Kolejne środki z MSWiA, wpłyną do budżetu Gminy Jedlicze

0
Do podkarpackich samorządów, w tym także Gminy Jedlicze, trafiły kolejne środki od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, kolejną promesę na usuwanie klęsk żywiołowych odebrał zastępca Burmistrza Ryszard Zagórski.
fot. UWWP

Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2017. Dzięki nim zostanie przywrócona bądź przebudowana, uszkodzona w wyniku działania zjawisk noszących znamiona klęsk żywiołowych, infrastruktura komunalna.

Dzięki promesie, która została przyznana w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, wyremontowane zostaną drogi zniszczone  podczas ulewnych deszczy w 2010 r.

Ze środków wyremontowane zostanie droga położona na dz. nr ewid. 327 w miejscowości Potok oraz droga gminna nr G114725R (nr ewid. 888) w miejscowości Żarnowiec. Wysokość dotacji wyniesie 120 000 zł, co będzie stanowić 80% wartości inwestycji. Prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
frankie

Która to droga w Potoku?

POireszta

W polach za cmentarzem

Wódz MARS

głos wołającego na puszczy

Traktor

O Tomusiowi się os

Dodek

Wpisz nr działki w e-mapę i się dowiesz.

? 123

Czyli aby isc z wizytą do koleżanki w dalszym ciagu musze zostawiac samochod 2 km wcześniej i zakładać kalosze 🙁 masakra !!! Pozostaje tylko telewizja aby pomóc tym ludziom. Odcinek drogi Moderowka Pasze -Przybówka

Wicek

Przecież Jola tyle dobrego zrobiła. Głosuj na nią.

Kabor

A na kogo innego miałbym głosować. Przecież nie na Juszczaka !!!

spostrzegawczy

Juszczak przez 4 lata nie zdążył rowów przy drodze powiatowej biegnącej na Chrząstówke ze starych spróchniałych pniaków wyczyścić a za Gminę się bierze.

hmmm

To prawda oooo tak to jest wizytówka jego zaangażowania w zycie tutejszej społeczności. wielokrotnie zwaracalismy się z pismami do Starostwa o doprowadzenie tej drogi do porzadku o oświetlenie tego odcinka i z tego co mi wiadomo nie umiał dogadać sie z gminą. To jest skuteczność kandydata na burmistrza.

Henio

Zmieńcie radnego. Galuszka przez 4 lata to chyba nie dał głosu na sesji.

Moderówka

Przede wszystkim to nie “Galuszka” tylko Gałuszka ćwoku, tyle co on zrobił dla Moderówki, to żaden radny w Gminie. Przez ostatnie 16 lat to tylko piękny park sprzedali w Moderówce a kasa nie wiadomo gdzie poszła. Prawie 4 miliony zł.na Moderówke to ? Zastanów się bez mózgu co piszesz .Nie ważne są słowa tylko czyny.

mieszkaniec

takiego radnego to ze świeczką szukać, Klub Sportowy prowadzi, łuczników prowadzi w Radzie Miejskiej działa, to przykład człowieka tzw. społecznika, a takich ludzi dzisiaj praktycznie nie ma.
Trochę szacunku dla takich ludzi.

Henio

Milczący radny he he. Nic nie zrobił dla Moderowki. Podobnie jak Jolanta. Tylko po sądach się plonta.

hmmm

hmmm. chyba prowadził klub sportowy ,należy sie sprostowanie jako radny nie może tego czynić . Małomowny na sesjach to prawda , ale uwielbiany przez burmistrz to ma hale sportową o której mówił 2014 roku, Wybór pomiedzy startujących Paną Kusiak ( całkowita porażka , brak zaangażowania w życie wsi po mimo że jest członkiem Rady sołeckiej – ) a Panem Gałuszką jest tylko jeden. Wolę milczącego a skutecznego niż wesołej niezaangażowanej kandydatki

spostrzegawczy

masz racje “hmmm” prowadzić tego klubu nie może ze względu na funkcję samorządową ale mimo to jest bardzo zaangażowany w życie sportowe Moderówki. To prawda, ma halę ale z tego co wiem to i szatnie dla piłkarzy ma mieć. Życzę powodzenie w wyborach.

moderówa

Przecież ta Pani Kusiak już radną była, i dla Moderówki nic nie zrobiła, (nawet się rymło 😉

Fgjgf

GALUSZKA

sąsiad

J.J kandydat na Burmistrza miał dzisiaj spotkanie przedwyborcze w Chlebnej, chyba mnie powali, przyjechali i pojechali, zero mieszkańców, ja pier……, żenada, zainteresowanie godne kandydata, hahaha.

