Jedlicze
zachmurzenie duże
9 ° C
10.1 °
6.9 °
85 %
4.4kmh
100 %
niedz.
11 °
pon.
13 °
wt.
15 °
śr.
15 °
czw.
14 °
Strona głównaWiadomościPożar w kamienicy w Rynku. Policjanci z Jedlicza uhonorowani medalami

Pożar w kamienicy w Rynku. Policjanci z Jedlicza uhonorowani medalami

Pożar w kamienicy w Rynku. Policjanci z Jedlicza uhonorowani medalami

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Jedliczu, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, udało się zapobiec tragedii. Policjanci słysząc wołanie o pomoc, bez chwili wahania weszli do środka, pomimo że w mieszkaniu panowało duże zadymienie. Mundurowi z płonącego lokalu wyprowadzili dwóch lokatorów i psa. Za swoją postawę zostali odznaczeni medalami.

W poniedziałek (13.02) siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia prestiżowych wyróżnień. Wśród odznaczonych 86 policjantów, znalazło się dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Jedliczu: sierż. szt. Kamil Gonet i st. sierż. Sławomir Kiełtyka, którzy zostali odznaczeni za uratowanie dwóch mężczyzn oraz psa z kamienicy, na korytarzu której wybuchł pożar. O czym informowaliśmy w artykule: Pożar w kamienicy w Rynku w Jedliczu. Policjanci ruszyli z pomocą, gasili pożar i ewakuowali mieszkańców [FILM, ZDJĘCIA]

Pożar w kamienicy w Rynku w Jedliczu. Policjanci ruszyli z pomocą, gasili pożar i ewakuowali mieszkańców [FILM, ZDJĘCIA]

Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja stanowi uhonorowanie policjantów, którzy ze szczególnym narażeniem swojego życia i zdrowia, ratują życie innych. Medal jest nadawany na wniosek Komendanta Głównego Policji lub też z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie.

Wyróżnieni funkcjonariusze odebrali medale z rąk ministra MSWiA Mariusza Kamińskiego, który podziękował policjantom za ich odwagę, ofiarność i profesjonalizm. W uroczystości wzięli także udział Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk, Dyrektor Generalny MSWiA Dariusz Nowak oraz żona podkom. Andrzeja Struja – Anna Struj.

W tym roku obchodzona jest 13 rocznica śmierci podkomisarza Andrzeja Stuja, który 10 lutego 2010r. podczas swojego urlopu, podjął interwencję wobec wandali dewastujących jeden z warszawskich tramwajów. Funkcjonariusz zmarł, w wyniku ciosów nożem zdanych mu przez przestępców.

KMP Krosno

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zobacz również:

[wpdiscuz_bell]
- Wydarzenia i imprezy -

brak wydarzeń

- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
Nadchodzące wydarzenia i imprezy

brak wydarzeń

Opinie i komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
- Reklama/ogłoszenie -
← PRZEJDŹ NA
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
X
X
X
X