Strona głównaSamorządSpalona nadzieja strażaków w ogniu skandalicznej decyzji Rady Miejskiej.

Spalona nadzieja strażaków w ogniu skandalicznej decyzji Rady Miejskiej.

Spalona nadzieja strażaków w ogniu skandalicznej decyzji Rady Miejskiej.

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Czują się tak, jakby dostali obuchem w głowę. Po skandalicznej decyzji Rady Miejskiej będą musieli obejść się smakiem, a niesmak już pozostanie. Spłonęła nadzieja strażaków w ogniu skandalicznej decyzji większości radnych. Dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze miały trafić do OSP w Jaszczwi, jednostki z terenu Gminy Jedlicze działającej w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Tak się jednak nie stanie.

Jako jedyna jednostka z terenu pow. krośnieńskiego

Wiceminister MSWiA Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo–gaśniczych w 2022 roku. Pośród pozytywnie zaopiniowanych zgłoszeń znalazło się 29 wniosków złożonych przez samorządy województwa podkarpackiego, w tym wniosek Burmistrza Gminy Jedlicze dotyczący wsparcia finansowego na zakup średniego samochodu dla OSP KSRG Jaszczew. Warto nadmienić, że to jedyna jednostka z terenu powiatu krośnieńskiego, która miała otrzymać dofinansowanie.

Burmistrz zabezpieczyła środki, Rada odrzuciła autopoprawkę

Choć Burmistrz Gminy Jedlicze w autopoprawce do budżetu na rok bieżący zabezpieczyła środki, które wraz z otrzymaną dotacją miały sfinansować zakup wyżej wymienionego samochodu to niestety, ze względu na to, że grupa radnych Rady Miejskiej odrzuciła autopoprawkę (przyp. nr 1) do budżetu Gminy Jedlicze na rok 2022, samochodu nie będzie. W związku z tym, pozyskane przez Burmistrza Gminy Jedlicze dofinansowanie w wysokości blisko 400 tys. zł przepadnie.

Radny-strażak…

Radny Janusz Lipka- strażak, naczelnik OSP w Potoku, jak to mówią: głowa i kręgosłup jednostki, jak się mogło wydawać znający najważniejsze potrzeby druhów z Gminy Jedlicze, zgłosił wniosek, który nie uwzględniał przeznaczenia środków na ten cel.

Co pokazuje w życiu samorządowym i politycznym gminy?

Radny Lipka, cierpiący na zaawansowaną awersję polityczną do burmistrz jest jednym z trzech radnych wywodzących się z opozycyjnego komitetu byłego starosty krośnieńskiego, którzy zasiadają w Radzie Miejskiej w obecnej kadencji. Zasłynął m.in. z wniosku o rozdzielenie stołu prezydialnego, w którym zawnioskował o to, aby Przewodniczący i Wiceprzewodniczący siedzieli oddzielnie i pani Burmistrz oddzielnie. Nic nie znaczący z punktu interesu mieszkańców wniosek stał się niejako wizytówką radnego, podobnie jego decyzja ws. referendum o odwołanie burmistrza z funkcji, o której pisaliśmy w artykule: W Potoku, największym Sołectwie miała być mobilizacja elektoratu i długie kolejki do referendum. Tak się jednak nie stało mówi o jego preferencjach wiele.

Wniosek poparty przez większość radnych

Wniosek poparła większościowa grupa radnych Rady Miejskiej w Jedliczu, która uchwalając budżet na 2022 rok odrzuciła zakup tego samochodu. Do tematu wrócimy.

 

(rn)

 

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Opinie i komentarze

49 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
49 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Co by tu jeszcze.

Czyli co? Ciąg dalszy? Oddajemy dofinansowanie bo Pan Radny zazdrosny, że te samochody będą w posiadaniu OSP Jaszczew a nie Potoka. Jak to nazwać? Kolejny raz decyzja nie przemyślana. Co tu się wyprawia,? Nie wiem ale mam nieodparte wrażenie że ktoś tu kieruję z tylnego siedzenia. Hmmm mylę się?

XYZ

Niestety nie mylisz się. Zibi dalej porusza marionetkami.

oooono

A gdyby były to pieniądze na trzeci samochód dla OSP Dobieszyn, ja tylko pytam
przecież to centrum gminy i pępek otworka

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez oooono
qwerty

oooono nie wiem co bierzesz ale zmniejsz dawkę.

oooono

Tać wziąłby go nawet do swojej stodoły tenże otwór, pomyśl logicznie….

ja i ty

Nie tylko lipka cała ta jedlicka banda zwana Radą Gminy do wypier….lenia .To przez nich nie ma kasy na auto strażackie. Niech teraz sie skrobią po pustych …. jak to wszystko odkręćić.jak auto przepadnie to ludzie z jaszczwi was za ja… powieszą.nara.

Kulfon

Oglądałem sesje i radni Uram i Orzechowicz byli przeciwni zabieraniu tych pieniędzy.

OKO

Dziwne, że pojawią się minusy dla radnych, którzy NIE DLA SWOICH MIEJSCOWOŚCI zagłosowali “PRZECIW” odebraniu środków.
Minusy muszą dawać albo pozostali radni, albo ich pseudo wyznawcy!!! PATOLOGIA!

Tomek

Koszmar mieszkańców gminy trwa w najgorsze! Wcześniej ulica Naftowa w Jedliczu, teraz wóz dla OSP. Odrzucanie dofinansowań to postępująca degradacja dla naszego miasta i naszych sołectw. Współdecydenci w osobach radnych, którzy odrzucili zmiany do budżetu w postaci autopoprawki poniosą konsekwencje przy urnach wyborczych w 2023.

Gdzie do szkoly?

Dzieci z Dobieszyna mają problemy z dostaniem się do szkół w Krośnie i Jedliczu, ponieważ oprócz kilku podstawowych kursów mksu jeżdżącego od strony Krosno-Turaszowka do Kościoła w Dobieszynie plus jeden przystanek dalej nie ma się czym do Krosna dostać i wrócić z powrotem , również osobą pracującym, również w soboty, już nie mówiąc o niedzieli. To jest wstyd naprawdę wstyd. Bardzo duży problem dla rodziców i dzieci. Żeby tuż pod Krosnem nie było dogodnego połączenia, to nie Bieszczady tylko miejscowość podmiejska. Przecież można puścić mks z Krosna do Jedlicza przejeżdżający przez caly Dobieszyn, ludzie to co teraz się dzieje jest niedopuszczalne. Tego nigdy nie było. Chodzi o nasze dzieci, naszą młodzież, myślicie że oni zostaną w miejscowości, na terenie tej gminy. Oni są przyszłością. Do Jedlicza do szkół muszą wozić dzieci, młodzież rodzice nie ma autobusu ani prywatnego busa nie ma żadnego połączenia. Teraz trzeba się zastanowić jaką wybrać szkole również że względu na dojazd lub kompletny jego brak. A szkoda bo Jedlicze blisko.

Pytam.

Spokojnie Moderówka nie ma od wieków połączenia z Gmina. Radzą sobie. Jadą do Krosna i przesiadka do Jedlicza. I co to kogo obchodzi. Tyle lat mają nas w nosie. Jak się nie opłaca to nie ma szans. A może tak wspólnie trzeba połączyć siły Radni mocni w gębie do roboty. Zachęcam do przegłosowania zmiany w budżecie i dofinansowania nierentownych Lini autobusowych.

oooono

Jeśli największa dziura w gminie ma mieć najlepsze połączenia , jak sugerujesz to wybacz …………
Niech Otworek Wam załatwi dotacje.

qwerty

Ty to masz głupotę wrodzoną czy nabytą. No ale. Jak by nie patrzył kształcisz się nadal w tym kierunku.

oooono

Rozumiem otwór potrafi tylko niszczyć i odrzucać przydzielone dotacje, środki o które cały zespół ludzi musiał starać się i nad tym pracować nie wiem czy to jest standard w Dobieszynie czy odosobniony przypadek choć jak mi sie wydaje zakażona tym jest również fałszywa radna z Jedlicza – Centrun

OKO

Dziura pseudo karierowicz, krzykacz, wydaje się że “rozdaje karty” a jest marionetką!!

Obserwator

u Sienkiewicza byłby jeden komentarz. Na pohybel!!!

adamus666

to nie radni tylko bezradni do wymiany

Gmina Jedlicze ZaPamiętamy

Podajcie nazwiska radnych, którzy głosowali przeciwko. Dużymi literami. Gmina Jedlicze ZaPamiętamy

obserwator

Jeśli ktoś obserwował drugą cześć sesji w dniu 19.01.2022 i wie kto jak głosował niech poda nazwiska odnośnie autopoprawki i budżetu na 2022 rok

w2ww

Pani burmistrz po tylu konfliktach powinna ustąpić, jeśli faktycznie zależy jej na losach gminy. Reprezentantem gminy jest pani Urbanik, więc to ona zostanie zapamiętana o konfliktach i gnicu jedlickiego urzędu podczas jej kadencji.Wiec jeśli z rozmowy nic nie wynika czas może nowe wybory zrobić bo urząd jest dla ludzi a nie ludzie dla urzędu.

