Przepiękne wieńce na Dożynkach Gminy Jedlicze 2019. Wybierz najpiękniejszy wieniec [GŁOSOWANIE]

0
W niedzielę 18 sierpnia na placu targowym „Mój Rynek” odbyły się Dożynki Gminy Jedlicze, które rozpoczęły się- tradycyjnie dziękczynną mszą św. w Kościele Parafialnym w Jedliczu, koncelebrowaną przez ks. proboszcza Stanisława Turonia.

Barwny orszak, prowadzony przez Starostów Dożynek Państwo Agnieszkę i Piotra Stasz z Żarnowca, przemaszerował na plac targowy „Mój Rynek” w Jedliczu, gdzie nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych. Gminne uroczystości uświetniła wizyta wyjątkowych gości wśród których byli m.in. Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, a jednocześnie członek Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Rolnictwa, Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska – Maria Kurowska, Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik, Przedstawiciel Samborskiej Rejonowej Rady Andrzej Bobak, Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddziału w Łanowicach Walery Tracz. Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik podziękowała rolnikom za ich wyjątkową i ciężką pracę, składając przy tym życzenia obfitych plonów oraz Błogosławieństwa Bożego. Na ręce Burmistrza przekazano chleby i kołacze przyniesione przez delegacje dożynkowe, które po podzieleniu zostały rozdane wśród przybyłych gości. W części artystycznej, o którą zadbał Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zaprezentowali się: Zespół Magnolia, Zespół Jarzębina oraz nasi goście z Ukrainy Zespół Łanowiczanie. Do wspólnej zabawy, która trwała do późnych godzin nocnych zagrzewał zespół Vamos.

Wieńce dożynkowe:

Zobacz i zagłosuj na najpiękniejszy wieniec dożynkowy 2019 roku:

 

fot., tekst. (ug); (red.) 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Helena
Helena
4 lat temu

Wszystkie wience sa sliczne i ukazuja trud pracy rolnika. Podziękowania dla wszystkich za ciężka prace i gratuluje imponujących brogow

Andrzej
Andrzej
4 lat temu

gratuluję Wam wszystkim i pozdrawiam serdecznie. Moderówka chyle czoła wieniec pierwsza klasa:):)

Romek
Romek
4 lat temu

Jedlicze – Borek ? Dlaczego nie ma w plebiscycie?

bolo
bolo
Odpowiedź do  Romek
4 lat temu

Bo w tym roku nie było brogu.W innych latach też nie z każdej miejscowości był wieniec i jakoś nikt się tak nie przypier….

Romek
Romek
4 lat temu

Każdy ma swój urok.Szacunek dla wszystkich, którzy szanują tradycję, poświęcili swój czas i przygotowali wieńce.

Rolnik
Rolnik
4 lat temu

Gdzie jest wieniec delegacji z Borku?

Otwórzcie oczy
Otwórzcie oczy
Odpowiedź do  Rolnik
4 lat temu

Borek w tym roku nie zrobił wieńca bo najprawdopodobniej ten czas spędzili na skręcaniu krzeseł jak pisze jeden z komentujących ale pani sołtyska znalazła czas by wejść na scenę i pozować do zdjęć 🙂 nie wiem kto jedt autorem slow ze skrecaniem krzeseł ale mnie skreca na mysl ze za milion zlotych moznabyloby doposazyc straze pozarne a nie ładować w remont domu ludowego ktory i tak sie sam nie sfinansuje po mimo wynajmow a gmina bedzie placic za jego utrzymanie

Zborku
Zborku
Odpowiedź do  Rolnik
4 lat temu

Borek to Miastowi,bliżej Krosna to rolników nie ma ,to i wieńca nie ma.A wy ze wsi to róbcie ???

sąsiad
sąsiad
Odpowiedź do  Zborku
4 lat temu

a dom ludowy po co im wobec tego co piszesz?

Ewa
Ewa
4 lat temu

Przepiękne wieńce DOŻYNKOWE cieszą oko, ale wiemy że to ofiara dziękczynna za zebrane PLONY.Te wieńce nasze z Długiego A były dwa dzieci i dorosłych to dar dla MARYII Matki ,która nam Błogosławi .To dziedzictwo kulturowe przekazujemy najmłodszym, tak jak nam to kiedyś przekazano.Pod bacznym okiem koleżanek z KGW tworzą swoje dzieła ,które w przyszłości zaowocują. Praca rolnika jest I będzie doceniona .Że świeżych ziaren upieczony, pachnący chleb złożony W Darze dziękczynienia.od wszystkich ,którzy ten chleb tworzyli oddając go póżniej W ręce Kapłana,Gospodarza aby go równo podzielił pomiędzy swoje owieczki aby nikomu Go nie zabrakło.

Otwórzcie oczy
Otwórzcie oczy
4 lat temu

Dom ludowy na Borku za grubo ponad 1 milion złotych i wienca nie zrobili? Wstyd i kompromitacja zarzadu i sołtyski. Na sesjach krzyczy i przemawia jakby ja ktos oszukał czy skrzywdził a zapomniała ze pobiera prawie tysiac zlotych co miesiac za pełnienie obowiazkow niby społecznych bo dieta radnej i przewodniczacej osiedla borek to prawie podwojne 500 plus

teksas
teksas
Odpowiedź do  Otwórzcie oczy
4 lat temu

Dlaczego zarządu – może po prostu mamy jej dość.

Borek
Borek
Odpowiedź do  teksas
4 lat temu

Macie jej dość? W jakim sensie?

XXXXXX
XXXXXX
Odpowiedź do  Otwórzcie oczy
4 lat temu

Bo na gary zabrakło.

bolo
bolo
Odpowiedź do  Otwórzcie oczy
4 lat temu

Nie kompromituj się takim wpisem…i nie czepiaj się Zarządu…A gdzie KG? i np. bloki ktore najwięcej mają do krytykowania? Najprawdopodobniej ten czas spędzili (zarząd ,radny i inni wolontariusze ) na skręcaniu krzeseł,bo nie ma pieniędzy na doposażenie….podobno?)

Magda
Magda
4 lat temu

Piękne, choć wiele niestety nie spełnia wymogów związanych z tradycyjnym ludowymi wieńcami. Pielęgnowanie tradycji jest ważne i godne docenienia. Szkoda, że gdzieś tylko umyka ich prawidłowa forma.

czeska
czeska
4 lat temu

DŁUGIE NA PROWADZENIU? najbrzydszy z wieńców..Potok powinien wygrac

Helena12
Helena12
4 lat temu

Może dlatego Długie.ma tule głosów bo na zdjeciu wieńca z Potoka jest też tabliczka Długie. Osobiście również uważam że Potok w tym roku ma najładniejszy wieniec

zaszokowany
zaszokowany
4 lat temu

Da się zrobić plebiscyt który wieniec jest najładniejszy. Podejrzewam, że można robić plebiscyty …………. co sądzimy o decyzjach które podejmują …..”nasi radni” ……. cudzysłów nie jest pomyłką bo po ich głosowaniach widać, że reprezentują jedynie swoje widzimisię. Wystawmy im cenzurki. Może się otrząsną. Bo idzie to w złą stronę. Co sądzicie o takim pomyśle ?

Xxxxxx
Xxxxxx
Odpowiedź do  zaszokowany
4 lat temu

Popieram. Powinniśmy się wypowiedzieć co mieszkańcy sądzą o tym że po raz drugi rada odrzuciła dofinansowanie dużej inwestycji. Tak nie może być żeby prywatne animozje miały wpływ na rozwój naszej gminy. Dość obrzucania się błotem. A może tak przyjdź y na sesję i pokarmy że sprawa tych dwóch inwestycji jest dla nas ważna bo może Radni zapomnieli po co tam są.

Gala
Gala
4 lat temu

Konkurs powinien mieć tytuł “Wybieramy najpiękniejszy ODKUPIONY lub WYPOZYCZONY wieniec dożynkowy”. Wieńce te nie są wykonane przez daną dzielnicę czy koło tylko wypożyczone lub odkupione od innych kół lub dzielnic.

Znawca
Znawca
Odpowiedź do  Gala
4 lat temu

To jest prawda większość wieńców to wypożyczone lub kupione lekko poprawione.. I co tu oceniać. Mogę powiedzieć że Moderówka swój wieniec zrobiła sama nie poszła na łatwiznę. Jest piękny.

Mateusz S
Mateusz S
Odpowiedź do  Znawca
4 lat temu

Zazdrość ma okrutne oblicze, ale oczywiście żadna z miejscowości nie faworyzuje swojego brogu tylko jak zwykle jedni i Ci sami poszkodowani – Moderówka…

Te chwile na które czekamy.....
Te chwile na które czekamy.....
4 lat temu

Już i ferment robicie z wiencami ,pozyczyli,zrobili,o mecyje,było minęło ,ja to wam zazdroszczę że nie macie innych problemów

Jaszczwianka
Jaszczwianka
4 lat temu

Moderowka wykonala ten przepprzepiekny wieniec wlasnorecznie a nie wypozyczyla gotowca jak np.Dlugie .Uklony dla dzieci

Empirysta
Empirysta
Odpowiedź do  Jaszczwianka
4 lat temu

Zły przykład. Długie obydwa wieńce wykonało własnoręcznie. Zanim coś się napisze to warto wcześniej sprawdzić. Mało tego wieniec dla dzieci wykonywany był przy udziale dzieciaków. Panie z Długiego włożyły wiele pracy w własnoręczne wykonanie tych brogów, zaczynając od zbierania zbóż w polach po całkowite przygotowanie.

