Jedlicze
zachmurzenie małe
24.2 ° C
24.2 °
24.2 °
61 %
5kmh
34 %
niedz.
24 °
pon.
24 °
wt.
20 °
śr.
18 °
czw.
21 °
Strona głównaSamorządRadni będą uniemożliwiać realizację wszystkich inwestycji? "Będziemy utrudniać..." Tak głosowali ws. skateparku...

Radni będą uniemożliwiać realizację wszystkich inwestycji? “Będziemy utrudniać…” Tak głosowali ws. skateparku dla młodzieży

Radni będą uniemożliwiać realizację wszystkich inwestycji? “Będziemy utrudniać…” Tak głosowali ws. skateparku dla młodzieży

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

-Odrzucając możliwość wykonania skateparku nie tylko państwo zablokowaliście realizację zadania, które zostało rozpoczęte, ale również odrzuciliście dofinansowanie wypracowane ciężką pracą pracowników o wartości ponad 350 tys. zł- powiedziała burmistrz Jolanta Urbanik, odnosząc się do rezultatu głosowania przez Radę Miejską w Jedliczu.

Burmistrz Jolanta Urbanik na sesji 17 listopada 2022 r. skomentowała decyzję Rady Miejskiej w Jedliczu ws. inwestycji budowy skateparku dla młodzieży

Rada Miejska w Jedliczu, 17 listopada odrzuciła projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania na 2023 rok na realizację zadania pn. „Budowa placu rekreacyjno – wypoczynkowego – Skateparku w Jedliczu – etap II oraz uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania na 2023 rok na realizację zadania pn. „Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej poprzez zakup i montaż urządzeń skateparku.

Przykre jest, że nie wszystkim zależy na rozwoju naszej małej Ojczyzny jaką jest Gmina Jedlicze. Realizacja tego zadania miała być dokończeniem przedsięwzięcia pn. Flow Park oraz spełnieniem marzeń wielu młodych mieszkańców Gminy Jedlicze oraz Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej, którzy zgłaszali potrzeby w tym zakresie. Pomysł był inicjatywą młodzieży, która opracowała swój autorski projekt społeczny pod nazwą Strefa Fun, utworzony w ramach ogólnopolskich działań „Mądrzy Cyfrowi”. Cały projekt zakładał utworzenie miejsca relaksu, rekreacji i wypoczynku w Jedliczu dla wszystkich naszych mieszkańców- czytamy w komunikacie Urzędu Gminy w Jedliczu, opublikowanym po sesji Rady Miejskiej.

Tak głosowali radni

W przedmiotowej inwestycji 17 listopada br. podejmowano dwie uchwały. Oto zestawienie wyników głosowania:

Radni będą uniemożliwiać realizację wszystkich inwestycji? “Będziemy utrudniać…”

Czwartkowe głosowanie ws. skateparku dla młodzieży, to poniekąd nawiązanie do słów wiceprzewodniczącego Dziura, które wypowiedział jeszcze we wrześniu.

Jak informowaliśmy 14 września, na 63. sesji zwołanej w nadzwyczajnym trybie byliśmy świadkami niekontrolowanego festiwalu buty i zuchwałości w wykonaniu wiceprzewodniczącego Ryszarda Dziura, głównie z powodu kontrowersyjnych i wulgarnych wypowiedzi. Radni, który z zażenowaniem wsłuchiwali się w wystąpienia radnego z Dobieszyna, kurtuazyjnie określane „głosem w dyskusji”, nie pozostali obojętni na nikczemne słowa i zachowania radnego. Pisaliśmy o tym w artykule: Radny Dziura demonstracyjnie wychodzi z obrad sesji. Radny Twaróg: „Byliśmy dzisiaj świadkami manipulacji jakiej się dopuścił”.

