Strona głównaSamorządTu apetyt na funkcje nie słabnie. Zamiast dymisji- wakat w komisji. Dla...

Tu apetyt na funkcje nie słabnie. Zamiast dymisji- wakat w komisji. Dla kogo?

Tu apetyt na funkcje nie słabnie. Zamiast dymisji- wakat w komisji. Dla kogo?

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Zofia Kusiak znowu na świeczniku. Została członkinią Komisji Rewizyjnej działającej przy Radzie Miejskiej. I chociaż nigdy nie odnosiła spektakularnych sukcesów w radzie, to jest jedną z najwierniejszych ludzi niedoszłego burmistrza. Obecna kadencja samorządowa to okres wytężonej pracy. Przyjdzie więc jeszcze czas na ocenę jej działalności i sprawozdawczości bowiem Zofia Kusiak pełni dwie funkcje- radnej i sołtyski. Teraz czekają na nią nowe obowiązki. Czy podoła?

Było jak zwykle: przygotowana po cichu, tym razem kandydatura, rozdysponowane role na żółtych karteczkach i ustalone wcześniej przepchnięcie uchwały dotyczącej uzupełnienia składu osobowego jednej z komisji przy Radzie Miejskiej w Jedliczu.

Jednak nie wszystko było tak jak zazwyczaj. Radna Ewa Okulska nie ma raczej w zwyczaju tak jak niektórzy stawać w pierwszym rzędzie, pchać się na świecznik, i czytać (w całości), to co ma przygotowane. Tym razem jednak to radna z Chlebnej zgłosiła kandydaturę Zofii Kusiak.

Ewa Okulska zgłosiła kandydaturę radnej z Moderówki do Komisji Rewizyjnej /fot. archiwum/Jedlicze24

-Jak widzimy, musimy uzupełnić skład Komisji Rewizyjnej. Ja proponuję do Komisji Rewizyjnej panią Zofię Kusiak- powiedziała radna Ewa Okulska.

Decyzję o kandydowaniu na członka komisji musi zaakceptować sam kandydat. W przypadku niewyrażenia zgody- odmowy, radni obowiązani są do zgłaszania innych kandydatów ze swojego grona, gdyż to wyłącznie radni mogą tworzyć składy poszczególnych komisji.

Radna z Moderówki wyraziła zgodę na kandydowanie, ale jej kandydatura najwyraźniej nie wszystkim przypadła do gustu. Chwilę potem padła propozycja innego kandydata celem uzupełnienia składu komisji, ale ten nie wyraził zgody.

Radna z Moderówki wyraziła zgodę na kandydowanie (zdj. pierwsza z prawej), ale jej kandydatura najwyraźniej nie wszystkim przypadła do gustu. Innego kandydata na tę funkcję zgłosiła radna Wenencja Żychowska (na zdj. w środku).     /fot. archiwum/Jedlicze24

Ostatecznie przewodniczący Piotr Woźniak zamknął listę kandydatów do komisji, z uwagi na brak innych kandydatów. Na wspomnianej liście kandydatów pojawiło się nazwisko tylko jednej z radnych- Zofii Kusiak. I jako, że nie miała żadnych kontrkandydatów, głosowanie nad jej wyborem było wyłącznie formalnością. I tak została członkinią Komisji Rewizyjnej w Radzie Miejskiej.

Głosowanie nad uzupełnieniem składu osobowego podyktowane było uprzednią rezygnacją radnego Stanisława Twaroga. Wcześniej rezygnację z przewodniczenia komisji złożyła radna Teresa Patla.

Grupa radnych lekceważy wyniki sondaży, w których wypowiadają się mieszkańcy. A gdyby tego było mało, działa na przekór.

Jednej z sondaży przeprowadzonych zaraz po rezultacie ubiegłorocznego referendum zakończonego fatalną frekwencją

Mieszkańcy mogą zapomnieć, czego oczekiwali, mogą zapomnieć, do czego nawoływali w kontekście zakończonego fiaskiem ubiegłorocznego referendum. Radni nie tylko nie zamierzają podawać się do dymisji, ale ich apetyt na nowe funkcje nie słabnie.

