Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek przyjechali do Jedlicza. Odwiedzili Zakład ORLEN Oil, gdzie produkują płyn do dezynfekcji [FILM]

0
Prezydent RP Andrzej Duda przyjechał we wtorek (17.03) do Jedlicza, aby odwiedzić zakład Orlen Oil, gdzie produkują płyn do dezynfekcji rąk. W wizycie towarzyszył mu Daniel Obajtek Prezes Zarządu PKN ORLEN, który spotkał się z dziennikarzami na terenie zakładu i opowiedział jak wygląda proces produkcji płynu. Zapraszamy na materiał filmowy.
Prezydent RP Andrzej Duda w towarzystwie Prezesa PKN ORLEN Daniela Obajtka przygląda się produkcji płynu do dezynfekcji rąk, na zakładzie Orlen Oil w Jedliczu

Dzięki pracownikom spółki ORLEN możliwe było niezwykle szybkie uruchomienie dwóch linii produkcyjnych i rozpoczęcie dystrybucji potrzebnego obecnie płynu do dezynfekcji rąk. O tym, jak wygląda produkcja płynu, jakie są moce produkcyjne zakładu w Jedliczu oraz ile będzie kosztować, opowiadał we wtorek Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, który spotkał się z dziennikarzami na terenie zakładu ORLEN Oil.

Tak wygląda produkcja. Materiał filmowy:

Zakład ORLEN Oil w Jedliczu odwiedził we wtorek (17.03) Prezydent RP Andrzej Duda, który podziękował prezesowi spółki, zarządowi i wszystkim pracownikom: -Chciałem serdecznie podziękować za ten wysiłek, za to, że tak szybko przestawiliście się na produkcję tego właśnie płyny antywirusowego, płynu, który będzie służył do odkażania, płynu, który tak niezwykle nam jest dzisiaj wszystkim w Polsce potrzebny, a przede wszystkim jest potrzebny polskiej służbie zdrowia- mówił Prezydent RP Andrzej Duda w Jedliczu.

Obecne moce produkcyjne należącego do Grupy Orlen Zakładu ORLEN OIL w Jedliczu to 750 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk na tydzień, w opakowaniach 5 litrowych. To oznacza, że w ciągu miesiąca na rynek może trafić nawet 600 tys. 5-litowych opakowań płynu.  Ostatnio w Zakładzie Produkcyjnym Orlen Oil w Jedliczu uruchomiona została druga linia produkcyjna płynu. Dzięki takiej decyzji zarządu spółki, do końca tego tygodnia płyn będzie dostępny na wszystkich stacjach ORLEN w całej Polsce. Uruchomienie drugiej nitki produkcyjnej pozwoli na wyprodukowanie płynów o pojemności jednolitrowej w cenie 15 zł za sztukę.

Do produkcji płynu do dezynfekcji rąk wykorzystywany jest etanol (70% składu), woda oraz alkohol izopropylowy, gliceryna i substancje zapachowe. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) zezwolił ORLEN OIL na użycie do produkcji płynu do dezynfekcji rąk etanolu o jakości farmakopealnej, tj. nieposiadającego certyfikatu Europejskiej Agencji Chemikaliów ECHA. Spełnia on wymogi najwyższej jakości farmaceutyczno-kosmetycznej. W obecnej sytuacji rynkowej etanol o jakości farmakopalnej w ostatnich dniach był tańszy i szerzej dostępny niż etanol certyfikowany przez ECHA.

Płyn do dezynfekcji rąk wyprodukowany w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL w Jedliczu jest wpisany do Wykazu Produktów Biobójczych prowadzonego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.


ZOBACZ TEŻ:

Limuzyna z Prezydentem RP Andrzejem Dudą wjechała na teren Zakładu Orlen Oil

Prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek rozmawia z dziennikarzami na terenie Zakładu ORLEN Oil w Jedliczu [RETRANSMISJA]

Zdjęcia:

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
minä
minä
4 lat temu

Adrian a gdzie kwarantanna…
Zachowanie podobne jak Kim Dzong Un ….. jeszcze krok i będzie tak jak KRLD będzie przyjeżdżał doglądać posadzenie pierwszego ziemniaka..
KAMPANIA WYBORCZA

max
max
Odpowiedź do  minä
4 lat temu

do swowej ulubienicy fryderykowej i łukuciowej do cisnej lej żale

prawda bolesna – zaorywanie zakładu zatrzymano oby na zawsze wrócą liberały zakład skasują tyle

minä
minä
Odpowiedź do  max
4 lat temu

Ależ kolego @max nie chodzi o Rafinerię ale chodzi o KAMPANIĘ czy bez niego akurat nie ruszyła by linia – ona produkowała już kilka dni a następne ruszą niebawem –
nie odwracaj kota “kulawego” ogonem.
TOŻ TO CZYSTA KAMPANIA

sedzia dred
sedzia dred
Odpowiedź do  max
4 lat temu

a ci to ci napierd..la kasy puknij sie w ten pusty beret chyba furfurol wyzarl ci resztki mozgu

Jed
Jed
4 lat temu

dobra decyzja o rozpoczęciu produkcji tego płynu !