Radny Dziura, który od dawna prezentuje jedynie słuszny w jego ocenie kierunek rozumowania i postrzegania samorządowej rzeczywistości, nieusatysfakcjonowany odpowiedziami na zadane przez niego pytania, wypowiedział porażające słowa:

-Będziemy pani utrudniać i nie będziemy pani pomagać w realizaniu, w realizaniu, w realizowaniu obowiązków (pisownia oryginalna)- odgrażał się radny, nie uzyskując satysfakcjonujących go odpowiedzi.

Żadna z odpowiedzi na zadane przez wiceprzewodniczącego rady pytanie nie jest w stanie go usatysfakcjonować. Na początku obrad sesji, radny Dziura zadał pytanie: -A co by było gdyby rada nie dała dodatkowych środków na zakup samochodu?

Radny nawiązał tym samym do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego zakupionego dla jednostki działającej w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, OSP Jaszczew. I choć zarząd jednostki OSP Jaszczew złożył podziękowania m.in. właśnie na ręce przewodniczącego rady Piotra Woźniaka, radny Dziura nie przebierając w słowach, wytknął strażakom zakup nowego wozu, choć ten jak wiemy przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie całej gminy.

Burmistrz w odpowiedzi podkreśliła, że gdyby rada nie zabezpieczyła tych dodatkowych środków, mielibyśmy podobną sytuację jak 8 czerwca, czyli wtedy, kiedy Rada Miejska naruszyła prawo. Pisaliśmy o tym w artykule: Rada Miejska w Jedliczu naruszyła prawo. Jeden z radnych wsadził na minę pozostałych.

Burmistrz Jolanta Urbanik, na której wniosek sesja została zwołana w nadzwyczajnym trybie nie ukrywa, że marzy o tym, aby jako burmistrz móc pracować w trybie normalnym, zwyczajnym, a nie w trybie nadzwyczajnym, na skutek nieprzemyślanych i niezgodnych z prawem działań referowanych przez grupę radnych.

-Niestety grupa ma charakter większościowy więc niestety nawet ci państwo radni, którzy widzą niedorzeczność w podejmowanych działaniach niestety nie mają głosu przebicia żeby znormalizować działanie organu uchwałodawczego. To jest rzecz istotna bo dzisiejsze naprawianie budżetu to jest efekt grupy większości radnych działania niezgodnego z prawem, bezmyślnego na zasadzie wyciągnięcia na sesji karteczki, odczytania i głosowania w ciemno- powiedziała burmistrz.

Burmistrz nawiązała tym samym do 62. sesji Rady Miejskiej, kiedy to radni przynieśli “gotowca”, o czym również informowaliśmy w artykule: Nie milkną echa po sesji Rady Miasta. Poważne wątpliwości wokół uzasadnienia do uchwały. Czy radni przynieśli “gotowca”?

Rada Miejska działa w sprzeczności z prawem, ignoruje i narusza przepisy, nie wykazując skruchy. Jej wiceprzewodniczący nie przyjmuje do wiadomości nawet oczywistych kwestii oraz takich, które wyjaśnia prawnik, obecny na sesji Rady Miejskiej. A kiedy po wielu próbach mecenas dociera w głąb rozumowania radnego, ten i tak głosuje… przeciwko. Pisaliśmy o tym w artykule: Rada Miejska w kontrze do przepisów prawa i opozycji do mieszkańców? W co gra wiceprzewodniczący?

Porażające słowa radnego, które usłyszeliśmy na forum publicznym mogą świadczyć nie tylko o utracie przez niego kontroli nad narracją, ale są przykładem jawnego odgrażania się, straszenia. I stało się…

17 listopada br. Rada Miejska nie tylko uniemożliwiła realizację rozpoczętej już inwestycji, ale odrzuciła pozyskane na to zadanie środki zewnętrzne, nieobciążające mieszkańców.

-Odrzucając możliwość wykonania skateparku nie tylko państwo zablokowaliście realizację zadania, które zostało rozpoczęte, ale również odrzuciliście dofinansowanie wypracowane ciężką pracą pracowników o wartości ponad 350 tys. zł- powiedziała burmistrz Jolanta Urbanik, odnosząc się do rezultatu głosowania przez Radę Miejską w Jedliczu.

