Społeczność LO w Jedliczu szyje i rozdaje maseczki ochronne. Wielki zryw pomocowy

0
W czasie pandemii koronawirusa otwierają się ludzkie serca. –W dzisiejszych czasach każdy sygnał, że można liczyć na drugiego człowieka jest bezcenny- mówi Iwona Pytel, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu, w którym trwa szycie i bezpłatne rozdawanie maseczek ochronnych. W akcję zaangażowali się pracownicy liceum.
Iwona Pytel, dyrektor LO im. Marii Konopnickiej w Jedliczu

Obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych wymuszają nowe przepisy. W wielu miejscach w całej Polsce nastąpiło „wielkie spontaniczne szycie”. W samym tylko Jedliczu, w akcję włączyło się mnóstwo ludzi dobrego serca. Osoby, które czują społeczną odpowiedzialność zagrzewają do pracy kolejne osoby. Jedną z takich osób jest Iwona Pytel, dyrektor LO w Jedliczu. -Społeczność Liceum jest częścią lokalnej społeczności i jeśli możemy pomóc to dlaczego nie?– mówi. -“Będzie dobrze” to hasło, które powinno każdemu towarzyszyć i dlatego nauczyciele i obsługa postanowiła, że możemy szyć maseczki.- opowiada Iwona Pytel.

W akcję szycia zaangażowali się pracownicy szkoły. /fot. LO w Jedliczu

Materiał niezbędny do szycia maseczek dostarczyło Starostwo Powiatowe, które jest organem prowadzącym jedlickiego liceum. -Na LO Jedlicze zawsze można liczyć- przyznaje wicestarosta Andrzej Guzik, który pogratulował licealnej społeczności inicjatywy.

Rozdawanie maseczek ochronnych rozpoczęło się w poniedziałek o godz. 12.00 w parku przy LO im. M. Konopnickiej. Akcja będzie kontynuowana we wtorek (28.04) od godz. 12:00. -Wtedy będzie można odebrać darmowe maseczki uszyte przez pracowników naszej szkoły– mówi dyrektor Iwona Pytel. I jak dodaje: –Na nas zawsze można liczyć.

Kolejne partie uszytych maseczek będziemy bezpłatnie rozdawać potrzebującym.

 


Przeczytaj także:

https://www.jedlicze24.pl/wielkie-szycie-dla-mieszkancow-gminy-jedlicze-maseczkowy-zryw-pomocowy-film-zdjecia/

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze