Kolejne środki z MSWiA, wpłyną do budżetu Gminy Jedlicze

0
Do podkarpackich samorządów, w tym także Gminy Jedlicze, trafiły kolejne środki od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, kolejną promesę na usuwanie klęsk żywiołowych odebrał zastępca Burmistrza Ryszard Zagórski.
fot. UWWP

Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2017. Dzięki nim zostanie przywrócona bądź przebudowana, uszkodzona w wyniku działania zjawisk noszących znamiona klęsk żywiołowych, infrastruktura komunalna.

Dzięki promesie, która została przyznana w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, wyremontowane zostaną drogi zniszczone  podczas ulewnych deszczy w 2010 r.

Ze środków wyremontowane zostanie droga położona na dz. nr ewid. 327 w miejscowości Potok oraz droga gminna nr G114725R (nr ewid. 888) w miejscowości Żarnowiec. Wysokość dotacji wyniesie 120 000 zł, co będzie stanowić 80% wartości inwestycji. Prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
frankie
frankie
5 lat temu

Która to droga w Potoku?

POireszta
POireszta
Odpowiedź do  frankie
5 lat temu

W polach za cmentarzem

Wódz MARS
Wódz MARS
Odpowiedź do  POireszta
5 lat temu

głos wołającego na puszczy

Traktor
Traktor
Odpowiedź do  Wódz MARS
5 lat temu

O Tomusiowi się os

Dodek
Dodek
5 lat temu

Wpisz nr działki w e-mapę i się dowiesz.

? 123
? 123
5 lat temu

Czyli aby isc z wizytą do koleżanki w dalszym ciagu musze zostawiac samochod 2 km wcześniej i zakładać kalosze 🙁 masakra !!! Pozostaje tylko telewizja aby pomóc tym ludziom. Odcinek drogi Moderowka Pasze -Przybówka

Wicek
Wicek
Odpowiedź do  ? 123
5 lat temu

Przecież Jola tyle dobrego zrobiła. Głosuj na nią.

Kabor
Kabor
Odpowiedź do  Wicek
5 lat temu

A na kogo innego miałbym głosować. Przecież nie na Juszczaka !!!

spostrzegawczy
spostrzegawczy
Odpowiedź do  Kabor
5 lat temu

Juszczak przez 4 lata nie zdążył rowów przy drodze powiatowej biegnącej na Chrząstówke ze starych spróchniałych pniaków wyczyścić a za Gminę się bierze.

hmmm
hmmm
Odpowiedź do  spostrzegawczy
5 lat temu

To prawda oooo tak to jest wizytówka jego zaangażowania w zycie tutejszej społeczności. wielokrotnie zwaracalismy się z pismami do Starostwa o doprowadzenie tej drogi do porzadku o oświetlenie tego odcinka i z tego co mi wiadomo nie umiał dogadać sie z gminą. To jest skuteczność kandydata na burmistrza.

Henio
Henio
Odpowiedź do  ? 123
5 lat temu

Zmieńcie radnego. Galuszka przez 4 lata to chyba nie dał głosu na sesji.

Moderówka
Moderówka
Odpowiedź do  Henio
5 lat temu

Przede wszystkim to nie “Galuszka” tylko Gałuszka ćwoku, tyle co on zrobił dla Moderówki, to żaden radny w Gminie. Przez ostatnie 16 lat to tylko piękny park sprzedali w Moderówce a kasa nie wiadomo gdzie poszła. Prawie 4 miliony zł.na Moderówke to ? Zastanów się bez mózgu co piszesz .Nie ważne są słowa tylko czyny.

mieszkaniec
mieszkaniec
Odpowiedź do  Moderówka
5 lat temu

takiego radnego to ze świeczką szukać, Klub Sportowy prowadzi, łuczników prowadzi w Radzie Miejskiej działa, to przykład człowieka tzw. społecznika, a takich ludzi dzisiaj praktycznie nie ma.
Trochę szacunku dla takich ludzi.

Henio
Henio
Odpowiedź do  mieszkaniec
5 lat temu

Milczący radny he he. Nic nie zrobił dla Moderowki. Podobnie jak Jolanta. Tylko po sądach się plonta.

hmmm
hmmm
Odpowiedź do  mieszkaniec
5 lat temu

hmmm. chyba prowadził klub sportowy ,należy sie sprostowanie jako radny nie może tego czynić . Małomowny na sesjach to prawda , ale uwielbiany przez burmistrz to ma hale sportową o której mówił 2014 roku, Wybór pomiedzy startujących Paną Kusiak ( całkowita porażka , brak zaangażowania w życie wsi po mimo że jest członkiem Rady sołeckiej – ) a Panem Gałuszką jest tylko jeden. Wolę milczącego a skutecznego niż wesołej niezaangażowanej kandydatki

spostrzegawczy
spostrzegawczy
Odpowiedź do  hmmm
5 lat temu

masz racje “hmmm” prowadzić tego klubu nie może ze względu na funkcję samorządową ale mimo to jest bardzo zaangażowany w życie sportowe Moderówki. To prawda, ma halę ale z tego co wiem to i szatnie dla piłkarzy ma mieć. Życzę powodzenie w wyborach.

moderówa
moderówa
Odpowiedź do  hmmm
5 lat temu

Przecież ta Pani Kusiak już radną była, i dla Moderówki nic nie zrobiła, (nawet się rymło 😉

Fgjgf
Fgjgf
Odpowiedź do  Moderówka
5 lat temu

GALUSZKA

sąsiad
sąsiad
5 lat temu

J.J kandydat na Burmistrza miał dzisiaj spotkanie przedwyborcze w Chlebnej, chyba mnie powali, przyjechali i pojechali, zero mieszkańców, ja pier……, żenada, zainteresowanie godne kandydata, hahaha.

