Stanisław Franczak z Dobieszyna kandydatem do Sejmu RP. Co zyska nasz region?

0
Dr inż. Stanisław Franczak, mieszkaniec Gminy Jedlicze, przedsiębiorca z Dobieszyna, menadżer i lider Stowarzyszenia Aktywni Demokraci, “wolnościowiec” i zwolennik bezpośredniej demokracji. Jednym zdaniem: człowiek, który swoje bogate doświadczenie zawodowe chce spożytkować dla naszego regionu, pracując jako poseł na Sejm RP. W biznesie zaufały mu tysiące. Teraz zabiega o zaufanie mieszkańców z okręgu 22, w tym przede wszystkim z Gminy Jedlicze. Przeczytajcie, dlaczego warto oddać na niego głos.
Dr inż. Stanisław Franczak żyje zgodnie z własnym systemem wartości na które składają się: wolność, uczciwość, honor, otwartość na innych ludzi, patriotyzm, poszanowanie tradycji i wreszcie szacunek dla odmiennych poglądów. /fot. D. Iwanski

Bogate doświadczenie zawodowe to dobre podłoże do działalności politycznej?

Stanowienie prawa to proces, który ingeruje w aktywność wszystkich Polaków, dlatego w Sejmie konieczne jest rozumienie praktycznej strony regulacji ustawowych, a takie zapewnić mogą posłowie mający doświadczenie praktyczne. Szczególnie ważne jest to w kontekście regulacji dotyczących działalności gospodarczej i przedsiębiorczości. Moje doświadczenie zawodowe bez wątpienia spełnia kwalifikacje w tym zakresie, co bezie świeżym spojrzeniem i może być wartością dodaną do debat prowadzonych przez zawodowych posłów, którzy swoje doświadczenie zdobywali w pracy sejmowej często kilkadziesiąt lat.

Jestem menadżerem oraz przedsiębiorcą, w swojej karierze doświadczenie uzyskiwałem jako: Prezes Zarządu Spółki, Menadżer, Kreator marketingowy, Ekspert z zakresu Ekologii i zastosowań rolniczych. Do moich ważnych doświadczeń należą: Zorganizowana grupa producentów rolnych “Podkarpackie Gospodarstwa Drobiarskie ovo-res sp z o.o.”, aktywne uczestnictwo w Europejska Platforma Innowacji AGRI czy udział w dyskusjach nad rozwojem strategicznym UE. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (1990 rok) z tytułem magistra inżyniera, ale na tym nie kończy się moja edukacja. Kolejnym krokiem był University Preston Lancashire/Lublin Business Scholl 2002 – MBA zarządzanie, a w 2019 roku rozprawa doktorska ” Koncepcja wyceny wybranych świadczeń ekosystemowych zbiorowisk trawiastych” ponownie na Uniwersytecie Przyrodniczym.

W życiu i biznesie osiągnął Pan wiele. Jakie sukcesy dają Panu największą satysfakcję?

W życiu jest wiele sytuacji, które moim zdaniem zasługują na miano sukcesów począwszy od szczęśliwej rodziny poprzez własną karierę zawodową skończywszy na stabilności i bezpieczeństwie socjalnym. Jednak gdybym miał wybierać jeden, to zdecydowanie wskazuję na własną niezależność. Pomimo wielu sytuacji i czasami trudnych decyzji obroniłem własną niezależność, dlatego mogę bez zahamowań rozmawiać o wszystkim i podejmować decyzje zgodne z własnym systemem wartości.

Jakimi wartościami kieruje się Pan w życiu?

Niewątpliwie są to: wolność, uczciwość, honor, otwartość na innych ludzi, patriotyzm, poszanowanie tradycji i wreszcie szacunek dla odmiennych poglądów.

Doświadczenie polityczne lub samorządowe?

Brałem już udział w projektach politycznych Kukiz’15 wspierając kampanię w 2015 roku w okręgu krośnieńsko-przemyskim. Startowałem też jako kandydat Kukiz’15 do Sejmiku na Mazowszu.

Uważa Pan, że działalność polityczna nie powinna być elementem zarobkowym. Czy to jest możliwe?

Jestem społecznikiem- ponieważ uważam, że działalność polityczna nie powinna być elementem zarobkowym, a wynagrodzenie jedynie rekompensatą poniesionych nakładów i kosztów. Jako inicjator stowarzyszenia – Aktywni Demokraci i jego lider, uważam że Demokracja Bezpośrednia z kluczowym elementem obligatoryjnego referendum, jest pierwszym krokiem w kierunku oddawania władzy Polakom.

Na czym to polega?

Demokracja bezpośrednia czyli bezpośrednie rządy ludu to taki system polityczny, w którym decyzje podejmuje się przez głosowanie w formie referendum lub konsultacji, w którym wziąć udział mogą wszyscy obywatele uprawnieni do głosowania. W demokracji bezpośredniej, w porównaniu do obecnej w większości państw zachodnich demokracji pośredniej, obywatele mają większy i bezpośredni wpływ na podejmowane decyzje.