ja i ty

Mówiłem “ubierz czapke” nie posłuchałeś i mózg ci zamroziło.Kobiete co do gminy kase ściąga lepi i spina budżet jak tylko może chcesz odwołać.tych radnych trzeba odwołać ŻANIM ZNOWU JAKIMŚ STRAŻAKOM KASE ZABIORĄ i zepsują a zepsują na pewno.kwestia czasu.

w2ww

mówią, wilk w owczej skórze chodzi.

ja i ty

A o takim powiedzeniu słyszałeś: NIE STRASZ NIE STRASZ BO SIE ZESRASZ.Życze ci miłej niedzieli.nara.

qwerty

Jakieś przykłady bo na razie jakoś nic nie widać. Ściągła ale zazdrość, nienawiść i kompletne dno tej Gminy. Niestety brak honoru (przez bardzo małe h) aby odejść nic dobrego nas nie czeka.

Janex

Napiszcie jak zabrali 170 000 tys z puli na wynagrodzenia dla pracowników gminy.
Pewnie kasy im brakuje na swoje wynagrodzenia. Po 1500 zł miesięcznie chcą dostawać !!! Takich nieudaczników w radzie (prócz małych wyjątków) to w historii naszej gminy jeszcze nie widziałem.

do Janex

170 000 tys = 170 mln. Wiesz co piszesz ?

blig

A czemu się dziwisz jak szefowa naszej gminy ma zarabiać 16 104 co miesiąc i dostać z budżetu gminy wyrównanie od 1 sierpnia 2021, będzie to nas podatników kosztować rocznie prawie 85 000 więcej, plus wyrównanie za 2021 – około 35 000, w sumie za 2021 i 2022 – 120 000 i to jakoś cie nie boli ;( żałosne!!!

qwerty

Panie redaktorze Ty się kiedyś opamiętasz bo jak na razie to piszesz same bzdury. Gdzie obiektywizm redakcji niby niezależnej Ha Ha Ha. Artykuły na poziomie podstawówki i to klasy 0 podobnie jak cały ten portalik.
Opamiętaj się chłopie. Porozmawiaj z ludźmi i posłuchaj co mają do powiedzenia i nie bądź niczyim sługusem.

oooono

@qwerty – myślałem, że już nie ma ludzi z niższym poziomem inteligencji niż sędzina jednego trybunału, niestety myliłem się — przeczytałem Twój wpis i otworzyły mi się oczy, przebiłeś dno

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez oooono
Tom

I tak to jest, chore ambicje i nic wiecej…Kazda kasa z dofinasowania powieksza i majatek gminy i jej prestiz. Czasem trzeba ustapic jednym w nastepnym inni ustapia. I wiem cos o tym bo sam kiedys w pracy mialem problem z radnymi i ich decyzjami. Przykre ale prawdziwe….Pozdrawiam

Do Tom

Trzeba rozmawiać a nie zaskakiwać radnych. Burmistrz nie rozumie że jest organem wykonawczym. Chore ambicje.

Tom

Witam. Tez uwazam ze kazda rozmowa jest tworcza ale z tego co na tym portalu sie doszukalem o projekcie zakupu wozow byla juz gadka w listopadzie poprzedniego roku. Ja wiem jedno ze kazda utrata srodkow z dofinasowania przez konflikty wewnetrzne procentuje w nastepnych okresach. Bo jak, odmowili a teraz znowu sie staraja? Wiem jedno kazde srodki zewnetrzne to potega dla samorzadu, wzrost jej wartosci i prestizu. i wiem ze lokalna/samorzadowa/ zazdrosc nie zna granic. A na koniec roku czasem trzeba sie podejmowac ryzykownych decyzji, bo wlasnie w takim czasie pojawiaja sie w resortach wolne niespozytkowane srodki finasowe dla przeznaczenia dla roznych projektow. I wiem co znaczy organ wykanawczy / to dla autora/ ale i on zostal wybrany przez ludzi dla sprawowania tej funkcji. O dietach radnych radnych nie wspomne bo mnie to brzydzi zwlaszcza wypowiedzi radnej ktora dba o nastepnych. Szkoda slow. Pozdrawiam

obserwator

Pan Dziura twierdzi że w 2020 była możliwość kupienia samochód średniego dla OSP Jaszczew. Wkład własny miał wynosić 200 tyś, niech udowodni, opublikuje dokumenty, które o tym świadczą. Jeśli coś takiego nie ma, to jest nie wiarygodnym człowiekiem aby mówić coś o finansach odnośnie dofinansowań na terenie Gminy Jedlicze.

