżetu Gminy Jedlicze. Istotnie został nadszarpnięty wizerunek i autorytet Gminy. Radni, którzy twardo sprzeciwiali się powstaniu budynku dedykowanemu osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogącym samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, po kilku tygodniach zmienili swoje decyzje. Wydawać by się mogło, że po mocnym uderzeniu się w piersi i zrewidowaniu swoich stanowisk poszli pewnym, równoległym krokiem z postępem, we właściwie obranym kierunku. Nic bardziej mylnego.
W obradach sesji Rady Miejskiej w Jedliczu licznie wzięli udział mieszkańcy Gminy Jedlicze /fot. Jedlicze24

Przypominamy

Wszyscy pamiętamy jak 22 sierpnia br. radni z przytupem odrzucili projekt uchwały dotyczący budowy Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu. Pisaliśmy wtedy: “weszliśmy jako gmina w kolejny etap rozmontowywania tego, co udało się zrealizować w czasie poprzedniej kadencji i utraciliśmy kolejną szansę na kontynuację właściwie obranego kierunku rozwoju Gminy Jedlicze.”, “Ci, którzy kiedyś, a zwłaszcza w czasie ubiegłorocznych wyborów samorządowych kreowali się na ojców sukcesu „Wspólnej Gminy”, dzisiaj stają się złodziejami deklaracji złożonych przed mieszkańcami gminy.” Wskazaliśmy, że w związku z niepodjęciem uchwały Gminę Jedlicze mogą czekać bardzo poważne konsekwencje. Nie tylko finansowe. Istotnie został nadszarpnięty wizerunek i autorytet Gminy.

Mieszkańcy nie szczędzili słów krytyki

“To jest skandal. Radni, którzy nie rozumieją zasady ciągłości władzy powinni natychmiast odejść. Narażenie Nas mieszkańców na kłopoty bo takie będą oznacza działanie na szkodę gminy.”

“Jeśli Radni zakładają, że DPS ma przynosić zyski to ja się zastanawiam jakie jest Wasze myślenie, kim wy jesteście a tak po ludzku kto Was tak wychował? Są takie rzeczy w naszej Gminie które się dofinansowuje i taką instytucja do której ja mieszkaniec Gminy Jedlicze chce dołożyć z podatków jest DPS.”

“Drodzy Państwo, przecież to jest żenujące. Radny powinien się do każdej sesji przygotować. Wybraliśmy na Naszych reprezentantów krzykaczy, którzy wykazują podstawowe braki wiedzy na temat działania gminy i podmiotów jej podległych. Jeżeli pomyśleć o gminie jako o zakładzie pracy to niestety ale żadnego pracodawcy nie stać na utrzymywanie takich pracowników. Za te “błędy rekrutacyjne” zapłacimy Drodzy Mieszkańcy ale My wszyscy!”- pisali wówczas oburzeni mieszkańcy.

Tak głosowali radni 22 sierpnia

Jeszcze 22 sierpnia 2019 r. Rada Miejska opowiedziała się przeciw realizacji strategicznej, wielomilionowej inwestycji związanej z budową Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu.

Tak głosowali Radni Rady Miejskiej w Jedliczu jeszcze 22 sierpnia 2019 r. Większość z nich pełniło funkcję radnych także w poprzedniej kadencji.

Radni ugięli się… zmienili swoje decyzje.

W czwartek 3 października 2019 r. na sesji Rady Miejskiej w Jedliczu odbyło się powtórne głosowanie. Kiedy radni podjęli uchwałę Przewodniczący Piotr Woźniak poinformował o wyniku głosowania, zgoła odmiennym od dotychczasowego! Jakie przesłanki zadecydowały o tym, że radni zmienili swoje decyzje?

3 października na sesji Rady Miejskiej w Jedliczu zapadła decyzja o Budowie Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu. Radni, którzy wcześniej opowiedzieli się przeciw budowie DPSu, zmienili swoje stanowiska. Wynik głosowania Rady jest zgoła odmienny od dotychczasowego.