Franciszek
Franciszek
Odpowiedź do  Jaszczwianka
4 lat temu

Do Jaszczwianki…grunt to jad wylać. Oskarżyć bez dowodów. Przecież to takie dziś modne. Odwagi dodaje anonimowość, co Droga Pani?

halina58
halina58
Odpowiedź do  Jaszczwianka
4 lat temu

Odezwala sie zazdrosc.Jak mozna oczerniac innych bez dowodow. Ludzie ,przeciez to my- mieszkancy jednej gminy.Gdybys Jaszczwianko obserwowala facebook. to widzialabys jak od podstaw powstaje wieniec z Dlugiego i nie zamieszczalabys glupich tekstow /mozna bylo jeszcze zapytac/.

Anna Okarma
Anna Okarma
4 lat temu

Piękny wieniec dozynkowy

Helena
Helena
4 lat temu

Wszystkie wience sa sliczne i ukazuja trud pracy rolnika. Podziękowania dla wszystkich za ciężka prace i gratuluje imponujących brogow

Andrzej
Andrzej
4 lat temu

gratuluję Wam wszystkim i pozdrawiam serdecznie. Moderówka chyle czoła wieniec pierwsza klasa:):)

Romek
Romek
4 lat temu

Jedlicze – Borek ? Dlaczego nie ma w plebiscycie?

bolo
bolo
Odpowiedź do  Romek
4 lat temu

Bo w tym roku nie było brogu.W innych latach też nie z każdej miejscowości był wieniec i jakoś nikt się tak nie przypier….

Romek
Romek
4 lat temu

Każdy ma swój urok.Szacunek dla wszystkich, którzy szanują tradycję, poświęcili swój czas i przygotowali wieńce.

Rolnik
Rolnik
4 lat temu

Gdzie jest wieniec delegacji z Borku?

Otwórzcie oczy
Otwórzcie oczy
Odpowiedź do  Rolnik
4 lat temu

Borek w tym roku nie zrobił wieńca bo najprawdopodobniej ten czas spędzili na skręcaniu krzeseł jak pisze jeden z komentujących ale pani sołtyska znalazła czas by wejść na scenę i pozować do zdjęć 🙂 nie wiem kto jedt autorem slow ze skrecaniem krzeseł ale mnie skreca na mysl ze za milion zlotych moznabyloby doposazyc straze pozarne a nie ładować w remont domu ludowego ktory i tak sie sam nie sfinansuje po mimo wynajmow a gmina bedzie placic za jego utrzymanie

Zborku
Zborku
Odpowiedź do  Rolnik
4 lat temu

Borek to Miastowi,bliżej Krosna to rolników nie ma ,to i wieńca nie ma.A wy ze wsi to róbcie ???

sąsiad
sąsiad
Odpowiedź do  Zborku
4 lat temu

a dom ludowy po co im wobec tego co piszesz?

Ewa
Ewa
4 lat temu

Przepiękne wieńce DOŻYNKOWE cieszą oko, ale wiemy że to ofiara dziękczynna za zebrane PLONY.Te wieńce nasze z Długiego A były dwa dzieci i dorosłych to dar dla MARYII Matki ,która nam Błogosławi .To dziedzictwo kulturowe przekazujemy najmłodszym, tak jak nam to kiedyś przekazano.Pod bacznym okiem koleżanek z KGW tworzą swoje dzieła ,które w przyszłości zaowocują. Praca rolnika jest I będzie doceniona .Że świeżych ziaren upieczony, pachnący chleb złożony W Darze dziękczynienia.od wszystkich ,którzy ten chleb tworzyli oddając go póżniej W ręce Kapłana,Gospodarza aby go równo podzielił pomiędzy swoje owieczki aby nikomu Go nie zabrakło.

Otwórzcie oczy
Otwórzcie oczy
4 lat temu

Dom ludowy na Borku za grubo ponad 1 milion złotych i wienca nie zrobili? Wstyd i kompromitacja zarzadu i sołtyski. Na sesjach krzyczy i przemawia jakby ja ktos oszukał czy skrzywdził a zapomniała ze pobiera prawie tysiac zlotych co miesiac za pełnienie obowiazkow niby społecznych bo dieta radnej i przewodniczacej osiedla borek to prawie podwojne 500 plus

teksas
teksas
Odpowiedź do  Otwórzcie oczy
4 lat temu

Dlaczego zarządu – może po prostu mamy jej dość.

Borek
Borek
Odpowiedź do  teksas
4 lat temu

Macie jej dość? W jakim sensie?