Jak spowodować, aby więcej obywateli głosowało?

W świecie cyfrowym wyzwaniem będzie wdrożenie do życia politycznego E-votingu inaczej ujmując z założenia użycie środków elektronicznych w demokracji. Pozwoli to budować społeczeństwo obywatelskie, ponieważ powinno ułatwić intensywny udział obywateli w debacie publicznej i głosowaniu, w sprawach ogólnopaństwowych i lokalnych. Ma również umożliwiać każdemu obywatelowi łatwe wnoszenie inicjatyw, publiczne prezentowanie argumentów i krytykę. Może konsolidować małe społeczności i rozproszone grupy interesów. Jednym z priorytetów jest zmiana Konstytucji w zakresie kompetencji trójpodziału władzy.

Czym głównie chciałby się Pan zająć w sejmie?

Uczciwość i standard moralny to są podstawowe elementy z którymi pojadę do Sejmu, gdzie chciałbym zajmować się pracą na rzecz ochrony środowiska, transportu publicznego i polityką regionalną.

Jakie zmiany są potrzebne w naszym regionie?

Układ administarcyjny oparty na dużych województwach i cherlawych powiatach uważam za niefunkcjonalny i będę walczył o reformę w oparciu o gminy, miasta i województwa w układzie 49. Uważam, że warto walczyć o województwo krośnieńskie.

Co jeszcze?

Jedlicze, Krosno podobnie jak i inne obszary południowego Podkarpacia Jasło, Brzozów, Sanok, Lesko, Ustrzyki wymagają wyrwania ze strefy wykluczenia dostępu do infrastruktury komunikacyjnej. Uważam, że zasługujemy na szybki dostęp do Rzeszowa i innych miast za pomocą szybkiej kolej ale elektrycznej. Cały obszar musi mieć nowy szybki i bezkolizyjny układ drogowy północ-południe jak i wschód- zachód. W XXI wieku jesteśmy na szarym końcu rozwiązań komunikacyjnych w Polsce i to jest o tyle zastanawiające, że przez ostatnie 30 lat i to bez różnicy czy rządziła PO czy obecnie PiS nie powstał w naszym regionie żaden nowy układ komunikacyjny. Ważnym elementem jest ochrona cennych zasobów przyrodniczych, które są i mogą być w większej skali bazą turystyki. Ochronę przyrody należy połączyć z zabezpieczeniem interesów mieszkańców i ich komfortu życia. W kontekście ochrony środowiska niezwykle ważne jest zbudowanie sieci zabezpieczeń wodnych włączając w to zbiorniki retencyjne, małe i duże, poldery i cała infrastruktura transportu wody. W następnej kolejności możemy mówić o zapraszaniu inwestorów do naszym miejscowości.

Dlaczego mieszkańcy naszego regionu, mieszkańcy Gminy Jedlicze powinni oddać głos na Stanisława Franczaka?

Myślę, a nawet jestem pewien, że mieszkańcy Gminy Jedlicze zasługują, aby mieć reprezentanta z tej ziemi, w szczególności takiego, który nie jest uwikłany w lokalne spory polityczne. Hasło “łączymy Polaków” może mieć wyraz praktyczny w budowaniu lokalnych sojuszy w tak ważnych sprawach jak; praktyczne zrealizowanie łącznicy kolejowej Krosno- Jedlicze- Wojaszówka -Rzeszów, zbudowania retencji wodnej  w formie zbiornika na rzece Jasiołka, czy rozpoczęcia debaty o wyrównywaniu szans cywilizacyjnych południowego Podkarpacie w szczególności w aspekcie komunikacyjnym. W rezultacie debaty możliwe jest sformułowanie wniosku o reformę administracyjna i przywrócenia Województwa krośnieńskiego.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Pioter
Pioter
4 lat temu

Z Dobieszyna to mamy dwoje radnych w naszej gminie i jedną spod Dobieszyna wszyscy działają przeciw rozwojowi gminy i nie jest nam potrzebny następny kolega z Dobieszyna i to jeszcze od sprzedawczyka Kukiza . Mam Brak zaufania do tych osób.

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Pioter
4 lat temu

z Dobieszyn to jest jeden Radny Dziura, chyba że czegoś nie wiem ??? Jednocześnie warto zastanowić się co jest ważne dla Gminy i czy mogę w czymś pomóc?

Jan
Jan
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

Mało Pan wie bo pan nie jest tutejszy.

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Jan
4 lat temu

Mieszkam w Dobieszynie , proszę przeczytać artykuł (:. Jednocześnie od Zawsze w Dobieszynie był jeden radny

Jan
Jan
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

Od zawsze mieszka Pan w Dobieszynie?

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Jan
4 lat temu

W Dobieszynie mieszkam od 1989 roku

grg
grg
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

Czy mozesz pomoc gminie ? od 30 lat tu mieszkasz, co pomogles, konkretnie?

stanisław
stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Pracuje, płacę podatki

stanisław
stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Na ostatnim spotkaniu z wyborcami w niedzielę 6X w Domu parafialnym zapytałem mieszkańców co obecni Posłowie zrobili dla gminy Jedlicze , nikt nie mógł czegoś wskazać, obecny radny Powiatowy podał informację że w poprzedniej kadencji Rady Powiatu krośnieńskiego tylko jeden raz poseł Rzońca z Jasła był na posiedzeniu Rady ( zapraszn są wszyscy Posłowie). Zapytam Pana , który z obecym Posłów reprezentuje Pańskie interesy, czy też mieszkańców Gminy Jedlicze?

zag-a
zag-a
Odpowiedź do  stanisław
4 lat temu

Po tym jak Kosiniak Kamysz bił brawo Jażdżewskiemu i uczestniczył z zadowoloną miną w marszach KOD-u, pan, startując z jego koalicji, ma czelność promować się w Domu Katechetycznym?

Sten
Sten
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Zag-a a od kiedy partie polityczne promuja się w okolicach kościołów ? Np jedlickiego .A o czelności to nie wspominaj bo moge ci pare rzeczy przypomnieć

Jakub
Jakub
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

To nie jest wina ze ordynacja wyborcza jest tak ułożona. Pan Stanislaw to jedyny kandydat Kukiza na tej liscie. Gdyby kukiz nie poszedl z pslem to by go nie bylo a prosze zwrocic uwagę ilu ludzi przeszlo do PiS ! Dobrze wiedziec o tym 🙂

zag-a
zag-a
Odpowiedź do  Jakub
4 lat temu

Jedyny i bez szans. “Każdy głos oddany na jakąkolwiek inną niż Prawo i Sprawiedliwość partię, bez względu na to jak bardzo patriotycznie ona się przedstawia, jest głosem na system III RP. Na powrót ekipy z lat 2007-2015 do władzy.”

do Zagi
do Zagi
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Zag-a co ty człowieczku możesz dyktowac. patrzysz swoimi kategoriami: ten i tylko ten. Reszte ludzi masz za nic. W niedziele pierwsza ławeczka i tego typu hasła. Brzydze się takimi

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Do zag-a. Coś mi tu nie pasuje, bo ktoś podpisuje się “zag-a” i chyba inna osoba “za-ga”. Każda ma inne zdanie na temat np. DPS. No więc proszę mi wyjaśnić jak to z “zagą” jest.

Zbigniew
Zbigniew
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Mam do pana pytanie bo sporo Pan komentuje: dlaczego Pan nie porusza tematu GOK? o tym pan milczy np jaki jest koszt wynajmu sali w Jaszczwi?

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Zbigniew
4 lat temu

To są sprawy samorządu i mieszkańców, dlatego wydaje się, że lepiej rozmawiać o takich sprawach z Radnym Gminy .

leniwiec
leniwiec
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

A może to ma być zgaga

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
Odpowiedź do  leniwiec
4 lat temu

Dobre!

zag-a
zag-a
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

za-ga, to pewnie zibiludek, . Ja przez kilka lat nie pisałam. Przed ostatnią sesją złamałam swoje postanowienie właśnie z powodu DPS-u. DPS, którego budowa, była jednym z głównych punktów programu wyborczego większości radnych, o lokalizacji którego od dawna było wiadomo, nagle stał się dla nich problemem. Przykre to i przygnębiające.

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Tak też myślałem!

leniwiec
leniwiec
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Nie pisałaś bo stary czerpał korzyści i ci nie wypadało. Ty sie już nie odrodzisz.

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

W załączniku zestawienie wzrostu gospodarczego Państw i niestety Polska 3,8% jest w tej strefie wolniejszego wzrostu. szybciej rozwijają się takie gospodarki jak Irlandia, Argentyna, Turcja……, nie mówiąc o Chinach 6%. Dlatego dobre jest pytanie kiedy dogonimy Niemców??? odpowiedź ekonomistów w tym tempie to za około 50 lat. Pozdrawiam

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Dziekujemy Proboszczowi za apolityczną uczciwą postawę oraz za to że udostępniając salę umożliwia pluralistyczną dyskusję w Jedliczu

Do Pan Franczaka
Do Pan Franczaka
4 lat temu

Czy mógłby Pan wyjaśnić czy miał Pan związek z wojskiem. Jeżeli tak to na czym polegał?