Radna Józefa Uram od samego początku utrzymywała, że Dom Pomocy Społecznej jest potrzebnym i od początku do końca głosowała “za”.

Radny Piotr Woźniak po mimo, że 22 sierpnia głosował “za” w międzyczasie (red. na sesji nadzwyczajnej) zdecydował, że powinno się jeszcze przedyskutować sprawę na komisjach o czym świadczy fakt, że głosował “za” wnioskiem formalnym mocą którego zdjęto z programu sesji nadzwyczajnej punkt ws. DPSu. Ostatecznie jednak był “za”.

Radna Małgorzata Ginalska (z Dobieszyna), wybrana przez około 200 mieszkańców Jedlicza nie wzięła udziału w poprzednich sesjach i komisjach Rady Miejskiej, na których rozmawiano o DPSie, wzięła za to udział w sesji na której odpowiedziała się “przeciw”.

Burmistrz walczyła do końca. Interes mieszkańców na pierwszym miejscu!

Jolanta Urbanik niejednokrotnie pokazywała, że potrafi skutecznie walczyć o interesy Gminy Jedlicze. Ostatnim tego dowodem jest fakt, że po mimo niekorzystnej i absurdalnej decyzji radnych, podjętej 22 sierpnia 2019 r., zdecydowała się na ponowne przedłożenie projektu uchwały ws. Budowy Domu Pomocy Społecznej, zwołując nadzwyczajną sesję.

Fenomenalny wynik w ubiegłorocznych wyborach samorządowych nie jest przypadkowy i nie napawa optymizmem oponentów, którzy stosują rozmaite metody politycznej walki z Jolantą Urbanik zapominając, że obecna burmistrz jest samorządowcem, który na pierwszym miejscu stawia interes mieszkańców. A nie partykularne interesy, o które często walczą oponenci. I tym razem podkreśliła rolę i wkład mieszkańców:

– Dziękuję mieszkańcom ponieważ jak widzicie tych wiele miesięcy budowania dyskusji i budowania decyzji zależało tak naprawdę od was. Jesteście ważniejsi od burmistrza, jesteście ważniejsi od rady miejskiej, bo to wszystko co robimy, robimy dla was. Zatem dziękuję za wasz głos poparcia, który uzyskał akceptację i znalazł odzwierciedlenie w głosowaniu radnych. Bardzo wszystkim dziękuję.- powiedziała burmistrz Jolanta Urbanik.

O co dokładnie chodzi?

Od dłuższego czasu mogliśmy zaobserwować rażąco nieodpowiednie zachowania i odzywki niektórych radnych. Często jest tak, że u niektórych właśnie emocje biorą górę- niestety! Jednak w tym wypadku warto zastanowić się o co dokładnie chodziło radnej, która zabrała głos po podjęciu przez radę uchwały, mówiąc:

Chciałam tylko powiedzieć, że wartała nas ta decyzja pięć milionów złotych, jak to mówią nauka zawsze się opłaca i tyle nas w tym momencie kosztowała. Myślę, że na przyszłość będziemy zwracać uwagę na pewne rzeczy. Na pewno będziemy bardziej analitycznie podchodzić do niektórych spraw. Ubolewam tylko, że tak to długo trwało, że tyle nerwów, zdrowia i czasu straciliśmy.- skomentowała radna Wenencja Żychowska po ogłoszeniu wyniku głosowania ws. DPSu. – Nauka kosztuje, kosztowała nas pięć milionów złotych.- dodała. O co dokładnie mogło chodzić radnej? Kto jeszcze ma wątpliwości powinien obejrzeć retransmisję z obrad sesji Rady Miejskiej w Jedliczu z dnia 3 października 2019 r.

Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze

Warning: file_put_contents(/home/klient.dhosting.pl/user90/nowe-jedlicze24/public_html/wp-content/uploads/wpdiscuz/cache/comments/15403/8b4f10ae1346a2c5e83a2319f8f76d73_0): failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/klient.dhosting.pl/user90/nowe-jedlicze24/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/utils/class.WpdiscuzCache.php on line 149

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 126419 bytes written, possibly out of free disk space in /home/klient.dhosting.pl/user90/nowe-jedlicze24/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/utils/class.WpdiscuzCache.php on line 149
Michał
Michał
4 lat temu

Radna Ginalska jak zwykle odmiennie XDDD

Generał
Generał
Odpowiedź do  Michał
4 lat temu

Ta pani walczy o to zeby zaorac spalacz a i dpsowi byla przeciwna. Kurna paleta, czy pani popiera cos oprócz niczego? Pardon… Ulicę Cichą! Bije sie w pierś! Wybacz…. co za kapuś

Generał
Generał
Odpowiedź do  Generał
4 lat temu

Mialo byc: co za lapsus. Pardon

Poirytowana
Poirytowana
Odpowiedź do  Michał
4 lat temu

Pani Radna Ginalska jest zameldowania w Jedliczu ale tu tylko bywa. Mieszka na stałe w Dobieszyn ie. Czy to jest zgodne z prawem w sensie prawa wyborczego.? Pytam? Jak to jest?

Maryska
Maryska
4 lat temu

;( ;( dokąd zmierza ta gmina? Płakać się chce na zachowanie niektórych radnych

Janina G
Janina G
4 lat temu

Radni do wymiany !!!!!

ANDRE
ANDRE
4 lat temu

A co z ulica Naftową?

Krzysztof Suchodolski
Krzysztof Suchodolski
4 lat temu

A co z ulicą Cichą, Polną?

Frede
Frede
Odpowiedź do  Krzysztof Suchodolski
4 lat temu

W Jedliczu od 5 lat nic się nie robi to nie pytaj co z Cichą

Krzysztof Suchodolski
Krzysztof Suchodolski
Odpowiedź do  Krzysztof Suchodolski
4 lat temu

Zapytałem o jedną z pilniejszych inwestycji drogowych Jedlicza i jedną z najbardziej wstydliwych. W zamian dostałem same łapki w dół? Co z Wami ludzie? Nie mieszkacie w tym mieście? Nie widzicie tego dziadostwa w centrum miasta?

do Krzysztofa S
do Krzysztofa S
Odpowiedź do  Krzysztof Suchodolski
4 lat temu

Zadałeś pytanie które nie spodobało się adminowi. Gdybyś pochwalił działania władzy dostałbyś same plusiki 🙂
Rozumie , że mówiąc o ulicy Cichej miałeś na myśli równoległą do tej ulicy. Aczkolwiek istniejącą Cichą z Męcinki i okolicznych ulic chodzi dużo dzieci do szkoły a tam nie ma chodnika.
Cicha, Polna to w sumie środek miasta. Ale pamiętaj że dla naszej władzy to peryferie. Gdyby miała trochę pojęcia o urbanistyce i ładzie przestrzennym to inaczej by wyglądała ta i inne ulice. Cofamy się w rozwoju co widać na każdym kroku.

ANDRE
ANDRE
4 lat temu

Prosze o informacje gdzie wychodzą radni w trakcie posiedzeń!

za-ga
za-ga
Odpowiedź do  ANDRE
4 lat temu

Wiesz, nie przyszło ci do główki że mogli wyjść po prostu do toalety ?

Tomek
Tomek
Odpowiedź do  za-ga
4 lat temu

Wg twojego myślenia: Oto radna szukająca szalet miejskich. Według mojej wiedzy: Radna opuściła posiedzenie rady w trakcie podejmowania uchwały dotyczącej ulicy Naftowej! Summa summarum radni odrzucili 1 milion i 300 baniek dofinansowania na przebudowę wraz z oświetleniem. Zanim coś powiesz upewnij się, że twoj język podłączony jest do mózgu.

Olson
Olson
Odpowiedź do  Tomek
4 lat temu

Jesteś malućki.

fafnio
fafnio
Odpowiedź do  Tomek
4 lat temu

byłem przy tym-źle się poczuła i opuscila obrady nie dla wlasnego widzimisię…..i poszła do domu

qba1
qba1
Odpowiedź do  fafnio
4 lat temu

Ty chyba nie mowisz poważnie?