XXXXXX
XXXXXX
Odpowiedź do  Otwórzcie oczy
4 lat temu

Bo na gary zabrakło.

bolo
bolo
Odpowiedź do  Otwórzcie oczy
4 lat temu

Nie kompromituj się takim wpisem…i nie czepiaj się Zarządu…A gdzie KG? i np. bloki ktore najwięcej mają do krytykowania? Najprawdopodobniej ten czas spędzili (zarząd ,radny i inni wolontariusze ) na skręcaniu krzeseł,bo nie ma pieniędzy na doposażenie….podobno?)

Magda
Magda
4 lat temu

Piękne, choć wiele niestety nie spełnia wymogów związanych z tradycyjnym ludowymi wieńcami. Pielęgnowanie tradycji jest ważne i godne docenienia. Szkoda, że gdzieś tylko umyka ich prawidłowa forma.

czeska
czeska
4 lat temu

DŁUGIE NA PROWADZENIU? najbrzydszy z wieńców..Potok powinien wygrac

Helena12
Helena12
4 lat temu

Może dlatego Długie.ma tule głosów bo na zdjeciu wieńca z Potoka jest też tabliczka Długie. Osobiście również uważam że Potok w tym roku ma najładniejszy wieniec

zaszokowany
zaszokowany
4 lat temu

Da się zrobić plebiscyt który wieniec jest najładniejszy. Podejrzewam, że można robić plebiscyty …………. co sądzimy o decyzjach które podejmują …..”nasi radni” ……. cudzysłów nie jest pomyłką bo po ich głosowaniach widać, że reprezentują jedynie swoje widzimisię. Wystawmy im cenzurki. Może się otrząsną. Bo idzie to w złą stronę. Co sądzicie o takim pomyśle ?

Xxxxxx
Xxxxxx
Odpowiedź do  zaszokowany
4 lat temu

Popieram. Powinniśmy się wypowiedzieć co mieszkańcy sądzą o tym że po raz drugi rada odrzuciła dofinansowanie dużej inwestycji. Tak nie może być żeby prywatne animozje miały wpływ na rozwój naszej gminy. Dość obrzucania się błotem. A może tak przyjdź y na sesję i pokarmy że sprawa tych dwóch inwestycji jest dla nas ważna bo może Radni zapomnieli po co tam są.

Gala
Gala
4 lat temu

Konkurs powinien mieć tytuł “Wybieramy najpiękniejszy ODKUPIONY lub WYPOZYCZONY wieniec dożynkowy”. Wieńce te nie są wykonane przez daną dzielnicę czy koło tylko wypożyczone lub odkupione od innych kół lub dzielnic.

Znawca
Znawca
Odpowiedź do  Gala
4 lat temu

To jest prawda większość wieńców to wypożyczone lub kupione lekko poprawione.. I co tu oceniać. Mogę powiedzieć że Moderówka swój wieniec zrobiła sama nie poszła na łatwiznę. Jest piękny.

Mateusz S
Mateusz S
Odpowiedź do  Znawca
4 lat temu

Zazdrość ma okrutne oblicze, ale oczywiście żadna z miejscowości nie faworyzuje swojego brogu tylko jak zwykle jedni i Ci sami poszkodowani – Moderówka…

Te chwile na które czekamy.....
Te chwile na które czekamy.....
4 lat temu

Już i ferment robicie z wiencami ,pozyczyli,zrobili,o mecyje,było minęło ,ja to wam zazdroszczę że nie macie innych problemów

Jaszczwianka
Jaszczwianka
4 lat temu

Moderowka wykonala ten przepprzepiekny wieniec wlasnorecznie a nie wypozyczyla gotowca jak np.Dlugie .Uklony dla dzieci

Empirysta
Empirysta
Odpowiedź do  Jaszczwianka
4 lat temu

Zły przykład. Długie obydwa wieńce wykonało własnoręcznie. Zanim coś się napisze to warto wcześniej sprawdzić. Mało tego wieniec dla dzieci wykonywany był przy udziale dzieciaków. Panie z Długiego włożyły wiele pracy w własnoręczne wykonanie tych brogów, zaczynając od zbierania zbóż w polach po całkowite przygotowanie.

Franciszek
Franciszek
Odpowiedź do  Jaszczwianka
4 lat temu

Do Jaszczwianki…grunt to jad wylać. Oskarżyć bez dowodów. Przecież to takie dziś modne. Odwagi dodaje anonimowość, co Droga Pani?

halina58
halina58
Odpowiedź do  Jaszczwianka
4 lat temu

Odezwala sie zazdrosc.Jak mozna oczerniac innych bez dowodow. Ludzie ,przeciez to my- mieszkancy jednej gminy.Gdybys Jaszczwianko obserwowala facebook. to widzialabys jak od podstaw powstaje wieniec z Dlugiego i nie zamieszczalabys glupich tekstow /mozna bylo jeszcze zapytac/.

Anna Okarma
Anna Okarma
4 lat temu

Piękny wieniec dozynkowy