Strona głównaWiadomościRadny Twaróg, jeden z inicjatorów referendum. "Oni sami nie wierzą, że to...

Radny Twaróg, jeden z inicjatorów referendum. “Oni sami nie wierzą, że to się uda”

Radny Twaróg, jeden z inicjatorów referendum. “Oni sami nie wierzą, że to się uda”

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Kluczem do zrozumienia inicjatywy grupy 7 radnych w sprawie przeprowadzenia referendum o odwołanie burmistrza przed upływem kadencji są nieznane dotąd fakty. Dlaczego radni spieszyli się z podjęciem uchwały? O szczegółach redaktor naczelny.

“Tamto im się nie udało. To też im się nie uda.”

Tu wszystko jest połowiczne lub pozorne. Dwojakie, na pół gwizdka, na niby, a nawet- jak z kartonu. -Oni sami nie wierzą, że to się uda- mówi nam jeden z radnych i szybko ucina temat. Usłyszeliśmy, że próbowali już najrozmaitszych metod, aby odsunąć od kierowania gminą wybraną w wolnych, demokratycznych wyborach Jolantę Urbanik. Chcieli zdążyć przed realizacją dużych inwestycji takich jak na przykład od lat oczekiwany most łączący Gminę Jedlicze z Gminą Tarnowiec oraz budowa Domu Pomocy Społecznej. -Tamto im się nie udało. To też im się nie uda.- słyszymy. A o inicjatorach, nasz rozmówca nie chce się wypowiadać.

Tuż za rogiem czai się klęska?

Wiele osób odczytuje, że hańbą i nieposzanowaniem demokracji było podejmowanie tak ważnej uchwały w niepełnym składzie Rady Miejskiej w Jedliczu. Grupa radnych tak bardzo spieszyła się z wprowadzeniem projektu do porządku obrad i przegłosowaniem go, że podjęła uchwałę dosłownie na kilka dni przez zaprzysiężeniem nowo wybranego radnego. Dlaczego radni tak spieszyli się z podjęciem uchwały?

Rada pod przewodnictwem Piotra Woźniaka podjęła uchwałę, uniemożliwiając nowo wybranemu radnemu, wypowiedzenie się w tej sprawie przez radnego- przedstawiciela największego okręgu Jedlicza.

Niebywałe, ale prawdziwe.

Jednym z inicjatorów odwołania burmistrza był radny Stanisław Twaróg z Jaszczwi. Choć na wspomnianego kandydata do Rady Miejskiej z Jaszczwi nie zagłosowała ani jedna osoba (red. przyp. nie miał kontrkandydata i wybory w tym okręgu nie zostały zarządzone) on sam był jednym z inicjatorów odwołania burmistrz, cieszącej się dużym poparciem, która wygrała wybory pokonując dwóch kontrkandydatów już w pierwszej turze. Niebywałe, ale prawdziwe.

Jeszcze przed podjęciem uchwały referendalnej, do rozsądku rady apelowały rady sołeckie z terenu gminy w tym m.in. Rada Sołecka Sołectwa Jaszczew. Radny Jan Skwara z Długiego podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Jedliczu stwierdził, że nie dziwi go stanowisko wspomnianej rady sołeckiej. Argumentował, że zostało tam zrealizowane wiele inwestycji. Na terenie gminy realizuje się wiele inwestycji. Ale nie o tym teraz.

Stanisław Twaróg nabrał wody w usta i nie zabrał głosu. Podczas odczytywania stanowiska Rady Sołeckiej z Jaszczwi popijał wodę

Bardziej zastanawia nas czy prawdziwe są twierdzenia, których nie potwierdzono do dnia dzisiejszego, ale to rzekomo wśród typowanych kandydatów na urząd burmistrza jest wspomniany radny. My skupiamy się jednak na faktach, a te są jednoznaczne: na opinii do projektu uchwały w przedmiocie referendum- jako pierwszy- widnieje podpis Stanisława Twaroga, Radnego, który tłumaczy definicję arogancji władzy. Na własnym przykładzie. Już za kilka godzin więcej informacji w tej sprawie.

 

(rn)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Opinie i komentarze

21 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

a Stasiu na zebranie z mieszkańcami przyjechał z obstawą kolegów czego się boisz spojrzeć ludziom w oczy?