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Do Pan Franczaka
4 lat temu

Jeżeli traktować Szkołę Podchorążych Rezerwy Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu jako wojsko to tak. odbyłem szkolenie na funkcję dowódcy Plutonu armato-haubic 122 mm.

piotr
piotr
4 lat temu

czy zyje pan w zgodzie z saisiadami

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  piotr
4 lat temu

Proszę spytać sąsiadów (:

grg
grg
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

Masakra, Pan chce byc poslem? Piort zapytal -“czy zyje pan w zgodzie z sasiadami?” a nie czy sasiedzi zyja w zgodzie z Panem! Jesli by chcial wiedziec czy sasiedzi pana akceptuja zapytal by sasiadow! Mysle, ze kandydatom powinno robic sie IQ test i ustalic pewne minimum akceptacji.

grg
grg
4 lat temu

Powiem tak, jestes absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie:) ale pan Dziura cie dyskredytuje. Sorki.

grg
grg
4 lat temu

Nie zebym szukal dziury w calym ale kto panu robil PR? OSTATNI na liscie, OSTATNI:) Gash, wiem , ze ostatni beda pierwszymi ale nie w tym zyciu:)

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

taki układ listy ktoś musi być ostatni (: Warto przemyśleć czy nie warto przenieść testamentowe prawdy do życia publicznego ;

https://demokraci.online/index.php/2019/09/05/nie-glosujmy-na-jedynki/

grg
grg
4 lat temu

” Koncepcja wyceny wybranych świadczeń ekosystemowych zbiorowisk trawiastych” , to jest pana doktorat???? Nie wierze!!! Mysle ze “po niedzieli” skocze po profesure.

stanisław
stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Co Pan wie na ten temat? Świadczenia ekosystemowe to kluczowe zagadnienie z zakresu ochrony ekosystemu przed degradacją.

grg
grg
4 lat temu

No juz teraz pisze bo niemoge wytrzyma ze smiechu–cytat-“Jestem społecznikiem- ponieważ uważam, że działalność polityczna nie powinna być elementem zarobkowym, a wynagrodzenie jedynie rekompensatą poniesionych nakładów i kosztów.”– KOMEDIA- moje wynagrodzenie jest rowniez rekompensata poniesionych nakladow i kosztow i NIE JESTEM SPOLECZNIKIEM . M A S A K R A!!!! Pomyslec, ze 20 lat temu mialem szacunek do doktorantow, nie mowiac o doktorach, toz to ludzie jest KOMEDIA!!! Ten wywiad jest lepszy od “Rejsu” jak slowackiego:)))

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Każdy ma niezbywalne prawo mówić o SOBIE dowolnie natomiast każdy rozmówca sam za SIEBIE ponosi odpowiedzialność za słowa . Pozdrawiam Serdecznie

grg
grg
4 lat temu

Tak teraz powaznie, pod Bajdami mam ekosystemowe zbiorowisko trawiaste, ok 1ha,sa zaby i bociany, dziadek kosa o 4 rano kosil z moim ojcem, ojciec o 4 rano kosil ze mna, ja kosilem z moim synem rotacyjna, teraz kosze bo musze, zeby nie bylo kar. Panie doktorze, szukam panskiego opracowania zeby cos z tym zrobic, moze jakas rada, opracowania nie znalazlem online. Dziekuje.

stanisław
stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Właśnie z powodu ochrony pewnych siedlisk przyrodniczych konieczna jest określona rkompensata i taką Pan otrzymuje z ARiMR. ale nie musi Pan tego robić , wolny wybór

stanisław
stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Jest program ochrony szczególnie cennych siedlisk informacje są dostępne na stronie ARiMR, konieczna ekspertyza

Jan
Jan
4 lat temu

Dlaczego w tym wywiadzie pominal Pan wątek wojskowy.

stanisław
stanisław
Odpowiedź do  Jan
4 lat temu

Nie było to celowe , mam wrażnienie, że wojsko szególnie tak technicznie jak artyleria nie jest centrum zainteresowań, ale odpowiem na każde pytanie

podatnik
podatnik
Odpowiedź do  stanisław
4 lat temu

Pomijanie w życiorysie pewnych wątków może świadczyć o tym że nie do konca jest pan wiarygodny.
Ale czy mógłby pan w paru zdaniach określić jak pan widzi obecnie zarządzanie gminą Jedlicze ?

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

Witam, dla przypomnienia na stronie jedlicze24.pl jest wywiad ze mną i dlatego w tekście są wątki które Redaktor uznał za właściwe , moja rola sprowadzała się do odpowiedzi na pytania.

Dobieszynianeczka
Dobieszynianeczka
4 lat temu

Pan z Dobieszyna? Od urodzenia mieszkam w Dobieszynie a pierwszy raz pana na oczy widzę. Coś się pan nie udziela w tej naszej małej społeczności. Nie znam pana.

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Dobieszynianeczka
4 lat temu

Ja też nie znam Pani (:

Dobieszynianeczka
Dobieszynianeczka
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

A powinien pan, trzeba znać ludzi z którymi się żyje, a nie żyć obok nich.

do Pana kandydata
do Pana kandydata
4 lat temu

Mógłby Pan opowiedzieć o swojej społecznej działalności w Dobieszynie? Czy tylko sprowadzała się do udziału w zebraniach i krytyki ?

