O tym, co dzieje się u naszych sąsiadów i na ich oczach, nie sposób nie napisać. Ta sprawa budzi wiele kontrowersji i ciągnie się od 2012 roku. Prokurator oskarżył wójta o popełnienie czterech przestępstw. Faktem jest, że Sąd Rejonowy w Jaśle wprawdzie uniewinnił wójta Osieka Jasielskiego od zarzutów, w tych trzech korupcyjnych, ale Sąd Okręgowy w Krośnie uznał, że w dwóch przypadkach uniewinnienie było jednak przedwczesne.

Od czego się zaczęło?

Sprawa zaczęła się jeszcze w 2012 roku. Wtedy to właściciel firmy z woj. małopolskiego, która wykonywała prace związane z modernizacją i budową kompleksu boisk w Osieku Jasielskim złożył zawiadomienie na Policję, że wręczył wójtowi Mariuszowi P. 5 tys. zł. Twierdził, że do wręczenia gotówki miało dojść w samochodzie, nieopodal budynku urzędu gminy, latem 2010 roku. Później okazało się, że koszty inwestycji będą o wiele większe niż zapisane w umowie, wójt miał wówczas zażądać od przedsiębiorcy 10 proc. wartości robót dodatkowych czyli ok. 44,5 tys. zł. Otrzymanie tej kwoty miało być warunkiem zapłacenia przez gminę dodatkowych pieniędzy.

Nie tylko gotówka miała być dowodem wdzięczności dla wójta.

Wójt „zamarzył sobie” nową kostkę. Przychodził na plac budowy, na którym trwały prace przy kompleksie boisk i powtarzał, że chce ułożyć ją na swojej prywatnej posesji. Właściciel spytał w końcu ile i usłyszał- konkretnie. Kostka miała być dostarczona na prywatną posesję Mariusza P. Łączna wartość „zakupów” miała wynieść 18 tys. zł.

Wójt stanął przed sądem

Prokurator postawił Mariuszowi P. cztery zarzuty, gdyż w trakcie śledztwa wyszła na jaw jeszcze jedna sprawa – okazało się bowiem, że wójt dał zgodę na wydobycie ziemi z międzywału rz. Wisłoki bez akceptacji dyrektora RZGW i pozwolenia wodnoprawnego. Sąd Rejonowy w Jaśle uniewinnił wójta Osieka Jasielskiego od czterech zarzutów, w tym trzech korupcyjnych. Prokuratura złożyła apelację. Sąd Okręgowy w Krośnie podtrzymał wyrok co do dwóch zarzutów natomiast w przypadku dwóch kolejnych uchylił go, i przekazał do ponownego rozpoznania.

Wójt od samego początku nie przyznaje się do winy

Wójt Osieka Jasielskiego Mariusz P. od początku nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że nie żądał ani nie brał łapówek. Na zakup kostki wziął kredyt, pieniądze przedsiębiorcy za jej transport przekazała żona.

Sąd ma wątpliwości.

Sąd Okręgowy w Krośnie ma wątpliwości co do przyjęcia korzyści majątkowej w postaci kostki brukowej, obrzeży betonowych i palet. Według oceny sądu wyrok uniewinniający w tym zakresie jest przedwczesny. Sprawa ponownie wraca na wokandę sądową.

Oskarżony zaprzeczył, że podpisał dokument, choć potwierdziła to opinia grafologa.

– Sąd w żaden sposób nie odnosi się do nietypowego zachowania oskarżonego, który kwestionuje fakt podpisania dokumentów przewozowych na kostkę. Opinia grafologiczna potwierdza, że je podpisał – stwierdził sędzia Jarosław Krysa.

Wójt znów stanie przed sądem

Sąd ponownie zajmie się także sprawą przestępstwa urzędniczego dot. przekroczenia przez wójta uprawnień.

Co łączy Gminę Osiek Jasielski z Naszą Gminą?

Sąd Rejonowy w Jaśle ponownie zajmie się sprawą wójta Gminy Osiek Jasielski. Sprawa jest rozwojowa. Istnieją pewne związki pomiędzy Gminą Osiek Jasielski, a Naszą Gminą. Portal szuka odpowiedzi na nurtujące pytania. Do tematu wrócimy wkrótce. Tymczasem zapraszamy do lektury Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie”, wydanie z 1 marca 2017 roku, na str. 3 przeczytacie o kontrowersjach w tej sprawie.

Ciąg dalszy nastąpi…

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
kiks

Czyli według tego artykułu nic nie łączy hehehe, coraz to gorszy poziom tego portalu …

prawda w oczy kole

Mam wrażenie że coś jednak łączy. „Istnieją pewne związki pomiędzy Gminą Osiek Jasielski, a Naszą Gminą.” z nieciepliwością czekam na finał tej sprawy

Lokka

O pewnych związkach dowiemy się zapewne przed wyborami. To pewnie czysty przypadek.

Dariusz

Strona internetowa http://www.jedlicze24.pl dotyczy naszej Gminy itp nie rozumiem dlaczego od pewnego czasu Redaktor zajmuje się problemami innych Gmin tzn Osiek Jasielski ?

adam

reklama gazety ?:>

zteskniony

Niestety fatalny styl prowadzenia tejże „witryny”.
NIc ciekawego tu nie ma szkoda czasu.

Snikers

To czy nie ma to sie okaze. Po twoim wpisie smiem twierdzic iz pali ci sie grunt pod nogami. Zreszta pozyjem i zobaczym.

tzeźwy jak świnia

piszcie o czymś ciekawym

DejQ

Odpowiedź jest prosta – Piotr Rostek (czyt. były buirmistrz gminy Jedlicze) jest sekretarzem w Urzędzie Gminy Osiek Jasielski

kiks

Czyli według tego artykułu nic nie łączy hehehe, coraz to gorszy poziom tego portalu …

prawda w oczy kole

Mam wrażenie że coś jednak łączy. „Istnieją pewne związki pomiędzy Gminą Osiek Jasielski, a Naszą Gminą.” z nieciepliwością czekam na finał tej sprawy

Lokka

O pewnych związkach dowiemy się zapewne przed wyborami. To pewnie czysty przypadek.

Dariusz

Strona internetowa http://www.jedlicze24.pl dotyczy naszej Gminy itp nie rozumiem dlaczego od pewnego czasu Redaktor zajmuje się problemami innych Gmin tzn Osiek Jasielski ?

adam

reklama gazety ?:>

zteskniony

Niestety fatalny styl prowadzenia tejże „witryny”.
NIc ciekawego tu nie ma szkoda czasu.

Snikers

To czy nie ma to sie okaze. Po twoim wpisie smiem twierdzic iz pali ci sie grunt pod nogami. Zreszta pozyjem i zobaczym.

tzeźwy jak świnia

piszcie o czymś ciekawym

DejQ

Odpowiedź jest prosta – Piotr Rostek (czyt. były buirmistrz gminy Jedlicze) jest sekretarzem w Urzędzie Gminy Osiek Jasielski