XYZ

Aby cokolwiek mówić o finansach Gminy potrzeba odpowiedniej wiedzy a nie dyletanctwa, którym charakteryzuje się większość radnych.

do XYZ

I tego właśnie brakuje Jolancie Urbanik. Nie ma wiedzy o finansach. jej wiedza to tylko zasłyszane slogany. Uczy się, ciągle sie uczy. W autobusie się uczy, w samochodzie się uczy i od pracowników sie uczy. Ciągle się uczy.

Jedliczanin

Ostatecznie zatem, zapewne wbrew swej woli,wystawiłeś najlepszą ocenę niechcianemu przez siebie Burmistrzowi… 😛

blig

najlepszą ocenę wystawili burmistrzowie i wójtowie gmin z Związku Dorzecza Wisłoki, nasza światła burmistrz nie znała nawet ilości mieszkańców gminy Jedlicze, a jej styl zarządzania pracownikami wzbudza politowanie u włodarzy sąsiednich gmin, nie tylko z Podkarpacia ale i Małopolski czemu dali dobitnie wyraz na ostatnim zebraniu związku. Kto chce niech poszuka i posłucha, brak kompetencji i strzelanie “focha” – to opinia o burmistrz Urbanik.

jedliczanka

Wystąpienie naszej “władczyni” na forum ZGDW nie licuje z pełnioną funkcją. Swoim zachowaniem po raz kolejny udowodniła, że jest jak mały, rozpieszczony dzieciak.
a co do samochodu dla Jaszczwi – to chyba zarząd OSP najlepiej zna potrzeby strażaków. I lak to jest, że jedni podobno kupują za “swoje”, zbierając złom, a innym spada manna z nieba.

obserwator

Jest nagranie z drugiej części sesji z dnia 19.01.2022. Można popatrzeć na głosowanie odnośnie budżetu na 2022 rok

G upi pismak

Dla mnie dziennikarz powinien mieć wyższe wykształcenie i posiadać wysokie kompetencje językowe, to trudne wymagania Bardzo dużo w Polsce samozwańczych pseudoredatorów

XYZ

Pierwsze minuty odsłuchanej sesji wskazują dobitnie na to, że Komisja Budżetu
i Finansów Rady Miejskiej w Jedliczu, w pierwszej kolejności w pracy nad budżetem Gminy powinna się skupić na tym, aby swojego Przewodniczącego nauczyć czytać.

XYZ

Kolejne minuty wskazują wyraźnie, kto jest wodzirejem na sesji i przejmuje role Przewodniczącego Woźniaka

XYZ

Co do dalszej części to po prostu jak to się mówi wypowiedzi Radnej Okulskiej nie rozumiem.

XYZ

Radny Lipka Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, po wcześniejszej nauce poprawnego czytanie tekstu wniosku do budżetu napisanego przez swoich mentorów (zapewne ćwiczył kilkakrotnie) odczytał tekst jednak podejrzewam, że bez jego głębszego zrozumienia.

XYZ

Radny Twaróg – Bryndza z Jaszczwi (wypowiedź żenująca) nie rozumiejąc do końca co Lipka przeczytał, przypominam – jego sojusznik w podjęciu referendum próbuje jedynie bronić dofinansowania do samochodu dla OSP Jaszczew pomijając resztę jego wniosku do budżetu.

XYZ

Wenencja Żychowska – Temida w radzie miejskiej próbuje przerwać dyskusje miedzy Lipką, Otworem i Bryndzą. Brawo radni – zaczęliście się gryźć między sobą.

XYZ

Radna Okólska wraz z Rada Wenencją jak to się mówi po prostu, udanie przekonują radnych, że ul. nad Skarpą powinna nadal być nad skarpą gdyż taka jej nazwa.

XYZ

Stado bezradnych, nieudaczników i dyletantów przegłosowało wniosek radnego Lipki w sprawie budżetu na 2022r. sporządzony przez go jego mentorów, i jego głównego guru Zibiego . Koniec kabaretu Hhahahaha.

OKO

Pseudo straszak LIPKA! Kpina, żenada, kompromitacja. Ale większość radnych z Jedlicza tak działa – jak są środki przyznane to odrzuczają ustawy (to samo było z drogą naftową). Szkoda że te pieniądze przepadają, mówią że burmistrz jest niegospodarna(nie weryfikuje tego, bo nie mam wglądu do finansó), ale oni tym bardziej nie są gospodarni…potrafią tylko manipulować, prowokować, obrażać!

49
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X