Przy Zespole Szkół w Moderówce rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno- szatniowym. Na tę inwestycję pozyskano dofinansowanie ze środków unijnych. W ramach projektu przewidziana jest także przebudowa i wyposażenie klasopracowni nauk przyrodniczych w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu.

W przyszłym roku szkolnym uczniowie z Moderówki będą mieli salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. Po rozstrzygniętym przetargu już we wrześniu rozpoczęła się jej budowa.

– Dotąd zajęcia prowadzone były w ciasnej, salce lekcyjnej i na korytarzu – ubolewa Krzysztof Gałuszka, Radny z Moderówki, który o budowę sali gimnastycznej zabiegał od początku swojej kadencji

– To dla mnie wielka satysfakcja, ponieważ od początku mojej kadencji w Radzie Miejskiej było to dla mnie zadanie priorytetowe. Jestem przekonany, że sala gimnastyczna będzie wykorzystana w 100%, przede wszystkim przez dzieci i młodzież a także będzie służyć piłkarzom z naszego klubu sportowego. Nowa, piękna sala będzie zachęcać do uprawiania sportu i mam nadzieję będzie konkurencją dla świata wirtualnego, w którym często zaszywają się dzieciaki. Dziękuję za przychylność i wsparcie w tym projekcie całej Radzie Miejskiej, a w szczególności pani Burmistrz Jolancie Urbanik.

Zakończenie budowy sali gimnastycznej przewidziane jest na 31 sierpnia 2017r. Klasopracownia nauk przyrodniczych w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu będzie gotowa już pod koniec lutego 2017r.

Całkowity koszt obu zadań po przetargu wynosi 1 690 888,80 zł, z czego 843 730,28 zł to dofinansowanie ze środków unijnych.

Warto podkreślić, że choć mamy XXI wiek, to w naszej gminie żadna z siedmiu szkół wiejskich – w tym zespoły szkół w skład których wchodzą gimnazja – nie miały dotychczas prawdziwej sali gimnastycznej. Także klasopracownia nauk ścisłych, która powstanie w szkole w Jedliczu to nie lada gratka dla uczniów. Klasopracownia będzie wyposażona m.in. w dygestorium edukacyjne, w którym uczniowie będą mogli bezpiecznie przeprowadzać ciekawe doświadczenia chemiczne.

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze