Trwa budowa mostu na rzece Jasiołka w Jedliczu. Przeprawa połączy Gminę Jedlicze i Tarnowiec. Inwestycja ma być gotowa w październiku. Nowy most powstaje w miejscu starej, drewnianej kładki. Na jego budowę samorząd Gminy Jedlicze otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Od lat oczekiwana inwestycja coraz bliższa realizacji

O tym, że powinno się budować mosty, a nie mury powinien wiedzieć każdy samorządowiec. Budowa mostu, który połączy dwie sąsiadujące ze sobą gminy- Jedlicze i Tarnowiec planowana była wiele lat temu. Jednak przez cały ten czas, o inwestycji można było jedynie pomarzyć. Teraz już wiemy: od lat oczekiwana inwestycja coraz bliższa realizacji. W materiale przygotowanym przez telewizję Obiektyw, o inwestycji opowiadają Jolanta Urbanik, Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Miłosz Leszkiewicz, p.o. Wójta Gminy Tarnowiec (red. przyp. p.o. wójta po śmierci ś.p. Jana Czubika, który zmarł w ubiegłym roku).

Zobacz materiał filmowy

(rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Jurek
Jurek
3 lat temu

Zibi nie potrafił wybudowac mostu za to teraz widać że po tylu latach da się

Polak
Polak
Odpowiedź do  Jurek
3 lat temu

przeczytałem na jakimś blogu że to za jego kadencji był temat tego mostu

Andzi
Andzi
Odpowiedź do  Polak
3 lat temu

I już polityka ,zamiast rzeczowych komentarzy -a gdzie w tym wszystkim zmarły burmistrz Czubik – wielu przyłożyło się do powstania tego mostu , Niektórzy pozostali anonimowi – jedna osoba tylko miała w tym udział?, myślę że nie. ( nie tylko poprzedni ani też obecny )żeby coś takiego realizować trzeba zespołu ludzi i pieniędzy z podatku mieszkańców..

Jurek
Jurek
Odpowiedź do  Andzi
3 lat temu

Polityka ? Jest most to jest. Polityka to było jak obiecywali i nie zrobili hahahaha

San
San
Odpowiedź do  Jurek
3 lat temu

Jak nie polityka to może samochwalstwo ,tożsame określenia!!!haha gratuluje dobrego humoru!!

Matematyk
Matematyk
Odpowiedź do  Andzi
3 lat temu

Wczoraj było 6 zielonych dzisiaj 3 to co słynne owce 3 zjadły panie katolik

Dzik
Dzik
3 lat temu

Ciekawi mnie przebieg drogi do mostu od strony Jedlicza? Czy zostanie poprowadzona tuż przy ogrodzeniu zakładu czy jednak ciut dalej? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Globus1065
Globus1065
3 lat temu

Jako byłego mieszkańca Jedlicze, cieszy każda dobra inwestycja, która połączy ludzi a nie podzieli. Tym którzy piszą, że to polityka. Tak. Teraz polityka jest w kościele, szkole i gdzie się tylko da. Więc nie narzekajmy, tylko przyklaśnijmy.

Andzi
Andzi
Odpowiedź do  Globus1065
3 lat temu

Panie Jurek i Polak: komentarz- że jeden nie wybudował a drugi potrafił czy to nie polityka?, A może jeden trafił na lepsze czasy tj bardziej sprzyjające do powstania tej inwestycji i sprawa bardziej dojrzała.Co do komentarza pani Burmistrz tym razem wyważony i prawdziwy. Nikt nie narzeka, dobrze że się coś robi . W cuda nie wierzę że ta inwestycja zjednoczy zwaśnionych ale żeby chociaż ten portal pokazywał nie tylko osiągnięcia, ale i wpadki- a takie też są. Może to bardziej by zjednoczyło mieszkańców i władzę .

Commentator
Commentator
Odpowiedź do  Andzi
3 lat temu

Ta Inwestycja nie zjednoczy zwaśnionych stron. Zwaśnione strony zamiast obecnie stać na przeciwległych brzegach “rzeki”, musiałyby robić krok po kroku mostem pojednania aby spotkać się w centrum jej nurtu i skacząc z mostu płynąć wspólnie dalej dla dobra społeczności lokalnej.Jest to jednak mało prawdopodobne.

Andzi
Andzi
Odpowiedź do  Commentator
3 lat temu

Za dużo mają do stracenia ci poplecznicy którzy na bazie tej waśni dobrze sobie żyją i korzystają z Burmistrzowania pani U.Gdyby doszło do pojednania ( co raczej wykluczam -, sprawy zaszły za daleko) stracili by swoje niezasłużone szerokie plecy .Korzysta wąskie grono znajomków i paru ich popleczników.nie koniecznie nadających się na zajmowane stanowiska. Więc wspólnego płynięcia nie będzie, a dla dobra społeczności sprawy w tym roku muszą się rozwiązać- bo tak dalej być nie może. I znowu na siłę łapkami robicie sobie poparcie, kpiny portalu!!!! Wczoraj były korzystne dla paru komentarzy dziś jest odwrotnie cuda cudeńka ale do czasu.-I to jest droga do wspólnego płynięcia jednym nurtem ,chyba w mętnej wodzie.

Commentator
Commentator
Odpowiedź do  Andzi
3 lat temu

I mętna woda z czasem się oczyszcza, muł zostawiając na dnie płynie dalej krystaliczne czysta. Co do łapek nie przypisuj mi w tym udziału zwracając się do mnie per WY.

adamus666
adamus666
3 lat temu

W końcu jakiś konkretny materiał a nie tylko sesje z radnymi.

Matematyk
Matematyk
Odpowiedź do  adamus666
3 lat temu

Na przykład nie odśnieżone chodniki przez cały tydzień!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

Tyle lat i w końcu ktoś to zrobi. Brawo bo nikt wcześniej nie potrafił tego zrobić