Strona głównaSamorządSesja musiała zostać przerwana. Drugi dzień nie przyniósł rozstrzygnięcia. Jak przewodniczący tłumaczy...

Sesja musiała zostać przerwana. Drugi dzień nie przyniósł rozstrzygnięcia. Jak przewodniczący tłumaczy radnych?

Sesja musiała zostać przerwana. Drugi dzień nie przyniósł rozstrzygnięcia. Jak przewodniczący tłumaczy radnych?

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Po dwóch dniach, mimo wielogodzinnych obrad, radnym nadal nie udało się wyczerpać zaplanowanego porządku sesji. Przewodniczący nie miał wyjścia i musiał zarządzić przerwę. Co stanęło na przeszkodzie, aby sesję dokończyć w drugim dniu obradowania? Jak przewodniczący tłumaczy radnych? O szczegółach redaktor naczelny.

Zaplanowana na czwartek (28.07) sesja Rady Miejskiej w Jedliczu rozpoczęła się z opóźnieniem, a wielogodzinne procedowanie nie wyczerpało porządku obrad. Także w drugim dniu (29.07).

Radni przez wiele godzin rysowali mieszkańcom fatalny obraz gminy

Współinicjatorzy referendalnego fiaska mimo wielogodzinnych wystąpień okraszonych defetyzmem, krytykanctwem, tropikalną wręcz beznadzieją, przedstawiając mieszkańcom katastrofalny stan gminy w każdej niemal dziedzinie, nie dokończyli sesji mimo, że od strony technicznej wszystko zostało przygotowane prawidłowo, a pracownicy magistratu byli w gotowości do udziału w obradach.

Jakie były pilne powody przerwania sesji?

Okazuje się, że powodem dla którego przewodniczący Piotr Woźniak przerwał obrady, zarządzając przerwę do przyszłego tygodnia są rzekomo bardzo pilne sprawy grupy radnych.

Przewodniczący tłumaczy radnych

-Państwo radni mieli już wcześniej zaplanowane bardzo pilne sprawy, no niestety, niestety w tym momencie już kworum nie mamy- tłumaczył przewodniczący Piotr Woźniak, który z uwagi na zbyt małą liczbę radnych na sali, nie mógł kontynuować obrad. -Jestem zmuszony zrobić przerwę w tej sesji do przyszłego tygodnia- poinformował przewodniczący Woźniak.

Jeszcze w czasie, gdy obrady trwały, dało się zauważyć, że momentami na sali nie było wymaganej liczby radnych, aby można było przeprowadzić głosowania

Miesiąc temu było podobnie

W poprzednim miesiącu, a dokładnie w czwartek (30.06) miała odbyć się sesja Rady Miejskiej w Jedliczu, na której radni mieli głosować uchwałę w sprawie zmian w budżecie Gminy Jedlicze na 2022 rok. Do procedowania nad uchwałą jednak nie doszło.

9 z 15 radnych nie przyszło na obrady

Zgodnie z procedurą, przewodniczący Piotr Woźniak otworzył obrady, ale nie mógł stwierdzić ich prawomocności, ze względu na brak wymaganego kworum. Na sali była po prostu zbyt mała liczba radnych, aby można było to uczynić.

-Na ustawowy skład rady 15 w sesji uczestniczy osób 6 obrady nie mogą być prawomocne i nie mogą się odbyć- stwierdził wówczas przewodniczący Piotr Woźniak.

Jak wtedy przewodniczący tłumaczył nieobecności radnych?

Przewodniczący Woźniak próbował tłumaczyć nieobecności radnych wskazując, że: -No niestety z różnych powodów, uzasadnionych, bo z każdym radnym rozmawiałem, także… no nie udało się zebrać kworum na, na, na tę godzinę i na dzień dzisiejszy. W związku z tym, że jeszcze wczoraj zwołując tą sesję wydawało mi się, że no tak te osiem osób będzie. No dzisiaj jeszcze potwierdziły osoby choroby, nagłe zdarzenia także tej sesji nie ma- dukał niepewnie.

Jakie mogły być różne i rzekomo uzasadnione, liczne, nagłe powody czy zdarzenia, które uniemożliwiły radnym wzięcie udziału w obradach?

Tłumaczenia przewodniczącego Woźniaka budzą poważne wątpliwości. Doskonale pamiętamy jak dwa lata temu (w maju 2020 roku) grupa radnych uchylała się od wykonania swoich obowiązków, gdzie po niemal godzinie opóźnienia w obradach, jeszcze przez rozpoczęciem sesji, wyszli z sali. W czwartek, 30 czerwca 2022 roku zaplanowana sesja nie mogła się odbyć ze względu na brak wymaganego kworum. Takie zachowania mocno paraliżują pracę samorządu.

Jak zapewniał przewodniczący, obrady 62 sesji mają zostać wznowione w przyszłym miesiącu, w piątek, 5 sierpnia, o godz. 9.00. Do tematu oczywiście wrócimy.

