Strona głównaSamorządRadni bezkarnie paraliżują pracę samorządu? Nie przyszli na sesję

Radni bezkarnie paraliżują pracę samorządu? Nie przyszli na sesję

Radni bezkarnie paraliżują pracę samorządu? Nie przyszli na sesję

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Niejednokrotnie wskazywaliśmy na potrzebę dokonania zmian w strukturach Rady Miejskiej w Jedliczu. Ponadto, aż 75 proc. ankietowanych przyznało, że radni powinni podać się do dymisji. Zaplanowana na 30 czerwca sesja nie odbyła się ze względu na brak wymaganego kworum, co w efekcie paraliżuje pracę samorządu. O szczegółach redaktor naczelny.

W czwartek (30.06) miała odbyć się kolejna sesja Rady Miejskiej w Jedliczu. Radni mieli głosować uchwałę w sprawie zmian w budżecie Gminy Jedlicze na 2022 rok. Do procedowania nad uchwałą jednak nie doszło.

9 z 15 radnych nie przyszło na obrady

Zgodnie z procedurą, przewodniczący Piotr Woźniak otworzył obrady, ale nie mógł stwierdzić ich prawomocności, ze względu na brak wymaganego kworum. Na sali była po prostu zbyt mała liczba radnych, aby można było to uczynić.

-Na ustawowy skład rady 15 w sesji uczestniczy osób 6 obrady nie mogą być prawomocne i nie mogą się odbyć- stwierdził przewodniczący Piotr Woźniak.

Jak przewodniczący tłumaczył nieobecności radnych?

Przewodniczący Woźniak próbował tłumaczyć nieobecności radnych wskazując, że: -No niestety z różnych powodów, uzasadnionych, bo z każdym radnym rozmawiałem, także… no nie udało się zebrać kworum na, na, na tę godzinę i na dzień dzisiejszy. W związku z tym, że jeszcze wczoraj zwołując tą sesję wydawało mi się, że no tak te osiem osób będzie. No dzisiaj jeszcze potwierdziły osoby choroby, nagłe zdarzenia także tej sesji nie ma- dukał niepewnie.

Na nagraniu słychać jak przewodniczący Piotr Woźniak tłumaczy nieobecności radnych. [wideo]

Jakie mogą być różne i rzekomo uzasadnione, liczne, nagłe powody czy zdarzenia, które uniemożliwiły radnym wzięcie udziału w obradach?

Tłumaczenia przewodniczącego Woźniaka budzą poważne wątpliwości. Doskonale pamiętamy jak dwa lata temu (w maju 2020 roku) grupa radnych uchylała się od wykonania swoich obowiązków, gdzie po niemal godzinie opóźnienia w obradach, jeszcze przez rozpoczęciem sesji, wyszli z sali. W czwartek, 30 czerwca 2022 roku zaplanowana sesja nie mogła się odbyć ze względu na brak wymaganego kworum. Takie zachowania mocno paraliżują pracę samorządu.

(rn)

 

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Opinie i komentarze

22 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

Ci ludzie kpią sobie z nas mieszkańców. Urządzają burdy i przedstawienia. I jeszcze chcą za to większych pieniędzy. Nie przyszli do pracy? Zwolnić takich pracowników!

do mieszkaniec

Gdzie była ta burda ? To poważne oskarżenie.

Bizon

zapytaj radnej z bronxu

rkg

Gdyby w porządku obrad był punkt > Podwyżka diet radnych < obecność była by 100 procent

qwerty

NATYCHMIASTOWA DYMISJA!!!!!!

Bizon

Słyszałem że nie chcieli dopuscic do sesji bo wtedy maja potracenia za nieobecnosci

Bizon

dwie panie były widziane na lodach następnego dnia toż to tak szybko wyzdrowiały?

Kazik

Ty widziałeś te lody? A może z drona?

Bizon

Jasne. Mam zdjęcie jak spacerują w miejscu publicznym 2 panie z Rady .

Bizon

Co ty Piotrek powiedzialeś? Czy ty slyszysz co ty mowisz? Mieszasz się byle utrzymać stołek!

Bizon

Woźniak trzyma się rękami i nogami żeby nie stracić stołka. To katastrofa, że odbywa się to wszystko kosztem mieszkańców

Ana76

Tu trzeba młodych i pracowitych ludzi

Ziutek

Popieram. Woźniak nie nadaje się nawet na sołtysa a nie co dopiero Przewodniczącego Rady.

OKO

Konsekwencja pierwszej kadencji Burmistrzowej – chciała mieć “pieska” i miała jedną kadencję. Niestety “ktoś” namieszał Woźniakowi w głowie i jest przeciw Burmistrz. Niestety ta sytuacja pokazuje, że zarówno Burmistrz jak i jej “grupa radnych” to jest patologia!! Za pierwszej kadenci byli z sobą tak zżyci, że razem podejmowali decyzj, mowili jednym głosem. Podczas drugiej kadencji skaczą sobie do pysków!! Decyzje powinny być podejmowa obiektywnie, jeśli Burmistrz ma jakiś pomysł, radni stwierdzą (obietywnie i poprą to merytorycznymi dowodami) że ten pomysł nie jest w intresie mieszkanców, gminy, to taki pomysł nie jest realizowany i na odwrót jeśli radni wymyślą jakaś głupotę, to zadaniem Burmisztrza jest zablokowanie tej głupoty…

Niestety u nas już od czasów Zibiego jest patologia..
Widać że tylko nielicznym radnym zależy na dobru mieszkanców!

rkg

Gdyby w porządku obrad był punkt > Podwyżka diet radnych < obecność była by 100 procent

Anonimous

Trzymają się bo pewnie wzięli coś na raty niebogi.

XYZ

Nie przyszły baranki bo im Guru zakazał. Kolejny przykład nieświadomej niekompetencji wiekszości członków Rady Miejskiej w Jedliczu. Znowu Gmina Jedlicze jest sławna. Szkoda tylko, że w tym negatywnym znaczeniu.

nina

Na zdjęciu jest tylko 5 osób.
Najważniejsze że były igrzyska: Dni Jedlicza!!!

OKO

Z wożniakiem 6, CZYLI NIE PRZYBYŁO 9 radnych… ale oni umią takie wywody robić. Afera śmieciowa – przepychali się ponad pół roku,a potem wszyscy “po cichu” przyznali się do błędu, wstrzymując się od głosowiania. Bo gdyby mieli racje, to portafią pisać pisma do “wyższych instacji”, które by stwierdziły nierpwidłowości wykonane przez Burmistrz i śmieci byłby tańsze. Jednak ich wywody, to były zwykłe matactwa co przełożyło się “na ich pokaz” podczas głosowania. Takie przykłady można mnożyć. Mają czas, zeby przygotować wypociny kilkunastostronne na temat “złej pracy” burmistrza, ale jak przyjdzie o sprawy obywateli to nie potrafią im pomóc… KŁAMCY I SPRZEDAWCZYKI – tak sprzedawczyki, bo ktoś im obiecał (przynajmniej kilku osobom np Dziurze czy Wenencji) stanowisko np zastępna Burmistrza, czy też przewodnicząca rady jak obalą obecną Burmistrz.
A Woźniak jak zwykle na końcu zrobi głupią mine(to tylko potrafi) i powie że o niczym nie wiedział, a jego “koledzy” wywalą go z jego stanowiska!

mieszkanka

ale łżesz

nina

W komentarzach padają słowa, które powinny eliminować takie wpisy:
cytuję:  skaczą sobie do pysków!! to wpis “OKO” jest kilka kilka postów niżej

OKO

Czy Pani oglądała jakąś sesje? Jak można nazwać zachowanie radnych, którze w tonie irytacji, gniewu, manifestują swoje wywody. W każdą sesje, krzyki, wywody, podśmiechiwanie, obieranie głosu – zostało to nazwane bardzo delikatnie…

Ostatnio edytowane 8 miesięcy temu przez OKO
22
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X