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  do Pana kandydata
4 lat temu

Jestem liderem stowarzyszenia Aktywni Demokraci upowszechniającym deliberację społeczną jako system zbiorowego podejmowania decyzji (:

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Jako, że jestem winiarzem, a na Podkarpaciu jest sporo winnic, mam pytanie właściwie do wszystkich kandydatów z naszej gminy. Jeśli ktoś z Państwa zostałby parlamentarzystą to czy zająłby się tym tematem? I już wyłuszczam o co mi konkretnie chodzi. Twierdzi się, że polskie wino jest droższe od zagranicznego i konsumenci słusznie pytają dlaczego. Ja odpowiedź znam, ale im trzeba to tłumaczyć. Bo w innych krajach winiarskich są dopłaty do tej działalności rolniczej, tak krajowe jak i unijne – u nas żadnych. Bo inni mają zerowy VAT, u nas 23%. Czy też mają niższy lub wcale nie płacą podatku akcyzowego – w Polsce 158 zł od hl. Czy wobec rozwijającego się winiarstwa w kraju i na Podkarpaciu bylibyście w stanie coś w temacie ruszyć? Nie wspomniałem jeszcze o ustawie o wychowaniu w trzeźwości i zapobieganiu alkoholizmowi z 27.10.1982 r. Ale tego akurat gorącego kartofla nikt nie tknie w obawie ataku kleru i różnej maści nawiedzonych. W dawnych czasach jeśli władcy zależało na rozwoju jakiejś gałęzi gospodarki to zwalniał z podatków na lat kilka lub całkowicie. A w dzisiejszych? Kilka lat temu jak zaczynałem, nie sprzedałem jeszcze ani jednej butelki, a już miałem 3 kontrole. Kiedyś za rządów PO-PSL temat podjął poseł Tomasz Poręba i na tym się właściwie skończyło. Winiarstwo to trudne rzemiosło, bowiem trzeba się znać na uprawie i wyrobie wina, ale i tak mamy na Podkarpaciu bodajże najwięcej winnic w kraju i powstają kolejne. Czyli sprawa jest rozwojowa. Proszę o Pańską opinię na ten temat, a także jeśli to możliwe innych kandydatów. Ktoś może powiedzieć, że są ważniejsze sprawy, ale dla mnie akurat ta jest ważna, bo na 500+ jestem za stary, a na trzynastkę za młody!

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Sprawa sprzedaży bezpośredniej jest rozwiązywana i ….. rozwiązywana, ale dotychczas nikt tego nie załatwił. jest w systemie oprócz obciążeń podatkowych cały system kontroli , dopuszczeń itp. Uważam całkowicie zbędnych, ponieważ jeżeli rolnik produkuje to jednocześnie ponosi odpowiedzialność i tyle. Ja proponuję zwykłą WOLNOŚCI, produkujesz w gospodarstwie i zwyczajnie sprzedajesz ( oczywiści z górnym limitem przychodów).

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

Oczywiście, że tak być powinno. Ja sygnalizuję problem. Jest jeszcze jeden dylemat. Sprzedaż. Zezwolenie na sprzedaż detaliczną wydaje właściwy UG czy miasta (opłata 525 zł rocznie w moim przypadku), ale od detalistów nie mogą kupować produktu firmy do ponownego obrotu, tzn. sklepy, restauracje, itp., które nie posiadają zezwolenia na sprzedaż hurtową. Jednym zdaniem wino musi przejść przez hurtownię. O zezwolenie na hurt można ubiegać się, ale pod warunkiem, że prowadzi się działalność gospodarczą. Nie dotyczy to rolników, którzy rocznie produkują (wg. ustawy winiarskiej) do 10000 l wina rocznie. Czyli w przypadku Podkarpacia zdecydowana większość i tu jest pies pogrzebany! Nie ruszyło tego PO-PSL i przez ostatnie 4 lata PiS, stąd moje zapytanie do kandydatów, co by zrobili gdyby wybory wygrali.

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Uważam że należy ustalić rozsądny limit sprzedaży bez żadnych zezwoleń, pozwoleń itp.
Jeżeli rolnik przekracza limit to sam zakłada normalny tryb działalności gospodarczej. Nie rozumiem dlaczego “Władza” nie ufa ludziom . Czy każdy przedsiębiorca to złodziej ? oczywiści że nie , ale “Władza” ma takie podejście i musimy to zmienić !

Pioter
Pioter
4 lat temu

Z Dobieszyna to mamy dwoje radnych w naszej gminie i jedną spod Dobieszyna wszyscy działają przeciw rozwojowi gminy i nie jest nam potrzebny następny kolega z Dobieszyna i to jeszcze od sprzedawczyka Kukiza . Mam Brak zaufania do tych osób.

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Pioter
4 lat temu

z Dobieszyn to jest jeden Radny Dziura, chyba że czegoś nie wiem ??? Jednocześnie warto zastanowić się co jest ważne dla Gminy i czy mogę w czymś pomóc?

Jan
Jan
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

Mało Pan wie bo pan nie jest tutejszy.

