Jedlicze
zachmurzenie duże
12 ° C
12.7 °
8.7 °
95 %
2.4kmh
100 %
wt.
12 °
śr.
9 °
czw.
8 °
pt.
8 °
sob.
10 °
Strona głównaReferendumReferendum: awantura i oszustwo inicjatorów. "Polityczna hucpa na koszt podatnika"

Referendum: awantura i oszustwo inicjatorów. “Polityczna hucpa na koszt podatnika” [ANALIZA]

Referendum: awantura i oszustwo inicjatorów. “Polityczna hucpa na koszt podatnika” [ANALIZA]

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Tylko 14 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania spośród 12264 wzięło udział w niedzielnym referendum, które według zapewnień radnych, miało być początkiem koniecznych zmian na stanowisku burmistrza. Fiasko referendum stało się tematem dyskusji. To nie tylko porażka, kompromitacja inicjatorów w znaczeniu ogólnym, ale to także klęska poszczególnych radnych w większości. O szczegółach redaktor naczelny.

To referendum, to efekt rzekomo zawiedzionej grupy radnych. Było jednocześnie fatalnym posunięciem niezadowolonych i niespełnionych ambicjonalnie polityków. Frekwencja na poziomie 14,04 proc. to najlepszy dowód, że referendum było nieporozumieniem. Nie osiągnęło nawet połowy wymaganej liczby głosów, aby jego wynik mógł odegrać znaczenie i zmienić bieg historii, na który bardzo liczyła grupa radnych. Stało się jednak inaczej.

Najpierw wymyślono ulotki, na których nikt z radnych nie miał odwagi podpisać się z imienia i nazwiska, a które zawierały- nazwijmy to po imieniu- aroganckie hasła jak na przykład: “Tak jak my, każdy z Państwa miał nadzieję na dobre działania Burmistrza” oraz “wierzyliśmy w piękne słowa obietnic”. Ulotki były dystrybuowane do późnych wieczornych godzin, radni roznosili je na kilka dni przed rozstrzygnięciem, od domu do domu. Kolejne pakiety kolorowych, ciepłych, bo tyle co odebranych z drukarni plakatów, trafiały w ramiona radnych. Następnie rozklejano je po gminnych tablicach ogłoszeń.

Ludzie mówili, że radni to mają rozmach. Tablice ogłoszeń zarówno na terenie miasta jak i na wsi mogły sprawiać wrażenie, że aż uginają się pod ciężarem referendalnych plakatów. Na jednej tablicy rozklejano nawet po kilka sztuk          /fot. Jedlicze24

Przekonywali, że to demokracja, przywilej…

Radni przekonywali, że referendum zostało ustanowione po to by społeczeństwo mogło wypowiedzieć się “za” lub “przeciw” w ważnej społecznie sprawie. Być może liczyli, że takim hasłem nie tylko zachęcą do wzięcia udziału w głosowaniu większą ilość mieszkańców, a w razie ewentualnej porażki referendum nie poniosą odpowiedzialności. Nic bardziej mylnego.

Inicjatorzy-radni zdemaskowali się sami

Gdy inicjatorzy jeszcze w czasie kampanii referendalnej zorientowali się, że referendum z uwagi na liczne negatywne opinie pod ich adresem może zakończyć się fiaskiem, chwytali się jak tonący najrozmaitszych metod, a przy tym zdemaskowali swoje prawdziwe zamiary zainicjowania referendum. To właśnie wtedy zaczęły wychodzić na jaw szokujące fakty. Było widać jak na dłoni całą panoramę referendalnej rzeczywistości. To, co zszokowało nas wybitnie to opisane poniżej zachowania radnych.

Oszustwo i dowody

Ci inicjatorzy, którzy pierwotnie przekonywali o tym, że referendum zostało ustanowione po to by “społeczeństwo mogło wypowiedzieć się za lub przeciw w ważnej społecznie sprawie” zaczęli się demaskować. Szybko okazało się bowiem jakie są prawdziwe zamiary zorganizowania referendum. Choć żadne referenda nie dają takich możliwości, to Ryszard Dziura odsłaniając karty swoich zamiarów, dał do zrozumienia jednoznacznie mieszkańcom, że to referendum w sprawie “dokonania zmiany obecnego włodarza”. To wyjątkowo bezczelne i niezgodne z prawem. Polityczna hucpa na koszt podatnika. Wcześniej twierdził, że to inicjatywa poprzez którą społeczeństwo będzie mogło wypowiedzieć się “za” lub “przeciw” w ważnej społecznie sprawie. To przy okazji pokazuje niepohamowaną żądzę władzy. Dowód na powyższe:

Dziura nie wytrzymał presji kampanii i szybko okazało się jakie są prawdziwe zamiary zorganizowania referendum.        /fb.com,R.Dziura

Burmistrz nie prowadziła kampanii, ale odniosła się do pewnych jej elementów

Burmistrz Jolanta Urbanik przeciwko której toczyła się ta kampania, w porównaniu do swoich przeciwników nie traciła energii i nie prowadziła żadnej kampanii referendalnej. Jak poinformowała w ulotce skierowanej do mieszkańców “nie sposób przejść obojętnie wobec awantury, jaką wytworzyły osoby inicjujące referendum.” Przestrzegła, że celem inicjatorów nie jest dobro mieszkańców, ale podsycanie napięcia i atak polityczny wymierzony w Burmistrza. “Niech każdy sobie sam odpowie czy burmistrza, który przez sześć lat zrealizował więcej inwestycji niż jego poprzednik przez lat szesnaście można posądzać o niegospodarność?”- pytała retorycznie Jolanta Urbanik. Próbę przerwania kadencji samorządowej oceniła jako daleko posuniętą nieodpowiedzialność. Wyraziła ubolewanie, że nawet takie argumenty nie powstrzymały osobistych ambicji niektórych członków rady. “Liczą się czyny i to co zrobiliśmy dla drugiego człowieka. Wierzę w mądrość mieszkańców, że nie dadzą się Państwo oszukać i będą mogli zweryfikować kłamstwa publikowane i dystrybuowane na anonimowych ulotkach moich oponentów.”- skwitowała Urbanik.

Liczne dofinansowania dla mieszkańców

Nie tak dawno informowaliśmy o dofinansowaniach jakie uzyskała Gmina Jedlicze na rozbudowę Szkoły w Dobieszynie oraz budowę skateparku dla młodzieży. To jednak nie wszystko. Informacja, która dotarła do nas teraz jest kluczowa.

Jolanta Urbanik koncentrowała się na prowadzeniu spraw mieszkańców, czego dowodem jest pozyskane dofinansowanie w niebagatelnej wysokości 8 533 000 zł z przeznaczeniem na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Jedliczu.

Wyniki referendum mówią więcej niż przypuszczaliśmy

To, co nasuwa się przy analizie wyników referendum, to fakt, że blisko 86 proc. mieszkańców gminy- uprawnionych do głosowanie nie wzięło w nim udziału. Spośród 14,03 proc. mieszkańców w ogólnej liczbie uprawnionych 12264, którzy wzięli udział w referendum, 1567 opowiedziało się za tym, aby odwołać burmistrza. To jednak znacznie mniej niż głosowało przeciwko Jolancie Urbanik w 2018 roku, kiedy już w I turze wyborów na urząd burmistrza pokonała dwóch kontrkandydatów, skutecznie uzyskując reelekcję. Choć tylko 1567 “przeciwników” Jolanty Urbanik, w 15 tys. gminie, głosowało za jej odwołaniem- nikt nie ma prawa ich za to ganić. Trzeba jednak pamiętać, że w ogólnej licznie 1567 osób nie ma tzw. zadeklarowanych przeciwników Jolanty Urbanik, gdyż jakaś część z tych osób mogła zostać oszukana bądź nieświadoma, a burmistrz powinna wyciągnąć z tego wnioski, że choć jest dobrze, to dla czego nie może być jeszcze lepiej.

(rn)

SONDAŻ – ZAGŁOSUJ

 

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

kwiecień 2024

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

kwiecień 2024

23kwiCałodniowe79. Rocznica Śmierci kpt. Stanisława Betleja

maj 2024

05maj13:0017:00Patronat Jedlicze24Run & Walk Fest Zjedliczeni VDo wydarzenia pozostało

Opinie i komentarze

52 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
52 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Leoś
Leoś
2 lat temu

Piszecie i piszecie ciągle to samo. Gmina dostała mniej niż Wojaszówka, chorkowka, Miejsce Piastowe. To świadczy o tym że tam lepiej działają. No czego się nie cheycicie to klęska.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
Odpowiedź do  Leoś
2 lat temu

Ujadaj dalej 🙂 Niech radni oddadzą mandaty! Tu i teraz bo tego oczekujemy

biedny
biedny
Odpowiedź do  Mieszkaniec
2 lat temu

Może sami niech zapłacą te mandaty a niech ich nie oddają??