Piotr
Piotr
Odpowiedź do  ANDRE
4 lat temu

Radni nie mają swojego zdania , wychodzą i konsultują ze szpiegiem przez telefon jak zaszkodzić gminie i nasrać do własnego gniazda .

Tomek
Tomek
Odpowiedź do  Piotr
4 lat temu

Tak, tak. Ona wie jak to zrobić.

Sasiadka radnej
Sasiadka radnej
4 lat temu

Chciałoby sie by bylo lepiej……. ale proszę państwa cp w radzie robia ludzie którzy zamiast głosować spacerują po mieście

Jedliczanin
Jedliczanin
4 lat temu

Nauka kosztowala nas 5 baniek??????? To jest żart!!! Niech mnie ktoś uszczypnie!!! To sa slowa radnej wybranej w wolnych wyborach a kto za ta naukę zapłaci ????

Fredek
Fredek
Odpowiedź do  Jedliczanin
4 lat temu

Co sie składa na tą kwotę ?

Frede
Frede
4 lat temu

Kogo wstrząsnęło ? Chyba ciebie.
Mnoie wstrząsa i całe społeczeństwo tym co wyprawia nasza władza.

Poirytowana
Poirytowana
Odpowiedź do  Frede
4 lat temu

No to ci odpowiem Burmistrz wraz z nieudolnymi praciwnikami aplikowała i wywalczyła dofinansowanie do ul. Naftowej, DPS, dofinansowanie do żłobka, hali sportowej, dróg a co robią Radni? Nie ma sensu pisać wszystko widać i słychać. Każda wypowiedź Radnych wprawia mnie w osłupienie. Jak można być takim ignorantem, w każdym temacie. Szokuje mnie ich nieznajomosc tematu brak podstawowej wiedzy brak rzetelności w sprawowanym mandacie. I mną to wstrząsa bo to nic dobrego dla nas.

Olson
Olson
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Nie przeceniaj się. Nic nie wywalczyła. Złożyła wniosek przygotowany przez zewnętrzną firmę i dostała dofinansowanie. O to taki sukces.
Nie wymieniłaś dziennego domu w Żarnowcu który od roku stoi pusty . A miał to być taki sukces. WTOPA !!!!

Poirytowana
Poirytowana
Odpowiedź do  Olson
4 lat temu

Olson ty taki sam jak Radni jesteś coś słyszałeś gdzieś tam dzwonili ale warto powiedzieć napisać a co tam trzeba jej dowalić. Dopytaj jak to jest z tym Domem Dziennej Opieki. Kto nim zarządza z jakich środków a jak się dopytasz to się podziel wiedzą.

Olson
Olson
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Jak na razie od roku widzę że stoi pusty. Nic się tam nie dzieje. Dlatego pytam kto za to odpowiada, kto opłaca koszty grzania.
Była piwnica, a teraz jest ale wykafelkowana , zalana i zamknieta.

fafnio
fafnio
Odpowiedź do  Olson
4 lat temu

poczytaj-ze zrozumieniem co pisala POIRYTOWANA a zrozumiesz dlaczego czasowo DDOM stoi zamkniety

Jan
Jan
Odpowiedź do  fafnio
4 lat temu

Bo nie ma chętnych za 1 tys niesiecznie

che che
che che
Odpowiedź do  Olson
4 lat temu

Olson – a tobie kto napisał ten komentarz ?