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Jan
4 lat temu

Mieszkam w Dobieszynie , proszę przeczytać artykuł (:. Jednocześnie od Zawsze w Dobieszynie był jeden radny

Jan
Jan
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

Od zawsze mieszka Pan w Dobieszynie?

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Jan
4 lat temu

W Dobieszynie mieszkam od 1989 roku

grg
grg
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

Czy mozesz pomoc gminie ? od 30 lat tu mieszkasz, co pomogles, konkretnie?

stanisław
stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Pracuje, płacę podatki

stanisław
stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Na ostatnim spotkaniu z wyborcami w niedzielę 6X w Domu parafialnym zapytałem mieszkańców co obecni Posłowie zrobili dla gminy Jedlicze , nikt nie mógł czegoś wskazać, obecny radny Powiatowy podał informację że w poprzedniej kadencji Rady Powiatu krośnieńskiego tylko jeden raz poseł Rzońca z Jasła był na posiedzeniu Rady ( zapraszn są wszyscy Posłowie). Zapytam Pana , który z obecym Posłów reprezentuje Pańskie interesy, czy też mieszkańców Gminy Jedlicze?

zag-a
zag-a
Odpowiedź do  stanisław
4 lat temu

Po tym jak Kosiniak Kamysz bił brawo Jażdżewskiemu i uczestniczył z zadowoloną miną w marszach KOD-u, pan, startując z jego koalicji, ma czelność promować się w Domu Katechetycznym?

Sten
Sten
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Zag-a a od kiedy partie polityczne promuja się w okolicach kościołów ? Np jedlickiego .A o czelności to nie wspominaj bo moge ci pare rzeczy przypomnieć

Jakub
Jakub
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

To nie jest wina ze ordynacja wyborcza jest tak ułożona. Pan Stanislaw to jedyny kandydat Kukiza na tej liscie. Gdyby kukiz nie poszedl z pslem to by go nie bylo a prosze zwrocic uwagę ilu ludzi przeszlo do PiS ! Dobrze wiedziec o tym 🙂

zag-a
zag-a
Odpowiedź do  Jakub
4 lat temu

Jedyny i bez szans. “Każdy głos oddany na jakąkolwiek inną niż Prawo i Sprawiedliwość partię, bez względu na to jak bardzo patriotycznie ona się przedstawia, jest głosem na system III RP. Na powrót ekipy z lat 2007-2015 do władzy.”

do Zagi
do Zagi
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Zag-a co ty człowieczku możesz dyktowac. patrzysz swoimi kategoriami: ten i tylko ten. Reszte ludzi masz za nic. W niedziele pierwsza ławeczka i tego typu hasła. Brzydze się takimi

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Do zag-a. Coś mi tu nie pasuje, bo ktoś podpisuje się “zag-a” i chyba inna osoba “za-ga”. Każda ma inne zdanie na temat np. DPS. No więc proszę mi wyjaśnić jak to z “zagą” jest.

Zbigniew
Zbigniew
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Mam do pana pytanie bo sporo Pan komentuje: dlaczego Pan nie porusza tematu GOK? o tym pan milczy np jaki jest koszt wynajmu sali w Jaszczwi?

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Zbigniew
4 lat temu

To są sprawy samorządu i mieszkańców, dlatego wydaje się, że lepiej rozmawiać o takich sprawach z Radnym Gminy .

leniwiec
leniwiec
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

A może to ma być zgaga

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
Odpowiedź do  leniwiec
4 lat temu

Dobre!

zag-a
zag-a
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

za-ga, to pewnie zibiludek, . Ja przez kilka lat nie pisałam. Przed ostatnią sesją złamałam swoje postanowienie właśnie z powodu DPS-u. DPS, którego budowa, była jednym z głównych punktów programu wyborczego większości radnych, o lokalizacji którego od dawna było wiadomo, nagle stał się dla nich problemem. Przykre to i przygnębiające.

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Tak też myślałem!

leniwiec
leniwiec
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Nie pisałaś bo stary czerpał korzyści i ci nie wypadało. Ty sie już nie odrodzisz.

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

W załączniku zestawienie wzrostu gospodarczego Państw i niestety Polska 3,8% jest w tej strefie wolniejszego wzrostu. szybciej rozwijają się takie gospodarki jak Irlandia, Argentyna, Turcja……, nie mówiąc o Chinach 6%. Dlatego dobre jest pytanie kiedy dogonimy Niemców??? odpowiedź ekonomistów w tym tempie to za około 50 lat. Pozdrawiam

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  zag-a
4 lat temu

Dziekujemy Proboszczowi za apolityczną uczciwą postawę oraz za to że udostępniając salę umożliwia pluralistyczną dyskusję w Jedliczu

Do Pan Franczaka
Do Pan Franczaka
4 lat temu

Czy mógłby Pan wyjaśnić czy miał Pan związek z wojskiem. Jeżeli tak to na czym polegał?