Krzyś
Krzyś
Odpowiedź do  sąsiad
5 lat temu

Wcale się nie dziwię… Co on jako starosta zrobił dla naszej gminy ??? Patrzę obiektywnie jak rządzi Pani Urbanik i fakt, że nie wszystkie działania popieram ale wierzę, że pierwsza kadencja była przetarciem. ( w której i tak zrobiła więcej niż poprzednia wladza przez trzy ). Moim osobistym zdaniem głos oddany na Pana Juszczaka będzie głosem straconym.

MAGDA
MAGDA
Odpowiedź do  Krzyś
5 lat temu

Tak mi się skojarzył tekst utworu : ilu wyborców przyszło posłuchać wypocin Juszczaka : MNIEJ NIZ ZERO:)

Hen
Hen
Odpowiedź do  sąsiad
5 lat temu

Tomus byłeś ty . To wystarczy.

Gość
Gość
5 lat temu

Wypociny to ma pani Urbanik wypisane co ona zrobiła dla Gminy połowę rzeczy musiała dokończyć co poprzednicy zaczęli. NIECH SIĘ POCHWALI mostem w mecince który miał tak powstać, kładka na wierzbowej niech się pochwali ile spraw sądowych przegrała i ile ludzi zwolniła. I co Najważniejsze wielkie kłamstwo miała tak ludzi nie zatrudniać z poza Gminy bo niby poprzednicy tak robili i obiecywała że się powinno ludzi zatrudniać z naszej Gminy a tu się okazuje że większość została zatrudniona przez Panią URBANIAK Z POZA.

POireszta
POireszta
Odpowiedź do  Gość
5 lat temu

Propaganda oparta na kłamstwie ?
Ja głosuje na Pasterczyka

Fred
Fred
Odpowiedź do  Gość
5 lat temu

To miała łatwo. Dostała gotowca a i tak skomli

321 bum
321 bum
Odpowiedź do  Gość
5 lat temu

Gościu do tego wszystkiego zapomniałeś dodać jaki bajzel zostawili poprzednicy. Pani Urbanik musiała dokończyć co zaczęli i jeszcze dodaj musiała za to zapłacić bo poprzednicy niestety zapomnieli a kasa znikła. A pan Juszczak to czym się ma pochwalić tyle kadencji a nawet we własnej miejscowości go nie szanują tyle zdziałał.

frankie
frankie
5 lat temu

Która to droga w Potoku?

POireszta
POireszta
Odpowiedź do  frankie
5 lat temu

W polach za cmentarzem

Wódz MARS
Wódz MARS
Odpowiedź do  POireszta
5 lat temu

głos wołającego na puszczy

Traktor
Traktor
Odpowiedź do  Wódz MARS
5 lat temu

O Tomusiowi się os

Dodek
Dodek
5 lat temu

Wpisz nr działki w e-mapę i się dowiesz.

? 123
? 123
5 lat temu

Czyli aby isc z wizytą do koleżanki w dalszym ciagu musze zostawiac samochod 2 km wcześniej i zakładać kalosze 🙁 masakra !!! Pozostaje tylko telewizja aby pomóc tym ludziom. Odcinek drogi Moderowka Pasze -Przybówka

Wicek
Wicek
Odpowiedź do  ? 123
5 lat temu

Przecież Jola tyle dobrego zrobiła. Głosuj na nią.

Kabor
Kabor
Odpowiedź do  Wicek
5 lat temu

A na kogo innego miałbym głosować. Przecież nie na Juszczaka !!!

spostrzegawczy
spostrzegawczy
Odpowiedź do  Kabor
5 lat temu

Juszczak przez 4 lata nie zdążył rowów przy drodze powiatowej biegnącej na Chrząstówke ze starych spróchniałych pniaków wyczyścić a za Gminę się bierze.

hmmm
hmmm
Odpowiedź do  spostrzegawczy
5 lat temu

To prawda oooo tak to jest wizytówka jego zaangażowania w zycie tutejszej społeczności. wielokrotnie zwaracalismy się z pismami do Starostwa o doprowadzenie tej drogi do porzadku o oświetlenie tego odcinka i z tego co mi wiadomo nie umiał dogadać sie z gminą. To jest skuteczność kandydata na burmistrza.

Henio
Henio
Odpowiedź do  ? 123
5 lat temu

Zmieńcie radnego. Galuszka przez 4 lata to chyba nie dał głosu na sesji.

Moderówka
Moderówka
Odpowiedź do  Henio
5 lat temu

Przede wszystkim to nie “Galuszka” tylko Gałuszka ćwoku, tyle co on zrobił dla Moderówki, to żaden radny w Gminie. Przez ostatnie 16 lat to tylko piękny park sprzedali w Moderówce a kasa nie wiadomo gdzie poszła. Prawie 4 miliony zł.na Moderówke to ? Zastanów się bez mózgu co piszesz .Nie ważne są słowa tylko czyny.

mieszkaniec
mieszkaniec
Odpowiedź do  Moderówka
5 lat temu

takiego radnego to ze świeczką szukać, Klub Sportowy prowadzi, łuczników prowadzi w Radzie Miejskiej działa, to przykład człowieka tzw. społecznika, a takich ludzi dzisiaj praktycznie nie ma.
Trochę szacunku dla takich ludzi.

Henio
Henio
Odpowiedź do  mieszkaniec
5 lat temu

Milczący radny he he. Nic nie zrobił dla Moderowki. Podobnie jak Jolanta. Tylko po sądach się plonta.

hmmm
hmmm
Odpowiedź do  mieszkaniec
5 lat temu

hmmm. chyba prowadził klub sportowy ,należy sie sprostowanie jako radny nie może tego czynić . Małomowny na sesjach to prawda , ale uwielbiany przez burmistrz to ma hale sportową o której mówił 2014 roku, Wybór pomiedzy startujących Paną Kusiak ( całkowita porażka , brak zaangażowania w życie wsi po mimo że jest członkiem Rady sołeckiej – ) a Panem Gałuszką jest tylko jeden. Wolę milczącego a skutecznego niż wesołej niezaangażowanej kandydatki

spostrzegawczy
spostrzegawczy
Odpowiedź do  hmmm
5 lat temu

masz racje “hmmm” prowadzić tego klubu nie może ze względu na funkcję samorządową ale mimo to jest bardzo zaangażowany w życie sportowe Moderówki. To prawda, ma halę ale z tego co wiem to i szatnie dla piłkarzy ma mieć. Życzę powodzenie w wyborach.

moderówa
moderówa
Odpowiedź do  hmmm
5 lat temu

Przecież ta Pani Kusiak już radną była, i dla Moderówki nic nie zrobiła, (nawet się rymło 😉

Fgjgf
Fgjgf
Odpowiedź do  Moderówka
5 lat temu

GALUSZKA

sąsiad
sąsiad
5 lat temu

J.J kandydat na Burmistrza miał dzisiaj spotkanie przedwyborcze w Chlebnej, chyba mnie powali, przyjechali i pojechali, zero mieszkańców, ja pier……, żenada, zainteresowanie godne kandydata, hahaha.

Krzyś
Krzyś
Odpowiedź do  sąsiad
5 lat temu

Wcale się nie dziwię… Co on jako starosta zrobił dla naszej gminy ??? Patrzę obiektywnie jak rządzi Pani Urbanik i fakt, że nie wszystkie działania popieram ale wierzę, że pierwsza kadencja była przetarciem. ( w której i tak zrobiła więcej niż poprzednia wladza przez trzy ). Moim osobistym zdaniem głos oddany na Pana Juszczaka będzie głosem straconym.

MAGDA
MAGDA
Odpowiedź do  Krzyś
5 lat temu

Tak mi się skojarzył tekst utworu : ilu wyborców przyszło posłuchać wypocin Juszczaka : MNIEJ NIZ ZERO:)

Hen
Hen
Odpowiedź do  sąsiad
5 lat temu

Tomus byłeś ty . To wystarczy.

Gość
Gość
5 lat temu

Wypociny to ma pani Urbanik wypisane co ona zrobiła dla Gminy połowę rzeczy musiała dokończyć co poprzednicy zaczęli. NIECH SIĘ POCHWALI mostem w mecince który miał tak powstać, kładka na wierzbowej niech się pochwali ile spraw sądowych przegrała i ile ludzi zwolniła. I co Najważniejsze wielkie kłamstwo miała tak ludzi nie zatrudniać z poza Gminy bo niby poprzednicy tak robili i obiecywała że się powinno ludzi zatrudniać z naszej Gminy a tu się okazuje że większość została zatrudniona przez Panią URBANIAK Z POZA.

POireszta
POireszta
Odpowiedź do  Gość
5 lat temu

Propaganda oparta na kłamstwie ?
Ja głosuje na Pasterczyka

Fred
Fred
Odpowiedź do  Gość
5 lat temu

To miała łatwo. Dostała gotowca a i tak skomli

321 bum
321 bum
Odpowiedź do  Gość
5 lat temu

Gościu do tego wszystkiego zapomniałeś dodać jaki bajzel zostawili poprzednicy. Pani Urbanik musiała dokończyć co zaczęli i jeszcze dodaj musiała za to zapłacić bo poprzednicy niestety zapomnieli a kasa znikła. A pan Juszczak to czym się ma pochwalić tyle kadencji a nawet we własnej miejscowości go nie szanują tyle zdziałał.