OKO
OKO
Odpowiedź do  Leoś
2 lat temu

Oczywiście zawsze można się poprawić się i działać lepiej. Ale czy w tym sporze chodzi o dobro mieszkańców i wydawane środki na inwestycje?
Odpowiedz brzmi NIE: to jest typowy spór polityczny, chodzi o władzę i pieniądze.
Tak naprawdę powinno być szkoda naszych radnych – DZIURA, WOŹNIAK, OKULSKA, WENENCJA , PSEUDO NAUCZYCIELKI są sterowane przez “OSOBY ZZA KURYTYNY” – to o radnych będzie się mówić, śmiać się z ich postępowania – to oni robią z siebie BŁAZNÓW.
A osoby “zza kurtyny” pewnie dojdą do władzy – taki jest ustrój w naszym kraju, nawek Hance z Wawy co miała udowodnione machlojstwa nie można nić zrobić. To jest przykre, bo później taki ZIBI, JANO, ZYGMUNT czy Blondyna Asia, opływają w kasie, a cieżko pracujący obywatele uczciwie pracująć zarabiają najniższą lub niewiele więcej!
A politycy obiecują, obiecują i kasę zbijąją!

rozsądny
rozsądny
Odpowiedź do  OKO
2 lat temu

Nie no Ty to w końcu rozkminiłeś całą tą mafię “jedlicką”. Zostając radnym jesteś ustawiony na całe życie,nawet pewnie następne pokolenie nie musi nic robić już.Kasa misiu kasa.Kurde trzeba było się uczyć to teraz śmiali byście się z tych pieniędzy radnych, a nie kuły by was w oczy!

OKO
OKO
Odpowiedź do  rozsądny
2 lat temu

To dlaczego nasi radni mają takie parcie ? Niektórzy są po kilka kadencji? Czy az tak wzorowo wypełniają swoje obowiązki? Prawda jest taka, że młodzi ludzie ” nie chcą się mieszać w to bagno” i dlatego mieszkacy z braku alternatywy wybierają cały czas te same osoby do rady.
Co taki Woźniak czy Okulska mają merytorycznego do powiedzienia? Oni nie potrafią złożyć dwóch zdań prostych. Ale nie każdy musi być poliglotą, ważne też są działania. Od radnego nie oczekuje się cudów, czasem nawet “chłopskiej” prostej roboty. Nie widzę, żeby czy radni pomagali w pracach społecznych, oni tylko portfią knuć, kłamać, krzyczeć, obrażać!

rozsądny
rozsądny
Odpowiedź do  OKO
2 lat temu

Ojjj i tu Cię zaskoczę bo pan Dziura bierze czynny udział praktycznie w każdych pracach społecznych jakie prowadzone są w Dobieszynie

OKO
OKO
Odpowiedź do  rozsądny
2 lat temu

Nic nie było wspomniane w poście wyżej o randym z Dobieszyna 😛

rozsądny
rozsądny
Odpowiedź do  OKO
2 lat temu

Cytuję”nie widzę,żeby czy radni pomagali w pracach społecznych” użyłeś sformułowania radni więc dotyczyło to i dziury

OKO
OKO
Odpowiedź do  rozsądny
2 lat temu

Nie chcemy takiego radnego w Dobieszynie – ale widzę,że bardzo dobrze znasz każdy krok który wykonuje radny Dziura! Rysiu to ty tak piszesz ?:)
Jesteś bardzo wyczulony na jego temat, widzę, że odbierasz to do siebie – nasuwa się jedno, jesteś bardzo z nim związany!

Rafael
Rafael
Odpowiedź do  OKO
2 lat temu

Uderz w stół a nożyce się odezwą !

OKO
OKO
Odpowiedź do  rozsądny
2 lat temu

Dobrze, że bierze! Może głowę przewietrzy, uspokoi się i przestanie krzyczeć, obrażać i fochy stroić na sesji ! 😛

Rafael
Rafael
Odpowiedź do  rozsądny
2 lat temu

Jak czyny społeczne za PRLu ? Lubi się udzielać a i tak nic z tego nie wychodzi ! Ludzie szybko wyłapią że to trefniś a nie poważny samorządowiec !

mieszkaniec
mieszkaniec
Odpowiedź do  Rafael
2 lat temu

Widać że stary komuch z Ciebie Rafael,skoro tak chętnie wszystko porownujesz do czasów PRLu.

mieszkaniec
mieszkaniec
Odpowiedź do  Rafael
2 lat temu

Pochwal się co Tobie wyszło!Wszyscy tu napewno chcieli by się przekonać jakich to wspaniałych rzeczy w życiu dokonałeś.