(rn)

 

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

grudzień 2022

17gruCałodnioweXI Zakładowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

18gruCałodniowePatronat Jedlicze24II Otwarty Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Jana SuchaDo wydarzenia pozostało

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

grudzień 2022

18gruCałodniowePatronat Jedlicze24II Otwarty Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Jana SuchaDo wydarzenia pozostało

17gruCałodnioweXI Zakładowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze

26 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Comenntator

Zabawa w ciuciubabkę za pieniądze podatników – zgroza.
Nie mają za grosz ambicji i honoru.

kot

Dlaczego nie było radnej Józefy Uram, radnego Orzechowicza, radnej Kusiak,

myślę więc jestem

Orzechowicz pewno nie chciał brać udziału w cyrku, a Uram w tym czasie załatwiała sprawy mieszkańców, Kusiak pewnie zabiegana bo chciałaby coś w końcu dla Moderówki zrobić 🙂

myślę więc jestem

Moderówka bardzo traci bo zamiast radny się gogadywać z burmistrzem woli jezdzic na nauki do niedoszlego burmistrza

do nie myslącego

I co ci z tego, robi coś złego ? Ty będziesz ograniczał kontakty międzyludzkie ? A kim ty jesteś ?

Mieszkaniec Jedlicza

gdyby burmistrz dała na sesję podwyżki pilne sprawy mogłyby by poczekać 😀

Arek

Podwyżki? Za co? To śmieszny żart! Nie pracują i uciekają dokąd ja się pytam dokąd jakie to pilne strasznie sprawy???

August

A teraz grupka radnych wsiada w busa i jedzie do swojego guru na wykłady kruca! Tacy to przedstawiciele co się po nocach spotykają i knuja

qwerty

A Pani po galeriach buszuje 🙂

Wujek Mistrz

Który pracodawcą tolerowałby takie zachowania swojego pracownika i który sąd pracy by go obronił? Do zwolnienia!

do Wujka

burmistrz siedzi w urzedzie a z-ca mówi że jej nie ma che che che

myślę więc jestem

A gdzie ma siedzieć? Tam gdzie grupka radnych? Na wykładach u swojego guru? Czopiku na bol konala

Mieszkaniec

Ci ludzie w radzie to wstyd!! zarzucają burmistrzowi kłamstwa a co oni robią?? obrażają ja na każdym kroku!!zero kultury!!..

do Mieszkanca

Uzasadnienie do braku absolutorium przeraża. Jeśli jest tak jak radni napisali to nie ma się czego cieszyć. Prokurator będzie miał dużo roboty. Ujadajcie, ujadajcie. Fakty są straszne.

Espek
  • z innej beczki czy ustawodawca wprowadzi wymog badan psychiatryczne psychologicznych na stanowiska publiczne? Czy trwają prace?
Hahaha

Słuszna uwaga. Powinien być przynajmniej test na inteligencję.

moderówka

Za nasze pieniądze to wszystko. To sie w głowie nie mieści. Ci ludzie naprawdę wierza w to co mówią? Powołują sie na mieszkańców to może byście wyszli do trych mieszkanców to byście usłyszeli co o was myślą. Narzucacie ludziom swoje poglądy , mówicie im co maja czytać ! Pani Wenensjo odrobina pokory by sie przydała oj przydała. Słucham dziś jak potraficie manipulować , podobno macie dobrego nauczyciela,niewiedza mówienie nieprawdy przykład: podobno na Winnicy w Moderówce mieszkańcom podczas remontu drogi ściągnięto asfalt. Serio na Winnicy?? Nie wiem nie mówie , nie wprowadzam w błąd milczę . Owszem taka sytuacja ma miejsce ale nie na Winnicy tylko w Przysiółku Pasze. To jedno a drugie kto to wykosił ten stadion w Moderówce ? Kto?

zniesmaczony_222

Przecież Obłudnencja była zaufaną człowieka kształconego w Kijowie. Teraz dokształca się u drugiego.

Hahaha

I zawsze na sesji chce zaistnieć. Cyt. W pełni popieram wypowiedź mojego poprzednika Pana Ryszarda ….. hahaha

kinia

Winnica czy Pasze ? Bez znaczenia. Asfalt zebrany

oooono

Może gęsi wpi….liły…

qwerty

Ta gmina jest chora jak ktoś kto nie dostaje absolutorium, któryś raz z rzędu może rządzic w gminie. Widać u nas można. Odrobina honoru i Pani powinna sama zrezygnować a za nią i rada. I brak możliwości o dalsze ubieganie się o stołki łopata i do kamieniołomu a nie na tabletkach.

SzambiaŻ

lunie te testy na inteligencje lubie badania lubię testy inteligencję

Zbyszek

To proszę sobie zrobić:))

Kasia

Aleś Ty głupi.

Lolo

Szkoda gadać. banda oszołomów. sami nie wiedzą co chcą.

26
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X