Trwa budowa mostu na rzece Jasiołka w Jedliczu. Przeprawa połączy Gminę Jedlicze i Tarnowiec. Inwestycja ma być gotowa w październiku. Nowy most powstaje w miejscu starej, drewnianej kładki. Na jego budowę samorząd Gminy Jedlicze otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Od lat oczekiwana inwestycja coraz bliższa realizacji

O tym, że powinno się budować mosty, a nie mury powinien wiedzieć każdy samorządowiec. Budowa mostu, który połączy dwie sąsiadujące ze sobą gminy- Jedlicze i Tarnowiec planowana była wiele lat temu. Jednak przez cały ten czas, o inwestycji można było jedynie pomarzyć. Teraz już wiemy: od lat oczekiwana inwestycja coraz bliższa realizacji. W materiale przygotowanym przez telewizję Obiektyw, o inwestycji opowiadają Jolanta Urbanik, Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Miłosz Leszkiewicz, p.o. Wójta Gminy Tarnowiec (red. przyp. p.o. wójta po śmierci ś.p. Jana Czubika, który zmarł w ubiegłym roku).

Zobacz materiał filmowy

(rn)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Jurek

Zibi nie potrafił wybudowac mostu za to teraz widać że po tylu latach da się

Polak

przeczytałem na jakimś blogu że to za jego kadencji był temat tego mostu

Andzi

I już polityka ,zamiast rzeczowych komentarzy -a gdzie w tym wszystkim zmarły burmistrz Czubik – wielu przyłożyło się do powstania tego mostu , Niektórzy pozostali anonimowi – jedna osoba tylko miała w tym udział?, myślę że nie. ( nie tylko poprzedni ani też obecny )żeby coś takiego realizować trzeba zespołu ludzi i pieniędzy z podatku mieszkańców..

Jurek

Polityka ? Jest most to jest. Polityka to było jak obiecywali i nie zrobili hahahaha

San

Jak nie polityka to może samochwalstwo ,tożsame określenia!!!haha gratuluje dobrego humoru!!

Matematyk

Wczoraj było 6 zielonych dzisiaj 3 to co słynne owce 3 zjadły panie katolik

Dzik

Ciekawi mnie przebieg drogi do mostu od strony Jedlicza? Czy zostanie poprowadzona tuż przy ogrodzeniu zakładu czy jednak ciut dalej? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Globus1065

Jako byłego mieszkańca Jedlicze, cieszy każda dobra inwestycja, która połączy ludzi a nie podzieli. Tym którzy piszą, że to polityka. Tak. Teraz polityka jest w kościele, szkole i gdzie się tylko da. Więc nie narzekajmy, tylko przyklaśnijmy.

Andzi

Panie Jurek i Polak: komentarz- że jeden nie wybudował a drugi potrafił czy to nie polityka?, A może jeden trafił na lepsze czasy tj bardziej sprzyjające do powstania tej inwestycji i sprawa bardziej dojrzała.Co do komentarza pani Burmistrz tym razem wyważony i prawdziwy. Nikt nie narzeka, dobrze że się coś robi . W cuda nie wierzę że ta inwestycja zjednoczy zwaśnionych ale żeby chociaż ten portal pokazywał nie tylko osiągnięcia, ale i wpadki- a takie też są. Może to bardziej by zjednoczyło mieszkańców i władzę .

Commentator

Ta Inwestycja nie zjednoczy zwaśnionych stron. Zwaśnione strony zamiast obecnie stać na przeciwległych brzegach “rzeki”, musiałyby robić krok po kroku mostem pojednania aby spotkać się w centrum jej nurtu i skacząc z mostu płynąć wspólnie dalej dla dobra społeczności lokalnej.Jest to jednak mało prawdopodobne.

Andzi

Za dużo mają do stracenia ci poplecznicy którzy na bazie tej waśni dobrze sobie żyją i korzystają z Burmistrzowania pani U.Gdyby doszło do pojednania ( co raczej wykluczam -, sprawy zaszły za daleko) stracili by swoje niezasłużone szerokie plecy .Korzysta wąskie grono znajomków i paru ich popleczników.nie koniecznie nadających się na zajmowane stanowiska. Więc wspólnego płynięcia nie będzie, a dla dobra społeczności sprawy w tym roku muszą się rozwiązać- bo tak dalej być nie może. I znowu na siłę łapkami robicie sobie poparcie, kpiny portalu!!!! Wczoraj były korzystne dla paru komentarzy dziś jest odwrotnie cuda cudeńka ale do czasu.-I to jest droga do wspólnego płynięcia jednym nurtem ,chyba w mętnej wodzie.

Commentator

I mętna woda z czasem się oczyszcza, muł zostawiając na dnie płynie dalej krystaliczne czysta. Co do łapek nie przypisuj mi w tym udziału zwracając się do mnie per WY.

adamus666

W końcu jakiś konkretny materiał a nie tylko sesje z radnymi.

Matematyk

Na przykład nie odśnieżone chodniki przez cały tydzień!!

Mieszkaniec

Tyle lat i w końcu ktoś to zrobi. Brawo bo nikt wcześniej nie potrafił tego zrobić