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Do Pan Franczaka
4 lat temu

Jeżeli traktować Szkołę Podchorążych Rezerwy Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu jako wojsko to tak. odbyłem szkolenie na funkcję dowódcy Plutonu armato-haubic 122 mm.

piotr
piotr
4 lat temu

czy zyje pan w zgodzie z saisiadami

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  piotr
4 lat temu

Proszę spytać sąsiadów (:

grg
grg
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

Masakra, Pan chce byc poslem? Piort zapytal -“czy zyje pan w zgodzie z sasiadami?” a nie czy sasiedzi zyja w zgodzie z Panem! Jesli by chcial wiedziec czy sasiedzi pana akceptuja zapytal by sasiadow! Mysle, ze kandydatom powinno robic sie IQ test i ustalic pewne minimum akceptacji.

grg
grg
4 lat temu

Powiem tak, jestes absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie:) ale pan Dziura cie dyskredytuje. Sorki.

grg
grg
4 lat temu

Nie zebym szukal dziury w calym ale kto panu robil PR? OSTATNI na liscie, OSTATNI:) Gash, wiem , ze ostatni beda pierwszymi ale nie w tym zyciu:)

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

taki układ listy ktoś musi być ostatni (: Warto przemyśleć czy nie warto przenieść testamentowe prawdy do życia publicznego ;

https://demokraci.online/index.php/2019/09/05/nie-glosujmy-na-jedynki/

grg
grg
4 lat temu

” Koncepcja wyceny wybranych świadczeń ekosystemowych zbiorowisk trawiastych” , to jest pana doktorat???? Nie wierze!!! Mysle ze “po niedzieli” skocze po profesure.

stanisław
stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Co Pan wie na ten temat? Świadczenia ekosystemowe to kluczowe zagadnienie z zakresu ochrony ekosystemu przed degradacją.

grg
grg
4 lat temu

No juz teraz pisze bo niemoge wytrzyma ze smiechu–cytat-“Jestem społecznikiem- ponieważ uważam, że działalność polityczna nie powinna być elementem zarobkowym, a wynagrodzenie jedynie rekompensatą poniesionych nakładów i kosztów.”– KOMEDIA- moje wynagrodzenie jest rowniez rekompensata poniesionych nakladow i kosztow i NIE JESTEM SPOLECZNIKIEM . M A S A K R A!!!! Pomyslec, ze 20 lat temu mialem szacunek do doktorantow, nie mowiac o doktorach, toz to ludzie jest KOMEDIA!!! Ten wywiad jest lepszy od “Rejsu” jak slowackiego:)))

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Każdy ma niezbywalne prawo mówić o SOBIE dowolnie natomiast każdy rozmówca sam za SIEBIE ponosi odpowiedzialność za słowa . Pozdrawiam Serdecznie

grg
grg
4 lat temu

Tak teraz powaznie, pod Bajdami mam ekosystemowe zbiorowisko trawiaste, ok 1ha,sa zaby i bociany, dziadek kosa o 4 rano kosil z moim ojcem, ojciec o 4 rano kosil ze mna, ja kosilem z moim synem rotacyjna, teraz kosze bo musze, zeby nie bylo kar. Panie doktorze, szukam panskiego opracowania zeby cos z tym zrobic, moze jakas rada, opracowania nie znalazlem online. Dziekuje.

stanisław
stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Właśnie z powodu ochrony pewnych siedlisk przyrodniczych konieczna jest określona rkompensata i taką Pan otrzymuje z ARiMR. ale nie musi Pan tego robić , wolny wybór

stanisław
stanisław
Odpowiedź do  grg
4 lat temu

Jest program ochrony szczególnie cennych siedlisk informacje są dostępne na stronie ARiMR, konieczna ekspertyza

Jan
Jan
4 lat temu

Dlaczego w tym wywiadzie pominal Pan wątek wojskowy.

stanisław
stanisław
Odpowiedź do  Jan
4 lat temu

Nie było to celowe , mam wrażnienie, że wojsko szególnie tak technicznie jak artyleria nie jest centrum zainteresowań, ale odpowiem na każde pytanie

podatnik
podatnik
Odpowiedź do  stanisław
4 lat temu

Pomijanie w życiorysie pewnych wątków może świadczyć o tym że nie do konca jest pan wiarygodny.
Ale czy mógłby pan w paru zdaniach określić jak pan widzi obecnie zarządzanie gminą Jedlicze ?

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  podatnik
4 lat temu

Witam, dla przypomnienia na stronie jedlicze24.pl jest wywiad ze mną i dlatego w tekście są wątki które Redaktor uznał za właściwe , moja rola sprowadzała się do odpowiedzi na pytania.

Dobieszynianeczka
Dobieszynianeczka
4 lat temu

Pan z Dobieszyna? Od urodzenia mieszkam w Dobieszynie a pierwszy raz pana na oczy widzę. Coś się pan nie udziela w tej naszej małej społeczności. Nie znam pana.