(rn)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

grudzień 2022

17gruCałodnioweXI Zakładowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

18gruCałodniowePatronat Jedlicze24II Otwarty Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Jana SuchaDo wydarzenia pozostało

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

grudzień 2022

18gruCałodniowePatronat Jedlicze24II Otwarty Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Jana SuchaDo wydarzenia pozostało

17gruCałodnioweXI Zakładowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze

20 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Krytyk

Ale głupi artykuł

Obiektywny

Aleś ty błyskotliwa. Zamiast jeździć na wykłady do Jana weź się za robotę na wsi

mieszkanka

Artykuł sięgający dna, szukanie sensacji na siłę

Obiektywny

Ooo. Kolejna blyskotliwa. A ty nie tylko czytasz ale komentujesz. Artykul jak artykul za to w Moderowce w tej kadencji nic się nie dzieje dobrego a może mnie oświecisz?

Kolega

Krytykowali Krzyska że się nie odzywał. Za to za jego kadencji coś się działo i robiło się inwestycje. To był i jest człowiek od roboty. A teraz tylko kłótnie i zwady do tego pani pokazuje że tylko boję toczyć potrafi. Wies nie ma z tego nic no ale taka była wola ludu jak to mówią

Pytanie do mieszkańców

A co było na ostatnim zebraniu w Moderówce? Ktoś może strescic?

Bronx

W końcu dom ludowy na Borku służy dla wszystkich a nie tylko dla wybranych. Jeden do mnie skakał jak mu prawdę powiedziałem taki siwy łysy gruby co się za wielkiego cwaniaka uważa a tylko fuczec potrafi

LUBOMIRA

WYSOKO SKAKAŁ?

mieszkanka

To w końcu siwy czy łysy?

OKO

Kusiak i Okulska – dobrały się do pieniędzy, radne, sołtyski, w komisjach przesiadują..
Wszystko za publiczne pieniądze – nie mają żadnej wiedzy, tylko fałsz, kolesiostwo, brak merytoryki, nepotyzm w wypowiedzi. Kusiak nauczycielka – daje najgorszy przykład młodzieży.

Godności już nie macie, honoru też nie, to zrezygnujcie żeby nie robić już z siebie większego pośmiewiska !! PRECZ Z GMINY!

Ostatnio edytowane 2 miesięcy temu przez OKO
do OKO

OKO przysposabiasz się do stanowiską burmistrza w naszej gminie? Już zaczynasz rządzić, wyrzucać mieszkańców z gminy, krytykować a gdzie się mają podziać. Masz złych nauczycieli i i ze złych programów czerpiesz wiedzę. Najlepiej czytać mądre książki. Wycisz się, wyluzuj, nastaw na pozytywne myślenie na dobro. Z ludźmi się rozmawia, żeby ich lepiej zrozumieć a nie pomawia bo to niegrzecznie. Zadbaj raczej o swój honor a godnością ludzką nie pomiataj.

OKO

Po pierwsze nie wyrzucam, ale każda zdrowo rozsądkowo osoba myślaca uważa że tą szopkę w gminie pora już skończyć. Do radnych nie przemawiają argumenty, spokojne wypowiedzi. Może jak się zacznie zachowywyać tak jak oni, czyli krzyk to dotrze coś do nich !!

Przyznam Ci racje, z ludźmi się rozmawia. Wybacz, ale przejmuje maniery wiekszości naszych radnych, oni są zawsze nieomylni. To co wyprawia DZIURA, z jakim tuptem, złością mówi to jest poniżej jakiejkolwiek krytyki.

Do

Ile jeszcze będziesz szczuł? Tak cie w domu wychowano? Że szkoły to wyniosłeś?

Klaun

Ty z ich grupy czy robisz w ich cyrku?

OKO

Kolejny pyskacz jak Dziura, Lipka i reszta sfory …

Inna twarz

A autobus dalej nie korsuje, Dobieszyn czeka, dobieszyniacy są sflustrowani,

Cymbal

W każdym niemal domu po 3 samochody a zapytaj tych Niny sfrustrowanych ile z nich kupuje bilety hahaha

Gargamel

jaki Dobieszyn czeka? na co? po 3 auta w domach a ile kupi codziennie bilet?

Baca

Zgadzam się w pełni

Bari

Ona ma daleko gdzieś. Pogubiona. Propaganda chce nadrobić. To jest totalny leń.

20
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X