OKO
OKO
Odpowiedź do  rozsądny
2 lat temu

Czy uważasz że za ten “cyrk” który obecnie większość radnych nz gminy ” uprawia” należą się wynagrodzenia? Głosem rozsądku w tej radzie, powinny być NAUCZYCIELKI, które powinny pokazywać przykład. Niestety one też są manipulantkami i zależy im na władzy, przywilejach i majątkach.
Nie chodzi tylko o wynagrodzenie radnych, wiadomo sprawą jest że jak się ma większość, to można “przepchnąć” korzystne inewstycje dla Siebie czy swojej okolicy. Nie jest to takie złe, jeśli służy większej liczbie społeczeńtwa, ale nie może być tak, ze w DOBIESZYNIE jest SZKOŁA, REMIZA, DROGI, a w Porębach nie ma nic… Wiadomo, że równo się środków nie da rady rozdzielić, ale trzeba się starać, żeby każda miejscowość miała realizowane kluczowe inwestycje!
Nigdy wszystko nie zostanie zrealizowane, zawsze ludzie będą narzekać!

rozsądny
rozsądny
Odpowiedź do  OKO
2 lat temu

To wszystko co piszesz to zasługa Pani burmistrz?Ejjj może prawda leży po środku!!Burmistrz nie jest taka wspaniała jak tu piszecie znam sytuację jak na dzień przed imprezą podpisała dopiero umowę na dotację na nią,większość kosztów poniesiono przy przygotowaniach do imprezy,więc jak mieli się rozliczyć skoro można rozliczać koszty ponoszone po podpisaniu umowy przez panią burmistrz!!

Rafael
Rafael
Odpowiedź do  rozsądny
2 lat temu

Jasne odezwało się sumienie zatęchłych czasów ! Twoja nawet czuć w moim kompie !

mieszkaniec
mieszkaniec
Odpowiedź do  Rafael
2 lat temu

Bardzo ciekawa wypowiedź,no cóż widzę że nie każdy przykładał się do nauki w szkole,ale Rafael nie przejmuj się świat nawet takich jak Ty ludzi potrzebuje.

OKO
OKO
Odpowiedź do  rozsądny
2 lat temu

Jakbyś czytał mojej posty to byś zobaczył, że często wypominam błędy burmistrzowej i mi się jej polityka nie podoba, ale to co ta banda radnych robi to jest kpina z isntytucji, urzędu, a przedewszystkich mieszkańców!

Arek
Arek
2 lat temu

Cała Rada na czele z Panem Piotrem Woźniakiem niech poda się do dymisji!!!!

Jedliczanin
Jedliczanin
2 lat temu

Oni zajmowali się jej odwołaniem a Pani burmistrz pozyskała 8,5 miliona na oczyszczalnię! Brawa i gratulacje 😉

mieszkaniec
mieszkaniec
Odpowiedź do  Jedliczanin
2 lat temu

Brawo,brawo,ciekawe czy również sama pojedzie po nie do Brukseli i przywiezie je w walizce??Hahahahaha

mieszkaniec
mieszkaniec
Odpowiedź do  mieszkaniec
2 lat temu

Wie ktoś może czy Miś ma kursy w kierunku Brukseli???

Rafael
Rafael
Odpowiedź do  mieszkaniec
2 lat temu

Nie wiem ale ja mogę cię za darmo dowieźć do Kobierzyna Jarosławia lub Tworek !

mieszkaniec
mieszkaniec
Odpowiedź do  Rafael
2 lat temu

No proszę to Ty Rafael taki troszkę światowy człowiek jesteś, byłeś Kobierzynie Jarosławiu i nawet w Tworkach.Teraz to napewno przynajmniej połowie gminy zaimponowałeś.

Rafael
Rafael
Odpowiedź do  mieszkaniec
2 lat temu

A jeździ ktokolwiek po pieniądze w dzisiejszych czasach ciołku ?