Jan
Jan
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Uważaj bo dostaniesz drgawek

Staszek
Staszek
4 lat temu

Mógłby ktoś powiedzieć na jakim etapie jest Naftowa ?
To jest inwestycja z tegorocznego naboru czy z ubiegłego roku ?

grg
grg
4 lat temu

Dziekuje Panu radnemu Dziurze za nieobecnosc. Rozumiem, ze trzeba bylo zachowac twarz , szanuje.

che che
che che
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Co niby szanujesz? Mącenie ? Człowiek z ja…i. nie mąci a potem chowa głowę w piasek. Czy wydaje mu się, że wszyscy łykną manipulacje ? Myli się.

grg
grg
Odpowiedź do  che che
4 lat temu

to byla ironia, dla tych co nie zalapali

Gość
Gość
4 lat temu

Ten cały wasz artykuł kupy się nie trzyma. Po przeczytaniu pierwszych zdań można dojść do tego wniosku. I tak np. piszecie że :”Radni, którzy twardo sprzeciwiali się powstaniu budynku dedykowanemu osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności”. W końcu trzeb sie zdecydować dla kogo jest dedykowany ten DPS. Podejrzewam , że autor art nie ma pojęcia o tym że jak jest to DPS dla osób niepełnosprawnych to wyklucza inne przypadki. Odsyłam do przepisów.
I nie piszcie że radni się ugięli pod naciskiem bo tym samym przyznajecie się do tej całej akcji. To nie tędy droga. Radni zagłosowali bo wyważyli co będzie dla gminy mniejszym złem; płacić kary czy utrzymywać. Wybrali wariant II.
Oczywiście macie rację mówiąc o tym gdzie byli radni w momencie wprowadzania do budżetu takiego zadania. Z jednej strony ten kto im to zaproponował nie przeprowadził odpowiedniej analizy, a z drugiej strony oni nic nie zrobili w tym kierunku aby rozwiać swoje wątpliwości. Teraz po paru latach otwierają oczy jak sowy. To nie jest normalne.

naftowa
naftowa
4 lat temu

Ktoś napisał. Ten cały wasz artykuł kupy się nie trzyma. To prawda. To co odpierdzielają tzw. “radni” to jedna wielka kupa. Tego trzymać się nie da. Mnie osobiście obraża arogancja z którą odnoszą się do nas. Coraz więcej ludzi pojawia się na posiedzeniach. A panowie przewodniczący i zastępca nie dopuszczają nas do głosu, tzw. “radni” nie pojawiają się jeśli chodzi o głosowanie dotyczące naszych (i ich) miejscowości. Zapytam wprost. O co chodzi ? Kogo reprezentują ? Kogo słuchają ? Co to za kupa ?

Tomek
Tomek
Odpowiedź do  naftowa
4 lat temu

No to dałeś popalić. Albo jesteś taki ograniczony z natury albo taką przyjęliście narracje.
Burmistrz jest zagubiona.

che che
che che
Odpowiedź do  Tomek
4 lat temu

Nie nie jestem radnym. (Co do ograniczony ……. itd.) A Radni. Fakt. Jak marionetki. (nie wszyscy). Może ktoś powie nam kto jest lalkarzem w tym teatrzyku ?

Jan
Jan
Odpowiedź do  che che
4 lat temu

Przydał by się psychiatra

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  che che
4 lat temu

Głowna reżyserka

kupagówna
kupagówna
Odpowiedź do  naftowa
4 lat temu

—-

fafnio
fafnio
Odpowiedź do  kupagówna
4 lat temu

wiesz ze za takie coś- z logiem ( wiadomo jakim ) mozesz sądownie beknąć….i wtedy będzie …kupa…

Poirytowana
Poirytowana
4 lat temu

Ul. Naftowa z potężnym dofinansowaniem odrzucona bo Radni pogniewali się na Burmistrz. To ja się pytam co w zamian? Jakieś propozycje? Mieszkańcy piszą o ul. Cichej o drogach w złym stanie w Gminie. Pytają kiedy zostaną wyremontowane a Radni co? Mają to gdzieś. Co tam milion trzysta hmmm jak my musimy utrzeć noska Burmistrz. A co tam mieszkańcy. Nasze górą.

Jan
Jan
4 lat temu

Mieszkańcy walczyli do końca. Ch cha ale czego?

Piotr
Piotr
4 lat temu

Baba z Dobieszyna z dzielnicy krzaki radną w dzielnicy Jedlicze Centrum? , brak słów !! I działa na szkodę dzielnicy i gminy . Pewnie wyborcy są dumni.