Robert55
Robert55
4 lat temu

gdzie to można kupić?

minä
minä
Odpowiedź do  Robert55
4 lat temu

Od jutra będzie na kartki…………..

Rafineryjny
Rafineryjny
4 lat temu

Rafineria żyje tak jak dawniej

Stefek burczymucha
Stefek burczymucha
4 lat temu

Kampania pełna para

Mieszkaniec Centrum
Mieszkaniec Centrum
4 lat temu

Cieszy mnie, że w moim rodzinnym Jedlicze i mieście, w którym nadal mieszkam dzieje się coś dobrego. Rafineria od lat dawała chleb wielu rodzinom w naszej gminie. Jeszcze do niedawna stała przed groźbą upadku czy jak kto woli likwidacji, a teraz stanęła na nogi. Cieszmy się z tego i kibicujmy koncernowi! Pozdrawiam hejterów, pozdrawiam niePOcieszonych i pracowników rafinerii bo dla mnie i dla Jedlicza to zawsze będzie RAFINERIA JEDLICZE.

Spadochroniarz
Spadochroniarz
Odpowiedź do  Mieszkaniec Centrum
4 lat temu

Tylko ile osób zwolnili, wszystkim zarządzają ludzie z Trzebini lub spadochroniarze z okolic Pcimia, którzy maja mgliste pojęcie. Ludzie stąd nic tu nie znaczą.

SOLIDARNOŚĆ!!!!!
SOLIDARNOŚĆ!!!!!
Odpowiedź do  Spadochroniarz
4 lat temu

Skoro poruszyłeś temat “Ludzi stąd” to zapytaj ich (bo pracują do dzisiaj) co robili kiedy rozsprzedawano majątek RAFINERII ! a później możemy wrócić do tematu!

Leszek emeryt
Leszek emeryt
Odpowiedź do  SOLIDARNOŚĆ!!!!!
4 lat temu

TAK JEST! POPIERAM!!!!

Spadochroniarz
Spadochroniarz
Odpowiedź do  SOLIDARNOŚĆ!!!!!
4 lat temu

Ci co podejmowali jakieś decyzje raczej już nie pracują tutaj od lat… Chodzi o zwykłych pracowników biurowych, na produkcji też za wesoło chyba nie jest.

Gminny mieszkaniec
Gminny mieszkaniec
Odpowiedź do  Spadochroniarz
4 lat temu

Zwolnili multum ludzi, ale teraz zaczyna się poprawiać! Oby tak dalej. A Ty spadochroniarzy nie wiem hej tu, tylko pomysł racjonalnie jak zwalczyć wirusa, jak się ochronic!!

minä
minä
Odpowiedź do  Mieszkaniec Centrum
4 lat temu

A gdzie podziali się ci wspaniali obrońcy środowiska (hamulcowi) , przeciwni rozbudowie spalarni i linii do produkcji bioetanolu, ze nie protestowali, była okazja.

Emeryt Janusz
Emeryt Janusz
Odpowiedź do  minä
4 lat temu

A gdzie sa związki zawodowe???? Gdzie są ZWIĄZKI ZAWODOWE ????

sedzia dred
sedzia dred
4 lat temu

jestem zszokowany ze oni maja jeszcze jakies limuzyny przeciez antek i jego spolka wiekszosc rozbila

Czarek
Czarek
4 lat temu

I to jest przykład kwarantanny…. żadna tam przecież kampania….. Płyny, maseczki dla szpitali, przychodni itp. jak najbardziej tak, ale teraz wszyscy rzucą się po 5 litrowe płyny na stacjach i zamiast myć ręce będą je dezynfekować, bo szybciej i prościej. Myć też już w zasadzie się nie trzeba będzie. Potem za to trzeba będzie otworzyć zakład produkujący kremy do rąk jak wszystkim naskórek popęka. Na koniec oficjalne info: NIE – nie można mrozić papieru toaletowego.

Karol
Karol
4 lat temu

Duda wykazał się dużym doświadczeniem politycznym. Kidawa siedzi w domu i aż ją skręca ze złości, a Andrzej pewnie zmierza po kolejną kadencję !!!

minä
minä
4 lat temu

Adrian a gdzie kwarantanna…
Zachowanie podobne jak Kim Dzong Un ….. jeszcze krok i będzie tak jak KRLD będzie przyjeżdżał doglądać posadzenie pierwszego ziemniaka..
KAMPANIA WYBORCZA

max
max
Odpowiedź do  minä
4 lat temu

do swowej ulubienicy fryderykowej i łukuciowej do cisnej lej żale

prawda bolesna – zaorywanie zakładu zatrzymano oby na zawsze wrócą liberały zakład skasują tyle

minä
minä
Odpowiedź do  max
4 lat temu

Ależ kolego @max nie chodzi o Rafinerię ale chodzi o KAMPANIĘ czy bez niego akurat nie ruszyła by linia – ona produkowała już kilka dni a następne ruszą niebawem –
nie odwracaj kota “kulawego” ogonem.
TOŻ TO CZYSTA KAMPANIA

sedzia dred
sedzia dred
Odpowiedź do  max
4 lat temu

a ci to ci napierd..la kasy puknij sie w ten pusty beret chyba furfurol wyzarl ci resztki mozgu

Jed
Jed
4 lat temu

dobra decyzja o rozpoczęciu produkcji tego płynu !

Robert55
Robert55
4 lat temu

gdzie to można kupić?

minä
minä
Odpowiedź do  Robert55
4 lat temu

Od jutra będzie na kartki…………..

Rafineryjny
Rafineryjny
4 lat temu

Rafineria żyje tak jak dawniej

Stefek burczymucha
Stefek burczymucha
4 lat temu

Kampania pełna para

Mieszkaniec Centrum
Mieszkaniec Centrum
4 lat temu

Cieszy mnie, że w moim rodzinnym Jedlicze i mieście, w którym nadal mieszkam dzieje się coś dobrego. Rafineria od lat dawała chleb wielu rodzinom w naszej gminie. Jeszcze do niedawna stała przed groźbą upadku czy jak kto woli likwidacji, a teraz stanęła na nogi. Cieszmy się z tego i kibicujmy koncernowi! Pozdrawiam hejterów, pozdrawiam niePOcieszonych i pracowników rafinerii bo dla mnie i dla Jedlicza to zawsze będzie RAFINERIA JEDLICZE.

Spadochroniarz
Spadochroniarz
Odpowiedź do  Mieszkaniec Centrum
4 lat temu

Tylko ile osób zwolnili, wszystkim zarządzają ludzie z Trzebini lub spadochroniarze z okolic Pcimia, którzy maja mgliste pojęcie. Ludzie stąd nic tu nie znaczą.

SOLIDARNOŚĆ!!!!!
SOLIDARNOŚĆ!!!!!
Odpowiedź do  Spadochroniarz
4 lat temu

Skoro poruszyłeś temat “Ludzi stąd” to zapytaj ich (bo pracują do dzisiaj) co robili kiedy rozsprzedawano majątek RAFINERII ! a później możemy wrócić do tematu!

Leszek emeryt
Leszek emeryt
Odpowiedź do  SOLIDARNOŚĆ!!!!!
4 lat temu

TAK JEST! POPIERAM!!!!

Spadochroniarz
Spadochroniarz
Odpowiedź do  SOLIDARNOŚĆ!!!!!
4 lat temu

Ci co podejmowali jakieś decyzje raczej już nie pracują tutaj od lat… Chodzi o zwykłych pracowników biurowych, na produkcji też za wesoło chyba nie jest.

Gminny mieszkaniec
Gminny mieszkaniec
Odpowiedź do  Spadochroniarz
4 lat temu

Zwolnili multum ludzi, ale teraz zaczyna się poprawiać! Oby tak dalej. A Ty spadochroniarzy nie wiem hej tu, tylko pomysł racjonalnie jak zwalczyć wirusa, jak się ochronic!!

minä
minä
Odpowiedź do  Mieszkaniec Centrum
4 lat temu

A gdzie podziali się ci wspaniali obrońcy środowiska (hamulcowi) , przeciwni rozbudowie spalarni i linii do produkcji bioetanolu, ze nie protestowali, była okazja.

Emeryt Janusz
Emeryt Janusz
Odpowiedź do  minä
4 lat temu

A gdzie sa związki zawodowe???? Gdzie są ZWIĄZKI ZAWODOWE ????

sedzia dred
sedzia dred
4 lat temu

jestem zszokowany ze oni maja jeszcze jakies limuzyny przeciez antek i jego spolka wiekszosc rozbila

Czarek
Czarek
4 lat temu

I to jest przykład kwarantanny…. żadna tam przecież kampania….. Płyny, maseczki dla szpitali, przychodni itp. jak najbardziej tak, ale teraz wszyscy rzucą się po 5 litrowe płyny na stacjach i zamiast myć ręce będą je dezynfekować, bo szybciej i prościej. Myć też już w zasadzie się nie trzeba będzie. Potem za to trzeba będzie otworzyć zakład produkujący kremy do rąk jak wszystkim naskórek popęka. Na koniec oficjalne info: NIE – nie można mrozić papieru toaletowego.

Karol
Karol
4 lat temu

Duda wykazał się dużym doświadczeniem politycznym. Kidawa siedzi w domu i aż ją skręca ze złości, a Andrzej pewnie zmierza po kolejną kadencję !!!