Kuba
Kuba
2 lat temu

To przykre bo gdyby radni jej nie przeszkadzali to ciekawe ile więcej by mogła zrobić dla mieszkańców

wstrząśnięty
wstrząśnięty
Odpowiedź do  Kuba
2 lat temu

A co z tym chodnikiem w Dobieszynie

Rafael
Rafael
Odpowiedź do  wstrząśnięty
2 lat temu

Usypie wam Dziura szutrowy w czynię społecznym !

wstrząśnięty
wstrząśnięty
Odpowiedź do  Kuba
2 lat temu

Pani burmistrz kostkę narazie robi,bo ona sama wszystko.

Rafael
Rafael
Odpowiedź do  wstrząśnięty
2 lat temu

Nie kładą na zadupiach !

wstrząśnięty
wstrząśnięty
Odpowiedź do  Rafael
2 lat temu

A Ty masz koło swojego domu?

Kamieni kupa
Kamieni kupa
2 lat temu

radna dowoziła ludzi na 3 samochody 😀 dzwoniła, latała a teraz jak spojrzy ludziom w oczy

zdziwiony
zdziwiony
Odpowiedź do  Kamieni kupa
2 lat temu

Ty to czym ona ich woziła skoro była taka mała frewencja???Na osiołku czy co???

zdziwiony
zdziwiony
Odpowiedź do  Kamieni kupa
2 lat temu

Latałaaaaaa??Teraz to wiemy o kogo chodzi bo tylko jedna radna ma papiery pilota.

Obiektywnie rzecz ujmując
Obiektywnie rzecz ujmując
2 lat temu

Dosyć! Tego już za wiele. RADNI DO DYMISJI. Tu się dowiaduję, że pani burmistrz (na którą nie głosowałem gwoli ścisłości) pozyskała 8 i pół miliona a radni zrobili sobie referendum to są jakieś śmieszne żarty? Nie no brak słów… dymisja całej rady!!

ciekawy
ciekawy
Odpowiedź do  Obiektywnie rzecz ujmując
2 lat temu

Kurde większość pisze (gwoli ścisłości ja nie głosowałem na nią) To ja pytam kto wogóle ją wybrał,jak nikt na nią nie głosował??

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu

Przecież 3,5 tysiąca osób głosowało w wyborach na panią Jolantę ta liczba również nie świadczy o jej popularności wśród mieszkańców i jeżeli te same osoby(w co wątpię) głosowały by w referendum za tym żeby została to referendum byłoby również nie ważne.Więc pani burmistrz wcale nie powala liczbą swoich zwolenników.Nie wprowadzajcie ludzi w błąd że te osoby które nie brały udziału w referendum popierają panią burmistrz bo to bzdura i manipulacja!!!

roman
roman
Odpowiedź do  mieszkaniec
2 lat temu

Coś w tym jest

Rafael
Rafael
Odpowiedź do  roman
2 lat temu

No chorą ambicja radnych !

Rafael
Rafael
Odpowiedź do  mieszkaniec
2 lat temu

Nieobecni nie mają głosu wybory to nie jakieś z du.y referendum !

Yes
Yes
2 lat temu

Głosy, statystyki. To już nieważne.
Radni do dymisji.

wyborca
wyborca
Odpowiedź do  Yes
2 lat temu

Brawo,brawo do tego pani burmistrz i wybieramy nowe zupełnie nowe władze

brawo
brawo
Odpowiedź do  Yes
2 lat temu

Dokładnie tak.Sondaż pokazał że głosy są za tym, nie wolno lekceważyć tych 472 głosów.

upssssss
upssssss
Odpowiedź do  brawo
2 lat temu

Sytuacja zmienia się dynamicznie teraz mamy 471 głosów,chyba operator się pomylił i usunął nie ten głos co trzeba

brawo
brawo
Odpowiedź do  brawo
2 lat temu

to był sarkazm a wy to lajkujecie hahahahah

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Przepraszam kiedy będzie druga część artykułu,ta z tymi dowodami na oszustwo,bo w tytule jest że są dowody.

Satyr
Satyr
Odpowiedź do  Mieszkaniec
2 lat temu

Mam pytanie kto był autorem w wierszowanego ,,satyrycznego” szydzącego tekstu, zresztą niskich lotów

mieszkaniec
mieszkaniec
Odpowiedź do  Satyr
2 lat temu

Komuś jednak się podobał bo dał łapkę w górę hahahaha

Zasmucony
Zasmucony
2 lat temu

Mam pytanie do wszystkich,czy Wy również wchodząc na ten portal macie tą ładną reklamę jak pies z kotkiem obok siebie z miseczek karmę zajadają?No kur….. pies z kotem koło siebie mogą Wy ludzie nie potraficie!!!

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
52
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X