Michał
Michał
4 lat temu

Radna Ginalska jak zwykle odmiennie XDDD

Generał
Generał
Odpowiedź do  Michał
4 lat temu

Ta pani walczy o to zeby zaorac spalacz a i dpsowi byla przeciwna. Kurna paleta, czy pani popiera cos oprócz niczego? Pardon… Ulicę Cichą! Bije sie w pierś! Wybacz…. co za kapuś

Generał
Generał
Odpowiedź do  Generał
4 lat temu

Mialo byc: co za lapsus. Pardon

Poirytowana
Poirytowana
Odpowiedź do  Michał
4 lat temu

Pani Radna Ginalska jest zameldowania w Jedliczu ale tu tylko bywa. Mieszka na stałe w Dobieszyn ie. Czy to jest zgodne z prawem w sensie prawa wyborczego.? Pytam? Jak to jest?

Maryska
Maryska
4 lat temu

;( ;( dokąd zmierza ta gmina? Płakać się chce na zachowanie niektórych radnych

Janina G
Janina G
4 lat temu

Radni do wymiany !!!!!

ANDRE
ANDRE
4 lat temu

A co z ulica Naftową?

Krzysztof Suchodolski
Krzysztof Suchodolski
4 lat temu

A co z ulicą Cichą, Polną?

Frede
Frede
Odpowiedź do  Krzysztof Suchodolski
4 lat temu

W Jedliczu od 5 lat nic się nie robi to nie pytaj co z Cichą

Krzysztof Suchodolski
Krzysztof Suchodolski
Odpowiedź do  Krzysztof Suchodolski
4 lat temu

Zapytałem o jedną z pilniejszych inwestycji drogowych Jedlicza i jedną z najbardziej wstydliwych. W zamian dostałem same łapki w dół? Co z Wami ludzie? Nie mieszkacie w tym mieście? Nie widzicie tego dziadostwa w centrum miasta?

do Krzysztofa S
do Krzysztofa S
Odpowiedź do  Krzysztof Suchodolski
4 lat temu

Zadałeś pytanie które nie spodobało się adminowi. Gdybyś pochwalił działania władzy dostałbyś same plusiki 🙂
Rozumie , że mówiąc o ulicy Cichej miałeś na myśli równoległą do tej ulicy. Aczkolwiek istniejącą Cichą z Męcinki i okolicznych ulic chodzi dużo dzieci do szkoły a tam nie ma chodnika.
Cicha, Polna to w sumie środek miasta. Ale pamiętaj że dla naszej władzy to peryferie. Gdyby miała trochę pojęcia o urbanistyce i ładzie przestrzennym to inaczej by wyglądała ta i inne ulice. Cofamy się w rozwoju co widać na każdym kroku.

ANDRE
ANDRE
4 lat temu

Prosze o informacje gdzie wychodzą radni w trakcie posiedzeń!

za-ga
za-ga
Odpowiedź do  ANDRE
4 lat temu

Wiesz, nie przyszło ci do główki że mogli wyjść po prostu do toalety ?

Tomek
Tomek
Odpowiedź do  za-ga
4 lat temu

Wg twojego myślenia: Oto radna szukająca szalet miejskich. Według mojej wiedzy: Radna opuściła posiedzenie rady w trakcie podejmowania uchwały dotyczącej ulicy Naftowej! Summa summarum radni odrzucili 1 milion i 300 baniek dofinansowania na przebudowę wraz z oświetleniem. Zanim coś powiesz upewnij się, że twoj język podłączony jest do mózgu.

Olson
Olson
Odpowiedź do  Tomek
4 lat temu

Jesteś malućki.

fafnio
fafnio
Odpowiedź do  Tomek
4 lat temu

byłem przy tym-źle się poczuła i opuscila obrady nie dla wlasnego widzimisię…..i poszła do domu

qba1
qba1
Odpowiedź do  fafnio
4 lat temu

Ty chyba nie mowisz poważnie?