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Dobieszynianeczka
4 lat temu

Ja też nie znam Pani (:

Dobieszynianeczka
Dobieszynianeczka
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

A powinien pan, trzeba znać ludzi z którymi się żyje, a nie żyć obok nich.

do Pana kandydata
do Pana kandydata
4 lat temu

Mógłby Pan opowiedzieć o swojej społecznej działalności w Dobieszynie? Czy tylko sprowadzała się do udziału w zebraniach i krytyki ?

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  do Pana kandydata
4 lat temu

Jestem liderem stowarzyszenia Aktywni Demokraci upowszechniającym deliberację społeczną jako system zbiorowego podejmowania decyzji (:

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Jako, że jestem winiarzem, a na Podkarpaciu jest sporo winnic, mam pytanie właściwie do wszystkich kandydatów z naszej gminy. Jeśli ktoś z Państwa zostałby parlamentarzystą to czy zająłby się tym tematem? I już wyłuszczam o co mi konkretnie chodzi. Twierdzi się, że polskie wino jest droższe od zagranicznego i konsumenci słusznie pytają dlaczego. Ja odpowiedź znam, ale im trzeba to tłumaczyć. Bo w innych krajach winiarskich są dopłaty do tej działalności rolniczej, tak krajowe jak i unijne – u nas żadnych. Bo inni mają zerowy VAT, u nas 23%. Czy też mają niższy lub wcale nie płacą podatku akcyzowego – w Polsce 158 zł od hl. Czy wobec rozwijającego się winiarstwa w kraju i na Podkarpaciu bylibyście w stanie coś w temacie ruszyć? Nie wspomniałem jeszcze o ustawie o wychowaniu w trzeźwości i zapobieganiu alkoholizmowi z 27.10.1982 r. Ale tego akurat gorącego kartofla nikt nie tknie w obawie ataku kleru i różnej maści nawiedzonych. W dawnych czasach jeśli władcy zależało na rozwoju jakiejś gałęzi gospodarki to zwalniał z podatków na lat kilka lub całkowicie. A w dzisiejszych? Kilka lat temu jak zaczynałem, nie sprzedałem jeszcze ani jednej butelki, a już miałem 3 kontrole. Kiedyś za rządów PO-PSL temat podjął poseł Tomasz Poręba i na tym się właściwie skończyło. Winiarstwo to trudne rzemiosło, bowiem trzeba się znać na uprawie i wyrobie wina, ale i tak mamy na Podkarpaciu bodajże najwięcej winnic w kraju i powstają kolejne. Czyli sprawa jest rozwojowa. Proszę o Pańską opinię na ten temat, a także jeśli to możliwe innych kandydatów. Ktoś może powiedzieć, że są ważniejsze sprawy, ale dla mnie akurat ta jest ważna, bo na 500+ jestem za stary, a na trzynastkę za młody!

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Sprawa sprzedaży bezpośredniej jest rozwiązywana i ….. rozwiązywana, ale dotychczas nikt tego nie załatwił. jest w systemie oprócz obciążeń podatkowych cały system kontroli , dopuszczeń itp. Uważam całkowicie zbędnych, ponieważ jeżeli rolnik produkuje to jednocześnie ponosi odpowiedzialność i tyle. Ja proponuję zwykłą WOLNOŚCI, produkujesz w gospodarstwie i zwyczajnie sprzedajesz ( oczywiści z górnym limitem przychodów).

Tadeusz Kruczek
Tadeusz Kruczek
Odpowiedź do  Stanisław
4 lat temu

Oczywiście, że tak być powinno. Ja sygnalizuję problem. Jest jeszcze jeden dylemat. Sprzedaż. Zezwolenie na sprzedaż detaliczną wydaje właściwy UG czy miasta (opłata 525 zł rocznie w moim przypadku), ale od detalistów nie mogą kupować produktu firmy do ponownego obrotu, tzn. sklepy, restauracje, itp., które nie posiadają zezwolenia na sprzedaż hurtową. Jednym zdaniem wino musi przejść przez hurtownię. O zezwolenie na hurt można ubiegać się, ale pod warunkiem, że prowadzi się działalność gospodarczą. Nie dotyczy to rolników, którzy rocznie produkują (wg. ustawy winiarskiej) do 10000 l wina rocznie. Czyli w przypadku Podkarpacia zdecydowana większość i tu jest pies pogrzebany! Nie ruszyło tego PO-PSL i przez ostatnie 4 lata PiS, stąd moje zapytanie do kandydatów, co by zrobili gdyby wybory wygrali.

Stanisław
Stanisław
Odpowiedź do  Tadeusz Kruczek
4 lat temu

Uważam że należy ustalić rozsądny limit sprzedaży bez żadnych zezwoleń, pozwoleń itp.
Jeżeli rolnik przekracza limit to sam zakłada normalny tryb działalności gospodarczej. Nie rozumiem dlaczego “Władza” nie ufa ludziom . Czy każdy przedsiębiorca to złodziej ? oczywiści że nie , ale “Władza” ma takie podejście i musimy to zmienić !