We wtorek 1 listopada na jedlickim cmentarzu odbyła się kwesta na renowację grobowca Zofii i Waleriana Stawiarskich fundatorów między innymi kościoła parafialnego w Jedliczu. W puszkach znalazło się 7305,71 zł i symboliczny 1 funt brytyjski.

Kwesta odbyła się z inicjatywy społecznego komitetu „Gmina Jedlicze – pamiętamy”– zawiązanego przez Przewodniczących Zarządów Osiedli Jedlicze Centrum, Borek i Męcinka wspierany także przez młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu oraz wolontariuszy.

W puszkach znalazły się polskie monety o wszystkich nominałach, banknoty 10, 20, 50, a nawet 100 złotowe! oraz symboliczny 1 funt brytyjski!

– Dziękujemy za włączenie się wszystkim ofiarodawcom, za ten szlachetny gest pamięci z Państwa strony, za każdy najmniejszy datek wrzucony do puszki, który  przeznaczony  będzie na renowację grobowca Zofii i Waleriana Stawiarskich.  Podczas społecznej zbiórki na naszym jedlickim cmentarzu, wolontariusze usłyszeli także od Państwa słowa poparcia i akceptacji  tej akcji. – mówią organizatorzy kwesty. – Jedynie wspólna troska, dbałość  i  pomoc sprawi, że nagrobki ludzi, o których powinniśmy pamiętać- przetrwają. – dodają.

Renowacje nagrobków to kosztowne  wyzwanie. Przeprowadzona  1 listopada 2016 r. kwesta, to dopiero dobry początek zbiórki środków finansowych na ten cel – zapowiadają organizatorzy.

– Dziękujemy wolontariuszom, w tym młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu za wspólne kwestowanie. Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Turoniowi,  Burmistrz Gminy Jedlicze Jolancie Urbanik, Portalowi Jedlicze24, za przychylność i nagłośnienie zbiórki  organizowanej przez Społeczny Komitet „ Gmina Jedlicze-pamiętamy”. – dziękują organizatorzy.

My natomiast wyrażamy głęboką nadzieję, że kwestowanie komitetu „Gmina Jedlicze – pamiętamy” w Dniu Wszystkich Świętych, będzie już tradycją.

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
moli
7 lat temu

Sząłu nie ma