Piotr
Piotr
Odpowiedź do  ANDRE
4 lat temu

Radni nie mają swojego zdania , wychodzą i konsultują ze szpiegiem przez telefon jak zaszkodzić gminie i nasrać do własnego gniazda .

Tomek
Tomek
Odpowiedź do  Piotr
4 lat temu

Tak, tak. Ona wie jak to zrobić.

Sasiadka radnej
Sasiadka radnej
4 lat temu

Chciałoby sie by bylo lepiej……. ale proszę państwa cp w radzie robia ludzie którzy zamiast głosować spacerują po mieście

Jedliczanin
Jedliczanin
4 lat temu

Nauka kosztowala nas 5 baniek??????? To jest żart!!! Niech mnie ktoś uszczypnie!!! To sa slowa radnej wybranej w wolnych wyborach a kto za ta naukę zapłaci ????

Fredek
Fredek
Odpowiedź do  Jedliczanin
4 lat temu

Co sie składa na tą kwotę ?

Frede
Frede
4 lat temu

Kogo wstrząsnęło ? Chyba ciebie.
Mnoie wstrząsa i całe społeczeństwo tym co wyprawia nasza władza.

Poirytowana
Poirytowana
Odpowiedź do  Frede
4 lat temu

No to ci odpowiem Burmistrz wraz z nieudolnymi praciwnikami aplikowała i wywalczyła dofinansowanie do ul. Naftowej, DPS, dofinansowanie do żłobka, hali sportowej, dróg a co robią Radni? Nie ma sensu pisać wszystko widać i słychać. Każda wypowiedź Radnych wprawia mnie w osłupienie. Jak można być takim ignorantem, w każdym temacie. Szokuje mnie ich nieznajomosc tematu brak podstawowej wiedzy brak rzetelności w sprawowanym mandacie. I mną to wstrząsa bo to nic dobrego dla nas.

Olson
Olson
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Nie przeceniaj się. Nic nie wywalczyła. Złożyła wniosek przygotowany przez zewnętrzną firmę i dostała dofinansowanie. O to taki sukces.
Nie wymieniłaś dziennego domu w Żarnowcu który od roku stoi pusty . A miał to być taki sukces. WTOPA !!!!

Poirytowana
Poirytowana
Odpowiedź do  Olson
4 lat temu

Olson ty taki sam jak Radni jesteś coś słyszałeś gdzieś tam dzwonili ale warto powiedzieć napisać a co tam trzeba jej dowalić. Dopytaj jak to jest z tym Domem Dziennej Opieki. Kto nim zarządza z jakich środków a jak się dopytasz to się podziel wiedzą.

Olson
Olson
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Jak na razie od roku widzę że stoi pusty. Nic się tam nie dzieje. Dlatego pytam kto za to odpowiada, kto opłaca koszty grzania.
Była piwnica, a teraz jest ale wykafelkowana , zalana i zamknieta.

fafnio
fafnio
Odpowiedź do  Olson
4 lat temu

poczytaj-ze zrozumieniem co pisala POIRYTOWANA a zrozumiesz dlaczego czasowo DDOM stoi zamkniety

Jan
Jan
Odpowiedź do  fafnio
4 lat temu

Bo nie ma chętnych za 1 tys niesiecznie

che che
che che
Odpowiedź do  Olson
4 lat temu

Olson – a tobie kto napisał ten komentarz ?

