Święto Narodowe 3 Maja w Jedliczu. Ciche obchody [ZDJĘCIA]

0
Obchody 3 maja w Gminie Jedlicze rozpoczęto tradycyjnie od Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Jedliczu jednak ze względu na obecną pandemię COVID-19 w tym roku w nabożeństwie nie uczestniczyły tak jak przed laty poczty sztandarowe. Symboliczne wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą twórców Konstytucji 3 Maja złożyły m.in. delegacje władz samorządowych Gminy Jedlicze oraz przedstawiciele Powiatu Krośnieńskiego.
Symboliczną wiązankę składa Burmistrz Gminy Jolanta Urbanik wraz Wiceburmistrzem Marcinem Filipem oraz ks. wikariuszem Markiem Dudą          /fot. Jedlicze24

To były obchody inne niż zwykle. Ze względu na epidemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja miały cichy charakter. Niektóre delegacje złożyły symboliczne biało-czerwone wiązanki.

Wiązankę składa Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Zygmunt Ginalski wraz z radnym powiatu, Członkiem Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Marcinem Józefowiczem.     /fot. Jedlicze24
Wiązankę składają: Wicedyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu Zygmunt Jerzyk oraz Sołtys Długiego Ewa Michniewska /fot. Jedlicze24

Zobacz zdjęcia:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Gminny Mieszkaniec

Gdzie jest przewodniczący rady? On nie powinnien oddac ” honorow”?? Pewnie poszedł z ” swoja obstawą nierobów i kombinatorów” w osobnym pochodzie!!! Dramat zeby nawet w swieto nie potrafic zachowac sie godnie, tylko rozgrywac swoje polityczne gierki… Niestety to jest wina nasza, czyli mieszkańców bo wybieramy już piąta kadencje tych samych radnych, a oni czują się bezkarni i robią co chcą. Pottzeba nam świeżej krwi!!! Szkończmy z tą żenadą!

wiki

To raczej zmienimy Burmistrz, która nie potrafi poinformować Radę, ze są takie obchody planowane, a która pisze na stronie, ze sama będzie składać kwiaty. Tu się doszukuj cwaniactwa i chamstwa.

wiki

twierdzi, że sama będzie składać, nie informuje nikogo, to czego oczekujesz?

ooono

Oj jak trzeba być ograniczonym żeby czekać na zaproszenie???
Wystarczyło zapytać!!!!!

wiki

No własnie. Burmistrz mogła zapytać.

ooono

Oni nie byli zainteresowani, być może mieli ” konstruktywne” spotkanie u konfidenta lub exstarosty ewentualnie na Borku

Lipton

On i Dziura składał kwiaty z Radnymi którzy kiedyś startowali z Sanockim

wiki

Co ty wygadujesz? chyba w zawodach narciarskich. Prawie wszyscy radni składali kwiaty, bez podziałów na frakcje. I to boli zapewne….władzę.

Lipton

A ty co rzecznik ? Skąd wiesz ? 😀

wiki

stąd skad Ty wiesz, że składali oddzielnie.

florek

HIT tygodnia Cytata z faceboka pana redaktora Czyżby brak tematów bo znów wymyślasz jakieś bzdury wyssane z palca? Anegdotą jest to co napisałeś w swoim profilu jakobyś uczył się na Politechnice Rzeszowskiej. Politechnikę to chyba widziałeś w trakcie zwiedzania podczas DNI OTWARTYCH.

Gminny Mieszkaniec

Ludzie to sa naprawde bardzo nieświadomi…śmieszy mnie jak ktos jedzie sam lub z swoja najblizsza rodzina(domownikami)w samochodzie w masce!! Czemu ma to służyć? Jak to chroni? To jest przejaw nieswiadomosci społeczeństwa lub po prostu tacy ludzie sie lansuja! To jest przykre i idiotyczne! Zeby nie bylo tez nosze maske do sklepu czy miejsc piblicznych, ale jak jade samochodem sam czy z najbliższymi to nie odprawiam tego cyrku!!! Ake niektorzy w naszej gminie chca sie “wybic” na promowaniu maseczek! Tak chcą doczłapać sie do władzy, stanowiska, oczekuja splendoru…

Zakretas

Jak jestem w jednym sklepie a zamierzam podjechać jeszcze do apteki i banku i na pocztę to madeczki nie ściągam w samochodzie dopiero po powrocie do domu. To nierozumiem co Cię smieszy w jezdzeniu w samochodzie w maseczce. Mnie niepokoi twój brak wiedzy o bezpiecznym zakladaniu i zdejmowaniu maseczki.

Gminny Mieszkaniec

A jak ktos jedzie np fo kosciola w maseczce? Bez innych przystankow. Czytaj ze zrozumieniem!

Dobiesznianka

Oj tam droczycie się, jak ktoś lubi to niech jedzie z rodziną do kościoła w maseczce ,może i w maseczce spać jak lubi,jak sobie lubi niech sobie nosi mnie to zwisa czyjaś maseczka.

Gminny Mieszkaniec

Policja powinnazrobic ” nalot” na wszystkie skupiska ludzi w gminie jedlicze czyli sklepy, apteki, banki i sprawdzic czy pracownicy tych lokali maja maseczki i rekawiczki! Jak nie maja to nałożyć grzywnę pieciocyfrową na takiego pracodawce! Niech zaczną szanować obywateli, bo dzięki ludziom ich interes sie kręci!

sedzia dred

juz jadą po ciebie a odpowiednim miejscem jest lokal z drzwiami bez klamek , miękkimi scianami a pacjenci chodzą w kaftanikach z dlugimi rękawkami

O tempora, o mores!

Konstytucja 3 maja. Z jednej strony akt prawny na który wzorowały się nawet Stany Zjednoczone. A z drugiej strony warcholstwo czyli posłowie targowiczanie którzy zniszczyli prywatą naszą ojczyznę. Straszne. Jednak tragedią jest że dalej mamy z tym do czynienia. Wyszarpywanie wszystkiego dla siebie, nie liczenie się z innymi, arogancja a wręcz chamstwo. To nie moje, mojej rodziny i znajomych standardy. Szkoda że ludzie na których głosowaliśmy tak to łykają. Ciekawe czym “błysną” w najbliższym czasie.

cieć

kto ci zapłacił za ten wpis? burmistrz czy pis? Radni byli 3 maja ,a jak to przedstawili “sympatycy”jedynie slusznej władzy na pudlu to chyba ćwoku widziałes-zero wzmianki o radnych….

SRS

a panie cieciu radni byli na oficjalnych obchodach czy na swoich ?

cieć

do ciebie pasuje raczej jak znasz łacinę-errare humanum est

O tempora, o mores!

“cieciu” – może tego nie ogarniasz, ale są osoby, które mają własne zdanie ponieważ nie jest to ani “ich cyrk, ani ich małpy”. A co do wpisów na zamówienie to widać, że jesteś pod wrażeniem innego portaliku, gdzie miota się parę osób, próbujących zaklinać rzeczywistość. Ale kto to kupuje ?