Funkcjonariusze KAS zlikwidowali 3 nielegalne bimbrownie, które działały na terenie powiatu krośnieńskiego. Mundurowi zabezpieczyli aparaturę służącą do wytwarzania bimbru oraz butelki z gotowymi już wysokoprocentowymi napojami.

100 litrów wyprodukowanego już alkoholu o mocy około 47 procent oraz ponad 220 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego ujawnili podczas wspólnych działań funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu oraz krośnieńscy policjanci. Mundurowi zabezpieczyli także aparaturę służącą do wytwarzania bimbru oraz butelki z gotowymi już wysokoprocentowymi napojami.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami KMP w Krośnie ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej produkcji alkoholu. Podczas przeszukań prowadzonych na terenie posesji w powiecie krośnieńskim, funkcjonariusze ujawnili trzy przydomowe bimbrownie. W toku prowadzonych czynności zabezpieczono 100 litrów wyprodukowanego już alkoholu o mocy 47 %, na którym ciążą należności z tyt. podatku akcyzowego w wysokości 2,8 tys. złotych a także ponad 220 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kompletne instalacje do prowadzenia procesu destylacji a także butelki z gotowymi napojami spirytusowymi na bazie bimbru.

W Polsce produkcja alkoholu etylowego jest dozwolona jedynie po uzyskaniu odpowiedniego wpisu do rejestru. To oznacza, że produkcja popularnego bimbru, nawet na własny użytek, jest zabroniona i podlega karze.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Prowadzenie działalności w zakresie wyrobu i przetwarzania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli czyn ten dotyczy alkoholu etylowego znacznej wartości, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli dana osoba odkaża alkohol etylowy skażony lub w jakikolwiek sposób osłabia działanie środka skażającego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli z popełniania przestępstw określonych powyżej sprawca uczynił sobie stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło, fot. (KAS)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

O jaką miejscowość tu chodzi?

Męcina

Mowilem Apokali Was podwali!

wiki

Mecinka betleja i bialkowka

Piotrek

Jak wpadli na trop ??

Męcina

Jakaś życzliwa doniosła

Sklep

Mieli w krosnie punkt dystrybucji i z krosn tego pirwszego zlpli. I do zrodle doszli

Obywatele

No i finito

Brzozów pamięta

Jedna z mecinki nie zapłaciła za swoje szczury faktury bo zamiast pracować to donosi na sąsiadów tak w sklepie gadali

Wan

Szczury do tej pory wykazują się wysoką agresją, nie jednego pogryzły

Miejscowy

A pieniądze ze zbiórki na leczenie psów gdzie są? Tym się zainteresuje

Mess

Nie jesgem z mecinki ale widziałem kiedyś jak jak pod Tesco w Jedliczu stał samochod a w nim wycieńczone psy które nawet nie szczekaly jak można w takich warunkach trzymać zwierzęta w upalne dni. Ciekaw jestem czy ich właściciel też by tak siedział w upale w rozgrzanym aucie. Mpze tam są kamery niech policja się tym zajmie

Swoj

Drugi raz złapali. Całe lata pędzili i handlowali. Do roboty nie chodzili a żyli jak pany. I tak długo to trwało. A że w kościele co tydzień to inna rzecz.

Miejscowy

Ja słyszałem w sklepie że to ta znana z mecinki na nich doniosła tak ludzie gadali

Betlejka

Potwierdzam. A to wszystko z zazdrości. Przykre.

Krystian

Całe samotne lata tylko kombinuje jak to donieść na gminę, na radnych, w końcu z zazdrości, po kolei na sąsiadach zaczęła słynna Apokali się mścić za to, że ktoś ma lepiej – ma rodzinę.

Myjak

W głowie się miesza a że sklepu reklamowkami alkohol jest wynoszony znajoma mówiła że leki przepija

ANDRE

Co tak śmierdzi w Mecince od jakiegoś czasu jak przejeżdżamy do znajomych co niedziela?