Klemens

Redaktorowi zapowiada się ponad miesięczny maraton w pisaniu głupot. Trochę zajęcia nie zaszkodzi 🙂 Staszek górą !!!

FAN

suuuper. 🙂 górą górą 😛 brawoooo! Stasiuuuu! Oby tak daaaaleeeej.

hit roku

że niby który z nich pcha się na stołek burmistrza ? aaaaaahahahahahaaa leżę i kwiczę

Arek

oboje, jeden bedzie pisal a drugi czytal bo jednemu srednio wychodzi jedno a drugiemu srednio wychodzi drugie

Klemens

Raczej która. Wieść niesie że to kobieta i nie będąca radną gminną. Mam swój typ ale poczekajmy.

Arek

apeluję do waszej śmieszności mości: odwołajcie się sami !!

obojęty

nie umiejący czytać hipis z Szebni……hahaha

podpis:)

Dziwny ten świat w wykonaniu Radnego z Jaszczwi . Dziwię sie mieszkańcom Jaszczwi , że pozwalają swojemu Radnemu na takie wybryki. Wasza wies za czasów Jolanty Urbanik kwitnie. Czy Wy uwazacie tak jak Pan Radny ? że Wasza mieszkanka Burmistrz Gminy ma odejsć. A może trzeba się zastanowić nad tym kto ma odejść.

Commentator

Od początku bieżącej kadencji organów gmin do 4 lipca 2021 r. odbyły się 44 referenda w sprawie odwołania wójta burmistrza, prezydenta miasta oraz rady gminy (miasta) bądź obydwu organów gmin. Tylko 6 z nich było ważnych i zakończyło się odwołaniem organu. To niecałe 14 procent. Reszta inicjatyw było nieważnych z powodu zbyt małej w stosunku do wymaganej frekwencji.
Radni za nasze pieniądze jedynie odstawią cyrk, ośmieszając siebie i cała gminę. Żałosne jest postępowanie obecnej rady. Wstyd na okolicę

Zal d*** sciska

Otworek marzy o fotelu burmistrz ? Były licytacje to mogl wylicytowac ten po kapusiu:D

Commentator

Zibiludków jest wielu wśród naszych radnych. Dziwne jest to, że dają sobą tak manipulować.

Tadek

To będzie 7. A wtedy ????

obserwator

Więc idź 24 października 2021r. na referendum, zabierz rodzinę i znajomych, zagłosuj. Zrobisz wtedy frekwencję i nie będzie obciachu na całą okolicę.

Comenntator

Nie pomoże moja rodzina bliska i dalsza i wszyscy moi znajomi razem wzięci gdyż i tak frekwencja będzie poniżej progu.

Kac.. Y

Oszalejecie do referendum. Zabierajcie się za robotę bo budżet nie wykonany. Znów nie będzie absolutorium.

Lolo

Radny z Jaszczwi to porażka, człowiek wieśniak, który się jąka… Został radnym, bo nikt nie chciał kandydować…

ZŁY

Kiedy w gminie Jedlicze , można będzie załatwić sprawy w cywilizowany sposób.Na razie mieszkańcy są załatwiani w przedsionku ostatnio było tam 6 osób plus 4 pracowników gminy( chyba bo żadnych identyfikatorów nie mieli) plus 2 osoby z informacji razem 12 osób na 12 m kw. Tak wygląda ochrona przed COVID19 i RODO .

ZŁY

Proponuję stolik i parasol na schodach przed budynkiem gminy na powietrzu.

lubudubu

Jożin z Baźin tudzież Stanisław Kaznodzieja, Celebrytki – Band(a) i Venda, Celebryci albo w oparach absurdu albo prujący jak by chcieli kogoś posłać w zaświaty (pozdro Rysiu). Jestem na nie dla siedmiorga WSPANIAŁYCH. I zapytam grzecznie. Czy zwrócą pieniądze za ten cyrk, czy bawią się “jak to się mówi” bezkarnie naszym kosztem

haha

Pieniędzy nie wrócą. Będą tłumaczyć “jak to się mówi, po prostu” że oni nie wiedzieli podejmując uchwałę o referendum, że frekwencja może być tak niska.
Hahaha

21
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X