Krzyś

Wcale się nie dziwię… Co on jako starosta zrobił dla naszej gminy ??? Patrzę obiektywnie jak rządzi Pani Urbanik i fakt, że nie wszystkie działania popieram ale wierzę, że pierwsza kadencja była przetarciem. ( w której i tak zrobiła więcej niż poprzednia wladza przez trzy ). Moim osobistym zdaniem głos oddany na Pana Juszczaka będzie głosem straconym.

MAGDA

Tak mi się skojarzył tekst utworu : ilu wyborców przyszło posłuchać wypocin Juszczaka : MNIEJ NIZ ZERO:)

Hen

Tomus byłeś ty . To wystarczy.

Gość

Wypociny to ma pani Urbanik wypisane co ona zrobiła dla Gminy połowę rzeczy musiała dokończyć co poprzednicy zaczęli. NIECH SIĘ POCHWALI mostem w mecince który miał tak powstać, kładka na wierzbowej niech się pochwali ile spraw sądowych przegrała i ile ludzi zwolniła. I co Najważniejsze wielkie kłamstwo miała tak ludzi nie zatrudniać z poza Gminy bo niby poprzednicy tak robili i obiecywała że się powinno ludzi zatrudniać z naszej Gminy a tu się okazuje że większość została zatrudniona przez Panią URBANIAK Z POZA.

POireszta

Propaganda oparta na kłamstwie ?
Ja głosuje na Pasterczyka

Fred

To miała łatwo. Dostała gotowca a i tak skomli

321 bum

Gościu do tego wszystkiego zapomniałeś dodać jaki bajzel zostawili poprzednicy. Pani Urbanik musiała dokończyć co zaczęli i jeszcze dodaj musiała za to zapłacić bo poprzednicy niestety zapomnieli a kasa znikła. A pan Juszczak to czym się ma pochwalić tyle kadencji a nawet we własnej miejscowości go nie szanują tyle zdziałał.

frankie

Która to droga w Potoku?

POireszta

W polach za cmentarzem

Wódz MARS

głos wołającego na puszczy

Traktor

O Tomusiowi się os

Dodek

Wpisz nr działki w e-mapę i się dowiesz.

? 123

Czyli aby isc z wizytą do koleżanki w dalszym ciagu musze zostawiac samochod 2 km wcześniej i zakładać kalosze 🙁 masakra !!! Pozostaje tylko telewizja aby pomóc tym ludziom. Odcinek drogi Moderowka Pasze -Przybówka

Wicek

Przecież Jola tyle dobrego zrobiła. Głosuj na nią.

Kabor

A na kogo innego miałbym głosować. Przecież nie na Juszczaka !!!

spostrzegawczy

Juszczak przez 4 lata nie zdążył rowów przy drodze powiatowej biegnącej na Chrząstówke ze starych spróchniałych pniaków wyczyścić a za Gminę się bierze.

hmmm

To prawda oooo tak to jest wizytówka jego zaangażowania w zycie tutejszej społeczności. wielokrotnie zwaracalismy się z pismami do Starostwa o doprowadzenie tej drogi do porzadku o oświetlenie tego odcinka i z tego co mi wiadomo nie umiał dogadać sie z gminą. To jest skuteczność kandydata na burmistrza.

Henio

Zmieńcie radnego. Galuszka przez 4 lata to chyba nie dał głosu na sesji.

Moderówka

Przede wszystkim to nie “Galuszka” tylko Gałuszka ćwoku, tyle co on zrobił dla Moderówki, to żaden radny w Gminie. Przez ostatnie 16 lat to tylko piękny park sprzedali w Moderówce a kasa nie wiadomo gdzie poszła. Prawie 4 miliony zł.na Moderówke to ? Zastanów się bez mózgu co piszesz .Nie ważne są słowa tylko czyny.

mieszkaniec

takiego radnego to ze świeczką szukać, Klub Sportowy prowadzi, łuczników prowadzi w Radzie Miejskiej działa, to przykład człowieka tzw. społecznika, a takich ludzi dzisiaj praktycznie nie ma.
Trochę szacunku dla takich ludzi.

Henio

Milczący radny he he. Nic nie zrobił dla Moderowki. Podobnie jak Jolanta. Tylko po sądach się plonta.

hmmm

hmmm. chyba prowadził klub sportowy ,należy sie sprostowanie jako radny nie może tego czynić . Małomowny na sesjach to prawda , ale uwielbiany przez burmistrz to ma hale sportową o której mówił 2014 roku, Wybór pomiedzy startujących Paną Kusiak ( całkowita porażka , brak zaangażowania w życie wsi po mimo że jest członkiem Rady sołeckiej – ) a Panem Gałuszką jest tylko jeden. Wolę milczącego a skutecznego niż wesołej niezaangażowanej kandydatki

spostrzegawczy

masz racje “hmmm” prowadzić tego klubu nie może ze względu na funkcję samorządową ale mimo to jest bardzo zaangażowany w życie sportowe Moderówki. To prawda, ma halę ale z tego co wiem to i szatnie dla piłkarzy ma mieć. Życzę powodzenie w wyborach.

moderówa

Przecież ta Pani Kusiak już radną była, i dla Moderówki nic nie zrobiła, (nawet się rymło 😉

Fgjgf

GALUSZKA

sąsiad

J.J kandydat na Burmistrza miał dzisiaj spotkanie przedwyborcze w Chlebnej, chyba mnie powali, przyjechali i pojechali, zero mieszkańców, ja pier……, żenada, zainteresowanie godne kandydata, hahaha.

Krzyś

Wcale się nie dziwię… Co on jako starosta zrobił dla naszej gminy ??? Patrzę obiektywnie jak rządzi Pani Urbanik i fakt, że nie wszystkie działania popieram ale wierzę, że pierwsza kadencja była przetarciem. ( w której i tak zrobiła więcej niż poprzednia wladza przez trzy ). Moim osobistym zdaniem głos oddany na Pana Juszczaka będzie głosem straconym.

MAGDA

Tak mi się skojarzył tekst utworu : ilu wyborców przyszło posłuchać wypocin Juszczaka : MNIEJ NIZ ZERO:)

Hen

Tomus byłeś ty . To wystarczy.

Gość

Wypociny to ma pani Urbanik wypisane co ona zrobiła dla Gminy połowę rzeczy musiała dokończyć co poprzednicy zaczęli. NIECH SIĘ POCHWALI mostem w mecince który miał tak powstać, kładka na wierzbowej niech się pochwali ile spraw sądowych przegrała i ile ludzi zwolniła. I co Najważniejsze wielkie kłamstwo miała tak ludzi nie zatrudniać z poza Gminy bo niby poprzednicy tak robili i obiecywała że się powinno ludzi zatrudniać z naszej Gminy a tu się okazuje że większość została zatrudniona przez Panią URBANIAK Z POZA.

POireszta

Propaganda oparta na kłamstwie ?
Ja głosuje na Pasterczyka

Fred

To miała łatwo. Dostała gotowca a i tak skomli

321 bum

Gościu do tego wszystkiego zapomniałeś dodać jaki bajzel zostawili poprzednicy. Pani Urbanik musiała dokończyć co zaczęli i jeszcze dodaj musiała za to zapłacić bo poprzednicy niestety zapomnieli a kasa znikła. A pan Juszczak to czym się ma pochwalić tyle kadencji a nawet we własnej miejscowości go nie szanują tyle zdziałał.