Do tematu wrócimy.

(rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

maj 2024

26majCałodniowePiknik rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

czerwiec 2024

15czeCałodniowe14. Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka"

23czeCałodnioweX Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez Miejscowości Gminy Jedlicze

Opinie i komentarze

37 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Sąsiadka
Sąsiadka
1 rok temu

Pani Urbanik nie przyszła tu żeby liście były pograbane w jesieni na powiatowym chodniku ale żeby zrobić coś czego nigdy u nas nie było i takim właśnie przykładem jest skatepark, dom dla osób wymagających rehabilitacji itp.

Pani Jolu, życzę zdrowia i sił bo ludzie, którzy mają oczy i własny rozum zrozumieją, że w tej gminie robi się coś od najmłodszego do najstarszego mieszkańca.

A radni, którzy głosowali przeciw powinni zostać pozbawieni funkcji to nasi pracownicy!!!!! Skandal!!!

Marek
Marek
1 rok temu

Ciekawe co im przeszkadza takie miejsce dla młodzieży

Eryk
Eryk
Odpowiedź do  Marek
1 rok temu

im przeszkadza wszystko co burmistrz robi dla ludzi

...
...
Odpowiedź do  Eryk
1 rok temu

A pani burmistrz wszystko przeszkadza czego chcą radni i koło się zamyka . Ani jedna ani druga strona nie chce się dogadać i cierpią przez to mieszkańcy ..

Jedliczanin
Jedliczanin
Odpowiedź do  ...
1 rok temu

Radni chcą utrudnić pracę. Posłuchaj posiedzeń Rady a nie posz w ciemno

...
...
Odpowiedź do  Jedliczanin
1 rok temu

Ludzią już się nie chce słuchać ani radnych ani burmistrzowej w tej gminie po tym co wspólnie wyczyniają . Ale jakiej pracy .. Gmina ładuje pieniądze w teren zalewowy gdzie się zasłania dziećmi a co zrobiła dla tych dzieci w Żarnowcu . Polecam przejść się tą samą drogą co codziennie dzieci spacerują do szkoły i zobaczyć jakie one mają bezpieczeństwo na tych zakrętach ponieważ mieszkańcy nie mogą doprosić się chodnika ..lecz pieniądze na parking pod domem ludowym się znalazły ..CYRK!!

Twlewizyjnie
Twlewizyjnie
Odpowiedź do  ...
1 rok temu

Co za inteligietni dają przy tym komentarzu łapki w dół to mnie zastanawia,

Dobra rada
Dobra rada
1 rok temu

Pani Burmistrz zaczęła skatepark i młodzież czeka a przez dezycje kilku osób ma to nie powstać. Radny z Długiego ty przestań się tego z Korczyny słuchać bo to cwaniaczek a zacznij słuchać ludzi

Jedliczanin
Jedliczanin
1 rok temu

Niedorozwinięci do pelnionych funkcji mają nas za nic. Jak się nic nie robiło to krzyczeli. Teraz jak się robi to krzyczą że zła lokalizacja. Sami nie wskazali żadnej innej. Tak jak na początku napisałem. Burmistrzowi życzę spokoju a prawda i tak broni się sama

kombi
kombi
Odpowiedź do  Jedliczanin
1 rok temu

Burmistrz powinna wystąpić o podwyżki dla radnych – ciekawe czy wtedy też odrzucą

do jedliczanin
do jedliczanin
Odpowiedź do  Jedliczanin
1 rok temu

Intelektualisto, więcej w Tobie jadu niż wiedzy i prawdy. Wybory już niedługo- startuj, wygraj, sprawdzaj się i realizuj. Przyjdzie też czas na ocenę osiągnięć.
Masz rację prawda broni się sama- może i Ciebie nazwie ktoś niedorozwiniętym. Wszystko przed Tobą, powodzenia.

WOjtek
WOjtek
1 rok temu

Płacz za skateparkiem a nie szkoda 750 tys. dofinansowania do sali gimnastycznej w Dobieszynie które trzeba oddać. Pani Burmistrz tak pięknie obiecywała ponad rok temu salę dzieciom.

Radny bezradny
Radny bezradny
Odpowiedź do  WOjtek
1 rok temu

Sala będzie a ty Wojtek to się tak nie denerwuj i zaczerpnij wiedzy zamiast pisać głupoty.

WOjtek
WOjtek
Odpowiedź do  Radny bezradny
1 rok temu

CO jest głupotą . Słucham. Dwa przetargi unieważnione.

Topolowa
Topolowa
1 rok temu

Szkoda tylko że nikt nie wspomina o ulicy Topolewej .. Mieszkańcy od dłuższego czasu proszą o drogę która jest w okropnym stanie a wjazd na ulicę od strony dobieszyna kiedyś zakończy się tragicznie i kto odpowie wtedy za to .. mało że droga wąska, dwie barierki przy wjeździe , wierzba o którą trzeba było prosić żeby podciąć i usunięta ziemia przy samej drodze na jednej z posesji co stanowi pas uliczny zabezpieczona od wielu miesięcy wstążka … Pani burmistrz ma za nic ludzi mieszkających tutaj .. obiecanki a ulicy jak nie było tak nie ma, szkoda że jaszczew ma drogi nawet w miejscach gdzie stoją dwa domy .. dzieci z tych stron nie mają żadnego miejsca do zabaw bo najbliższy plac zabaw jest w rynku … Wstyd !!! Droga była robiona wiele lat temu przez mieszkańców więc w końcu może gmina pomyśli o ludziach mieszkających tutaj!

Borek
Borek
Odpowiedź do  Topolowa
1 rok temu

Wiem kim jesteś

Topolowa
Topolowa
Odpowiedź do  Borek
1 rok temu

Cała ulica topolowa ma takie samo zdanie . Ulica jest w coraz gorszym stanie i od lat nadaje się do remontu oraz do dalszej rozbudowy. Skoro nasz radny nic nie działa w tej sprawie to mieszkańcy muszą zacząć .. Jak za czasów poprzednika pani burmistrz się nie doczekali tak i teraz również kończy się na obiecywankach obecnej pani burmistrz .

xxxxx
xxxxx
Odpowiedź do  Topolowa
1 rok temu

Za to w Moderówce sie bawią co 200 metrów plac zabaw. przykład? Moderówka wies plac zabaw ma byc wykonany z funduszy sołeckich . Moderówka plac zabaw Artis oddalony od zaplanowanego o około 200 metrów , Budzisz przy szkole i Białkówka. To sa priorytety sołtysa / radnej .Głosowanie Radnej z Moderówki to kompromitacja czy ona to czasem nie jest nauczycielka ? pracuje z młodzieżą?

Topolowa
Topolowa
Odpowiedź do  xxxxx
1 rok temu

Za to osiedle Borek i pobliskie ulice gdzie jest tyle dzieci nie posiadają żadnego placu zabaw dla najmłodszych .. a plac zabaw w rynku często w ciepłe dni jest zapełniony.

OKO
OKO
Odpowiedź do  Topolowa
1 rok temu

Radni też mają za nic mieszkanców – przykład ulica NAFTOWA. Środki pozyskane, ale radni chcąc zrobić na złość odrzucili tą propozycje!!
SZAMBO !

Topolowa
Topolowa
Odpowiedź do  OKO
1 rok temu

I takie sytuacje w naszej gminie będą notorycznie się zdarzać ponieważ ani radni ani pani Burmistrz nie są bez winy . Dla dobra mieszkańców powinni dojść do porozumienia a nie robić pośmiewisko na pobliskie okolice.

Topolowa
Topolowa
Odpowiedź do  OKO
1 rok temu

Zdjęcie na dzień dzisiejszy a to tylko jeden fragment

inbound6507971668854384851.jpg
glos
glos
Odpowiedź do  Topolowa
1 rok temu

Zapraszamy do PIOTRÓWKI, PORĄB I PODNIEBYLA. Gdzie są RADNI POWIATOWI? GINALSKI jesteś, czy kasę tylko zbierasz?

Topolowa
Topolowa
Odpowiedź do  glos
1 rok temu

Nie wątpię że ulice są w złym stanie również i w tamtym miejscu , jacy Radni takie i drogi . Ale w tym momencie są pieniądze zabezpieczone na ul.Topolowa więc dlaczego pani burmistrz chce zabrać je aby zatkać swoją dziurę budżetową… Może mniejsze premię na koniec roku dla pracowników Gminy a nie zabierać innym …

Topolowa
Topolowa
Odpowiedź do  OKO
1 rok temu

2.

inbound8848050484842362759.jpg
glos
glos
Odpowiedź do  Topolowa
1 rok temu

RADNY POWIATOWY GINALSKI – co zrobiłeś odnośnie dróg powiatowych za swojej kadencji??

Jacek
Jacek
Odpowiedź do  Topolowa
1 rok temu

A gdzie Żychowska i Kopeć – nie mają w tym temacie nic do powiedzenia. Trzeba im podnieść diety, to zobaczą może problemy zwykłych ludzi. Niech słuchają dalej Dziury- do wyborów coraz bliżej

do Jacka
do Jacka
Odpowiedź do  Jacek
1 rok temu

Przecież pieniądze na wykonanie Topolowej są zabezpieczone w budżecie na 2022r. Mówiła o tym na sesji pani Wena, która mówiła o staraniach dotyczących remontu naszej ulicy i inni radni. Burmistrz przez cały rok nie zrobiła drogi mając pieniądze dlaczego ? bo chyba nas nie szanuje i jest jej to obojętne bo to nie ona chodzi po błocie. Ale obiecała.

...
...
Odpowiedź do  do Jacka
1 rok temu

Raczej były ? Pieniądze w tej gminie cudownie znikają i trzeba zabrać z topolowej żeby pokryć coś innego ?

do Jacka
do Jacka
Odpowiedź do  ...
1 rok temu

Na ten czas jeszcze w budżecie są bo rada nie wyraziła zgody na wykreślenie zadania, tak mówili na sesji, ale zapewne na koniec roku przykładem innych lat te 840 tys zł – jako pełny wkład na realizację Topolowej, burmistrz zmniejszy deficyt.Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tak niegospodarnego działania burmistrza.

Tom
Tom
1 rok temu

Kto tego cwaniaczka slucha ten sam sobie szkodzi?

Oli
Oli
1 rok temu

Te sku******y z rady nawet kosztem dzieci będą swoją politykę uprawiać:-(

Rodzic
Rodzic
1 rok temu

Proszę państwa – czekamy na wybudowanie sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Dobieszynie, niech nasze dzieci mają zajęcia wf w sali nie jak do tej pory na wąskim korytarzu, wstyd, jeszcze raz wstyd, tego nie ma nigdzie, 21 wiek, edukacja, szkolnictwo powinno być na jednym z pierwszych miejsc, a nie skatepark, to jest śmiech. Żałuję że nie mieszkam w gminie Rymanów czy Chórkówka. Wstyd żeby w 21 wieku dzieci nie miały wybudowanej sali gimnastycznej i ćwiczyły na korytarzu.

nasi
nasi
Odpowiedź do  Rodzic
1 rok temu

to efekt udanej współpracy Dziury z burmistrzem

OKO
OKO
1 rok temu

Małgorzata “WASTRZYMUJE SIĘ” Ginalska -dwulicowa, zaborcza osoba.
Odpuść już, daj innym, młodszym się wykazać!! Mało pieniędzy masz?

jej bliski sąsiad
jej bliski sąsiad
Odpowiedź do  OKO
1 rok temu

dać jej podwyżkę

glos
glos
Odpowiedź do  jej bliski sąsiad
1 rok temu

Dać jej podwyżkę i jej mężowi też – “ELITA” GMINY JEDLICZE.
Skończyliby już z tą polityką … ale są próźni na kasę !

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
37
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X