Funkcjonariusze KAS zlikwidowali 3 nielegalne bimbrownie, które działały na terenie powiatu krośnieńskiego. Mundurowi zabezpieczyli aparaturę służącą do wytwarzania bimbru oraz butelki z gotowymi już wysokoprocentowymi napojami.

100 litrów wyprodukowanego już alkoholu o mocy około 47 procent oraz ponad 220 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego ujawnili podczas wspólnych działań funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu oraz krośnieńscy policjanci. Mundurowi zabezpieczyli także aparaturę służącą do wytwarzania bimbru oraz butelki z gotowymi już wysokoprocentowymi napojami.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami KMP w Krośnie ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej produkcji alkoholu. Podczas przeszukań prowadzonych na terenie posesji w powiecie krośnieńskim, funkcjonariusze ujawnili trzy przydomowe bimbrownie. W toku prowadzonych czynności zabezpieczono 100 litrów wyprodukowanego już alkoholu o mocy 47 %, na którym ciążą należności z tyt. podatku akcyzowego w wysokości 2,8 tys. złotych a także ponad 220 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kompletne instalacje do prowadzenia procesu destylacji a także butelki z gotowymi napojami spirytusowymi na bazie bimbru.

W Polsce produkcja alkoholu etylowego jest dozwolona jedynie po uzyskaniu odpowiedniego wpisu do rejestru. To oznacza, że produkcja popularnego bimbru, nawet na własny użytek, jest zabroniona i podlega karze.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Prowadzenie działalności w zakresie wyrobu i przetwarzania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli czyn ten dotyczy alkoholu etylowego znacznej wartości, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli dana osoba odkaża alkohol etylowy skażony lub w jakikolwiek sposób osłabia działanie środka skażającego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli z popełniania przestępstw określonych powyżej sprawca uczynił sobie stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło, fot. (KAS)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

O jaką miejscowość tu chodzi?

Męcina
Męcina
Odpowiedź do  Mieszkaniec
3 lat temu

Mowilem Apokali Was podwali!

wiki
wiki
3 lat temu

Mecinka betleja i bialkowka

Piotrek
Piotrek
Odpowiedź do  wiki
3 lat temu

Jak wpadli na trop ??

Męcina
Męcina
Odpowiedź do  Piotrek
3 lat temu

Jakaś życzliwa doniosła

Sklep
Sklep
Odpowiedź do  Piotrek
3 lat temu

Mieli w krosnie punkt dystrybucji i z krosn tego pirwszego zlpli. I do zrodle doszli

Obywatele
Obywatele
3 lat temu

No i finito

Brzozów pamięta
Brzozów pamięta
3 lat temu

Jedna z mecinki nie zapłaciła za swoje szczury faktury bo zamiast pracować to donosi na sąsiadów tak w sklepie gadali

Wan
Wan
Odpowiedź do  Brzozów pamięta
3 lat temu

Szczury do tej pory wykazują się wysoką agresją, nie jednego pogryzły

Miejscowy
Miejscowy
Odpowiedź do  Wan
3 lat temu

A pieniądze ze zbiórki na leczenie psów gdzie są? Tym się zainteresuje

Mess
Mess
Odpowiedź do  Wan
3 lat temu

Nie jesgem z mecinki ale widziałem kiedyś jak jak pod Tesco w Jedliczu stał samochod a w nim wycieńczone psy które nawet nie szczekaly jak można w takich warunkach trzymać zwierzęta w upalne dni. Ciekaw jestem czy ich właściciel też by tak siedział w upale w rozgrzanym aucie. Mpze tam są kamery niech policja się tym zajmie

Swoj
Swoj
3 lat temu

Drugi raz złapali. Całe lata pędzili i handlowali. Do roboty nie chodzili a żyli jak pany. I tak długo to trwało. A że w kościele co tydzień to inna rzecz.

Miejscowy
Miejscowy
Odpowiedź do  Swoj
3 lat temu

Ja słyszałem w sklepie że to ta znana z mecinki na nich doniosła tak ludzie gadali

Betlejka
Betlejka
Odpowiedź do  Miejscowy
3 lat temu

Potwierdzam. A to wszystko z zazdrości. Przykre.

Krystian
Krystian
Odpowiedź do  Swoj
3 lat temu

Całe samotne lata tylko kombinuje jak to donieść na gminę, na radnych, w końcu z zazdrości, po kolei na sąsiadach zaczęła słynna Apokali się mścić za to, że ktoś ma lepiej – ma rodzinę.

Myjak
Myjak
Odpowiedź do  Krystian
3 lat temu

W głowie się miesza a że sklepu reklamowkami alkohol jest wynoszony znajoma mówiła że leki przepija

ANDRE
ANDRE
Odpowiedź do  Myjak
3 lat temu

Co tak śmierdzi w Mecince od jakiegoś czasu jak przejeżdżamy do znajomych co niedziela?