Jan
Jan
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Uważaj bo dostaniesz drgawek

Staszek
Staszek
4 lat temu

Mógłby ktoś powiedzieć na jakim etapie jest Naftowa ?
To jest inwestycja z tegorocznego naboru czy z ubiegłego roku ?

grg
grg
4 lat temu

Dziekuje Panu radnemu Dziurze za nieobecnosc. Rozumiem, ze trzeba bylo zachowac twarz , szanuje.

che che
che che
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Co niby szanujesz? Mącenie ? Człowiek z ja…i. nie mąci a potem chowa głowę w piasek. Czy wydaje mu się, że wszyscy łykną manipulacje ? Myli się.

grg
grg
Odpowiedź do  che che
4 lat temu

to byla ironia, dla tych co nie zalapali

Gość
Gość
4 lat temu

Ten cały wasz artykuł kupy się nie trzyma. Po przeczytaniu pierwszych zdań można dojść do tego wniosku. I tak np. piszecie że :”Radni, którzy twardo sprzeciwiali się powstaniu budynku dedykowanemu osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności”. W końcu trzeb sie zdecydować dla kogo jest dedykowany ten DPS. Podejrzewam , że autor art nie ma pojęcia o tym że jak jest to DPS dla osób niepełnosprawnych to wyklucza inne przypadki. Odsyłam do przepisów.
I nie piszcie że radni się ugięli pod naciskiem bo tym samym przyznajecie się do tej całej akcji. To nie tędy droga. Radni zagłosowali bo wyważyli co będzie dla gminy mniejszym złem; płacić kary czy utrzymywać. Wybrali wariant II.
Oczywiście macie rację mówiąc o tym gdzie byli radni w momencie wprowadzania do budżetu takiego zadania. Z jednej strony ten kto im to zaproponował nie przeprowadził odpowiedniej analizy, a z drugiej strony oni nic nie zrobili w tym kierunku aby rozwiać swoje wątpliwości. Teraz po paru latach otwierają oczy jak sowy. To nie jest normalne.

naftowa
naftowa
4 lat temu

Ktoś napisał. Ten cały wasz artykuł kupy się nie trzyma. To prawda. To co odpierdzielają tzw. “radni” to jedna wielka kupa. Tego trzymać się nie da. Mnie osobiście obraża arogancja z którą odnoszą się do nas. Coraz więcej ludzi pojawia się na posiedzeniach. A panowie przewodniczący i zastępca nie dopuszczają nas do głosu, tzw. “radni” nie pojawiają się jeśli chodzi o głosowanie dotyczące naszych (i ich) miejscowości. Zapytam wprost. O co chodzi ? Kogo reprezentują ? Kogo słuchają ? Co to za kupa ?

Tomek
Tomek
Odpowiedź do  naftowa
4 lat temu

No to dałeś popalić. Albo jesteś taki ograniczony z natury albo taką przyjęliście narracje.
Burmistrz jest zagubiona.

che che
che che
Odpowiedź do  Tomek
4 lat temu

Nie nie jestem radnym. (Co do ograniczony ……. itd.) A Radni. Fakt. Jak marionetki. (nie wszyscy). Może ktoś powie nam kto jest lalkarzem w tym teatrzyku ?

Jan
Jan
Odpowiedź do  che che
4 lat temu

Przydał by się psychiatra

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  che che
4 lat temu

Głowna reżyserka

kupagówna
kupagówna
Odpowiedź do  naftowa
4 lat temu

—-

fafnio
fafnio
Odpowiedź do  kupagówna
4 lat temu

wiesz ze za takie coś- z logiem ( wiadomo jakim ) mozesz sądownie beknąć….i wtedy będzie …kupa…

Poirytowana
Poirytowana
4 lat temu

Ul. Naftowa z potężnym dofinansowaniem odrzucona bo Radni pogniewali się na Burmistrz. To ja się pytam co w zamian? Jakieś propozycje? Mieszkańcy piszą o ul. Cichej o drogach w złym stanie w Gminie. Pytają kiedy zostaną wyremontowane a Radni co? Mają to gdzieś. Co tam milion trzysta hmmm jak my musimy utrzeć noska Burmistrz. A co tam mieszkańcy. Nasze górą.

Jan
Jan
4 lat temu

Mieszkańcy walczyli do końca. Ch cha ale czego?

Piotr
Piotr
4 lat temu

Baba z Dobieszyna z dzielnicy krzaki radną w dzielnicy Jedlicze Centrum? , brak słów !! I działa na szkodę dzielnicy i gminy . Pewnie wyborcy są dumni.